PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kuş pisliği

aydın
05-06-2011, 10:04
herkese keyifli pazarlar arkadaşlar yaz ayına girdiğimiz bu zamanlarda sıcaklardan dolayı araçlarımızın üzerilerine gelen kuş pislikleri daha sert pir tabaka oluşturmakta ve boyaya verdiği zararda çok kötü sonuçlar doğuruyor ben kurtuluşta oturuyorum bu çevrede martı sayısı oldukça yüksek sabah markete giderken ön kaporta üzerinde neredeyse bir karış kuş pisliği vardı ve kaskatı olmuştu bunları kaportaya zarar vermeden nasıl temizleyebiliriz yada ne kullanabiliriz sanırım bu sıcak aylarda herkesin başına gelebilecek bu durumlar için pratik bir yöntem vardır ???

Dreamcatcher
05-06-2011, 11:04
Sadece basınçlı su ile yıkatmak gibi görünüyor şu an çözüm dostum..asla fırça bez vs ile temizlemek aklından geçmemiştir zaten :)

Gökay
05-06-2011, 13:26
Ben üzerine su döküyorum ve bir süre bekliyorum sonra pansuman yapar gibi usul usul çıkarıyorum..

Daha mantıklı önerilere açığım :D

Ufuk
05-06-2011, 19:18
Bende Arabada Islak Mendil Bulunduruyorum. Onun ile çıkartıyorum..

Ömer Gedik
05-06-2011, 19:33
Temizliğinden ziyade eğer aracınızda kuş pisliği görürseniz hemen müdahele edin aksi halde verniği kavuracaktır. Gerçekten ciddi zarar verebiliyorlar maalesef.

Temizliği konusunda ise basınçlı su veya katılaşmışsa biraz yumuşatacak su vb ile temizlik yapılabilir. Islak mendil bile yeterli çözümdür. Benimde aracımda ıslak mendil hep bulunur ve ne zaman görsem silerim.

Dreamcatcher
05-06-2011, 19:55
Islak mendillerde ne olduğu bilinmeyen birsürü kimyasal var..ben boyaya sürmemeye özen gösteriyorum,tavsiyem siz de sürmeyin..

Ömer Gedik
05-06-2011, 20:11
Hüsmen abi ben hep aynı ıslak mendili alıp araçta tutuyorum. O yüzden sorun yaşamadım. Ama dediğin gibi her ürünün içeriği bilinmez.

aydın
05-06-2011, 20:45
ömer ne dersin sen bu konuda uzmansın ne yapmak lazım :buldum

sinan34
05-06-2011, 21:00
Kuş pisligi ve benzeri şeylere sirke öneriyorlar.Sirkeli bez veya peceteyi leke üzerinde yumuşayana kadar bekletmek faydalı olacaktır.
Tercihen üzüm sirkesi :)))

Ufuk
05-06-2011, 21:00
Ben Islak Mendilden şimdiye kadar zarar görmedim...
Tavsiye ederim.

Ömer Gedik
05-06-2011, 21:23
Kuş pisliğini belirli miktar ıslatıp yumuşatıp bezle çıkarın veya direk basınçlı su imkanınız varsa su tutun. Ama bunu beklemeden yapmanız önemli.

γuяdaeя
05-06-2011, 21:34
Bebek poposu için kullanılan ıslak mendillerden kullanın.. cilde zarar vermeyen verniğe de vermez sanırım ;)

MTN
06-06-2011, 07:28
Arkadaşlar gerçekten bu kuş pisliği bekletince aracın boyasına zarar veriyor. ve düzeltilemiyor sonuç o kısmın kısmen boyanması. Karga ve martı pisliği !.. sanki kezzap .

reisG
06-06-2011, 09:45
Herkesin ortak olarak söylediği gibi kuş pisliğini görür görmez yumuşak ve ıslak bir bes ile temizlemek lazım bekletildiğinde boyayı kurtarma olanağı ne yazık ki yok.....

fectus
06-06-2011, 10:16
Üzerine kağıt peçete koyup, peçeteyi bolca ıslatarak bir süre bekletin. Bu pisliği oldukça yumuşatacaktır. Sonra silerek değil sadece yüzeyden alarak temizlemeye çalışın. Silerek çıkartmaya çalışmak verniği baya çizer. Çok inatçı ise bir kaç seferde tabaka tabaka yumuşatarak almak en iyisi. En sonda ben kil'le hafif temizleyip detailing sprey ile siliyorum.

aydın
06-06-2011, 20:24
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim bende sabah bir benzincide basınçlı su tutturdum çıktı sayılır ama boyada gölge gibi leke bırakması kötü oldu yinede eniyi yöntem bu gibi görünüyor :yika

Abdullah
06-06-2011, 22:49
aracımı ilk aldığımda bayiden ziebart hediye çeki vermişlerdi ayrıca döşeme için koruma işlemi. Ziebart a gittiğimde oradaki görevli ile uzun uzun sohbet etmiştim aracın boyası için koruma önermişti herşeye karşı garantili olduğunu söylemişti fakat sadece kuş pisliğine karşı garanti veremiyordu sebebini sorduğumda kuş pisliğinin içerisindeki maddelerin aracın boyasını yaktığını belirtmişti bu sebepten dolayı aracımda bir kuş pisliği görür görmez hemen ıslak mendil ile silerim ne kadar kalırsa o pislik o kadar zarar veriyor.

