PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : / / LioN oF FReNcH / / (Ön Park Sensörleri)

MuSTaFa
22-06-2011, 18:01
............

Yasin CCK
22-06-2011, 18:14
Kolay gelsin :)

emrexxcv
22-06-2011, 18:17
Merhabalar...
Aranıza Hataydan katılıyorum.22 yaşındayım.GAZÜ İşletme bölümü mezunuyum...
Tam bir peugeot hayranıydım ve sonunda aldım...
Aracım;
1.6 HDİ 90HP MAN. Comfort Pack + Excutive Paket'tir.Rengi gümüş gri'dir..
Aracımın bu donanımına ek şeyler yapmak istiyorum ve sizden yardım istiyorum...
Yapmak istediklerimi aşağıya yazacağım ve yükleyebilirsem fotolarını yükleyeceğim...

1-)Arka tamponumu premium pack spor arka tampon veya yeni çıkmış olan makyajlı kasa ile ortaya sürülen solunda çift egzoz bulununan(gti tampon) veya normal comfort arka tamponun altına takılan parçayı(spor arka difüzör diye geçiyor.) taktırmayı planlıyorum...

2-)Ön tamponumdaki comfort tip ızgara yerine premium ön ızgara taktıracağım...

3-)Arka Spoiler taktıracağım..

4-)Carbon görünümlü ön spoiler taktıracağım..(ön tamponun altına takılıyor.)

5-)Mevcut siyah gösterge tablosunu beyaz yaptıracağım..

6-)Eğer yapabiliyorsa ki yapabiliniyor diye duydum Katlanır ayna taktıracağım..

7-)Bagaj havuzunu nereden tavsiye edersiniz hemen alacağım....

8-)Takılıyorsa arka koltuklara havalandırma ızgaraları(kol dayama arkasına)

9-)Mevcut comfort jantını değiştireceğim.Ne tavsiye edersiniz?

10-)Bi-xenon Far taktıracağım.

11-)Direksiyona metal parça taktıracağım..

12-)Ön park sensörü taktıracağım..

13-)Mevcut Mp3 çalarım yerine ekranlı navigasyonlu sistemlerden taktıracağım...

14-)Yapılıyorsa arka farlara led uygulaması..

aracınız hayırlı olsun... fakat bu kadar şeyi yaptıracağınıza premium pack bi 308 alsaydınız daha kolay olmazmıydı.

Gökseld
22-06-2011, 18:31
Hocam aracın hayırlı olsun, kazasız belasız binersin inşallah fakat bu saydıkların tahmini en iyi ihtimalle 5-7 bin arası, emrenin de dediği gibi premium pack alsan daha iyi idi. Ama yapılmıcak şeyler değil. Başarılar :alkis2

hakan308
22-06-2011, 18:52
Hoşgeldiniz bütün cümlelerin sonu yapacağım edeceğim ile bitiyor bana Kılıçdaroğlunu hatırlattı :D :D :D

Cem B
22-06-2011, 19:07
Hoşgeldiniz bütün cümlelerin sonu yapacağım edeceğim ile bitiyor bana Kılıçdaroğlunu hatırlattı :D :D :D

:) dostum ben ön arka tampon jant lastij spoier için 3000 e yakın para harcayıp hala neden p.plus almadım diye kafamı taşlara vururken sen p.lus larda bile olmayan özelliklerden istiyorsun.bence sen arabanı sat sonra fuar için getirilen 308lerden var iki tane sahibinden de.onlardan birini al.hiç ugraşma bunlarla :) inan daha ucuza mal etmiş olursun.

sana kolay gelsin

Yasin CCK
22-06-2011, 19:09
Genel kanıya katılmakla birlikte olayın sadece maddiyat olmadığını, ciddi bir manevi fedakarlık, sabır ve vakit ayırmak gereken işlemler olduğunu hatırlatmak isterim.

BahadırALTUN
22-06-2011, 19:51
Hoş geldiniz keyifli forumlar.

Ömer Gedik
22-06-2011, 22:40
Hoşgeldiniz forumda keyifli vakit geçirmenizi dilerim forumda bu işlemlerden kısmen kısmen yapan üyelerimiz vardır. Size fikir verebilir.

