PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PEUGEOT 308 SİLECEK ÖLÇÜLERİ

viya
04-11-2009, 14:49
Arkadaşlar merhaba,
Artık kış geldi, aracımın kullanım klavuzunda 6 ayda bir sileceklerin değiştirilmesi öneriliyor. Benim 2 yıla yaklaştı artık iz bırakmaya başladı. Bir değiştireyim deme gafletinde bulundum,
1-) ön silecek ölçüleri 750 mm / 650 mm
2-) yetkili servislerde çiftinin fiyatı 120-130 TL sanırım ön cam daha ucuz:)
3-) hiçbir yan sanayi üretici (ucuza satanlar) 750 mm lik ölçüde silecek üretmiyor. Valeo, bocsh vb. markalarda ise en ucuzu 90 TL.
Bu fiyatlara inanamadım internette modacar marka peugeot 307 için olanı çifti fiyatı 20 TL, daha bizimkiler internete düşmemiş.
artık sileceğin silmediği yerde kolumu camdan çıkarıp bezle destek olurum :)
Ben bu yedek parçaların faiş fiyatlara satılamsını gerçekten bir kez daha kınıyorum. Yazıklar olsun. Soygunculuk bu ya. hepsiburada.com da BMw X5 için yeni nesil silecek takımı 20 TL. Bizimkinin orjinali 130 TL. Şaka maka bir daha böyle yeni çıkmış araçlardan satın almayacağım.:)
enis.

boracetınkaya
04-11-2009, 14:57
valla dogru yakındır ama yan sanayi parçaların cıkması cıkana kadar kol gücüne devam :)

reisG
04-11-2009, 15:44
maalesef fiyatlar böyle 308 için 307nin ön silecek takımını kullanabilirsiniz gibi geliyor bana. ayrıca servisten değil yakın ölçüler varsa bosch veya valeo alabilirsiniz. benim önceki 206ımda da aynı agrip fiyatlar vardı sonrasında autoshoptan 206 için üretilmiş bir set banan aldım 35 tl ye çiftini aldım yaklaşık 1 sene sorunsuz kullandım.
esas fiyat olayı 308 in ön kapı kelebek camları için geçerli olacaktır. kimsenin başına gelmesin ama o camlar kapılardaki büyük camlardan bile pahalıya takılıyor sebebi ise yok...

boracetınkaya
04-11-2009, 15:55
kelebek camının konusu geçenlerde geçti cam filmi takılırken kelebek camını eritip takıyolarmış cıkma ihtimali yokmuk kaynatılmış plastikle yapışıyomuş

otmotvmhndsi
04-11-2009, 17:56
120 tl dediğiniz satış fiyatı, sadece lastikler değil; lastiklerin takıldığı metal kısımlarla birlikte olan komple silecek setinin fiyatı olmasın?

Ford Focus 2 de de aynı durum benim başıma gelmişti. Silecekleri değiştireceğim demiştim, tamam dediler bi getirdiler metal kısımlarıyla birlikte komple set, fiyatı 105 TL + KDV idi.

Niye böyle vb diye sorarken sadece silecek lastiklerinin fiyatının 34TL + KDV olduğunu öğrendim ve öyle değiştirilsin dedim.

viya
05-11-2009, 08:54
berker,
zaten komple değiştiriyo peugeot servisleri, ford sana iyilik yapmış. Peugeot servisleri kral olduğu için uğraşmıyor komple değiştiriyor.
enis.

otmotvmhndsi
05-11-2009, 16:58
Bizim araçların silecekleri Bosch'ta şu kodla geçiyor; A120S AeroTwin. (30"/26")

Ebayda gördüğüm kadarıyla bir çifti 70 dolara geliyor...

InsMuh
05-11-2009, 17:58
kısa olanını piyasada rahatlıkla buluyorsunuz fakat uzun olanı piyasada bulmak imkansız.
geçen hafta kampanya vardı silecekler %25 indirimdeydi. 45 tl ye inmişken hemen aldım.

otmotvmhndsi
05-11-2009, 19:16
kısa olanını piyasada rahatlıkla buluyorsunuz fakat uzun olanı piyasada bulmak imkansız.
geçen hafta kampanya vardı silecekler %25 indirimdeydi. 45 tl ye inmişken hemen aldım.

Markası nedir 45 TL liklerin nerden aldınız?

viya
06-11-2009, 11:15
merhabalar,
çifti mi? teki mi? 45 TL.
enis.

