PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 xr yağ pompası ve takırtı

ozgun-106
05-06-2011, 21:39
Merhaba ben 106 xr sahibiyim 94 model şu an sanayide araba. Yağ pompası bozulmuş ve yağlama olmadığı için takırtı sesi gelmeye başladı şükür ki fandan dolayı sanayiye gitmiştim zaten 1 km bile o halde kullanılmadı ancak usta hemen motor rektefe edelim dedi bende durumum olmadığını izah edince bu sefer yağ pompasıyla yatakları değiştirelim dedi ancak parça pazertesine geleceği için şimdilik duruyor. sorum şu sizce yağ pompası ve yatağın değişmesi problemi çözecek mi yoksa rektefemi edilmesi gerek? heycan ve sıkıntıdan duramıyorum yerimde ilk arabam ve canım çok sıkkın.. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Ömer Gedik
05-06-2011, 21:41
Özgün merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin ancak forum kurallarına uymalısın. Lütfen Tanışma bölümünde kendini varsa aracın 106 başlığında aracını tanıt. Ardından Sitemizden faydalanmaya başlayabilirsin.

Ömer Gedik
05-06-2011, 22:18
Aracın ne kadar süre yağsız çalıştı takırtı dediğin metal sesi gibiydi sanırım? Eğer öyleyse durum kötü olabilir. Açılmadan da pek birşey söylenemez.

ozgun-106
05-06-2011, 22:46
çok kullanılmadı ya metal sesınden çok böyle iki tahtayı birbirine vurur gibiydi zaten dediğim gibi bi km bile gitmedik öyle sanayiye girdim öyle başladı takırtı sonra ustaya giriş yaptık açıldığındada ana yatakdan çıkan silindir gibi parçalarda ezilme vardı onlar yenilencek.. kartel açıldı motor kapağı değil..

Ömer Gedik
05-06-2011, 23:30
Üst kapak ta açılıp incelense fena olmazdı ama takdir Sizin tabi ki. Umarım kolay şekilde çözülür.

Dreamcatcher
06-06-2011, 07:27
Dostum ne yazık ki kötü haber vermek durumundayım...dediğin sürede aracın revizyonluk duruma gelmiştir..komple revizyon olmadan verim alamazsın..sadece pompa yatak vs ile olmaz...olayı farkettiğin anda stop edip kurtarıcı ile gitmen gerekirdi..

ozgun-106
06-06-2011, 09:59
şimdi usta aradı kurtarcaz gibiyiz dedi. inşallah dediği gibi olur yorumlar için saolun

ozgun-106
06-06-2011, 23:16
ve beklenen oldu kurtuldu ucuza şükür. :havali. Hatta ben ustaya dururmumu düzeltince rektefe düşündüğümü söylediğimde gerek yok motorun gayet iyi durumda dedi =) :superman hemen en pahalıya atlayan ustalara dikkat edin herşeyin bir ikinci çözümü oluyor benim durumumda olduğu gibi.. :nargile

Ömer Gedik
06-06-2011, 23:26
Özgün Senin adına sevindim. Forumda 106 başlığında aracınla ilgili başlık açıp fotoğrafları koyarsan sevinirim.

γuяdaeя
06-06-2011, 23:30
Ucuz kurtulmuşsun kardeşim... Sen yine de temkinli ol ama ilk zamanlar. Güle güle kullan aracını ;)

Dreamcatcher
07-06-2011, 07:09
Ucuz kurtulmuşsun kardeşim... Sen yine de temkinli ol ama ilk zamanlar. Güle güle kullan aracını ;)

katılıyorum...

Abdullah
07-06-2011, 08:14
kısa zamanda farkedilip fazla zarar açmadan kurtarmışsın geçmiş olsun bir daha böyle birşey başına gelmez zevkle binersin inşallah aracına ama aracın fotograflarını eksik etme bizden 106 yı görmek isteriz

ozgun-106
07-06-2011, 12:12

katılıyorum...

aynen öyle yapıyorum zaten :) devir 2.500ü görmüyo artık :)) hepinize teşekkürler :) fotolar koyacam ama biraz modifiye edip öylemi koysam şu an çok sade :)

Abdullah
07-06-2011, 12:14

katılıyorum...

aynen öyle yapıyorum zaten :) devir 2.500ü görmüyo artık :)) hepinize teşekkürler :) fotolar koyacam ama biraz modifiye edip öylemi koysam şu an çok sade :)

Özgün bence önce sade fotoğraflarını koy sonra modifiye ettikce diğer fotograflarını koyarsın böylece bizde forumca yaptığın modifiyeleri takip etmiş hayranlıkla izlemiş oluruz

ozgun-106
07-06-2011, 12:19
peki en kısa sürede foto ekleyeceğim o zaman :havali

ozgur_106
25-04-2012, 23:38
Geçmiş olsun kardeşim amman dikkat et :) fazla sıkıştırma yaz geliyor harareti sever PUG yağsız bırakma sibob'lar vurur :) arabanı sev oda seni üzmesin