PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dış dikiz ayna hareketleri

mimit
25-05-2011, 14:00
Bir kaç gün önce fark ettiğim bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum,bu bir sorun mu yoksa donanımsal bir durum mu anlayamadım çünkü,

öncelikle aracı aldığımdan beri ikinci kez ayları ellerimle kapattım araca binerken de sağ aynayı açtım,sol aynayı araca bindikten sonra camı açıp içeriden itekleyerek açtım ve anahtarı kontağa takıp çevirdiğimde aynalar yukarı aşağı hareket etmeye başladı sonra durdular,hemen kontağı kapatıp tekrar denedim bu sefer hareket etmediler,Bazen oluyor bazen olmuyor,aynaların ayarını bozup denemedim,acaba ayna konumları hafızalı mı? da benim haberim yok. aracın donanımında elektrikli ısıtmalı ayna yazıyor,içeriden düğme aracılığı ile kapanma gibi bir fonksiyonları da yok. ???

Gökay
25-05-2011, 14:28
Ben hergün 2'sinide katlayıp - açıyorum,herhangi bir hareketlenme olmadı şimdiye kadar.

Pejo'nun değişik elektronik beyin dalgalanmalarından dolayıdır diye düşünüyorum.

mimit
26-05-2011, 12:24
başka bilgisi olan yok mu arabam bozuk mu yoksa :S bana doğruyu söyleyin :) daha kaç km gider?

Ömer Gedik
26-05-2011, 12:26
Muhtemelen 3 km sonra aynaların yere düşecek :) :yahoo

Abi neden dir bende bilmiyorum. Muhtemelen elektronik bir anlık karmaşa olmuştur.

reisG
26-05-2011, 12:34
ben aynaları hiçbir zaman kapatmıyorum.Birincisi korunma psikolojisi. Bir kere 206ım varken başıma geldi. hastane önünde park etmiştim. bir minibüs arabamı sıyırıp geçmiş ayna kopmuştu. Açık olduğu zaman en azından aynayı kerteriz alıp daha az hasarla atlatabiliyorsunuz. İkincisi de özellikle elektrikli ve ısıtmalı cinslerde içinden geçen kablolarda açıp kapamada sıkıntı yaşanır diye düşünerek aynaları kapatmıyorum.

Yasin CCK
26-05-2011, 12:36
Takılma Mimit böyle küçük şeylere :)

Benim araçta arada kendi kendine arka sileceği çalıştırıyor hemde su sıkarak :gul5

mimit
26-05-2011, 12:41
araç şu an serviste bakım için götürdüm yılı dolduğundan bakıma çağırdılar birde şu sarj dinamosuna falan detaylıca bakacaklar geçen gün yaşadığım bsi probleminden dolayı,bugün ustalara sordum onlarda olmaz öyle şey falan derken gelin bi bakalım dedim onlarda gördü,sonra aynaları kapatıp açtık olmadı? Hatta şakayla karışık şu geri vites fonksiyonundan bahsettim onuda çözseniz güzel olur falan dedim bilgisayardan aktif edilebiliyormuş falan diye laf almaya çalıştım ama birşey söylemediler.

mimit
26-05-2011, 12:43

Benim araçta arada kendi kendine arka sileceği çalıştırıyor hemde su sıkarak :gul5

sorun olarak algılamıyorum zaten hoşuma da gidiyor ama sebebini merak ediyorum,satacağım zaman yazarım hafızalı ayna falan diye varsa öyle bir durum :)

Ömer Gedik
26-05-2011, 12:43
Türkiye de satılmış hiç bir donanımda Hafızalı Dış Dikiz aynaları bulunmamaktadır bu öyle aktif edilebilen birşey de değil. Zaten olsaydı Peugeot bu şekilde sunardı.

mimit
26-05-2011, 12:47
Türkiye de satılmış hiç bir donanımda Hafızalı Dış Dikiz aynaları bulunmamaktadır bu öyle aktif edilebilen birşey de değil. Zaten olsaydı Peugeot bu şekilde sunardı.

O zaman bir sorunum var demektir :S 406m da ne güzel hafızalı koltuk ayna falan hepsi vardı ahhhh ahh.

