PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Comfort Aracıma Premium Ön Izgara Nasıl Olur=)

Selahattin
02-11-2009, 00:28
Eftt arkadşlarr kafaya koydum taktrcam bundan fikirleriniz ne dir

GLR
02-11-2009, 00:38
fiyat işçilik vs 300 ü bulur gayet güzel olur.ön tampondaki plastik yeri siyaha boyamanı tavsiye ederim. ;)

Selahattin
02-11-2009, 00:47
hmm siyah boyama olabilir çok parlak gözüküyor ozmn:D kafama bi soru işareti var ızgarayı takarken tamponu söküyorlarmı acaba

GLR
02-11-2009, 00:58
yaklaşık şöyle bir görüntü elde edersin.
http://img402.imageshack.us/img402/3172/lavage308.jpg
tamponu söküyorlar sanırım bende ilgilenmiştim bir ara sonra komple tamponu değiştirmeye karar verdim. :D

Selahattin
02-11-2009, 01:09
ahhh ahhh bu jantlar benii bitiiriyor =) eğer tamponu sökerlerse taktrmayı düşünmeyeblrm

reisG
02-11-2009, 09:49
ahhh ahhh bu jantlar benii bitiiriyor =) eğer tamponu sökerlerse taktrmayı düşünmeyeblrm

ızgaranın takılması için tampon sökülecektir.bence vazgeç.

Ömer Gedik
02-11-2009, 10:27

ızgaranın takılması için tampon sökülecektir.bence vazgeç.

Çok emin değilim ama bence tampon sökülmeyecek. Birde Tampon sökülmesinin nasıl bir zararı var anlamadım. ???

reisG
02-11-2009, 11:51
Bende tamponun sökülmesinin bir zararı olacağını tahmin etmiyorum. ama yaşadığım bir anıyı anlatayım. 308 den önce 206 x-line ım vardı. bildiğiniz gibi bu seride ön sis farı yoktur. ben bir yerden ön sis farlarını buldum. o zaman bakırköy'de de şubesi olan efe oto'ya servise gidiyordum. sisleri taktırmak için bir ziyaret edeyim dedim. işlemi yaptırmak için yanına gittiğim servis elemanı, sizin için çok önemli değilse taktırmayın . biz takarız ama sonrasında problem yaşarsınız dedi. nedir problem dedim. elektronik sıkıntılar olur. tampon bir şekilde tıkırt ve boşluk yapar, dedi. ben zaten orta susturucunun karoser bağlantısı ve arka bagaj kapağı tıkırtılarından müzdarip olduğumdan ve bir yenisini istemediğimden vazgeçmiştim. ama sonrasında ön sol çamurluk ve ön tamponu kırdığımda açı otoda yaptırdım. ne tıkırtı ne başka bir şey oldu. hatta eskisinden sağlam oldu. ama tamponun belli bağlantı noktalarında boşluklar oluşmuştu. pek te önemli değildi.

Ömer Gedik
02-11-2009, 12:27
Burada yine servis bilgisizliği bence baş göstermiş. Tampon değişiminde söküp takılan parçalarda orjinal kullanmamak veya bazı kırılan veya değişmesi geeken parçaları değiştirmemek bunlara yol açıyor. Bu bağlantı elemanlarına dikkat edildiği sürece bir sorun olacağını hiç sanmam.

kivanc
03-11-2009, 20:39
Nedense benim gözüme tampondan önce jantlar çarpmıştır premiuma baktığımda:)

Ömer Gedik
04-11-2009, 00:00
Nedense benim gözüme tampondan önce jantlar çarpmıştır premiuma baktığımda:)

18" Lincancabur lar gerçekten çok dikkat çekiyor.

boracetınkaya
04-11-2009, 00:21
ben sordum panjuru komple sökülüyormuş ön tampon preminum panjuru takmak için

Selahattin
04-11-2009, 00:25
ben biras araba konusnda kıl birisiyim ;D o tampon sökülürse orjinal gbi oturmuyor geri yerine. ya çamurlukla tam yapışmıo arada boşluk oluyor yada yada çamurlukla tamponun bitiş noktaları uyuşmuyor

Ömer Gedik
04-11-2009, 00:34
ben biras araba konusnda kıl birisiyim ;D o tampon sökülürse orjinal gbi oturmuyor geri yerine. ya çamurlukla tam yapışmıo arada boşluk oluyor yada yada çamurlukla tamponun bitiş noktaları uyuşmuyor

Eğer öyle birşey olursa tamponumu kendim söker kendim takarım. :D

Selahattin
04-11-2009, 00:47
ÇOK duydum valla hocam buunu gördüme aynı zamanda

reisG
04-11-2009, 08:36
ÇOK duydum valla hocam buunu gördüme aynı zamanda

ben yukarıda da yazmıştım 206 nın tamponu sköüp taktıklarında da boşluklar oluşmuştu.şansa kalmış bir şey ama büyük olasılık tam oturmayacaktır.

