PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtar kumanda problemi

Burak
20-06-2011, 11:25
Merhaba Arkadaşlar,

aracımın bir süredir kapı açma düğmesi zor açmaya başlamıştı. Tek basışta kapıları açıp kapatmıyordu. Biraz uzun basmam gerekiyordu. Sonraları hiç açmamaya başladı. Pilini anahtarcıda değiştirdim. Ancak 3 gün sonra yine teklemeye başladı ve şimdi yine açmıyor/kapamıyor. Anahtarcıya geri gittim pili bitti dedim ama pili ölçtüler pil bitmemişti. Anahtarın içindeki kart arızalanmış mıdır acaba ? Bu sorunu çözmek için servise mi gitmek lazım yoksa derdinden anlayacak başka biryer var mıdır ?

Teşekkürler şimdiden yorumlarınız için.

EMRE
20-06-2011, 11:46
mrb burak senin kumandanin problemi buyuk olasilikla kartta olusan soguk lehim temassizligindan kaynaklaniyordur. bildigin guvendigin bir elektronikci varsa sorununu kisa surede halledecektir.bunun haricinde eger kumandan herhangi bir darbeye dusmeye vs magruz kaldiysa kumanda icindeki aracinla haberlesmeyi saglayan ve her arac icin farkli sinyaller de calisan kristal zarar gormus olabilir.tabiki bu daha zor bir ihtimal isinin ehli bir elektronikci senin isini cozecektir.

EMRE
20-06-2011, 11:57
burak birde atladigimiz bisey daha var kumanda pil degisiminden sonra kumandayi araca tekrar tanitman gerekebilir.anahtari kontaga tak ve ac ama araci calistirma sonra kontak acikken kumanda uzerindeki kiltleme dugmesine 3 , 5 saniye kadar basili tut tekrar calismaya baslayacaktir.ama pil yataklarinda olusan bir temassizlik varsa tekrar kumanda is gormez duruma gelebilir oncelikle bu islemide deneyebilirsin kolay gelsin.

reisG
20-06-2011, 11:57
Emre çok net yanıtlar vermiş, bunları baz alarak bu işten anlayan elektronikçiye git.

Burak
20-06-2011, 19:36
Çok teşekkür ederim, umarım birisini bulurum.

Burak
04-07-2011, 07:51
Capitol'deki anahtarcıya tesadüfen uğradım. Adam çok ilgilendi. Elektronikçi sanırım, gerekirse lehimleri de kontrol ederiz dedi. Ölçtü baktı, board ve tuşlar sağlam, ancak kapağı kapatınca pil temas etmiyor dedi. Biraz uğraştı, çalıştırdı ama artık anahtar kasası deforme olmuş. Yeni anahtar kasasıyla değiştirince süper çalıştı. 50 TL'ye kurtarmış olduk işi. Aklınızda olsun. Arıza v.s. probleminiz olursa oraya gidebilirsiniz. Anahtarın kodu unutması durumunda servisi arayıp kod bile alabiliyorlarmış.

xtreme59
12-01-2015, 00:37
geçen hafta soğuk havada anahtar açmamaya başladı benim de.. çok yakından çalışıyordu anca.. pildendir diye düşündüm.. değiştirmeye karar verdim fakat havalar ısındı şimdi gayet normal çalışıyor.. pil dışında başka bir sıkıntıdan da kaynaklanabiliryor mu bu durum acaba?