PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek ses yapıyor

Burak
04-11-2009, 20:13
Selam arkadaşlar,

Benim araçta silecekler çalışırken sağ kol son noktaya geldiğinde bir tak sesi geliyor. Sanki birşeye çarpıyor. Sizde de aynı durum var mı ?

Teşekkürler

Ömer Gedik
05-11-2009, 00:29
Silecek ağızları köşelere gelince yön değişiyor muhtemelen onun sesidir. Bazen bende de oluyor. Genelde cam çok ıslak değilse oluyor.

viya
05-11-2009, 08:53
Burak günaydın,
bu bahsettiğin problemi bende yaşadım. ABC peugeot taÖnce normal dediler sonra bakıma gittiğimde sileceğin yönünü değiştirdiler düzeldi.
Ben bir kışı bu sesle geçirdim, seni çok iyi anlıyorum.
enis.

Burak
05-11-2009, 09:09
Hımm.. Bir de öyle deneyelim bakalım. Teşekkürler yorumlarınız için.

timucinnn
09-11-2009, 11:03
Beyler,
Sileceklerinizin gerek uzun ömürlü, gerekse sessiz çalışması için; silecek suyunuza bu iş için üretilmiş cam sularından ekleyin.
Hem kusursuz bir temizleme yapıyor hem de sürtünmeyi kolaylaştırdığından silecek ömrünü uzatıyor ve de sessiz çalışıyor.
3-4 liralık konsantre bir cam suyu katkısı uzun süre sizi idare eder.(Şişeyi Olduğu gibi su haznesine boşaltmayın, 1/5-2/5 oranında normal suya ilave ediniz.)
Bu kullanımla benim araç 10 ayı doldurdu, ocaktan kasıma bayağı bir yağmur çamur gördü. Maaşallah hala ilk günkü gibi...

Benim sileceklerle tek sorunum, yokuş çıkarken cama sulama yaptığımda bütün su, açık olan ön camlardan içeri giriyor, her seferinde unutup bu kazığı yiyorum :D