Selahattin
04-11-2009, 17:11
aynen öle olucak işte.o boşluklar bile beni arabadan soğutmaya yeter ;D orjinal binmeye devam ozmn

Burak
04-11-2009, 20:19
koyu renk araçlara daha yakışıyor sanki, benim araç gibi gri olanlarda pek göstermiyor kendini..

GLR
04-11-2009, 20:47
Selahattin;ben sana ön ve arka gt tampon yollasam yerlerine tam oturmayabilir diye takmayacak mısın? :D
İstediğimiz kadar aracın plastik parçaları boyama ön ızgara değişimi vs gibi ayrıntı değişikliklerinden söz etsekte bu araçtaki değişikliği göz önüne serebilecek değişiklikler;pack arka tampon,jant ve spoyler olur.(Bana göre yay şart).Bu değişiklerden sonra ayrıntılı değişiklikler göz önüne daha çok çıkar.Tabii ki bunlar bnm görüşlerim.Tampon sökülürmü,yerine otururmu??Dünyada yaşam boyunca bakire kalabilen varlık sayısı ne kadar ki bir teknoloji ürünü kalsın. :DKalbinin sesini dinle arabanı görmek istediğin gibi yap.

Burak
04-11-2009, 20:51
Düzgün sökülürse neden aynı şekilde takılmasın tampon anlamıyorum.. Bağlantı noktaları zarar görmezse aynı şekilde takılır. Piyasadaki araçların hiç mi tamponu değişmiyor. Benim araç benden önce arkadan bir darbe almış ve tampon değişmiş. Bir problem yok boşluk v.s.

Selahattin
04-11-2009, 21:13
Selahattin;ben sana ön ve arka gt tampon yollasam yerlerine tam oturmayabilir diye takmayacak mısın? :D
İstediğimiz kadar aracın plastik parçaları boyama ön ızgara değişimi vs gibi ayrıntı değişikliklerinden söz etsekte bu araçtaki değişikliği göz önüne serebilecek değişiklikler;pack arka tampon,jant ve spoyler olur.(Bana göre yay şart).Bu değişiklerden sonra ayrıntılı değişiklikler göz önüne daha çok çıkar.Tabii ki bunlar bnm görüşlerim.Tampon sökülürmü,yerine otururmu??Dünyada yaşam boyunca bakire kalabilen varlık sayısı ne kadar ki bir teknoloji ürünü kalsın. :DKalbinin sesini dinle arabanı görmek istediğin gibi yap.
+10 ;)

kivanc
23-11-2009, 00:21
http://public.servicebox.peugeot.com/docpr/AP/img/pr/1a/t774/t774a01a.jpg

Parça Kodu:

7414 VH
7414 VJ

Tutar:294 YTL(İŞÇİLİKSİZ)

Ayrıca teknik dökümasyona göre tampon sökülüyor.

otmotvmhndsi
23-11-2009, 21:25

+308

ali-34
29-01-2010, 00:11
Ben beyaz aracıma taktırdm çok da güzel oldu =) Şiddetle öneririm =)

Selahattin
29-01-2010, 11:51
Ben beyaz aracıma taktırdm çok da güzel oldu =) Şiddetle öneririm =)
ön tampon sökülüyormu

reisG
29-01-2010, 12:02
ben sordum panjuru komple sökülüyormuş ön tampon preminum panjuru takmak için

otmotvmhndsi
30-01-2010, 21:02
Ankara Ostim Sanayide Comfort Izgarayı verip, Premium Izgara Taktırtabilirsiniz. Biryer buldum sizdekini alıp Premium'u veriyorlar. 100TL istiyorlar üstüne...

Selahattin
30-01-2010, 21:06
orjinalmi bu parça berker.bide takma işlemini yapıyorlarmı

otmotvmhndsi
30-01-2010, 21:08

Tabiki orjinal çıkma parça. Hiçbir eziği vb yok.

Takma işlemi yok. Servise gidip kendininkini söktürüp yenisini taktırıp, eskisini adama vereceksin. Bu şekilde...