InsMuh
14-11-2009, 11:11
serviste değişti, marka bosch, 45 tl sadece uzun olanın tek fiyatı.
45tl kampanyalı fiyatı, normalde 60tl istiyorlardı.

viya
14-11-2009, 11:14
Vallahi arkadaşlar ben modakar.com.tr den çakma silecek aldım tanesi 9 TL 75 cm lik yok 70 cm lik taktım gayet de güzel siliyor. Çifti 18 TL. Artık 6 ayda bir gönül rahatlığıyla değiştiririm.
enis.

safaku
27-04-2011, 15:33
Merhaba arkadaşlar,

Ben WÜRTH'ün sitesinden 750mm'lik silecek lastiğini buldum. Tekli fiyat kargo dahil 25TL. Ayrıca aşağıdaki link'te AEROTWIN silecek lastiğinin nasıl değiştiği hem video hem de pdf formatında anlatılmış.

Umarım işinize yarar...

LİNK:http://www.swissint.com/movies_play_en.php (Video)
http://www.swissint.com/handbuecher/SWISSINT_Handbuch_Tuerkisch.pdf

safaku
27-04-2011, 15:37
Unutmadan WÜRTH'ün linki de şu;

http://shop.wurth.com.tr/silicek-lastigi-750x6,3mm-tek

reisG
27-04-2011, 16:02
Bilgi güzel, fakat pek çok yeni seri araçta olduğu gibi Peugeot binek araç gamının tümünde banana silecek tabir edilen silecekler kullanılıyor. Yani bu tanıtımdaki refill silecek lastikleri bizim sistem sileceklerde kullanılamaz.

safaku
10-05-2011, 11:27
Gelen silecek lastikleri AeroTwin geldi. Değişimi kendim hallettim. Hatta sileceğin camın sağ ve sol yanlarında çıkardığı seste kayboldu.

reisG
10-05-2011, 11:54
Gelen silecek lastikleri AeroTwin geldi. Değişimi kendim hallettim. Hatta sileceğin camın sağ ve sol yanlarında çıkardığı seste kayboldu.

Yakın plan bir fotoğraf çekip foruma ekleyebilirmisiniz?
Bu arada hepimiz için bir not;
Lütfen bu ve benzeri uygulamalar yapıldığnda en azından bir tane fotoğraf çekip burada sergileyelim.Herkese teşekkür...

Haluk
25-05-2011, 12:43
silecek için hepsiburada da silbak diye bir marka var önceki aracımda kullanmıştım 10 numara idi.fiyatı da 35tl gibi bişey çifti tabiki.308 e uyumlu modeli de mevcut düşünebilirsiniz.yerli malı

aydalper
25-05-2011, 20:07
Önceki aracımda bende hepsiburada dan aldığım ucuz sileceklerden kullanmıştım. 1 yıldan fazla sorunsuz bir şekilde kullandım ve aracımı sattığımda hala üzerindelerdi. Hepsi burada da şu silecekleri buldum fazlasıyla iş görürler gibi geliyor. Markaya özel ve uyumlu oldukları yazılmış.

http://www.hepsiburada.com/Liste/silbak-peugeot-308-0907-muz-silecek-takimi-90s177/ProductDetails.aspx?productId=otm90s177&categoryId=20024724

ANKA
24-11-2013, 10:22
Arkadaşlar geçen gün bizim muz tip sileceğin sadece lastiğini değiştirdim çok kolayca eski lastikleri söküp yenilerini taktım. Sadece 750mm lastik bulamamıştım. Bu sitede 100cm olanı varmış. Bence çok para vermeye gerek yok alın bu ürünü veya benzerini kendiniz değiştirin lastiğinizi. Youtube'da fazlaca video var değişimle ilgili. Buradaki eski tip silecek lastiklerinden ama silecek lastikleri aynı hem tellilerde hem muz tiplerde aynı. Pişman olmazsınız hatta kalan lastik ile de arka sileceğin lastiğini değiştirirsiniz. 10 tlye biraz emek katınca işinizi fazlası ile görür.
http://www.otoavm.com/asp/product/4318/Carub-Silecek-Lastigi-Telli-100-Cm-40-Inc-Takim-2-li-BR1351140

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/unitec-70-cm-x-2-ad-yedek-silecek-lastigi-78340-97528470

İlk ürüne baktım da kalmamış yine ağırlıklı olarak 70cm var biraz araştırma yaptım kamyon ve otobüs silecek lastiği satan yerlerde 100 cm bulmak mümkünmüş mesela 403lerin lastikleri 100 cm imiş. Bizim 308 resmen otobüs sileceği kullanıyormuş da haberimiz yokmuş :)
Ben yine araştırmaya devam edeceğim 100 cm bulursam yazarım.

xtreme59
24-11-2013, 18:08
ben de bu kış ön silecekleri değiştirdim.. yan sanayi 40 lira tuttu.. geçen bakıma gittiğimde de arka sileceği sordum orjinaline 15 lira dedi.. onu da değiştirdim..