Abdullah
23-06-2011, 07:44
Forumumuza hoşgeldiniz. Öncelikle yapmak istediklerinizin hemen hemen hepsi tüm comfort kullanıcılarının hayalidir. Ama genel kanıya katılmamak elde değil çünkü bu yaptıracaklarınız hem maliyeti yüksek hemde ek süre gerektiren ve her ne kadar orjinal parça kullanılsada sonradan yaptırılan şeyler olacaktır. En iyisi aracınızı satıp hem 110HP hemde bu istediklerinizin mevcut olduğu bir araç almanızı bende tavsiye ederim. Zaten yaptırmayı düşündüklerinizin maliyeti bu iki araç arasındaki farkı bile geçmeye yakın olacaktır. Tekrar hoşgeldiniz.

cmr_cihangir
23-06-2011, 07:59
Forumumuza hoşgeldiniz. Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Eğlenceli, keyifli paylaşımlar...

Ozan
23-06-2011, 08:03
Forumumuza hoşgeldiniz. Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Eğlenceli, keyifli paylaşımlar...

Eğlence başlamış bile...

Hoşgeldiniz

reisG
23-06-2011, 08:26
Aramıza hoşgeldiniz. Tüm arkadaşların yazdıkları gibi istediklerinizi yaptırmak yerine aracınızı satıp premium donanımlı temiz bir 308 almanız yerinde olacaktır. Ayrıca bu yazdıklarınız hakkında forumda sayfalarca bilgi ve detay mevcut.Ancak ben sizin sorularınıza bir nebze kısaca yanıt vereyim.

1-)Arka tamponumu premium pack spor arka tampon veya yeni çıkmış olan makyajlı kasa ile ortaya sürülen solunda çift egzoz bulununan(gti tampon) veya normal comfort arka tamponun altına takılan parçayı(spor arka difüzör diye geçiyor.) taktırmayı planlıyorum...
*En kolay ve şık gösteren çözüm servisten pack arka tampon sipariş etmeniz veya temiz bir çıkma pack tampon almanız. Servisten sıfır tampon sipariş etmeniz halinde 1.000 TL civarı masraf edersiniz. Çıkma bulursanız-ki ben öyle yaptım. Tampon + tamir + boya + sökme takma toplam 400 TL ye maloldu bana.
2-)Ön tamponumdaki comfort tip ızgara yerine premium ön ızgara taktıracağım...
*Bunu sağlam çıkma bulmanız çok zor servisten sipariş etmeniz gerekecek.
*İki tip spoiler mevcut GT spoiler GTi spoiler. GT yapıştırılarak takılmakta GTi ise 6 adet vida ile sabitleniyor Her ikisinide servisten sipariş etmelisiniz. GTi spoilerin fiyati 180 TL.Yakın zamana kadar sipariş edilmiş ancak alınmamış bir tanesi Kadıköy Açı da vardı.
4-)Carbon görünümlü ön spoiler taktıracağım..(ön tamponun altına takılıyor.)
*Bu konuda Peugeot orjinal ekipman yok, keyfinize kalmış.
*Bu kolay çıkma bulmanız veya servisten sipariş ile almanız mümkün . Burada ufak bir not. beyaz göstergeleri 4 airbagli comfort donanımlı araçlara sonradan taktığımızda perde havayastıkları yok diye sürekli airbag arıza sinyali veriyor. Bunu göze almanız gerekli.
6-)Eğer yapabiliyorsa ki yapabiliniyor diye duydum Katlanır ayna taktıracağım..
*Ülkemizde premium donanım ile gelen katlanır ayna için Ömer arkadaşımız araştırma yapmıştı. Bayağı bir ekstra işi olduğunu gördü. Tabiiki yapılabiliyor ancak servisten bütün donanımı almalısınız Bu da epey pahalıya çıkar.
7-)Bagaj havuzunu nereden tavsiye edersiniz hemen alacağım....
*Bagaj havuzu hem pratik hemde temiz hem de şık bir çözüm.Ayrıca bagajdan gelen yol gürültüsünü de absorve ediyor. Ben servisten orjinal ekipman olarak 60 TL ye aldım çok memnumun. internetten de alabilirsiniz.
8-)Takılıyorsa arka koltuklara havalandırma ızgaraları(kol dayama arkasına)
*Bu konuya hiç bulaşmayın derim. Ön koltukların arasındaki tüm konsolu değiştirmeniz ve buraya uygun hat çektirmeniz gerekecek. Düşüncesi bile insanı ürpertiyor.
9-)Mevcut comfort jantını değiştireceğim.Ne tavsiye edersiniz?
*Peugeot un orjinal 308 jantları forumda mevcut mevcut izalco jantları yine 16lık santiaguita veya 17 lik 5 kollu jantlar veya 18 lik lincancaburlar ile değiştirebilirsiniz.
10-)Bi-xenon Far taktıracağım.
*Orjinal ekipman olarak bu işe girerseniz yaklaşık 4-5.000 TLlik masraf çıkacaktır. Fiaytalrı ve tüm sistem forumda bir konu başlığında incelenmişti.Piayasadan yaptırmanız halinde ise elektronik sıkıntıları gözönüne almanız lazım.
11-)Direksiyona metal parça taktıracağım..
*İstanbul art car da yaptırabilirsiniz.
12-)Ön park sensörü taktıracağım..
*Ben ön ve arka cenamx sistem taktırdım. Led ekranı ile çok net çalışan kaliteli bir sistem. İkitelli Cenmax merkezde kaliteli bir şekilde montaj yapılmakta.
13-)Mevcut Mp3 çalarım yerine ekranlı navigasyonlu sistemlerden taktıracağım...
*Orjinal 308 ekran sisteminin Ömer arkadaşımız satıyor . Bunu alabilirsiniz. Takmadan önce dashboardta detaylı bir işlem yapılması gerekli .orta konsola takılan sistemler Çinden geliyor fiyatı yaklaşık 1.000 TL kullanan arkadaşlar memnun
14-)Yapılıyorsa arka farlara led uygulaması..
Bu daha önce hiç uygulanmadı. Aksarayda stop için led uygulaması yapanlar mevcut. Ancak ben bulaşmayın derim. Arka stoplarımız da çoğunlukla zararsız buğulanma oluyor. Stopların açılıp kapanması bunu zararlı şekle getirebilir.

