PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 Korna

boracetınkaya
03-11-2009, 23:43
bu arabanın her seyi iyi hoş güzelde korna sesi cok kötü sizde şikayetcimisiniz,uyuz oluyorum basmıyorum hiç camı acıp bagarıyorum :)

Ömer Gedik
04-11-2009, 00:02
Açıkçası ben çok memnunum diğer araç kornalarına göre çok güzel ;D

otmotvmhndsi
04-11-2009, 17:57
Korna sesi iç mekana yansımıyor çünkü yalıtım çok iyi. Dış mekanda acayip çalıyor ve bencede sevmiyecek kadar kötü değil hatta gayet güzel...

Burak
04-11-2009, 19:20
Ben sesine takılmıyorum ancaj direksiyondan basarken zorlanıyorum. Göbekten basma alışkanlığım var focus'tan kalma :-[

reisG
04-11-2009, 20:06
bazen kornaya basamıyorsun bile bende selektör yapıyorum. yada el kol hareketi belli bi rnoktaya güç uygulamak lazım her zaman olmuyor

Ozan
05-11-2009, 08:32
Ben daha teslim almadan önce tek ses havalı korna taktırmıştım.
Çünkü ses gerçekten rezil.
Aldığımdan beri havalı kullanıyorum.Şiddetle tavsiye ederim.Stebel kırmızı renkli ve tek sesli yanlış hatırlamıyorsam 35 TL ye almıştım Aksaray'dan.
Ancak havalı korna almaya niyeti olan arkadaşlara tavsiyem tek parça hava pompası ve boruları beraber satılanlardan kesinlikle almayın sesi karga gibi.Alacaksanız motoru ayrı hortumlu ve borozanlı klasik modelden alın.

Ömer Gedik
05-11-2009, 09:57
Ben daha teslim almadan önce tek ses havalı korna taktırmıştım.
Çünkü ses gerçekten rezil.
Aldığımdan beri havalı kullanıyorum.Şiddetle tavsiye ederim.Stebel kırmızı renkli ve tek sesli yanlış hatırlamıyorsam 35 TL ye almıştım Aksaray'dan.
Ancak havalı korna almaya niyeti olan arkadaşlara tavsiyem tek parça hava pompası ve boruları beraber satılanlardan kesinlikle almayın sesi karga gibi.Alacaksanız motoru ayrı hortumlu ve borozanlı klasik modelden alın.

Evet bunu hatırlıyorum okan abi göstermişti. :D

Açıkçası ben orjinalinden çok memnunum ozan abi

kivanc
05-11-2009, 18:30
308 lerde korna tek 407 lerde çift ve daha tok bi sesi var bizimkine göre ve daha güzel.Bunu servise sorduğumda 250-300 lira dediler 407 ninkine(yuh dedim aynen böyle)=) ve tabiki peugeot yapıyo yapacağını garantiden çıkıyormuş araç :)

timucinnn
10-11-2009, 19:24
Ben aldığım ay içinde hemen değiştirtmiştim, Stabel korna taktırdım. Astra kornasına benziyor. çok ağır ve güzel çalıyor. Tavsiye de ederim.

toper
15-12-2009, 19:18
bende değiştirdim eski korna rahatsız edecek derecede kötü. steibel taktırdım güzel ::)

Yasin CCK
21-01-2010, 16:55
Hakikatten korna kötü arkadaşlar,

Yapılacaklar listemde ilk sıralarda yer alıyor :D

otmotvmhndsi
21-01-2010, 17:00
Kornanın neyi kötü bi türlü anlamadım. Ses şiddetimi - hayır herkes anında duyuyor. Çat diye çaldığında hop diye ötüyor. Kornadır en nihayetinde =)

Ses tonundan mı şikayetçisiiz???

Yasin CCK
21-01-2010, 20:04
Aslında çok büyütülmemesi gereken bir konu belki ama dediğiniz gibi ses tonu sorun olan.

Aracın heybetine yakışmıyor.

Böyle kaslı, yapılı bir erkekten ince bir ses çıkması gibi... Rahatsız edici değilmi ;)

otmotvmhndsi
21-01-2010, 20:05
Aslında çok büyütülmemesi gereken bir konu belki ama dediğiniz gibi ses tonu sorun olan.

Böyle kaslı, yapılı bir erkekten ince bir ses çıkması gibi... Rahatsız edici değilmi ;)

Bence kötü değil aksine güzel bir kornası var...

kivanc
21-01-2010, 21:50

Bence kötü değil aksine güzel bir kornası var...

berker 407 ninkini biliyormusun bilmiyorum ama daha tok.onunla kıyaslandığında 308 deki kötü.

TanerHoca
21-01-2010, 21:53
berker 407 ninkini biliyormusun bilmiyorum ama daha tok.onunla kıyaslandığında 308 deki kötü.