Servis işçilik olarak ne alır bilmiyorum...

hakan308
30-01-2010, 21:27
Ankara Ostim Sanayide Comfort Izgarayı verip, Premium Izgara Taktırtabilirsiniz. Biryer buldum sizdekini alıp Premium'u veriyorlar. 100TL istiyorlar üstüne...

berker dalga geçmiosun dimi O0 süper bişeymiş yaa ama bizim aslanların ön tampon sökümü baya zahmetli serviste baya işçilik alır heralde

Selahattin
30-01-2010, 21:32
yıldız sanayide ömer oto var adamın elinde 5 tane 308 var.jant için telefon açtık adama.elimde siyah bi 308 var dedi.showromdayken içine su girmiş araba perte çıkmış.ben aldım dedi.jant lastik hepsi sıfır dedi.jant + lastik 1.300 dedi :-\ .bu arada annemin arabadan jantları almadım nedeni benim enkeı jantlar biraz bitiK boyasında çatlaklar oluşmuş söktük baktık.bende dedimki niye annemin arabaya kötü şeyi takıyım dedim vazgeçtim.biras para biriktircem sonrada bana yıldız sanayi yolu gözükecek

Selahattin
30-01-2010, 21:33

berker dalga geçmiosun dimi O0 süper bişeymiş yaa ama bizim aslanların ön tampon sökümü baya zahmetli serviste baya işçilik alır heralde
+308

hakan308
30-01-2010, 22:13
yıldız sanayide ömer oto var adamın elinde 5 tane 308 var.jant için telefon açtık adama.elimde siyah bi 308 var dedi.showromdayken içine su girmiş araba perte çıkmış.ben aldım dedi.jant lastik hepsi sıfır dedi.jant + lastik 1.300 dedi :-\ .bu arada annemin arabadan jantları almadım nedeni benim enkeı jantlar biraz bitiK boyasında çatlaklar oluşmuş söktük baktık.bende dedimki niye annemin arabaya kötü şeyi takıyım dedim vazgeçtim.biras para biriktircem sonrada bana yıldız sanayi yolu gözükecek

hani benim jantları alıcaktın selehattin vazmıcaydın ;D

otmotvmhndsi
30-01-2010, 22:14
Yok ya dalga geçmiyorum doğru olay. Hatta evet ızgara Ömer Otoda...

Selahattin
30-01-2010, 22:29

hani benim jantları alıcaktın selehattin vazmıcaydın ;D
hakan babam aradan çekildi kendin alabilirsen jant al dedi.ben para yardımında bulunmucam dedi ;D ama sana şöyle diyim benim jantla lastikleri değerlendirebilirsek ankarada, ben senin jantla lastiklerini alablirim ama performans lastiğini alıcam ;D orjinalleri değil.benim continental lastikle jantları değerlendirebilceğimz yer varmı ankarada senin bildiğin

Selahattin
30-01-2010, 22:30
bide bana elden taksit yapman lazım ;D kredi kartı çekemem kardeşim

kivanc
30-01-2010, 23:00

Tabiki orjinal çıkma parça. Hiçbir eziği vb yok.

Takma işlemi yok. Servise gidip kendininkini söktürüp yenisini taktırıp, eskisini adama vereceksin. Bu şekilde...

Servis işçilik olarak ne alır bilmiyorum...

Ömer otoyu biliyorum Berker bi ara beraber gidelim şu işide halledelim.

Selahattin
30-01-2010, 23:04
benide unutmayın gençler ;D

otmotvmhndsi
30-01-2010, 23:10
Olur gidelim Kıvanç... Hatta şöyle diyeyim alacağım diyorsan, Salı günü boşuum halledebiliriz... Hatta Senin boya Bakım işini Salı günü halledebilirz. Ne dersin ?

kivanc
30-01-2010, 23:12
Berker bu hafta değilde halletmem gereken bazı işler var inş cumartesi diyelimmi?

otmotvmhndsi
30-01-2010, 23:24
OK.

Ömer Gedik
30-01-2010, 23:45
Ömer otoda ki ızgarayı Berker le değerlendirdik fakat hem kendi ızgaramızı verip hemde 100 tl ekstradan ödememizi isteyince makul bulmadık ve vazgeçtik. Yoksa Berker veya ben taliptik. :)

GLR
31-01-2010, 03:44
100 tl ekstradan verip almak gayet mantıklı nesi makul değil??

kivanc
31-01-2010, 03:53
100 tl ekstradan verip almak gayet mantıklı nesi makul değil??