Yasin CCK
23-06-2011, 08:33
Aramıza hoşgeldiniz. Tüm arkadaşların yazdıkları gibi istediklerinizi yaptırmak yerine aracınızı satıp premium donanımlı temiz bir 308 almanız yerinde olacaktır. Ayrıca bu yazdıklarınız hakkında forumda sayfalarca bilgi ve detay mevcut.Ancak ben sizin sorularınıza bir nebze kısaca yanıt vereyim.

:durbunlu :alkis

Esat
23-06-2011, 09:10
*İki tip spoiler mevcut GT spoiler GTi spoiler. GT yapıştırılarak takılmakta GTi ise 6 adet vida ile sabitleniyor Her ikisinide servisten sipariş etmelisiniz. GTi spoilerin fiyati 180 TL.Yakın zamana kadar sipariş edilmiş ancak alınmamış bir tanesi Kadıköy Açı da vardı.

*Bu kolay çıkma bulmanız veya servisten sipariş ile almanız mümkün . Burada ufak bir not. beyaz göstergeleri 4 airbagli comfort donanımlı araçlara sonradan taktığımızda perde havayastıkları yok diye sürekli airbag arıza sinyali veriyor. Bunu göze almanız gerekli.

Reis abi insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen

2-) az önce açıyı aradım 360 lira dediler spoiler için

5-)Beyaz gösterge bulması zor degil 450 lira verdigi takdirde ne airbag ışıgı yanar nede bi uyumsuzluk söz konusu olur ben çok ta güzel bi şekilde kullanıyorum
ömer benzinli otm göstergesini manuel dizele taktıgı için ve manuel otm farkı oldugu için tavan ışıgının orda emniyet kemeri sensörü uyarı yuvası olmadıgından airbag arıza ışıgı yandı

Dreamcatcher
23-06-2011, 09:14
"tavan ışıgının orda park sensörü uyarı yuvası olmadıgından airbag arıza ışıgı yandı "