ama orjinal sileceklere göre gözle görülür kalite farkı var.. orjinaller 3 yıl dayanmıştı.. bunlar o kadar gitmez.. :fiuw

converse10
24-11-2013, 18:23
ben de bu kış ön silecekleri değiştirdim.. yan sanayi 40 lira tuttu.. geçen bakıma gittiğimde de arka sileceği sordum orjinaline 15 lira dedi.. onu da değiştirdim..

ama orjinal sileceklere göre gözle görülür kalite farkı var.. orjinaller 3 yıl dayanmıştı.. bunlar o kadar gitmez.. :fiuw
bende aracımı muayeneye sokmadan önce değiştirmiştim serviste ön arkaları komple değiştirdim.iskonta uyguladılar komplesi 75TL almıştım (iki ön bir arka) önceki aracımda aksesuarcılardan alıyordum çok kısa sürede deforme oluyordu.

asdfg112
24-11-2013, 19:44
silecek lastiğinde mümkün olduğunca kaliteli ürünleri tercih etmek gerekiyor bence. ucuz olanlar arasında da kaliteli ürünler çıkabiliyor ama bulmak mesele :)

görüş netliği sürüş güvenliği açısından çok önemli bir noktada duruyor. kötü görüş kazaya sebebiyet verebilir elbette.

ilk kullanıldığında basit markalar da çok çok iyidir hatta bazıları kaliteli markalara taş çıkartır vaziyette ilk bir iki ay. ancak daha sonra sertleşebiliyorlar, camı çizebiliyorlar. buna dikkat etmek gerek. sertleştikten sonra küçük kılcal çatlamalar olabiliyor lastiğinde.

ben Silbak ve Bosch Aerotwin dışında kullanmıyorum genelde. ilk tercihim Silbak, üstelik yerli üretim :) birçok firmanın fabrikasyon üretimini de yapıyor bildiğim kadarıyla.

ANKA
24-11-2013, 21:10
Ben bosch da taktım bir fark göremedim bir kış sonra sol alt taraf hep atlama yapmaya başladı. Zaten kılavuzda da 6 ayda bir değiştirin diyor. Linkte verdiğim ürünlerden değil de gri renkli kaliteli bir lastik buldum, 750mm yoktu 5 cm de ek yaptım japonla şimdi mükemmel temizliyor. Derdim az para çok para vermek değil aslında çıkarıp o plastiği komple çöpe atmak yerine sadece lastiklerini değiştirerek kullanabiliyorsam öyle kullanırım, dünyanın pekçok ülkesinde aslında atık madde azaltma üzerinde o kadar çok duruluyor ki biz bence fazla müsrif olabiliyoruz çoğu kez. Ara ara yurtdışındaki sitelere girip bakıyorum adamlar herşeyi değerlendiriyor, bize bakıyorum arabayı adamların aldığının nerdeyse 2 katı para vererek alıyoruz, yakıta neredeyse 3 katını veriyoruz, yedek parça ve bakım maliyetleri de pahalı ama buna rağmen inanılmaz derecede müsrif de olabiliyoruz. Ben sadece arabanın lastiklerinde, yakıtında ve yedek parçasında kaliteden ödün verilmemesinden yanayım. Kalan çoğu şey eldeki imkanlarla halledilebiliyorsa yapılmalı bence. En azından ben bu konuda böyle düşünüyorum.
Mesela geçen sene yerli üretim silbak almıştım o da güzeldi 1 sene kadar sorun çıkarmadı sonrasında yine sol alt kısımı temizlememeye başlayınca onu çıkardım eski muz silecekleri atmamıştım. Bu sene aldığım lastikleri taktım mükemmel oldular. Bana maliyeti arka cam lastiği ile birlikte 15 TL oldu. Geçen sene silbak ve arka sileceğe 35-40 TL arası para vermiştim. Bu sene %60 daha az verdim, sonuç ne derseniz bence gayet tatmin edici. Camda nasiol glashield nano kaplama da var. Yağmurda müthiş bir performansla hizmet veriyorlar.
Bu arada ne olur ne olmaz diye eski silecekleri de bagajda saklıyorum. Özellikle uzun yola gideceğim vakit mutlaka bagajda yedek bir çift bulunduyorum.
Lastik konusunda würth çok iyi silecek lastiği üretiyor ama fiyat olarak biraz pahalı ve tek tek satmıyor adamlar. Belki birleşip forumdan toplu alım yapabiliriz. Ya da bazı sitelere baktım otobüslerin silecek lastikleri çok daha kaliteli oluyormuş sonuçta sürekli uzun yol giden araçlar, o açıdan kaliteli olmak zorunda bu lastikler. Bir ara sanayide bu lastiklere de bakacağım.

