PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım ve Merhaba

Najash
30-05-2011, 19:23
Arkadaşlar öncelikle aranıza yeni katıldığımı belirtmek isterim. Forum kurallarını çok iyi bilmiyorum eğer bi şekilde bi kuralı ihlal ediyosam öncelikle özür dilerim.

Ben 308 aldım ve bununla alakalı biraz yardıma ihtiyacım var.
1- Araçta arka tarafta hoparlör yok. bunu aldıktan sonra farkettim ve çok şaşırdım. Bu normalmi? Şu haliyle arabaya ses tesisatı çektirmek istesem ne gibi sıkıntılar olur ya da nasıl bir yol izlemem gerekir. Öyle çok güçlü olmasına gerek yok. Ama yinede ben burdayım diyecek kadar olmasını istiyorum. En kötü ihtimalle bi amfi takabilirmiyim? Bunun için mdf işlem görecek. bu sıkıntı yaratır mı? Daha önemlisi 2 hoparlör ve 1 amfinin bana maaliyeti nedir ve bunlar iyi bi ses düzeni için yeterlimidir.

2- Arabamın rengi Alp Beyazı. Ön tarafta bulunan plastik parçayı (siyah olan) beyaza boyatmak istiyorum. Bunu nerde yaptırırsam daha sağlıklı olur.
3- Xenon far ve sıralı let taktırmayı düşünüyorum. Bunları yapmak için komple far kitinin mi çıkması gerekiyor?

Uzun oldu farkındayım. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Peugeot ailesinde olmak çok güzel. Görüşmek üzere :f1

Esat
30-05-2011, 19:35
öncelikle aramıza hoş geldiniz aracınızın yılı ve özelliklerini belirtirseniz dahada mutlu oluruz ve birazda kendinizden bahsderseniz nerden aramıza katıldınız yaşınız ve mesleginiz v.s
aramızda aracına sesle ilgili modifikasyon yapan birkaç üyemiz var my gold v.s size yardımcı olurlar
aracınız beyazmış benden tavsiye o mat siyah yeri kesinlikle beyaza boyatmayın çok kötü duruyor(şahsi fikrim) ben piano black yaptırdım daha bi hoş duruyor
tekrardan armıza hoş geldiniz sevgiler....

Najash
30-05-2011, 19:43
tabi bahsedeyim kendimden. kusura bakmayın. henüz yeniyim.
Aracımın özellikleri:
2008 model 308. 90 Hp. Alp Beyazı. 2. El aldım. Gayet temiz bi araç 45 binde henüz.

Adım Ünal 29 yaşındayım. Yalovalıyım. İstanbulda bir lisede Makine öğretmenliği yapıyorum. bu kadar:)

Esat
30-05-2011, 19:58
Tekrardan hoş geldiniz ilk önce hassasiyetinizden dolayı tebrikler birazdan forumdaşlar yogunlaşır istediklerinize cevap bulabilirsiniz sizin gibi bissürü ögretmenlerimizde var forumda size en yakın zamanda bu konuyla ilgili yardımcı olurlar umarım alacagınzı aldıktan sonra gitmez bizlerler pejonunuz iyi ve kötü yönlerini paylaşırsınız
sevgiler..

Najash
30-05-2011, 20:01
Yok ben kalıcı olma yolundayım. Ben daha önce buraya giriyodum fakat ziyaretçi olarak. Girip yazılarınızı ve bilgilerinizi burdan takip ediyodum. İşin gerçeği aldığım araçta burdan edindiğim bilgilerin çok faydası oldu. 308 alırken acaba alsam mı diye günlerce düşündüm. Buraya takıldıktan sonra kararımı kesinleştirdim. Sonuçta keyif arabası. Kullandıkça sizlerle paylaşımlarımız muhakkak olacaktır. Araç gelip geçer, dostlukların baki kalması temennisiyle.

mygold
30-05-2011, 20:09
formumuza hoşgeldınız. aracınızın fotolarınıda beklerız..

not: arka hoparlorler arka kapıların uzerındedır. bılgılerınıze

Najash
30-05-2011, 20:16
formumuza hoşgeldınız. aracınızın fotolarınıda beklerız..

not: arka hoparlorler arka kapıların uzerındedır. bılgılerınıze

hoşbuldum tşk. Resimleri inşallah en yakın zamanda paylaşıcam.
Tuhaf olan kapının üzerinde de yok. Yani sadece ön tarafta var. kapıda falan yok.

Dreamcatcher
30-05-2011, 20:17
http://img26.imageshack.us/img26/7276/29032011189.jpg

JBL ANFİ VE BOSS 25 cm.WOOFER

http://img59.imageshack.us/img59/8453/29032011190.jpg

440 LIK PIONEER LER VE TS-S20 TWEETERLAR
....
Orijinal cd çaların çıkışına anfi dönüştürücü ekleyerek yaptığım sistem..sorunsuz kullanıyorum..bu arada foruma hoşgeldiniz..