Hööö? :cilgin :cilgin :cilgin

Esat
23-06-2011, 09:16
"tavan ışıgının orda park sensörü uyarı yuvası olmadıgından airbag arıza ışıgı yandı "

Düzelttim abi bi ekran varya o işte emniyet kemeri airbag passanger fln

Gökseld
23-06-2011, 09:17

:gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

Dreamcatcher
23-06-2011, 09:18
Doktorum dentistim,yazarken acele edersen böyle olur işte..forumun alayı sana güler :gul5 :gul5 :gul5

Esat
23-06-2011, 09:23
Doktorum dentistim,yazarken acele edersen böyle olur işte..forumun alayı sana güler :gul5 :gul5 :gul5

Olsun abi üstüme güleceklerine yazılarıma gülsünler sıkıntı yok :) oda bir forum klasigi olsun

Ömer Gedik
23-06-2011, 10:05
Arkadaşlar lütfen kimseyi yanlış yönlendirmeyelim yönlendirenleri de kibarca uyaralım. Sizde böyle yaparsanız artık forum ne yapsın.

Beyaz Gösterge işini de net olarak yazıyorum.

Beyaz Göstergeler Benzinli Dizel Manuel Otm. ayrımı GÖZETMEZ. Beyaz göstergede ki tek fark Emniyet Kemeri ve Airbag ikazı Gösterge üzerinde olmadığından eğer aracınızın ön tavan aydınlatmasının bulunduğu bölümde bu ikaz sistemi yok ise hata verir. Var ise zaten Hata vermez. Verdiği hata "airbag ve emniyet kemeri ikaz ışı farklı" dır.

Son uygulamamda Dizel Manuel araç sahibi erener'in aracına beyaz gösterge takılmıştır ve sorunsuz kullanmaktadır. Çünkü bu tavandaki ikaz sistemi aracında mevcuttur.

Dreamcatcher
23-06-2011, 10:20
Sevgili dostlar..
ben özellikle buradaki kimseyle yüzyüze görüşmedim,ama inanılmaz bir sıcak ortam olduğu için esprilerimiz ve takılmalarımız da ona göre oluyor..
Özellikle de Esat a ...
belli yaşlarda insanlarız..gereksiz alınganlıkların yeri yok..örnek olmamız gerekiyor Ömer in dediği gibi...lütfen neşemizi bozmayalım...
keyifli forumlar hepimize :)

Abdullah
23-06-2011, 10:22
abilerim ortamı germeye gerek yok lütfen birbirimizi kırmayalım ve forumumuzdaki dostluk ortamını daimi olarak devam ettirelim.

Gökseld
23-06-2011, 10:37
Sevgili dostlar..
ben özellikle buradaki kimseyle yüzyüze görüşmedim,ama inanılmaz bir sıcak ortam olduğu için esprilerimiz ve takılmalarımız da ona göre oluyor..
Özellikle de Esat a ...
belli yaşlarda insanlarız..gereksiz alınganlıkların yeri yok..örnek olmamız gerekiyor Ömer in dediği gibi...lütfen neşemizi bozmayalım...
keyifli forumlar hepimize :)

:alkis :alkis :alkis :alkis :kalp

CES
23-06-2011, 21:40
Aracınıza keyifle binmenizi temenni ederim. Aracınıza aşağıda bahsettiğiniz değişiklikleri bazılarını yapmak sizi epeyce yoracak ve maddi anlamda bir üst donanım seçeneğini neden seçmedim sorusunu kendinize sordurucak cinstendir. Ancak katılıyorum ki aracınızı kişiselleştirmek ve bunu özellikle de Peugeot'a uygulamak oldukça keyiflidir.

Bu arada deneyimlerimden yola çıkarak birkaç soluya cevap verebilirim:

1-"Spor Arka Difüzör" (servis box'ta Spor/Pack Tip için geliştirilen çift egzos çıkışlı difüzörden bahsediyorsanız)aracınızın VTI yerine turbo benzinli motoru olması gerekir ki yapılan "yedek parça organziasyonu" (motorun yapısı çift egzos çıkışı bulunması nedeniyle) anlamlı olsun.

