PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 vites topuzu nasıl sökülüyor?

mimit
20-06-2011, 14:47
merhabalar bilmiyorum başına gelen var mı ama benim sık sık karşılaştığım bir durum bu vites kolunun üstündeki krom bölge ile altındaki krom kaplı bölgeye güneş geldiğinde inanılmaz bir parlama oluyor ve gözünü alıyor insanın,malum yaz aylarında olmamızdan dolayı bu olay çok sık olmaya başladı,bende bundan kurtulmak için bu bölgeleri karbon folyo ile kapmayı düşünüyorum ama vites topuzunu sökemediğim için alttaki kısım çıkmıyor,iyide bir işçilik sergilemek için o parçayı oradan çıkarmam lazım,bu vites topuzu nasıl sökülür,saat yönünde yada tersine çevirmem mi lazım,yoksa yukarı doğru asılmak mı lazım yada onunda tırnakları falan mı var.

reisG
20-06-2011, 15:11
Yakın zamanda Ömer topuzu ve altındaki bölgeyi değiştirmişti. Ama onun aracı düz vites...

Abdullah
20-06-2011, 15:13
Yakın zamanda Ömer topuzu ve altındaki bölgeyi değiştirmişti. Ama onun aracı düz vites...

Bu konuda Ömer size yardımcı olabilir fakat Ömerin araç manuel o kendi topuzunu sökmüştü.

Aynı şeyleri yazdık Reis abi ama ben geç kaldım biraz :D

erener
20-06-2011, 15:48
Manuel viteslerde Sağa çok az çevirip ( el ile değil mümkünse kurbağacık ile ve çizilmesin dite araya bez konularak ) yukarı çekerek çıkıyor.

mimit
20-06-2011, 16:01
forumda bir araştırma yaptım ama sanırım serviste sökülmüş topuz,ben kendim söke bilirsem daha iyi olacak :) evde saç kurutma makinesi ile folyo yu yapmaya çalışacağım,telefonumun arka kapağında bir deneme yaptım %100 mükemmellikte olmasa da becerebildim kaplamayı.vitesin orada ki düğmelerinde söke bilirsem güzel olacağına inanıyorum.

Gökay
20-06-2011, 18:06
Auto6r'nin topuz ve alt kısmının mekanik olarak hassas olduğunu düşünüyorum ve tam söküm şeklini bilmeden pek kurcalamazdım..