PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : peugeot 206 dijital toplam km sayacı arızası

sagerxxl
19-05-2011, 10:52
Merhabalar... Herkese selamlar... ocak ayında 2001 model 206 1.6 xt sahibi oldum. herşeyi ile gayet memnun idim. ancak bir süre sonra toplam gidilen kilomereyi,bakım kilometresini gösteren göstergenin rakamları silinmeye başladı. şu an toplam km.1 1 1 gösteriyor. Servise gittiğimde komple göstergelerin bulunduğu ön panel değişecek dediler. parça 1200 Tl. artı işçilik istediler. Böyle bir gösterge sorunu yaşayıp,özümünü bulan var mı? Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Araca her oturuşumda km sayacına baktığımda can sıkıcı oluyor.

reisG
19-05-2011, 11:50
Aramıza hoşgeldiniz. aracınız donanımlı bir seri ve güçlü bir motora sahip . Aldığınızda kaç km. de idi ve ne kadar sonra sayaçta problem oldu. Km.si düşürülmüş dijital km. sayacı olan araçlarda bu tip problemler olabiliyor. veya tamamen dijital arızadan da olabilir.ön panelin o kadar pahalı olacağını tahmin etmiyorum. çünki 206 halen üretilen biraraç parçaları da uygun fiyatlara sahiptir.

sagerxxl
19-05-2011, 12:40
hoşbuldum.Arabalardan hiç anlamam (yada anlamazdım diyeyim şimdi biraz öğrenmeye başladım) ama söylediklerinizi başka arkadaşlarda söyledi. aldığımda 113 bin civarındaydı. 114 bin gibi sayaç arıza verdi. arabadan hiç anlamam ama merak işte ön paneli dün kendim söktüm. paneli tutan dişler biraz yıpranmış. daha önce açılmış izlenimi verdi bana da. ama km düşürmek için panelimi sökmek gerekir. yada km nin düşürülüp düşürülmediğini anlamak mümkün müdür? servisin verdiği fiyat bana da çok fazla geldi. bu yüzden farklı bir çözüm var mı dır diye arıyorum. 1200 daha versem bir kaç yaş daha gencini alırdım aracımın:)

reisG
19-05-2011, 14:44
113.000 km. 11 yıllık bir araç için çok düşük bir km. tabii ki bu tip düşük kmli araçlar mevcuttur. aracınızın resimlerini belli yerlerden çekip eklerseniz daha iyi bir yorum yapabiliriz.(mesela vites topuzu iç tavan koltuklar karoser gibi aracın yüksek km yaptığını anlamak için vites topuzunun durumu tavan döşemesinin durumu direksiyon yıpranması pedalların durumu iyi etken olabilir. Dijital km. sayacına sahip araçların gösterge paneli sökülüp program yüklü olan bir laptop a bağlanır istenen km.ye düşüm yapılır ve sonra gösterge tablosu monte edilir. eğer aracın başka bir sebepten gösterge paneli sökülmemişse ve siz baktığınızda sökülmüş izlenimi verdiyse düşüm yapılmış demektir. tabii görmeden bir şey söyleyemeyiz. Topkapı da kilometreci isimli meşhur bir dükkan var hemen yeşil kunduradan biraz aşağı inince sorsanız gösterirler. Oraya bir gidin öncelikle km.de düşüm yapılıp yapılmadığını öğrenirsiniz ve belki de o tamir kısmını yapar veya ucuz yollu yöntemi size söyler.

γuяdaeя
19-05-2011, 16:19
Bu panelin çıkması falan yok mudur parçacılarda?

sagerxxl
19-05-2011, 21:35
Bilgiler için çok teşekkür ederim reisG. söylediğin yerlerin fotolarını yüklerim kısa zamanda. söylediğin yere uğramaya çalışacağım en kısa zamanda. panelin çıkmasını sordum ellerinde yokmuş şuan.