3- Arka spoiler için GTI ve GT seçenekleri mevcut halihazırda benim siparişini verip de (hatch'in 6 noktadan delinecek olması nedeniyle) taktırmağım GTI spoileri Açı Peugeot'da. Fiyat yanılmıyorsam spoiler 360 boya ise 100-150 Tl olması gerekir.
Bu arada bende şu anda spoiler mevcut ve hatch delinmeden yalnızca yapıştırıldı.

4- Karbon görünümlü ön spoiler gerçekten iyi bir seçim; fiyatı service box'da 350 -500 Tl arasında zaman zaman değişiyor (işçişik hariç)
ve benimde mutlaka ama mutlaka ekliyeceğim bir ayrıntı ;)

5- Navigasyon - multimedya sistemi benim aracımda mevcut; ancak ben 1000 Tl gibi bir fiyata kolaylıkla ve "güvenle" temin edilebileceğini zannetmiyorum. Bana maliyeti 32GB'lık (evet müzik arşivimin önemli bir kısmı aracımda taşıyorum) SD card ve işçişik dahil 1300- 1400 tl bandında olmuştu...

Kolaylıklar dilerim :)

Abdullah
30-07-2011, 20:41
Arkadaşlar fotolar biraz geçikti ama kusura bakmayın..Esat'a yolladım fotoları..Esat yükleyecek :D

Mustafa mesajını sonradan gördüm kusura bakma cevap yazdım.

Abdullah
30-07-2011, 23:23
vay vay vay aslanın güzelliğine bak maşallah nazar değmesin.

MuSTaFa
30-07-2011, 23:26
............

Abdullah
30-07-2011, 23:28
vay vay vay aslanın güzelliğine bak maşallah nazar değmesin.

Teşekkürler abi maşallah..

kardeşim birşey daha söyleyeceğim yanlış anlamazsan imzandaki fotografi biraz alttan üstten kırparsan daha şık olur hemde sayfa düzeni açısından düzenli görünür.

Esat
30-07-2011, 23:31
Esat fotoları koymayı unutmadı canım kardesim edayım hastaları vardı öyle sana esen saatte foruma girip çıkamıyor ayrıca özelden de pm attım zahmet edip bakarsan gorursun

γuяdaeя
31-07-2011, 00:19
Aah ah VTi'mi hatırladım birden :ask :nazar :nazar
İmza konusuna katılıyorum.. hatta imzada fotoğraf olmasın diyorum :cilgin

MuSTaFa
31-07-2011, 00:27
.............

MuSTaFa
31-07-2011, 00:28
.............

MuSTaFa
31-07-2011, 01:36
.............

Dreamcatcher
31-07-2011, 12:33
İmza kısmındaki avatarların kaldırılması yönünde benim görüşümde.hem çok avam hem de göz yoruyor..

MuSTaFa
31-07-2011, 17:28
..........

Dreamcatcher
31-07-2011, 19:27
Mustafa teşekkürler hassasiyetine..sadece senin için değildi düşüncem..sadece genel fikrimi belirttim..tekrar teşekkürler

TanerHoca
31-07-2011, 20:43
Mustafa teşekkürler hassasiyetine..sadece senin için değildi düşüncem..sadece genel fikrimi belirttim..tekrar teşekkürler

darısı abdullahın başına :fiuw

Ahmet Ç.
31-07-2011, 21:30
masallah cok güzel gözüküyor :)

Seramana
31-07-2011, 22:00
:nazar :nazar :nazar :nazar :nazar :nazar

Abdullah
01-08-2011, 10:34

darısı abdullahın başına :fiuw

cıx cıx cıx görüntü güzel olunca kaldırmam vallahi ayrıca küçük zaten zararı yok ki :D

MuSTaFa
01-08-2011, 11:23
.............

MuSTaFa
10-08-2011, 21:43
.............

İlkay
10-08-2011, 22:04
Hayırlı olsun çok güzel gözüküyor. :nazar
Bu arada sizin park sensörlerinin çalışma prensipi nasıl?
Bizim araçlarda fabrikasyon ön park sensörü 10 km/h geçtimi pasif oluyor 10 Km/h indimi sürat aktif oluyor. Sizin araç
aktif/pasif yapan swiç mi var anlatırmısınız?

mygold
10-08-2011, 22:53
sensor yerlesımlerı guzel olmus. hayırlı olsun. manuel calısmayı nasıl yapıyorsunuz anlatırmısınız..