asdfg112
24-11-2013, 21:18
Hocam düşük fiyatla halletmenin yanında dediğiniz gibi atık maddeyi de değerlendirmiş oluyorsunuz, doğaya verdiğimiz zararı ne kadar azaltirsak o kadar iyi. Bu düşüncesinden dolayı sizi kutluyorum.
Uygun fiyata kaliteli bir alternatif üretmek bazen zor gelebiliyor bana. Önceki aracımızdan örnek vermek gerekirse muz tipi olmadığı için silecek lastiği değiştirmek çocuk oyuncagiydi. Ama bazen çok performans aldığımız olduğu gibi çok rezillastiklere de denk geliyorduk. Yeni arabamız 308de mümkün olduğunca titiz davranıyoruz şimdilik bu konularda, yaşı ilerledikçe de böyle titiz kalırız umarım:-)

ME173X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

uurgzl
14-12-2013, 20:05
arkadaşlar bugün bostancı sanayi sitesinden 308 için ön silecek takımını 65 liraya aldım ürünün orjinal olduğunu söylediler kutu üzerinde TECNIC yazıyor ve kutuda peugeot amblemi var ürün kodu 6423.21 ve 6423.22
acaba ürün orjinal mi orjinalse fiyatı uygun mudur?

ANKA
31-01-2014, 20:54
Bugün silecek sorayım dedim Fatih Peugeotta önler için neredeyse 90 istediler tabi ki taktırmadım. Sonra netten baktım silbak silecekler de kargo ile 45-50 tlyi buluyor. Disk ve balata için fiyat sormuşken Hakan Peugeottan silecekleri sordum orijinal ürün 70 tl dendi. Bir de yan sanayi var dediler markanın adı LUVİ 20 tl fiyatı vardı aldım içini açtım adamlar silecek lastiğinin uç kısmını bile plastik bir parça ile korumaya almışlar. Silbaktan daha özenli bir paketleme ve kalite gördüm. Aklınızda olsun ürün nette yok sanırım sadece yedek parçacılarda var.
Vakit geçsin ürünle ilgili yorum yazarım.

asdfg112
31-01-2014, 21:18
Bugün silecek sorayım dedim Fatih Peugeotta önler için neredeyse 90 istediler tabi ki taktırmadım. Sonra netten baktım silbak silecekler de kargo ile 45-50 tlyi buluyor. Disk ve balata için fiyat sormuşken Hakan Peugeottan silecekleri sordum orijinal ürün 70 tl dendi. Bir de yan sanayi var dediler markanın adı LUVİ 20 tl fiyatı vardı aldım içini açtım adamlar silecek lastiğinin uç kısmını bile plastik bir parça ile korumaya almışlar. Silbaktan daha özenli bir paketleme ve kalite gördüm. Aklınızda olsun ürün nette yok sanırım sadece yedek parçacılarda var.
Vakit geçsin ürünle ilgili yorum yazarım.

Uzun dönem kalitesi de iyi çıkarsa güzel bir alternatif olur hepimiz için:) gerçi ben silbak dışında pek tercih etmem şimdilik

mobil gönderi...asus memopad

ANKA
31-01-2014, 21:24
100 liraya silecek mi olur ya çıldırıyor insan Allah bilir servis ona da takmak için işçilik parası alıyordur birde:)
Eskileri de bagaja attım yedek dursun ne olur ne olmaz silecek pahalı malum çalınır falan gram altın parasına silecek satılınca...

asdfg112
31-01-2014, 21:28
#ANKA
Silbak dediğiniz gibi 45 lira civarı kargo dahil. Deneyimlerinden yola çıkarak diyebilirim ki 3 sene civarı kullanım ömrü sunuyor, bakalım sizinkiler ne kadar gidecek.

ANKA
31-01-2014, 21:33
Benim silbak sağ altı silmemeye başlamıştı o zaman da yolun en can alıcı yeri görünmüyordu cam da nano kaplama da var çok silecek de kullanmam hani genelde binmeden güzelce siler öyle çıkarım yola. Ama 1 yıl sonra o da bıraktı kendini. Bakalım bir sene sonra bu ne halde olacak Video eklerim artık.

