PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vefat ve başsağlığı

TanerHoca
04-11-2009, 12:41
Nasıl yazacağım ne diyeceğim bilemiyorum.

Sevgili Tuana öğrencim idi. Yüzünü gördüğüm sesini duyduğum…yani bir fotoğraf, bir gazete haberi olmaktan öteydi benim için.
İçinde bulunduğumuz toplumda bencillik ve sorumsuzluk gibi iki önemli hastalık giderek yayılmakta ve bu hastalıklardan kaynaklanan maddi ve manevi kayıplarda can yakma. kendilerini evrenin merkezine koyan ve yaşamı kendi zevklerinin tatmininden ibaret sanan kişiler kendi anlık zevkleri için başkalarının canına umursamazca kastetmekte. kuralsızlığın marifet sayıldığı bir ülkede kurallara uymanın size hiçbir fayda sağlamayacağı bir kez daha ortaya çıktı. Anlamamız gerekir ki toplumsal kurallar herkesin uyduğu zaman bir anlam taşır.toplumsal bir hayat yaşadığının farkında olmayan tipler toplumu bir habis ur gibi yiyip bitirmekte.yaşamın her alanında bunların önlenemez istilası görünmekte.markette, trafikte, apartmanda, işyerinde, stadlarda, düğünlerde, kutlamalarda kısaca her yerdeler.bunlar için başkalarının varlığının hiçbir anlamı yok. Varsa yoksa kendileri, hak hukuk tanımayan sınırsız hadsiz kahrolasıca arzu ve istekleri. ülkede doğru dürüst işleyen bir ceza ve hukuk sistemi de olmayınca sonuç ortada . kendinizi 16 yaşındaki öğrencinizin cenaze namazını kılarken, onu toprağa gömerken buluyorsunuz. Ne deseniz boş.Ateş düştüğü yeri yakar. Ölen öldüğüyle kalır.
hangimiz trafikte sorun yaşamadan evine veya işine gidebiliyor. Hangimiz trafikte bunca sorunu yaşarken bir yetkili müdahalesine şahit oluyor. yapanda da göz yumanda da ciddi bir zihniyet problemi var. bir tarafta insan olduğunun bilincinde olmayanlar diğer taraf ta yetki ve sorumluluklarını zerre kadar umursamayanlar.
varlığıyla ve tavırlarıyla yaşamın ve insan olmanın anlamını kavramış, her şeye rağmen yozlaşmayla, kokuşmayla, adam sendecilikle mücadele eden az sayıdaki erdemli insanlar da olmasa bu toplumsal çürüme nasıl engellenir???

Sevgili Tauna mekanın cennet olsun.ruhun şad olsun…

Ömer Gedik
04-11-2009, 13:27
Hocam çok üzüldüm Allah rahmet eylesin Mekanı cennet olsun. :'(

Öğrenci oluşumun da etkisiyle sürekli istanbul izmit yolunda seyrediyorum. Şu ana kadar kaç ölümlü veya yaralanmalı kaza gördüm bilmiyorum ve bir çoğu gerekleri yerine getirmemekle ilgiliydi. Hayatta herşeyin öncesinde gelen sağlımız için lütfen Trafik kurallarına uyalım uymayanları uyaralım.

reisG
04-11-2009, 14:43
Hocam, Tuana için çok üzüldüm. gencecik bir kızın hayatını kaybetmesi ve ona eğitim veren bir insanın daha birkaç gün önce cıvıl cıvıl hareket eden yaşayan buir öğrencisinin cenazesinde bulunması çok acı verici. Ama dediğinizde haklısınız; toplum tamamen çürümüş durumda .. her yerde bu görülüyor yazmak ta gereksiz oluyor. eğitimsiz tüm kuralları boşlamış sadece tekbenci olan bu güruh o kadar hızla çoğalıyorki karşı konulamaz hale gelmekte. ve ne yazık ki şuanda ülkemizi yönetenlerde bunun böyle olmasını istiyorlar.
Acınızı paylaşıyorum.Mekanı cennet olsun Allah, ailesine ve size sabır versin.

