PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot Logosunda ve Krom Izgarada Oluşan Kararmalar...

CES
05-06-2011, 22:58
Bugün aracımı temizlettikten sonra ön tarafta yer alan Peugeot Logosunun/Aslanın hemen altındaki krom çerçevede başparmak ebatında ve benim spor tip tamponun plakaya yakın bölümündeki krom çerçevesinde bir parmak uzunluğunda kararma tespit ettim.

Kanaatim söz konusu bölgede yer alan izler leke ya da benzeri çizik değil, çünkü krom bölgeler üzerinde herhangi bir soyulma da mevcut değil. Açıkçası kullanılan malzemenin çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum.

Garantim hala devam ettiği için hem logonun hemde krom çerçevenin değiştirilmesini talep edicem.

Bu arada 308'de bulunmayan ancak, RCZ'de yer alan ve çok şık olduğunu düşündüğüm öndeki Peugeot Logosunu farkını vererek aracıma uyglatamayı planlıyorum; her ne kadar logonun bulunduğu yerin ve ölçülerin çok farklı olduğunu düşünmesemde aracımın CC ve RCZ'de kullanılan spor tip tampona sahip olmasınının avantaj olduğunu düşünüyorum.

Uygulamak isteyenler için ;

RCZ ön logo: 7810 Z5 - 115.-TL KDV dahil

308 ön logo: 7810 S5 - 81.-TL KDV dahil

Bu arada service box'da makyajlı 308'lerin parça kodları ve fiyatları yansımış bilginiz olsun...

Birkaç örnek: Yeni tip sis farının teki 89-TL, arka bagaj üzerinde yer alan krom çıta 110.-TL...

reisG
06-06-2011, 09:19
Krom kaplı bu tip malzemelerin üzerine dökülen kir veya sıvının orada kalış süresi ve/veya maddenin doğal veya sentetik kimyevi içeriği krom üzerinde lekelenme yapabilir.
Burada hemen kullanılan malzemenin kötülüğü diye düşünmemek lazımdır. Ayrıca Avrupa pek çok üretici bu tip amblemleri aynı firmalardan tedarik ediyor.
Yeni tip Peugeot aslan amblemini ne yazık ki 308 in ön panjurundaki yerine birebir olarak monte edemezsin. RCZ de ki amblemin boyut ve ölçüleri farklı makyajlı 308 de de durum aynı. Ynai mevcut amblem ile devam etme zorunluluğun var. arka krom çıtayı beğendiysen uygulayabilirsin.

CES
06-06-2011, 11:17
Krom kaplı bu tip malzemelerin üzerine dökülen kir veya sıvının orada kalış süresi ve/veya maddenin doğal veya sentetik kimyevi içeriği krom üzerinde lekelenme yapabilir.

Bu kısma bende katılıyorum, krom üzerinde sentetik malzeme böyle yapabilir ancak; 206 RC aracımda bir çok kez cilalanmasına rağmen krom parçlarda böyle bir sorun oluşmadı; kaldı ki benim Sportium cilalanmadı yada hava şartlarından etkilenecek bir ortamda bulunmadı.

Hafta ortasında serviste olup, bu sorunun çözümü ile beraber yeni tip logoyu yine de talep edip :anlamadim2; uygulanma hususunu denemeyi planlıyorum, sonuçları burda paylaşırım. :)

Esat
06-06-2011, 13:24
Çok geçmiş olsun ya bazende güneş yüzü göstermek gerekiyor araçlara :)
çok beklemeden de yapabilir böyle oksitlenmeleri

Abdullah
06-06-2011, 16:39
geçmiş olsun muhtemelen aracın yıkamasında kullanılan kimyasallardan dolayı olmuştur diye düşünüyorum ama garantiden değiştireceklerdir

CES
06-06-2011, 20:30
Çok geçmiş olsun ya bazende güneş yüzü göstermek gerekiyor araçlara :)
çok beklemeden de yapabilir böyle oksitlenmeleri

Esat, haklısın galiba; şirket aracım olduğu için benim canavar yalnızca hobi aracı oldu ve bu yüzden kapalı otoparkta karanlıkta bekliyor. :)

geçmiş olsun muhtemelen aracın yıkamasında kullanılan kimyasallardan dolayı olmuştur diye düşünüyorum ama garantiden değiştireceklerdir

Teşekkürler. Benim de bu yönde bir tahminim var; ancak sürekli araçlarımı yıkattığım yerde yalnızca benim Sportium'da olması enterasan, garanti konusunda ise sıkıntı yaşamazsak, iyi olur diye düşünüyorum.

CES
09-06-2011, 22:35
Bugün servisteydim (Açı Peugeot) ön logonun ve ızgaranın resimleri çekilerek, PT'ye gönderildi. Değişim konusunda sıkıntı yok; ancak plaknın yanındaki krom çerçeve olmadığı için sipariş geçildi.

Bu arada RCZ logosuyla ilgili olarak servisin elinde parça olmadığı için fiziksel olarak deneme şansımız olmadı. Servisteki arkadaşlarında bu konuda bilgisi yok. Benim lön logo garantiden değişeceği için aradaki farkı ödeyerek logoyu alma durumumuzun olmadığını da öğrendik.

Logoların ölçüleri konusunda teknik bilgi alma şansım olmadı, bu konuda metrik bilgisi olan varsa ve aktarırsa sevinirim. Zira uygun olması durumunda RCZ'nin logosunu aracıma uygulayıp, değişen orjinal ön logoyu da "kafese" koymayı düşünüyorum. :D

CES
26-06-2011, 10:57
Arkadaşlar açtığım bu başlığa sonucu eklemeyi unutmuşum, aracın ızgara ve logosu garantiden değişti. Ancak farkı vererek yeni tip logo taktırma şansım olmadı; çünkü parça garanti değişeceği için servisin verdiği bilgiye göre bu pek mümkün görünmüyordu. Ben de pek üzerinde durmadım.

Ancak aldığım Teknik Bilgiye dayanarak söylüyorum ki, yeni tip logo bizim 308'lere (en azından benimkine) rahatlıkla uygulanabiliyor. Hatırladığım kadarı ile Reis söz konusu parçların ölçülerinin farklı olduğunu söylemişti; ancak böyle bir fark bulunmuyor. Bu arada Babylon bir 308 üzerinde yeni tip logo uygulanmış yakında resimleri eklerim.

Değişiklik yapmak isteyen arkadaşlara duyurulur. :)