ANKA
01-02-2014, 20:39
Ürüne ait kod ve görseller:

http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/DSC_0268_zpse19ad3da.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/DSC_0268_zpse19ad3da.jpg.html)
http://i1270.photobucket.com/albums/jj606/ankasimmurg/Mobile%20Uploads/DSC_0269_zps0f91e955.jpg (http://s1270.photobucket.com/user/ankasimmurg/media/Mobile%20Uploads/DSC_0269_zps0f91e955.jpg.html)
Lastiğin ucucundaki şeffaf sarı koruma çok hoşuma gitti.
Bu da firmanın web sayfası: http://luviparts.com/index.php

Bu arada silbakları çıkarınca fark ettim de silecek lastiği değişmiyormuş tam kullan at olandanmış. Orijinal olanı saklamak lazım würth falan lastik ile eskisinden iyi olur ama bence yenisine 80-90 verilmez.
Ben Würth lastiği bir türlü alamadım sitenin telefonuna cevap veren de yok, camda su itici kaplama olunca sürtünmeden benim ek parça ayrıldı, sanayide kaliteli bir lastik ararken luviyi buldum tesadüfi. Bakalım kendiside paketlemesi ve sunumu kadar iyi mi zaman gösterecek. Eski silecekleri de eve dönerken carrefourun geri dönüşüm çöpüne attım
Bugün birkaç deneme yaptım camı gayet iyi temizledi
Bu arada luviparts sitesinde sadece silecek değil epey ürün varmış.

asdfg112
01-02-2014, 21:43
#Anka
Hocam daha önce sanıyorum kendiniz uğraşarak lastikleri değiştirmiştiniz, Japon yapıştırıcısıyla felan ek yapmıştınız, o ne kadar dayandı?

ANKA
01-02-2014, 21:51
Camdaki nanoyu yeniledik bir hafta kadar sürttü silecek baktım iz bıraktı sonra aşka gelip 750 mm lastik aradım würth dışında satan yok ona da ulaşamadım. Sanayi de iyi bir yer varmış metre hesabı satan ama orayı da bulmaya vaktim yoktu orijinalleri sakladım iyi bir lastik bulacağım elbet :)
650 mm heryerde var ama 750 yok, bu silbak otobüsler için 900 mm üretmiş fiyatı da 6-7tl falan online birkaç yerde var aslında arayıp sormak lazım fabrikayı.
Sonuç olarak orijinal sileceğin lastiği çok kolay değişiyor sakın atmayın iş iyi bir lastik bulmaya kaldı. Bulana kadar luviye devam :)

asdfg112
01-02-2014, 21:54
Öyle düşük fiyatlara kolayca yenilemek mümkünse ben orijinalleri hiç atmam:) altı ayda bir de değiştiririm 6-7 liraysa.
Silbaka mail atmak lazım, müşteri ilişkileri bayağı iyi, pazartesiye dönerler.

ANKA
01-02-2014, 21:56
Bu aralar dikkat ediyorum da yeni focus veAstra da silecekleri bize benzetmiş. Hiçbiri bizim silecek kadar iyi silmiyordu camı hepsi uyanmış.

ANKA
01-02-2014, 21:58
Öyle düşük fiyatlara kolayca yenilemek mümkünse ben orijinalleri hiç atmam:) altı ayda bir de değiştiririm 6-7 liraysa.
Silbaka mail atmak lazım, müşteri ilişkileri bayağı iyi, pazartesiye dönerler.

Bir sor bakalım ben de merak ettim dediğin gibi en az 6 ay kesinlikle iş görüyor.

asdfg112
01-02-2014, 22:15
Bir sor bakalım ben de merak ettim dediğin gibi en az 6 ay kesinlikle iş görüyor.

Mail sonucu pazartesi gelir hocam paylaşırım. Kendi sitelerinde silecek lastiği ölçülerinde 900mm görünmüyor sanırım

ANKA
01-02-2014, 22:40
Bak burada çeşit çeşit lastik var: Silbak (http://ozkayaticaret.com.tr/Genel/Haberler/HaberTek.aspx?tid=6fbee0dc-b052-4163-b12c-d641e0f205bd)
Bize sanırım bosch tipi lazım 750 veya üzeri bir uzunlukta.
Herşey de İstanbul'da arkadaş nasıl bir başkentse Ankara 30'u devirdim hala anlamıyorum. Esas şehir İstanbul çakması da Ankara işte :)

asdfg112
01-02-2014, 22:42
Bak burada çeşit çeşit lastik var: Silbak (http://ozkayaticaret.com.tr/Genel/Haberler/HaberTek.aspx?tid=6fbee0dc-b052-4163-b12c-d641e0f205bd)
Bize sanırım bosch tipi lazım 750 veya üzeri bir uzunlukta.

Siz de buraya bir gözatın hocam, resmi sayfası
http://www.silbak.com/a/productdetail.asp?id=8

ANKA
01-02-2014, 22:44
Tamamdır işte aerotwin muz tipi 750 mm ve 650 mm lazım bize. Doğrudan satış yapan yerleri var mı acaba Ankara'da olmadı bir mail de ben atarım.

asdfg112
01-02-2014, 22:46
Tamamdır işte aerotwin muz tipi 750 mm ve 650 mm lazım bize. Doğrudan satış yapan yerleri var mı acaba Ankara'da olmadı bir mail de ben atarım.