TanerHoca
21-03-2011, 18:09
sevgili dostum ömer'in bir süredir rahatsız olan amcasını kaybettiğini büyük bir teessürle
öğrenmiş bulunmaktayım.merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve
sabr-ı cemil dilerim.Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömür versin.

cenaze trabzona gönderilmiş, yarında öğle namazını mütakip defnedilecekmiş.
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...

muhti
21-03-2011, 18:17
Allah rahmet etsin, başsağlığı dilerim. Allah sevenlerine ve yakınlarına sabır ihsan eylesin..

Yasin CCK
21-03-2011, 18:24
Allah rahmet eylesin, geride kalanlara uzun ömür versin...

Ozan
21-03-2011, 18:28
Benimde durumla ilgili bilgim yoktu.Bugün 2 saat önce Bayrampaşa'da mahalle arasında Ömer'in arabasını gördüm.Hayırdır diye aradım bişeyde söylemedi.

Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin.Toprağı bol olsun.

BahadırALTUN
21-03-2011, 18:31
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Geride kalanlara sabır ve baş sağlığı dilerim.

Esat
21-03-2011, 19:12
Bizzat sabah sabah bu acı haberi Ömer kardeşimin kendisinden duydum yakınlarına sabır kendisinede rahmet dilerim YÜCE RABBİM mekanını cennet eylesin yattıgı yerde de utandırmasın ömer ve Enes kardeşlerimede tekrardan baş sağlıgı diliyorum..

okann
21-03-2011, 19:19
Allah rahmet eylesin. Başın sağolsun Ömer.

mygold
21-03-2011, 19:23
başınız saolsun omer kardeş ALLAH rahmet eylesin sizlerede sabır versın.

otmotvmhndsi
21-03-2011, 19:58
Ömer, kardeşim, başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin, sizlere sabır versin... Mekanı cennet olsun...

Yardımcı olabileceğimiz birşey olursa söyle lütfen, kendine iyi bak...

Ömer Gedik
21-03-2011, 20:23
Allah hepinizden razı olsun. Başsağlığı dilekleriniz için teşekkür ederim.

Ali Gedik amcam Pazar günü saat 02.40 dolaylarında Hakkın rahmetine kavuştu. O benim sadece amcam değildi Hocam dı Babam dı Abim di. Bu dünyada en çok sevdiğim adamı kaybettim. Sadece ben değil tüm sevenleri onu yalnız bırakmıyor.

Yarın Öğlen Trabzon Akçaabat ta defnedilecektir. Tekrar hepinizden Allah razı olsun.

Ali Gedik kimdir?

Hak ve millete hizmet yolunda mücadele içinde geçen bir ömür

Aylardır mücadele verdiği ‘amansız hastalık’ neticesinde Hakk’a yürüyen Ali Gedik Hocamız, 1945 yılında Gümüşhane’de doğdu. Erzurum İmam Hatip Lisesi’nin ardından Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitiren ve burada Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ile ‘derin dostluğunu ve gönül birlikteliğini pekiştiren’ Ali Gedik Hocamız, ardından Türk Gençliğini eğitmek üzere kutlu yolculuğuna başladı. Türkiye’nin dört bir köşesinde binlerce gence “Türk genç modeli”nin aşılayan Ali Gedik Hocamız, öğretmenlik hayatını İstanbul Gaziosmanpaşa İmam - Hatip Lisesi’nde noktalayarak, ‘mürebbilik vazifesi’ni yazılarıyla, ‘ahlak, bilgi, irfan’ dolu unutulmaz sohbetleriyle devam ettirdi. Yayın hayatına 1982’de başlayan, bir döneme damgasını vuran ve vurmaya devam eden İcmal dergisine ‘maneviyat, ilim, fikir ve gönül dolu’ yazılar yazdı, hastalığı dayanılmaz hal alıncaya kadar 'aydınlatıcı ve ufuk açıcı’ yazılarına devam etti. Ardından Öğüt Dergisinde yazı hayatını sürdürdü. Yüzlerce üniversiteli gencin katıldığı ‘doyumsuz’ sohbetleriyle bir nesli yetiştirdi.

individual
21-03-2011, 20:34
Allah rahmet eylesin , başınız sağolsun

kürşatalp
21-03-2011, 21:11
Allah rahmet eylesin,allah cennette buluştursun inşallah...