+308
eski ızgara ne işimize yarıyacak? neden 300 lira vereyimki?

GLR
31-01-2010, 04:00
230 lira civarı sıfırı comfort ızgaranın 300 civarıda premium.comfort ızgarayı çıkmacı alır sadece satabilecekmisin adamın aldığı fiyata :)gidin takın ızgaraları ;)

Ömer Gedik
31-01-2010, 11:01
Adam tampon+ızagaray 300 TL istiyordu. Izagaray ise ancak takasa parça verirsen 100 TL dedi. Bana göre hala makul değil. Ederi takassız 100 TL dir. Eski parçayı ne yapıcaz diyenler olabilir ama adama niye eski ızgraamı haybeden vereyim ki. Neyse alan için hayırlı olsun.

Selahattin
31-01-2010, 20:37
Olur gidelim Kıvanç... Hatta şöyle diyeyim alacağım diyorsan, Salı günü boşuum halledebiliriz... Hatta Senin boya Bakım işini Salı günü halledebilirz. Ne dersin ?
aşağıda ömer öle demiyor ama berker .nie vazgeçtiniz .kıvanca tamam demişin ne ara vazcaydınız ;)

otmotvmhndsi
31-01-2010, 21:05
Ben kedime alacaktım ama bana makul gelmedi... Kıvanç kendine uygun gördü. Ondan alalım dedim Selahattin...

Selahattin
31-01-2010, 21:07
toplu alak işte alırsanız eğer

Ömer Gedik
31-01-2010, 21:55
Toplu nasıl alınacak 1 adet ızgara :) Ayrıca Berker de bende istemediğimiz için de ikimizde düşünmedik. Yoksa ikimiz birden alacak değildik. Kıvaç alırsa güzel olur seviniriz. :)

kivanc
01-02-2010, 00:16

Şöyle bir konu başlığına baktımda...Tadından yenmez kardeşim;)

Selahattin
01-02-2010, 00:21

Şöyle bir konu başlığına baktımda...Tadından yenmez kardeşim;)
senin aslanada yakışır kardeşim pack tamponunda var herşey tamam.

reisG
16-03-2010, 08:45
Ömer hem premium ön ızgara yaptırdı hemde arkaya pack tampon taktı çok da güzel oldu.

Ömer Gedik
16-03-2010, 15:56
Reis abi pack tampon ve spoiler taktım doğrudur da ızgara takmadım henüz :) Ama en yakın zamanda inşallah

no_fear
14-06-2010, 11:25
Arkadaslar,

Guncel premium on izgara fiyatlarini bilen var mi ? Gecenlerde otobanda bir kedi yola firladi ve maalesef carptim.Arabanin on izgarasinda 1-2 kirik var (fazla goze batmiyor). Bende acaba degistirirsem premium on izgara taksam diyorum ...

Gerekli parcalari servis disinda bulabilecegimiz yerler konusunda bilgisi olan varsa beni de bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

hakan308
14-06-2010, 11:56
Arkadaslar,

Guncel premium on izgara fiyatlarini bilen var mi ? Gecenlerde otobanda bir kedi yola firladi ve maalesef carptim.Arabanin on izgarasinda 1-2 kirik var (fazla goze batmiyor). Bende acaba degistirirsem premium on izgara taksam diyorum ...

Gerekli parcalari servis disinda bulabilecegimiz yerler konusunda bilgisi olan varsa beni de bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Ankaradaysanız ostimde çıkmacılarda ganimet gibi premium ızgaralar var hepsi sıfır çıkma falan değil hasarsız çıkmalarıda mevcut

no_fear
14-06-2010, 13:57
Istanbul da nerelerde bulurum, bilgisi olan var mi ?

TanerHoca
14-06-2010, 15:11
Istanbul da nerelerde bulurum, bilgisi olan var mi ?

bostancı sanayide peugeot çıkmacısı var oraya bir bakın.

okann
14-06-2010, 18:26
Izgara dökme ?

cıkmasını nasıl bulacaksınız ki.

plastiği tampona eritiyorlar.

hakan308
15-06-2010, 08:17
Izgara dökme ?

o zaman bizimkini veririz +bir miktar para çıkmacıdan premium ızgaralı tamponu alırız ;D

okann
15-06-2010, 12:28
Izgara dökme ?

o zaman bizimkini veririz +bir miktar para çıkmacıdan premium ızgaralı tamponu alırız ;D

Olay budur :D

hakan308
15-06-2010, 13:22
Izgara dökme ?

Olay budur :D

apaçilikte sınır tanımayız ;D