Hocam ben 308 için sordum, artık aerotwin mi uygundur klasik olan mı bilmiyorum.
Kendilerine şöyle dedim, ya Ankarada bir yer söyleyin, ya güvenilir bir online site söyleyin ya da size havale atayım siz yollayın:) tabi lisanı münasip ile söyledim bunu. Cevap gelsin de bakarız:))

akin
03-02-2014, 23:50
Cc ile 308 in silecek ölçüleri aynı mı acaba benim de bu ara almam gerekiyor sadece lastik mi alsam yoksa bağlantısı ile mi alsam bilemedim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
03-02-2014, 23:58
Arkadaşlar 308 için HB-CC-SW farketmez
Sol silecek ölçüsü 750mm Orjinal referans 642321.04 -> 49,45 TL
Sağ Silecek ölçüsü 650 mm Orjinal referans 642322.04 -> 46,73 TL

Bu ürünler Peugeot Türkiye tarafından yaptırılmaktadır. Forumdaki arkadaşlara %25 iskonto ile verebilirim.

Tabi ki bu lastik değişmeye göre oldukça maliyetli olacak. Karar sizin :iyi

ANKA
04-02-2014, 00:17
Cc ile 308 in silecek ölçüleri aynı mı acaba benim de bu ara almam gerekiyor sadece lastik mi alsam yoksa bağlantısı ile mi alsam bilemedim

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

750 mm kaliteli lastik bulamadım o yüzden iyi bir değişim yapamadım. Bu silbakın fabrikası İstanbul'daymış ulaşma şansınız varsa lastikleri değiştirin kullanın bence hatta almışken 2-3 tane alın lastikten altı ayda bir değişim yaparsınız. Zaten değişim çocuk oyuncağı.

asdfg112
04-02-2014, 00:22
Silbak firması attığım maile dönüş yaptı, iletişim bilgilerimi vs istedi. Ben de kendilerine forumumuzdan bahsettim. Tekrar ürünlerine ulaşabileceğimiz bir adres istedim, yarın cevap geleceğini düşünüyorum.

ANKA
04-02-2014, 00:26
Hadi bakalım merakla bekliyorum

Zulan
04-02-2014, 13:09
Rcz nin boyutlarını ölçtüm 65cm geliyor ikiside kliksa da 7.51tl. Kargo da ücretsiz olması lazım. Bir hafta önce megane için almıştım 55cm çiftini 8tl civarına.

ANKA
04-02-2014, 13:21
Kliksa muz tipi yolluyor ama klasik silecek aparatlı olandan. Biz de aldık bir arkadaşımıza yanlış ürün olduğunu görünce lastiklerini kullandık silecekler çöpe gitti. Bir de ordaki ürünü hemen her aksesuarcıda bulursunuz. Benim yazdığım ürün varsa rcz için daha iyi olur ya da doğrudan lastik değiştirin silecek orijinal kalsın.

asdfg112
06-02-2014, 18:52
Bugün Silbak firmasının örnek olarak gönderdiği silecek lastiği geldi. Araba üzerinde orijinali ile karşılaştırdım, problemsiz uyacak gibi görünüyor. Ama nasıl değiştireceğimi tam bilmediğim için, ve henüz orijinal sileceklerim işgördüğü için değiştirmedim.
Çok yumuşak bir yapıya sahip silecekler, geçmiş tecrübelerim, silbakların kolay kolay sertleşmediğini gösteriyor.
Firmaya silecekleri alabileceğimiz online siteleri sordum, hepsiburada ve modacarda set halinde bulabileceğimizi ama salt lastik olarak piyasada satılmadığını söylediler. Firma direk satış yapmıyor çünkü, bu firmalar neyi satarsa o yani. Bu firmalara sorabilirmişiz sadece lastik satışını.

ANKA
06-02-2014, 22:13
Şimdi otobüsler için silbak marka lastik satan firmalar var demek ki verebiliyorlar. Bir de sen satışı yap sanane isteyen takım alır isteyen lastik. Firmalar da bir acayip. Bir mail atayım bakalım ben de.

uxll
08-02-2014, 12:19
ben bauhausdan aldım bosch 75cm 22.5 diğeri vardı zaten ama fiyatı 18 tl felandı

asdfg112
08-02-2014, 12:46
ben bauhausdan aldım bosch 75cm 22.5 diğeri vardı zaten ama fiyatı 18 tl felandı

Hocam bauhaus ta genelde ecotwin oluyor, aerotwin olanlar kadar verimli değil sanıyorum onlar. Ben daha önce denemiştim onu.