+407 :D
bir de biraz kuvvetlice bastımak gerekmese...

Dreamcatcher
04-04-2011, 15:31
Arkadaşlar bence de 308 e yakışmıyor..206 da da aynısı idi..ben aracımı alır almaz mercedes kornası tabir edilen kornadan taktım..daha düzgün ve duyulabilir..tavsiye ederim..

Cem B
04-04-2011, 16:24
Hakikatten korna kötü arkadaşlar,

Yapılacaklar listemde ilk sıralarda yer alıyor :D

Cuma günü servisi arayıp bana 207 nin tok kornasından bulun dedim:)))) ayarlarız dediler.Kesinlikle değiştireceğim,hatta bununla ilegili bir konu açıp paylaşayım derken benden önce davranılmış:)

Korna sesi o kadar kötüki çıplık gibi:) Kardeşimin düğününde konvoy yaptık gelin arabasının arkasındaydım kornaya basamadım:)

mimit
04-04-2011, 20:57
bence orjinalin sesi yeterli kalın ve tok japon arabalarına göre özellikle ama bende keyfi olarak,stebel ferrari korna taktırdım, arcın tamamen kendi tesisatını kullanarak güzel ses aldık,korna ile gelen roleyi kullanınca ses biraz dah arttı ama aküden çıkan kablo görüntüsü hoşuam gitmediği için orjinal sistemden devam ediyorum.

Ferrari kornanında çok espirisi kalmadı artık bir çok araçta var ve çok ucuza çin malları var,daha değişik güzel tok bir ses bulmak lazım.

TanerHoca
04-04-2011, 21:08
...
Ferrari kornanında çok espirisi kalmadı artık bir çok araçta var ve çok ucuza çin malları var,daha değişik güzel tok bir ses bulmak lazım.

407 ninkini tavsiye ederim ;)

mimit
04-04-2011, 21:11
oda bütün 407 lerde var :) bi aksesuarcıya gidip denemek lazım tek tek.Ankarada,kornaları aldığım aksesuarcı hellanın yeni ürünleri gelecek dedi onları bekliyorum merakla :)

GLR
04-04-2011, 21:42
Çok tok ses seven varsa alsın bir vuvuzela tarif ettiğiniz sese uygun. ;)

Yasin CCK
04-04-2011, 22:09
Bende stebel roleli Ferrari korna ile değiştirdim kornamı. Çok memnunum tavsiye ederim ;)

mimit
04-04-2011, 22:21
Bende stebel roleli Ferrari korna ile değiştirdim kornamı. Çok memnunum tavsiye ederim ;)

Herkese tavsiye etmeyin ya :) ben bi espirisi kalmadı diyorum :) şaka bir yaan muayeneden sorun olabiliyor ama,kullancak arkadaşlar varsa bunu göze alsınlar sök tak yada anahtar ile orjinal kornayı devre sokma gibi uygulamalar çözüm olabilir.

γuяdaeя
05-04-2011, 02:19
Adı fala fala kornaymış.. Üstüne tanımam ;D

TIKLA (http://tr.netlog.com/go/explore/videos/videoid=tr-1784610)

kaptan magara adami
23-05-2011, 18:10
yeni konu açmıyayım dedim de korna canımı sıktı dün. tura çıkalım dedik 10 15 dk kornadan sonra ses gitti. korna yarı yolda bıraktı beni.

Esat
23-05-2011, 18:13
Şampiyonluk turunda çok asılmışsındır hocam :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5 :gul5

Yasin CCK
23-05-2011, 18:22
yeni konu açmıyayım dedim de korna canımı sıktı dün. tura çıkalım dedik 10 15 dk kornadan sonra ses gitti. korna yarı yolda bıraktı beni.

Aynı durum benimde düğün konvoyunda başıma gelmişti :D

Şimdi ferrari kornam var :havali2 :f1

Esat
23-05-2011, 18:24

Aynı durum benümde düğün konvoyunda başıma gelmişti :D

Şimdi ferrari kornam var :havali2 :f1

O Ozan abi de de var ii ses veriyor:)

Ozan
23-05-2011, 19:20

Bir tavsiye verirdim ama fenerlisin :)

Şaka bir yana bende teksesli kırmızı Stebel korna var 40 TL ye almıştım.Aldığım günden beri hiçbir sıkıntı yaşamadım.Bende 2009 'daki Beşiktaş'ın şampiyonluğunda kornamın iflas edeceğini sanmıştım ama bir sorun olmadı.Bu arada bu tip havalı kornaların montajı çok önemli.Borozanların ucunun aşağı bakması ve su ile temas etmeyeceği yere montaj yapılması gerekli.