06cnk
21-03-2011, 21:42
allah rehmet eylesin,mekanı cennet olsun...

emrexxcv
21-03-2011, 21:48
allah rahmet eylesin , allah geride kalanlara uzun ömür versin...

γuяdaeя
21-03-2011, 21:49
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşaallah. Başınız sağolsun Ömer.

haruntuncer
21-03-2011, 22:22
Allah Rahmet eylesin . Allah yakınlarına sabır ihsan eylesin .

reisG
21-03-2011, 22:31
Haberi bugün öğlen alınca, sevgili kardeşim Ömer'i aradım.Buradan bir daha kendisine ve ailesine başsağlığı diliyorum. Ali Gedik Hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

GLR
21-03-2011, 22:56
Başınız sağolsun kardeşim allah rahmet eylesin.

ibosener
23-03-2011, 08:26
Ömer böyle durumlarda söylenecek çok fazla şey yok aslında. Sözün bittiği durumlardan birisidir vefat.

Başınız sağolsun.

cmr_cihangir
23-03-2011, 08:47
Sevgili Ömer, başınız sağolsun. Allah geride kalan yakınlarına sabır ve metanet versin.

Ömer Gedik
23-03-2011, 08:53
Allah hepinizden razı olsun. Dün Amcamı Trabzon akçaabat ta defnettik. Çok ciddi bir kalabalık vardı cenazenin yanına bile yaklaşamadım. Dün akşam uçağıyla da istanbula geri döndüm. Arayan dostlarıma ayrıca çok teşekkür ederim.

Gökay
23-03-2011, 10:00
Başın sağolsun Ömer,geride kalanlara Allah uzun ömür versin.

SAMET010
23-03-2011, 11:42
ömer başın sağolsun , Allah rahmet eylesin ...

Ömer Gedik
23-03-2011, 15:50
Sağolun Allah razı olsun.

Thesoldier94
02-04-2011, 18:45
Allah rahmet eylesin. Başın sağolsun ...

TanerHoca
10-04-2011, 21:00
Bu sabah öğrencimin vefat haberi ile sarsıldım.bir süredir kanser tedavisi görmekte idi.o kadar gençti ki henüz hayatının baharında bile değildi.çocuk denecek yaşta okulunun ve arkadaşlarının özlemiyle yitip gitti.

ölüm Allahın emri…fakat 16 yaşında gelen ölüm insan ruhunda derin izler bırakıyor.bununla beraber aynı zamanda eninde sonunda bu gerçekle yüzleşecek olan bizlere de çok anlamlı mesajlar veriyor.

İnsan; 16 yaşında verdiği kanser mücadelesini kaybederek yaşama veda eden öğrencisinin ardından sadece acı ve ızdırap hissetmiyor. aynı zamanda yaşanan her anın nasıl bir hazine olduğunu da yeniden keşfediyor. kalp acı ve hüzünle dolarken zihin de bir muhasebeye girişiyor.yaşamın anlamını sorgulamaya başlıyor.insanı yiyip bitiren tüm hırs ve duygulara karşı içiniz nefretle doluyor.hayatı hem kendisi için yaşayan, hem de başkalarına yaşatan olmanın ne denli önemli olduğunu bir kez daha kavrıyor insan.
kısa hayatın, alınan her nefesin hırslarla mahvedilemeyecek kadar değerli olduğunu size haykırıyor ölüm.
Aslında Hz.Muhammed’in şu hadisi her şeyi anlatıyor:

“Beş şeyden önce beş şeyi ganîmet bil:
1- İhtiyarlığından önce gençliğin,
2- Hastalığından önce sıhhatin,
3- Meşgâlelerinden önce boş vakitlerin,
4- Fakirlikten önce zenginliğin,
5- Ölümünden önce ömrün.”

Umarım gerçekte değerli olanın farkında, sahip olduğumuz hazinelerin kıymetini bilerek sürdürdüğümüz bir yaşamımız olur.yaşayalım ve yaşatalım.