ANKA
09-03-2014, 21:06
Bu luvi silbaktan çok daha kaliteli epeydir yağmurda kullandım tek zerre bırakmıyor camda. Ses de yok, sadece dayanıklılığa bakacağım. Onu da yazarım ara ara. Bulursanız alın takın orijinale en iyi alternatiflerden biri bence.

reisG
20-03-2014, 11:35
Geçen haziran ayında yetkili serviste takılan ön sileceklerden büyük olan ortadan yarıldı (Ömer geçenlerde kontrol ettiğinde abi bu nasıl kötü bir silecek demişti zaten) . zaten çok da kötü siliyorlardı. Şimdi yeni bir takım almak gerekecek.Orjinal fabrika çıkışı sileceği yaklaşık 4 yıl kullanımıştım. bunlar 10 ayda öldü.

ANKA
20-03-2014, 17:43
Reis hocam bulabilirseniz luvi marka bakın memnun kalırsınız paketi açın ne demek istediğimi anlarsınız zaten.
http://luviparts.com/product.php?id_product=1441

reisG
20-03-2014, 21:21
Luvi bir marka mı? C.tesi sabah aksaraya gidip bakabilirim

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

ANKA
20-03-2014, 22:16
Evet marka, büyü k ihtimalle ürünü başka bir firmaya ürettiriyor ama muadil uygun fiyatlı en iyi ürün bence. Bulamazsanız netten sipariş edin ama parçacılarda vardır

reisG
21-03-2014, 09:16
Teşekkürler yarın vakit bulabilirsem parçacılara gitmek istiyorum.

reisG
21-03-2014, 16:44
Silecek lastikleri bugün iyice kopuncaKadıköydeki ofisime yakın yetkili servisten bir takım edindim. Fiyatı toplam 99 TL

http://i.hizliresim.com/KgE3DZ.jpg (http://hizliresim.com/KgE3DZ)

ANKA
21-03-2014, 17:29
Hayırlı olsun seneye bu zamanlar bir performans değerlendirmesi yapalım luvi ve tecnic arasında.

reisG
21-03-2014, 17:34
Teşekkürler, kullandıkça bilgilendireceğim.

reisG
26-03-2014, 08:58
Geçen hafta servisten aldığım tecnic marka sileceklerden gayet memnunum. Kullanılan malzeme gayet yumuşak az ıslak camda bile gürültü yapmıyor. Daha önce yine bakım sırasında serviste takılan sileceklerin de yan sanayi olduğu açığa çıktı böylece.

Ömer Gedik
26-03-2014, 09:03
Tecnic marka değil Reis abi. Peugeotta silecek dahil bir çok üründe Tecnic yazar. Mesela antifriz

Tapatalk...

reisG
26-03-2014, 09:07
Ömer günaydın,
sen de benim arabadaki önceki sileceklere baktığında bir yamukluk olduğunu söylemiştin. Yukarıda yazdığın gibi orjinal yedek parça kullanınca önceki serviste takılanların çok kötü ürünler olduğu ortaya çıktı.

sinan34
23-09-2014, 10:25
Luvi silecekler 3.5 bile dayanmadı. Haziran ayı sonunda satın almıştım .Sol taraftaki büyük silecek alt kısımdan atlama yapmaya başlamıştı.En. sonundada lastik kısmından yırtıldı. Bilindik kaliteli ürünlerden pahalıda olsa şaşmamak gerektigini anladım. ;)

ANKA
23-09-2014, 20:55
Luvi eski sahibine gitti bendeyken iyiydi gerçi ama son durumu bilmiyorum. silecek lastiği kulllanım ile çok yakından ilgili bence ben her sabah camı silerim sileceklerin üzerindeki tozu pisliği alırım. Cam suyuna çok dikkat ederim.silbak almıştım o bile 1 yıl idare etmişti beni. Alttan atlama yapması çok sık gördüğüm bir sorun özellikle su itici kaplama varsa silecek biraz daha çabuk eskiyor. Ama şu bir gerçek luvi silbaktan daha iyi bence. Bu aslanda gri lastik arayacağım bakalım.

Onur06
25-11-2014, 12:24
İyi günler arkadaşlar..Silecekleri değiştiricem ancak hepsiburada da bulduğum silecek ölçüleri 760-660 ..Herhangi bir problem çıkarırmı..sitede alıcağım sileceğe gayet güzel yorumlar yapılmış ancak tereddütte kaldım..

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otev8699960408456&categoryId=60003680

ardadsl
25-11-2014, 12:34
İyi günler arkadaşlar..Silecekleri değiştiricem ancak hepsiburada da bulduğum silecek ölçüleri 760-660 ..Herhangi bir problem çıkarırmı..sitede alıcağım sileceğe gayet güzel yorumlar yapılmış ancak tereddütte kaldım..

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otev8699960408456&categoryId=60003680

Merhaba ilandaki sileceklerden 6 ay kadar önce almıştım. Araç ile uyumlu ölçü olarak. Kalite olarak da şimdilik bir sıkıntı yaşamadım. Sonuçta orjinal kadar uzun ömürlü olmayabilir ama fiyatına göre güzel bir ürün bence...