Esat
23-05-2011, 19:24

Şaka bir yana bende teksesli kırmızı Stebel korna var 40 TL ye almıştım.Aldığım günden beri hiçbir sıkıntı yaşamadım.Bende 2009 'daki Beşiktaş'ın şampiyonluğunda kornamın iflas edeceğini sanmıştım ama bir sorun olmadı.Bu arada bu tip havalı kornaların montajı çok önemli.Borozanların ucunun aşağı bakması ve su ile temas etmeyeceği yere montaj yapılması gerekli.

valla abi bizim kornalar sapasaglam hondanında 308 inde nasıl olsa şampiyonluk falan heycanını bırak ligde tutunalım diye sevinir olduk :gul5 :gul5 :gul5

Ozan
23-05-2011, 19:37

valla abi bizim kornalar sapasaglam hondanında 308 inde nasıl olsa şampiyonluk falan heycanını bırak ligde tutunalım diye sevinir olduk :gul5 :gul5 :gul5

Bu sene değilde önümüzdeki yıl şampiyonluk size çok yakındı.Ama kendi ellerinizle ittiniz.
Ne güzel seneye Bank Asya 'da şampiyon olacaktınız :) :) :)

TanerHoca
23-05-2011, 19:48

boşuna "her işte bir hayır vardır" dememişler. :D
şampiyonluk yoksa korna sorunsalı da yok :havali

Esat
23-05-2011, 20:07

boşuna "her işte bir hayır vardır" dememişler. :D
şampiyonluk yoksa korna sorunsalı da yok :havali

Abi şampiyon olalımda korna gitsin nsıkıntı yok :gul6 :gul6 :gul6 :gul6 :gul6 :gul6 :gul6

Ozan
23-05-2011, 20:09
308 kasası değişir o zaman kadar 315 filan çıkar

γuяdaeя
23-05-2011, 22:56
GS şampiyon olsun Esat'ın arabaya vuvuzela takar gezeriz :cilgin

Esat
23-05-2011, 23:06
Valla bu güdüşle şampiyonluga herhalde konra degil canlı davul orkestra sıgdıracak araç alırım :) :gul9

γuяdaeя
23-05-2011, 23:19
Valla bu güdüşle şampiyonluga herhalde konra degil canlı davul orkestra sıgdıracak araç alırım :) :gul9

Şampiyonluk mu uzak, yoksa işler mi çok iyi anlamadım? :)
İşin iyi olsun da Esat'cım, şampiyon olmasak da olur boşver ;)

Esat
23-05-2011, 23:33

Şampiyonluk mu uzak, yoksa işler mi çok iyi anlamadım? :)
İşin iyi olsun da Esat'cım, şampiyon olmasak da olur boşver ;)

Yani o kadar uzagız abi işler konusunda da çok şükür diyelim her zaman ;)

γuяdaeя
23-05-2011, 23:35

Ben de maşaallah diyeyim o halde ;)

Esat
23-05-2011, 23:37

Ben de maşaallah diyeyim o halde ;)

Teşekkürler abicigim Allah herkesin işlerini rast getirsin

JET
14-08-2011, 23:20
Kesinlikle berbat bir korna çalmam gereken yerlerde bile çalmıyorum :fiuw
s60 ya da 2011 bmw korna serilerinden takacagım.

Yasin CCK
09-01-2013, 20:47
Kornayı değiştirmeyi düşünenler için fikir verebilir:

Rock'N Rolla & Ferrari Korna

http://www.izlesene.com/video/rockn-rolla/4595849

wolo
09-01-2013, 21:33
aracı alır almaz ilk işim kornayı değiştirmek olmuştu bende ferrari kornası taktırdım

mimit
09-01-2013, 21:41
bu kadarda kötü değil yahu olau,toyotanın kornalarını görseniz bizimkiler canavar. ama farklı birşey arıyorum ben hala, çin mallarıda piyasaya girince ferrarininde bi özelliği kalmadı bence.

orhun57
10-01-2013, 00:48
Bende kornayı beğenmeyenler arasındayım. Fakat yetersiz kelimesini kullanmak istemiyorum çünkü yetersiz olsa bu kornanın kullanılması imkansız belirli standartlar çerçevesinde yapılıyor. Ferrariyi çok beğensem bile artık herkeste var ve ileride muayene geldiğinde sök sonra tekrar tak uğraş dur bazıları muayenede problem olduğunu söylüyor. Kısacası önerilerinizi bekliyorum. Ben 407 kornasını düşünüyorum açıkçası, gayet iyi ve yüksek sesli.

Can ÖNEL
10-01-2013, 10:13
Kornayı değiştirmeyi düşünenler için fikir verebilir:

Rock'N Rolla & Ferrari Korna

http://www.izlesene.com/video/rockn-rolla/4595849

Fikir için sağolasın. Güzel olmuş ancak çok sesli geldi bana bu korna, kapalı alanda çalındığından olabilir. Ben değiştirirsem yine orjinaliyle değiştiririm galiba.