Najash
30-05-2011, 20:20
Hoşbuldum Dream

Dream şuan benim aracımda o hoparlörün takılacağı yerlerde yok. Bana senın tesisatın aynısını yapmaya kalksak. maaliyeti ne olur ? Dönüştürücüsü, hoparlörü,amfisi. vs vs vs..

Dreamcatcher
30-05-2011, 20:24
o hoparlörün takılacağı yer derken nereyi kastettin dostum?

Najash
30-05-2011, 20:25
yani aracın arka koltuğun hemen arkasında duran mdfde.. o hoparlörün girip yerleşeceği yerler yok. dolayısıyla oraya kadar elektrik tesisatı çekili değildir. yani ben hepsini yaptırmak zorundayım.

Najash
30-05-2011, 20:54
arkadaş gitti sanırım. neyse umarım yakın zamanda bi cevap yazar. maliyeti az çok bilirsem hemen ona göre bi ekonomi ayarlaması yapmam lazım:)

Dreamcatcher
30-05-2011, 20:57
Anfi 250
Woofer 150
Kolonlar 100
Tweeterler 100
artı işçilik dostum
fiyatlar yaklaşık tabi

Najash
30-05-2011, 21:30
ortalama 800 TL ye denk geliyo sanırım. Peki aracın üzerindeki orijinal teyp işe yarar mı şu sistemde?

whynot2
30-05-2011, 21:43
orjinal teybi değiştirmenize gerek yok amfisi bassı midleri kablosu işçiliği falan 600 e bile getirebilirsiniz çok iyi bi sistem olmaz ama idare eder beklentiniz fazla değilse yeticektir. Midleri arka pandizotu kesitiripte oraya koymayın bence öndeki orjinal hoparlorleri söküp onların yerine iki saglam mid koyun arkada da bagajda bass ve amfi olsun yeter.

Cem B
30-05-2011, 22:07
Sanırım bir el atmak gerek,

Öncelikle hoş geldin anlattıgından birşey anlamadım açıkçası ,kolonların oldugu yer boş yani çıkarılmışmı yoksa öyle bir bölme mi yok? Still paket olmayanlarda bile ben var diye biliyorum eger varsa pandizot için herhangi bir işlem yapmamalısın zaten çukura bile girdiğinde oynayan pandizot kolonlarda seside açtıgında verimini kaybeder,kolon için sağlam ve oynamayan bir yer gerekli.

Kapılarda kolonlar için yer var ise zaten hiçbir işlem yapmadan 1 er takım mid alırsın kapılara yerleştirirsin Önler 16cm arkalar 13cmdir. midlerin kalitesine göre sub seçebilirsin,istediğin gibi bir işlem içinde ortalama 1000 tl gözden çıkarmalısın. ikinci el alabileceğin sub ve amfi ve sıfır alacağın mid takımları için fiyat bu.Kalitesine göre fiyat düşer artar ben iyi kalitede ürünleri göz önüne alarak söyledim.

Bu arada kolon yeri bile yoksa bu düşündürücü şahinlerde bile olan bir özellik.

hakan308
30-05-2011, 22:24
Eğer arkalarda hoparlör yoksa büyük ihtimalle araca önceden tesisat yapılıp kapılara mid takımı takılmış satarkende sökülüp boş bırakılmıştır.Arka koltuk altlarını ve bagaj halısının altını bi kontrol edin belki çekili hatları bırakmış olabilirler.

http://img707.imageshack.us/img707/2007/s5000167.jpg

reisG
31-05-2011, 08:05
Aramıza hoşgeldiniz.Yazları en az bir hafta Çınarcık ta yazlıkta kalırım ta 1982den beri...
Oraya gittiğimde sizinle görüşmek isterim. Aracınız Comfort donanımlı 308 HDi 90 bg. Comfort donanımda kokpitin ön cam ile birlşetiği sol ve sağ köşelerde birer tiz hoparlör, ön kapılarda birer hoparlör ve arka kapılarda da birer hoparlör bulunmakta artık A,B ve C segmenti araçların çoğunda bu şekilde bir normal müzik tesisatı olmakta arka cam altında std.olarak hoparlör bulunması nadir karşılaşılan bir durum.Ama kimi std.özel müzik sistemli araçlarda tabii ki farklı yerleşimler olmakta. D ve daha üst seviye araçlarda ise özellikle sedan SW ve liftback karoserlerde arka cam altlarında da hoparlör olmakta.
308lerin premium donanım paketlerinin bazılarında ops. donanım olarak JBL sistemi de geldi fakat artık gelmiyor.Bence yukarıda yazdığım 6 adet hoparlör yerini kullanarak ve mevcut müzik sistemini revize ederek daha zevkli müzik dinleyebilirsiniz. pandizota hoparlör koyulması ise tamamen sizin zevkiniz. ancak hırsızlarada davetiye çıkaracğı bir gerçek

CES
31-05-2011, 08:21
aracınız beyazmış benden tavsiye o mat siyah yeri kesinlikle beyaza boyatmayın çok kötü duruyor(şahsi fikrim) ben piano black yaptırdım daha bi hoş duruyor

ben bu noktada araya girip, Esat senden ön tampon uygulması için Piano Black uygulamasını nerde ve ne kadara yaptırdığını sorabilirmiyim ? Çok dikkat etmedim; ancak RCZ'de de galiba ön tampon bakaliti piano black diye hatırlıyorum...

