PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam yok, plakaları evde...

aydalper
06-05-2011, 19:10
Bugün aracımın faturası geldi, tescil işlemlerini hallettim, 43 ZA 308 plakam evde öksüz gibi duruyor. Salı günü işallah ait oldukları yere takılacaklar. O zaman fotoğraflarınıda ekleyeceğim gariban 308'imin. Garibimin çıtalarını bile boyatamadım ama, bakalım ileride işçiliğine güvenebileceğim bir yer öğrenirsem boyatacağım. :yardim

Yasin CCK
06-05-2011, 20:36
E hadi hayırlısı olsun, plakaları kanlamayı ihmal etmeyin ;) ( Tabi ki karar sizin :) )

Ozan
06-05-2011, 21:03
Sanırım Kütahya'lısınız.Merkezmi ilçelerindenmi?Çok iyi bilirim Kütahya'yı askerliktede 2 ay bulunmuştum.Bende çarşamba günü iş için Kütahya'daydım.
Beklemek dünyanın en kötü şeyidir,nefret ederim.Ama sizinkisi hayırlı bir bekleyiş. :iyi

Esat
06-05-2011, 21:10
Ozan abi bende arabamı yaklaşık 20 günden fazla bekledim çok kötü birşeydi plakası hazırdı ama araba bi türlü gelmedi birde 1 ocak p.tesinemi salıyamı denk geldi çıldıracaktım ama araba geldikten sonrası çok güzeldi:)

aydalper
06-05-2011, 21:23
Kütahyanın Pazarlar ilçesindeyim. Evet beklemek gerçekten çok kötü, hele bir de arabayı sattıktan sonra iyice gıcık. Arabayı sattığım gün kızımın hastalanacağı tuttu nispet yaparmış gibi, bir gün arkadaş götürdü hastaneye ertesi günde aynı arkadaşın arabasını ödünç almak durumunda kaldım. Kaldığım yer 3000 nüfuslu küçük bir yer olduğundan araba insanın eli ayağı her şeyi oluyor.

Güven
06-05-2011, 21:58
Arkadaş hayırlı olsun, sabrın sonu selamettir :f1

emrexxcv
06-05-2011, 22:34
hayırlı olsun umarım en kısa zamanda aracınıza kavuşursunuz. :)

aydalper
13-05-2011, 00:20
Evet arkadaşlar, bekleyiş salı günü son buldu. Ankaraya giderek aracımı aldım. Yorucu bir günün ardından yaklaşık 500 km yaparak kütahyaya geldim. Malum kaç gündür yağmurun ardı arkası kesilmediğinden şöyle pırıl pırıl bir fotoğrafını çekemedim en kısa sürede fotoğraflarınıda çekip koyacağım. 500 km araç için karar vermek için çok erken. Ancak bu hız sabitleme ve sınırlama olayı çok hoşuma gitti, ayrıca 4,6 litrelik ortalama yakıt tüketimide bu yol şartları için oldukça tatmin ediciydi. Aynalara alışmak biraz vaktimi aldı, ancak burna alışabileceğimi hiç zannetmiyorum çünkü aracın burnu yok hiç bir açıdan görün müyor :gul6 . Arkaya park sensörü iyiki taktırmamışım çünkü hiç gerek yok ama o sensörü öne taktırabilirmişim :gul9

γuяdaeя
13-05-2011, 00:48
Gözünüz aydın. Güle güle kullanın :nazar

Dreamcatcher
13-05-2011, 07:22
Güle güle kullan arkadaşım...arabanı seveceksin... :f1

Ozan
13-05-2011, 07:44
Şimdi Pazarlar araba görsün. :) Hayırlı uğurlu olsun.
Yeni bir araç için 4.6 iyi bir ortalama.
Günümüz araçlarının neredeyse hiçbirisinin burunu görünmüyor.(Aerodinamik mevzular) :(

cmr_cihangir
13-05-2011, 07:49
Aracınız hayırlı olur inşallah. Resimlerini bekliyoruz.....

reisG
13-05-2011, 08:45
Aracınız hayırlı olsun kullandıkça seveceksiniz ve iyi ki aldım diyeceksiniz. Aynalara alışmak birkaç gün sürüyor. 308 de ön tarafın gözükmemesi değil sorun; ön tamponun plaka kısmında bulunan ve hepimizin çok sevdiği uzun mahmuzu... buna alışmanız biraz vakit alacak. dik yokuşlu otoparkların giriş ve çıkışlarında çok dikkatli ve açılı inmeniz ve çıkmanız gerek, kaldırım kenarlarına yanaşırken dikkatli ve açık yanaşmanız gerekecek. Ben plakalık kullanıyorum dikkatsiz olduğum anlarda plakalıktan çat diye ses gelince duruyorum.En kötüsü plakalık kırılıyor. Bu arada önde ve arkada park sensörüm var. ne yazık ki açıdan ötürü mahmuz kısmını göremiyorlar.

aydalper
25-05-2011, 20:45
Arkadaşlar bildiğiniz üzere 19 Mayıs günü Simav'da 5,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bende Simav'a yaklaşık 25 km uzaklıktaki Pazarlar ilçesindeyim. 1 haftadır sallanıyoruz ara ara. Bu süre zarfında 1000 km'den fazla yol yaptım yeni aracımla. Bu zorlu hafta sonrasında aracımı biraz daha tanıdım.
Cuma akşamı 7 den sonra burdan çıkarak Bursaya gittim, navigasyonun sözünü dinlemediğimede bin pişman oldum. Navigasyon bana ısrarla Kütahya Merkez üzerinden gitmemi söyledikçe ben kısa diye Simav-Hisarcık-Tavşanlı üzerinden gittim ki yol bir felaketti. 2. 3. vitesle gitmek durumunda kaldım çoğu yerde, bazen aracın arkasını gördüm sanki virajlarda.

Aracı değerlendirmeye gelecek olursam; 90 bg motor beklediğimden daha güzel iş görüyor. Araç virajlarda oldukça dengeli, o berbat yolda bile hiç kayma eğilimine girmedi, tabi bunda o çok eleştiri gören sert süspansyonlarında katkısı olduğunu düşünüyorum. Aracın eksik gördüğüm en önemli tarafı zeminde düz bir alan çok daha hoşuma giderdi, bardak konulacak yerler hiç fonksyonel değil, A sütünu özellikle sert virajlı yolda görüş kaybına neden oluyor. Bir eksiklik olarak değerlendirmek istemiyorum, benzinli honda gibi üst devirleri çok seven bir araçtan sonra çektiğim bir sıkıntı demek daha doğru olur, 3500 den sonra azalan ataklık sollamalarda ki alışkanlığımı değiştirmemi gerektiriyor. Önceki aracımda kamyon arkasından 3. viteste filan çıktığımda sollama sırasında vites değiştirmez en üst devirlere çıkardım, bu araçta vites değiştirmek gerekli. En sevdiğim şeyse yüksek hızlarda bile gösterdiği stabilite ve ok gibi aynı çizgide gidişi.