Ömer Gedik
26-05-2011, 12:49
mimit şu imzandaki 406 fotoğrafını büyük çözünürlükte bana göndrebilir misin? Çok süper bir fotoğraf.

mimit
26-05-2011, 12:52
maalesef kaybettim onun orjinal boyutunu internettede bulamıyorum :( google da arattığımda imzam çıkıyor karşıma.sürekli kopyala yapıştır halindeyim o fotoğrafı :( şimdi tekrar araştırcam aklıma düşürdünüz :) bulursam yollarım :)

γuяdaeя
26-05-2011, 16:36

Aynısını benim 308 de yapıyordu Yasin. Özellikle sıcak havalarda. Her bakıma gittiğinde sorun bildirdim ama servis hiçbir şey bulamamıştı :gul5

Yasin CCK
26-05-2011, 16:57

Aynısını benim 308 de yapıyordu Yasin. Özellikle sıcak havalarda. Her bakıma gittiğinde sorun bildirdim ama servis hiçbir şey bulamamıştı :gul5

Bende bunu ayrıcalık sanıyordum, olsa olsa Rock'N Rolla da olur diyordum :gul5

Gökseld
26-05-2011, 17:05

Benimde başıma geldi bu silecek olayı. Geçen yaz 20 günlük bi tatil sonrasında koşa koşa aracıma bindim, kontağı çavirdiğimde tık yoktu çalışmadı araç, anahtarı çıkartıp tekrar takıyım dedim çıkartır çıkartmaz tüm silecekler çalışmaya başladı. Ekranda alakasız bir şekilde fren sistem arızası gibi birşeyler yazıyordu araçtan indim yaklaşık bi 10 dakika kadar bu şekilde çalıştı, yaw aküyü kesiyim bari deyip kaputu açtım sonra vazgeçip servisi aramak için kaputu kapattım ve birden bire herşey normale döndü. Servise gidip durumu anlattım ama hiçbirşey bulamadılar, kayıtları aldık göderip inceleteğiz dediler, hala inceleniyor herhalde :anlamadim2

whynot2
26-05-2011, 17:38
Benimde başıma geldi bu silecek olayı. Geçen yaz 20 günlük bi tatil sonrasında koşa koşa aracıma bindim, kontağı çavirdiğimde tık yoktu çalışmadı araç, anahtarı çıkartıp tekrar takıyım dedim çıkartır çıkartmaz tüm silecekler çalışmaya başladı. Ekranda alakasız bir şekilde fren sistem arızası gibi birşeyler yazıyordu araçtan indim yaklaşık bi 10 dakika kadar bu şekilde çalıştı, yaw aküyü kesiyim bari deyip kaputu açtım sonra vazgeçip servisi aramak için kaputu kapattım ve birden bire herşey normale döndü. Servise gidip durumu anlattım ama hiçbirşey bulamadılar, kayıtları aldık göderip inceleteğiz dediler, hala inceleniyor herhalde :anlamadim2

Harfi harfine aynı olayı bende yaşadım :)

Yasin CCK
26-05-2011, 18:12
Yok benımkı sadece arka sılecek, kisilik kazanmıs heralde :cilgin

TanerHoca
26-05-2011, 22:08
mimit şu imzandaki 406 fotoğrafını büyük çözünürlükte bana göndrebilir misin? Çok süper bir fotoğraf.

aşağıdaki linkte var ama üyelik ve aidat istiyor. :bam3
http://www.advertolog.com/peugeot/print-outdoor/obsession-3314605/

bu da benden ;)
http://img829.imageshack.us/img829/9461/peugeot406.jpg

mimit
27-05-2011, 01:29
hocam süpersiniz o kadar yazdım google a obsession 406 falan diye ama çıkmadı sanırım opera iyi bir tarayıcı değil :) hemen arşive aldım bu çözünürlükte hiç yoktan iyidir.

Ömer Gedik
27-05-2011, 02:27
Konuyu dağıttık ama Hocam süpersin. :yahoo

sinan34
28-03-2013, 09:54
Hafızalı ayna için dün gece aklıma esti gece yarısı denemeler yaptım olmadı.
Sabah sol ayna camının çalışmadıgını fark ettim.
Sağ ayna camında ve aynaların açılıp kapanmasında proplem yok.Kutup başını söktum biraz bekledim yine düzelmedi.
Fikri olan varmı?

sinan34
28-03-2013, 11:15
Hafızalı ayna için dün gece aklıma esti gece yarısı denemeler yaptım olmadı.
Sabah sol ayna camının çalışmadıgını fark ettim.
Sağ ayna camında ve aynaların açılıp kapanmasında proplem yok.Kutup başını söktum biraz bekledim yine düzelmedi.
Fikri olan varmı?
Hallettim .
Aklıma gelen her şeyi denedim düzelmedi.
Daha sonra dikiz aynasına elektrik gelip gelmediğini kontrol etmek için ugraşırken bugu cözme dügmesine bastıktan sonra düzeldi.
Ne alaka anlamadım ...