Madmax009
09-01-2016, 18:36
bu sitede silbak ın lastikleri satılıyor bunun yanı sıra bayağı geniş bir silecek reyonu var buraya bakabilirsiniz
http://www.arabampark.com/index.php?route=product/category&path=3_2205

http://www.arabampark.com/index.php?route=product/search&sort=p.price&order=DESC&search=silgi+lasti%C4%9Fi

Madmax009
13-01-2016, 10:57
luvi marka sileceği bu siteden buldum

http://www.dinckaya.com.tr/?urun-13928-luvi-6426-308set

bu siteden de bakabilirsiniz

emax34
13-01-2016, 11:27
Ben haftasonu lastikciden lastikleri degisirken aldim on sileceklere toplam 40 tl verdim, markasini hatirlamiyorum ama , ilk 70 lik takti kisa geldigini soyledigimde bana 75 getirtti ve onu taktik, banana diye tabir ettigimiz sileceklerden, eskileri orjinaldi yaklasik 1.5 yıl omru oldu, bunlar ne kadar dayanir bilmem ama 1 yıl goturse yeter :) gayet de iyi siliyorlar markasini bir ara ogrenip yazarim arkadaslar

asdfg112
13-01-2016, 14:41
Arkadaşlar silecekler ihtiyacınız olduğunda RBW markasına da bakmanızı öneririm. Orijinal boyutta olanı 10-15 liraya satılıyor çift olarak ve inanılmaz kaliteli. Silbak ile yarışır yani o derece, iki sezondur kullanıyorum hala aşınma yok diyebilirim, ilk günkü kadar sessiz.

Madmax009
17-01-2016, 03:17
en sonunda SİLBAK marka ( http://www.parcagonder.com/SILGI-TAKIMI-750650-308-C4-II-DS5,PR-962728.html )bu siteden aldım. arka silecek orjinalmiş başka marka olmuyormuş onuda aldım. toplamda kargo dahil 65 tl ye geldi. siteye girince zaten hemen sağ alt köşede canlı iletişim var adam hemen soruyor. ne lazım diye. sitede göremediğim ürünü soruyorum var diyor hemen satış listesine ekliyor arka sileceği bu şekilde hemen aldım. anlık hiç beklemeden konuşmaya geçiyor. soruyorsun hemen cevap veriyor satıcı. telefondan daha hızlı gibi. sitenin iletişimi çok iyi. bakalım pazartesi elimde olacak bakacaz artık. parça fiyatlandırması iyi gibi geldi

turmania
20-01-2016, 20:42
Iyi aksamlar, araci yeni aldim. ilk isim silecek siparisi vermek oldu. epey yipranmisti eskileri camda iz birakiyordu.

sileceksepeti adli bir siteden bosch silecekler yuzde yuz uyumlu silecekler siparis ettim elime 2 gunde gecti daha takamadim.

http://www.sileceksepeti.com/Peugeot-308-Silecek-Takimi-2007-2013-Bosch-Aerotwin,PR-108.html

Madmax009
25-03-2016, 16:06
arkadaşlar yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. silbak markanın ne kadar kaliteli olduğunu kullanınca anladım. bir gram sürtünme sesi yok gelmiyor içeri ve gram su bırakma yok. kesinlikle tavsiye ederim bu markayı.

GOXIN
25-03-2016, 16:57
arkadaşlar yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. silbak markanın ne kadar kaliteli olduğunu kullanınca anladım. bir gram sürtünme sesi yok gelmiyor içeri ve gram su bırakma yok. kesinlikle tavsiye ederim bu markayı.

Ben arka cam için hepsiburadadan silbak aldım iz bırakıyor düzgün silmiyor.

Nurullh
27-03-2016, 23:28
:D Aynen otobüs sileceği kullandığımız doğrudur hocam :) 308 gibisini görmedim daha. Benim silecekler de eskidi iyice almam lazım iyi bir tane bulursam.

Madmax009
03-04-2016, 00:07
Ben arka cam için hepsiburadadan silbak aldım iz bırakıyor düzgün silmiyor.

benim ön silecekler silbak ama arka silecek orjinal dedi aldığım yer. silbak değil yani. oda iyi siliyor. ön silecekler iyi ondan hiç şikayetim yok memnunum

GOXIN
08-04-2016, 07:17
benim ön silecekler silbak ama arka silecek orjinal dedi aldığım yer. silbak değil yani. oda iyi siliyor. ön silecekler iyi ondan hiç şikayetim yok memnunum

Ben ön silecekleri Ömer'den aldım orijinal ürün memnunum. Ama arkayı dediğim gibi HB den aldım memnun değilim.