Esat
31-05-2011, 11:42

ben bu noktada araya girip, Esat senden ön tampon uygulması için Piano Black uygulamasını nerde ve ne kadara yaptırdığını sorabilirmiyim ? Çok dikkat etmedim; ancak RCZ'de de galiba ön tampon bakaliti piano black diye hatırlıyorum...

Ces Pm ile gereken bilgileri yolladım ama bir ricam olucak seninki gibi özel bi aracı bizden mahrum etme biraz daha aktif olursan seviniriz bi buluşma bi kaynaşma içerisinde bulunsan daha da mutlu oluruz...

CES
31-05-2011, 12:40

Ces Pm ile gereken bilgileri yolladım ama bir ricam olucak seninki gibi özel bi aracı bizden mahrum etme biraz daha aktif olursan seviniriz bi buluşma bi kaynaşma içerisinde bulunsan daha da mutlu oluruz...

Sevgili Esat en büyük problem yoğunluk; ancak forumu takip etmeye çalışıyorum. Yakın zamanda benim canavarı temizlediğimde yeni haliyle resimleri söz veriğim gibi ekliycem. En yakın zaman bir buluşmaya katılmak isterim. İlgine teşekkürler...

Esat
31-05-2011, 13:13

Sevgili Esat en büyük problem yoğunluk; ancak forumu takip etmeye çalışıyorum. Yakın zamanda benim canavarı temizlediğimde yeni haliyle resimleri söz veriğim gibi ekliycem. En yakın zaman bir buluşmaya katılmak isterim. İlgine teşekkürler...

En azindan göz banyosu yapacagız sevgili renktaşım eminimki süper kareler yakalayıp bize sunacaksın gönül isterdiki bu akşam bizimle beraber olmanı ama gerçekten vakit bu şehirde çok önemli....

Najash
31-05-2011, 20:23
merhaba tekrar. gündüz çalıştığım için mesajları yeni kontrol ettim kusuruma bakmayın. Çınarcığa geldiğini söyleyen arkadaşlar görüşmeyi bende isterim. irtibat kurabilirsek iyi olur.
arabayı özellikle inceledim ne arka koltukların arkasında nede arka kapıların yanlarında ne hoparlör nede hoparlör takılan bölüm var. yani sanki hiç böyle bir özellik yokmuş gibi. fabrikadan öyle çıkmış gibi bi hali var. garip ama böyle. en yakın zamanda resimleri eklicem. araba memlekette olduğu için şu an resimlerini çekemedim.

Dreamcatcher
31-05-2011, 20:24
Ön kapılarda var mı peki?

Najash
31-05-2011, 21:23
evet ön taraflarda var.

Gökseld
31-05-2011, 21:57
Hocam, öncelikle aracın hayırlı olsun ve aramıza hoş geldin. Ön tampon konusunda bence de sakın beyaza boyatma, arkadaşlarında dediği gibi piano black veya carbon la kaplatabilirsin ki ben carbon a kaplattım.
Hoparlör konusuna gelince, arka kapılarda yoksa bile yerleri vardır. Daha önceki sahibi söktüyle kabloları da vardır ama oralara hat çekmekte sorun olmuyor. Ben de arkadaşlar gibi bagajıma amfi ve box sub. koydurdum, şimdi arka kapılardaki
hoparlörleri mid takımıyla değiştireceğim ve bagaj üzerinede bir çift koyacağım, bunlar için bu gün fiyat aldım bir mid takımına 210TL sökme, takma, kablolamayada 50TL fiyat verdiler.

Najash
05-06-2011, 23:16
Göksel bey nerde ikamet ediyosunuz acaba? şu arabayı bi türlü düzene sokamadım. bi kaç yerle görüştüm hep uçuk fiyatlar çıkarıyolar. 1000 TL altı fiyat çıkaran olmadı daha. arabayı henüz istanbula getiremedim. Plaka, sigorta ve kasko işlemleri için yalovada bıraktım. istanbula getirdiğimde bi iki yere göstermeyi planlıyorum. işin aslı bilip bilmeden faiş fiyat vermek istemiyorum.

Gökseld
06-06-2011, 22:28
Göksel bey nerde ikamet ediyosunuz acaba? şu arabayı bi türlü düzene sokamadım. bi kaç yerle görüştüm hep uçuk fiyatlar çıkarıyolar. 1000 TL altı fiyat çıkaran olmadı daha. arabayı henüz istanbula getiremedim. Plaka, sigorta ve kasko işlemleri için yalovada bıraktım. istanbula getirdiğimde bi iki yere göstermeyi planlıyorum. işin aslı bilip bilmeden faiş fiyat vermek istemiyorum.

Hocam ben Kartal da oturuyorum. Sen aracıcın işlemlerini hallettikten sonra görüşelim, en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışırım. Sonuçta bu forumu boşuna kurmadılar. :)