Huzur içinde yat Burak. mekanın cennet olsun…

Ozan
10-04-2011, 21:21
Allah sıralı ölüm versin.Genç yaştaki bir insanın vefatı insana kat be kat daha fazla koyuyor.
Mekanı cennet olsun.Sana ve ailesinede Allah sabır versin.

Esat
10-04-2011, 21:32
Allah ailesine ve sizlere sabir versin abi mekani cennet olsun

emrexxcv
10-04-2011, 21:36
allah geride kalanlara uzun ve güzel ömur versin. başınız sağolsun...

BahadırALTUN
10-04-2011, 21:51
Hocam başınız sağolsun. Geride kalanlarına da sabır ve başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun.

TanerHoca
10-04-2011, 22:06
sağolun arkadaşlar.Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın...

emrexxcv
10-04-2011, 22:14
amin. :(

γuяdaeя
10-04-2011, 22:22
Başınız sağolsun hocam. Allah rahmet eylesin. Sözün bittiği yer, ne denir ki başka.

Ömer Gedik
10-04-2011, 23:09
Hocam Başınız sağolsun. Rabbim sıkıntılarını günahlarına kefaret eylesin.

Yaşı çok genç ve kanser denen illet çok zor. Ailesinin durumunu düşünmek istemiyorum.

Yakın zamanda iki yakınımı (Dedem ve Amcam) kaybettim. İkiside kanser vesilesiyle rahmetli oldu. Öyle bir şekilde yayılıyor ki artık ölüm oranınlarının çoğu sanırım bu. Yaşa filan da bakmıyor maalesef.

ibosener
11-04-2011, 07:23
Hocam her ölüm biraz erkendir aslında. Ama böylesi daha bir üzüyor insanı. Tüm tanıyanlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

mygold
11-04-2011, 07:33
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun hocam..ölüm genç, ihtiyar, çocuk demiyor... yazdığınız gibi peygamberimizin (S.A.V) öğütleri durumu anlatıyor ..Allah ailesine sabır versin..

cmr_cihangir
11-04-2011, 09:18
Tanerhocam, yoğunluktan yazınız şimdi gözüme çarptı. Çok üzüldüm. Vefat eden genç kardeşimizin Allah taksiratını affedsin. Geride kalan anne babasına ve yakınlarına da Allah'tan sabır diliyorum.

TanerHoca
11-04-2011, 09:57
herkese teşekkürler.dostlar sağolsun...

Yasin CCK
11-04-2011, 10:40
Başın sağolsun hocam, Allah size ve ailesine sabırlar versin...

SAMET010
11-04-2011, 11:00
Allah rahmet eylesin , çok kötü bir durum

TanerHoca
04-07-2011, 10:12
az önce forum üyelerimizden; sevgili arkadaşım reis'in bir süredir rahatsız olan babaannesi kaybettiğini öğrendim.
merhumeye yüce Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dilerim.

Abdullah
04-07-2011, 10:13
Reis abicim başınsağolsun Allah geride kalanlara uzun ömürler ve sabır versin.

Dreamcatcher
04-07-2011, 10:25
Reis başın sağolsun..size de sabırlar diliyorum..

Gökay
04-07-2011, 11:05
Başınız sağolsun,Allah sabır versin..

emrexxcv
04-07-2011, 11:38
Basın sag olsun reis abi...

Yasin CCK
04-07-2011, 11:43
Başınız sağolsun Reis...

BahadırALTUN
04-07-2011, 12:13
Başın Sağolsun Reis.

gokhancpt
04-07-2011, 12:50
başınız sağolsun...

Erol
04-07-2011, 14:05
başınız sağolsun...Allah sabır versin

muhti
04-07-2011, 14:06
Başınız sağolsun..

Ömer Gedik
04-07-2011, 19:39
Reis abi bir süredir Babaannesinin durumundan bahsediyordu beklenen birşey dahi olsa insan böyle bir olay karşısında ne diyeceğini bilemiyor. Başın Sağol Reis abi Allah rahmet eylesin.

otmotvmhndsi
04-07-2011, 19:43
Reis abicim basiniz sagolsun...