γuяdaeя
06-06-2011, 23:26
aracımı ilk aldığımda bayiden ziebart hediye çeki vermişlerdi ayrıca döşeme için koruma işlemi. Ziebart a gittiğimde oradaki görevli ile uzun uzun sohbet etmiştim aracın boyası için koruma önermişti herşeye karşı garantili olduğunu söylemişti fakat sadece kuş pisliğine karşı garanti veremiyordu sebebini sorduğumda kuş pisliğinin içerisindeki maddelerin aracın boyasını yaktığını belirtmişti bu sebepten dolayı aracımda bir kuş pisliği görür görmez hemen ıslak mendil ile silerim ne kadar kalırsa o pislik o kadar zarar veriyor.

Başka bir başlıkta bu konuyla ilgili yorumlarımızı ekliyorum :D

Yurdaer

Kuş dışkısı içinde bulunan kuvvetli asit boyada hasar oluştururken, aynı zamanda içindeki guanine maddesinden dolayı da güzellik kremi olarak kullanılıyormuş. Victoria Beckham cilt güzelliğini buna borçluymuş.

TanerHoca

ibrahim görüyorsun insan kırkından sonra bile bir şeyler öğreniyor.
bir kadının kuş b.ku ile kendine detailing yapacağı benim hiç aklıma gelmezdi...

ibosener

Hahahahahaha ... Kahkahamı anlatacak smiley olmadığı için yazmak zorunda kaldım hocam :D

kadir_28
23-06-2011, 10:05
hocam kuş pisliği asitlidir. Eğer yeterince kurursa, çıkarmanız imkansızdır. Benimde arka tarafa pislemiş. Görmedim. Boyacıya götürdüm, bunu nasıl çıkartırız dedim. Abi çıkmaz bu kurumuş dedi. Tek çözüm boyatmak dedi. Kuş pislediğinde hemen temizleyin. Yoksa benim gibi dert olur başınıza.

gokhancpt
07-07-2011, 09:52
sabah evden çıkarken bir baktım yine malum kuş yapmış yapacağını :kizgin
arkadaş otoparktaki diğer araçlara bakıyorum, hiç birinde yok, benim iki arabayıda seçiyorlar sanırım,
bugün gidip kendime havalı tüfek alacağım ve boş vakitlerimde balkonda oturup geleni indireceğim başka çözümü kalmadı bunun :kafa

Yasin CCK
07-07-2011, 11:58
arkadaş otoparktaki diğer araçlara bakıyorum, hiç birinde yok, benim iki arabayıda seçiyorlar sanırım,
bugün gidip kendime havalı tüfek alacağım ve boş vakitlerimde balkonda oturup geleni indireceğim başka çözümü kalmadı bunun :kafa

:gul5

http://www.rap4.com/images/t68/packages/t68_extreme_sniper_ls.jpg

Ranilin
07-07-2011, 12:27
Kuş pisliği hakkaten rezil bir durum. Benim aracıma da olan oldu maalesef bu yüzden Ömer iyi bilir :D

gokhancpt
07-07-2011, 14:00

:gul5

http://www.rap4.com/images/t68/packages/t68_extreme_sniper_ls.jpg

yasin,
istediğim bunun gibi bişey :buldum

sertan
06-09-2011, 14:55
Kuş pisliği konusunu görünce foruma üye oldum, benim aracım siyah 308 ve kuşlar artık stres yaratıyor bende. Siyah renkde de pek belli oluyormuş herşey, önceki arabalarım hep beyazdı, o yüzden siyah arabanın bu kadar beni gereceğini düşünmemiştim :)
Kuş pisliğinin boya korumasız 3 gün içinde verniği eritmeye başladığı, boya korumalı araçlarda 7 günde verniği eritmeye başladığını belirtiyor boya ve kaporta işleri yapanlar. Benim hergün aracın üzerinde kuş pisliği takip etme imkanım yok, ama aracıyla günlük ilgilenebilen arkadaşlar için basit bir yol var. Tükürük kuş pisliğini çözüyor, kuş pisliğinin üzerine tükürün, biraz bekleyin ve bez, peçete vs bişeyle hafif hafif silin.

Dreamcatcher
06-09-2011, 15:14
Arkadaşım hoşgeldin...ama foruma kuşpisliği-tükürük etkileşimi ile dalmadan önce forum kurallarını da okusaydın keşke..mesela madde:10
:)