MuSTaFa
10-08-2011, 23:04
....................

mygold
10-08-2011, 23:12
anahtarı nereye koydunuz mustafa. erısım kolay herhalde..

MuSTaFa
10-08-2011, 23:18
..............

mygold
10-08-2011, 23:23
tam yeri.. :iyi
tekrar hayırlı olsun mustafa...

MuSTaFa
10-08-2011, 23:27
...............

mygold
10-08-2011, 23:32
yandan cekılmıs guzel bı fotoyu mesajla yolla kardeş..

mygold
10-08-2011, 23:40
aslında bu benım arabanın aynısı sayılır. ona uyguladıklarımı mesajlayım..

MuSTaFa
11-08-2011, 07:50
..............

MuSTaFa
14-08-2011, 16:59
................

Ozan
14-08-2011, 21:31
1.Bagaj havuzunu 2 yıl kadar önce 65 tl ye Mepadan aldım.Bu ürünün orjinali yok.Peugeot'ta Türkiye'deki bir imalatçıya yaptırıyor.
2.Bu konuya Gti amblemi olan esat ve reisg cevap versin
3.Ömer gedik ve erenerden en iyi cevabı alırsınız.
4.Izgara bölümünün değişmesi ile beraber mümkündür.Servisten fiyat almalısınız.
5.Bu konuda da Ömer gedik'ten yardım alabilirsiniz.Deri kaplatmak isterseniz artcar firması 200 tl karşılığında istediğiniz şekilde yapar.
6.aracında kısa anten bulunan esat'a müracaat edelim.

Amacım insanları yanlış bilgilendirmek olmadığı için bu konuda sözü tecrübeli olanlara veriyorum. :)

MuSTaFa
15-08-2011, 14:24
..............

aydın
15-08-2011, 15:33
aliminyum vites topuzu güzeldir fakat aracın güneşli yerde kalınca ısıdan dolayı vites değiştirmek emin ol işkence oluyor, aynende yaşıyorum...

erener
15-08-2011, 16:49
aliminyum vites topuzu güzeldir fakat aracın güneşli yerde kalınca ısıdan dolayı vites değiştirmek emin ol işkence oluyor, aynende yaşıyorum...

Buna katılıyorum.. Ama ben ne yapıyorum araçtan inerken üzerine bez örtüyorum :D

Ahmet Ç.
15-08-2011, 19:14

Buna katılıyorum.. Ama ben ne yapıyorum araçtan inerken üzerine bez örtüyorum :D

süpermiş :)

MuSTaFa
15-08-2011, 21:38
..........

Ömer Gedik
15-08-2011, 22:27
1-) Bagaj Havuzu ozan abimin dediği gibi
2-) 308 ve Gti Amblemleri servislerde satılır.
3-) Alüminyum Vites Topuzu Servis 2403.CY koduyla sordurabilirsin. 130 TL gibi bir fiyatı vardı. Deri körük ve siyah değiştirirlermi? Ve fark verip RCZ veya sçerçeveli modelini ben getirtebilirim.
4-) Mümkün servisten orta parfüm bölmeli zgara alınırsa olur.
5-) Direksiyon soyulması garantiden değişir ama farkını verip başka ürün vereceklerini pek sanmam. Eğer satabilecekleri birşey olsa dediğiniz olabilirdi çünkü garantiden gelen ürünler adamların elinde kalır. RCZ veya 3 parça metalli direksiyon temin edebilirim. Ama fiyatları tuzludur.
6-) Kısa anten konusunda pek bilgim yok.

Seramana
16-08-2011, 16:11
5-) Direksiyon soyulması garantiden değişir ama farkını verip başka ürün vereceklerini pek sanmam. Eğer satabilecekleri birşey olsa dediğiniz olabilirdi çünkü garantiden gelen ürünler adamların elinde kalır. RCZ veya 3 parça metalli direksiyon temin edebilirim. Ama fiyatları tuzludur.

Ömer senin konuya mesaj atmıştım ama görmedin sanırım. Direksiyona talibim bende :)