PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : amortisör sorunu!!!

aydın
07-06-2011, 13:14
merhaba arkadaşlar bir hafta önce aracım iş yerinin önünde park halindeyken bir kamyon geçerken arka sol tamponu çizdi daha sonra aracın etrafına bakınırken tesadüfen eğilip altına baktığımda sol arka amortisörün kararmış yağlı olduğunu gördüm ve ertesi gün servise bıraktık durumu anlattık yağ kaçırdığını söylediler garantiden değişmeye çalışacaklarını belirtti ve bir hafta sonra garantiye girmediğini peugeot türkiye nin kabul etmediklerini söylediler bunun üzerine durumu müşteri ilişkilerine anlattık fakat aşınan parçaların garantiye girmediğini silecek lastik ampul amortisör gibi parçaların garanti dışı olduğunu söylediler... aracım 12000 km de sizce bu parça silecek le ampulle aynı ayarda mı yada daha yeni km yapmamış araçta bu denli kalitesiz bir malzememi kullanılması..! sizce arayıp terbiyeyi bozmak mı lazım.herkese teşekkür iyi haftalar

Abdullah
07-06-2011, 13:23
merhaba arkadaşlar bir hafta önce aracım iş yerinin önünde park halindeyken bir kamyon geçerken arka sol tamponu çizdi daha sonra aracın etrafına bakınırken tesadüfen eğilip altına baktığımda sol arka amortisörün kararmış yağlı olduğunu gördüm ve ertesi gün servise bıraktık durumu anlattık yağ kaçırdığını söylediler garantiden değişmeye çalışacaklarını belirtti ve bir hafta sonra garantiye girmediğini peugeot türkiye nin kabul etmediklerini söylediler bunun üzerine durumu müşteri ilişkilerine anlattık fakat aşınan parçaların garantiye girmediğini silecek lastik ampul amortisör gibi parçaların garanti dışı olduğunu söylediler... aracım 12000 km de sizce bu parça silecek le ampulle aynı ayarda mı yada daha yeni km yapmamış araçta bu denli kalitesiz bir malzememi kullanılması..! sizce arayıp terbiyeyi bozmak mı lazım.herkese teşekkür iyi haftalar

Öncelikle geçmiş olsun. Bence başka servislerden tekrar garanti şansınızı deneyin sonra mail yoluyla şikayetinizi dile getirin daha sonra çağrı merkezini arayıp içinizi boşaltın umarım en kısa sürede sorununuz çözülür.

Black308
07-06-2011, 13:35
Merhaba;
aynı sorundan bende garantiye başvurmuştum ama sonrasında amortisörlerde sorun olmadığı anlaşıldı. Yağ kaçağı zannettiğimiz şeyin balmamumu olduğu anlaşılmıştı. Detaylarını aşağıda bulabilirsin.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1481.0

aydın
07-06-2011, 13:51
servis amortisörün yağ kaçırdığını söyledi ilerki tarihlerde ses yapacağını belirttiler çok enteresan bir olay bu amortisörü üreten adam garanti vermiyor mu acaba trajedik bir olay inanınki sinirimden gülüyorum :gul6

Black308
07-06-2011, 14:15
Benim olayda da Çorlu servisi yağ kaçırıyor dedi. Lüleburgaz servisi birşey oyk dedi.
İmkanın varsa işten anlayan bir ustaya amortisörü söktürüp baktırmanı tavsiye ederim.

Dreamcatcher
07-06-2011, 14:41
Dostum servis herzamanki gibi işi üçkağıda vuruyor...Ankara ABC de aracım 10.000 km civarında iken ön amortisörlerin ikisini de garantiden değiştirmişlerdi..

aydın
10-06-2011, 09:31
evet arkadaşlar amortisör sorununu hallediyoruz dün peugeot türkiyeden yetkili birinin aramasıyla önce tansiyonu yüksek bir konuşma sergiledim ancak geri adım atmadılar bahane 200 yıllık pejounun garanti politikasını değiştirmeyeceği yönününde vurgulayıcı bir konuşma yaptılar bende saymaya başladım isim ve modelleriyle kaç kişiye can otodan araç aldırdığımı "ben bile şaşırdım bayağı olmuş 8 araç bunlardan rcz bile var teyzeoğlunun " daha sonra bir kıvırtma politikasıyla müşteri memnuniyetinden sorununuzu çözelim dediler şimdi servisin can oto nun aramasını bekliyorum.. :yahoo

Abdullah
10-06-2011, 09:33
haydi hayırlı olsun diyelimm süper bir haber ve geçmiş olsun.

Dreamcatcher
10-06-2011, 10:06
Maalesef koyun olursan mağdursun..ama cazgırlık yaparsan istediğini alıyorsun..işte peugeot servislerinin anlayışı.. :(

aydın
08-07-2011, 19:28
evet arkadaşlar bu hafta aracımı can otoda 15bin bakımına bıraktım ve amortisörümde garantiden değişti inanınki aracımı yeni teslim almış gibiyim :f1 arkadaki vuruntu sesi %70 kayboldu diyebilirim yani ilk aldığımdan beri bu sesi duyardım 15bin kilometre keyifsiz yolculuk oldu neyse bunada şükür...

Dreamcatcher
15-08-2011, 09:52
Arkadaşlar bu ürüne ne diyorsunuz??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-premium-ayarli-amortisor-helezon-seti-peugeot-307-3-51186406/detay/?