PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 mp3 için USB Box

zencefil
21-04-2011, 14:43
Merhaba arkadaşlar.
2007 1.6 comfort 407 sahibiyim.
Malum mp3 sorunu için Audio System adlı markadan xcarlink alternatifi RD4 uyumlu bir cihaz aldım.
Cihaz bu: http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-audiosystem-peugeot-orjinal-usbsdaux-aparati-47247340/detay/
Dün İzmirdeki bir serviste ve bikaç ototeypçide uğraşmamıza rağmen cihazı teybe bi türlü tanıtamadık.
Serviste Cd changer çıkışını aktive ettik ona rağmen cihazı bir türlü görmüyor.
Daha önce bu tarz cihaz kullananlar ekstra bir işlem yaptılar mı acaba, ya da biz de eksik olan ne olabilir?

reisG
21-04-2011, 14:55
İlanı gördüm . Bu aracın üzerindeki müzik sistemine kablo ile bağlanan bir SD card ve USB aparatı. Öncelikle anladığım kadarıyla bu aparat ile MP3 formatındaki kayıtları dinleyebilmek için müzik sisteminin MP3 kayıtları okuyacak donanıma sahip olması lazım. Sizin 407 de bu yok ise o zaman MP3 formatlı kayıt içeren SD card ve USB bellekleri aparata taksanız bile sonuç elde edemezsiniz. Mesela bizim 308 lerin MP3 donanımlı müzik sistemlerinde bir de RCA bağlantısı var bu bağlantının çıkışı torpido gözünde olmakta oraya RCA kablo ile herhangi bir MP3 çalar bağlandığında problemsiz sistem çalışıyor.
İşin bu kısmını anlattıktan sonra diğer kısıma geçelim. aparatın sizin araçtaki müzik sistemine tanıtılması bence çok zor olmasa gerek iyi bir oto müzik dükkanı!! bu işi becerebilir.
Oto müzik işine meraklı üye arkadaşlar çok daha fazla yardım edeceklerdir. Özellikle mygold arkadaşımız ve yasin CCK arkadaşımız detaylı bilgi verirler sanırım...

zencefil
21-04-2011, 15:07
@reisG
Cevabınız için teşekkür ederim.
Bu cihaz kendini teyibe CD changer olarak gösteriyor, mp3 çalma fonksiyonu tamamen cihazla ilgili, teyp cihazı cd changer olarak tanımaktan başka bişey yapmıyor. (mp3 fonksiyonu için söylüyorum)
Piyasada RD4 için bu cihazdan kullananlar var.
Xcarlink en meşhurları ama fiyatı yüksek. Montajıyla 300 TL istiyolar.
Bu 130 TL olduğu için almıştım.

zencefil
02-05-2011, 00:31
Nedense 407 başlıklarına pek rağbet olmuyor ama ben yine de yazayım.
Yukarıda bahsettiğim cihazı geri gönderdim, kısaca benim araca uyum sağlamadı, xcarlinke de 300 tl para vermek istemiyorum, zaten onun da uyum sağlayacağı meçhul, bizim mp3 hayali başka bahara kaldı artık.

γuяdaeя
02-05-2011, 00:50
Yukarıda bahsettiğim cihazı geri gönderdim, kısaca benim araca uyum sağlamadı, xcarlinke de 300 tl para vermek istemiyorum, zaten onun da uyum sağlayacağı meçhul, bizim mp3 hayali başka bahara kaldı artık.

xcarlink'in sayfasında hangi araçların hangi müzik sistemine uyumlu olduğuna dair bilgi vardı yanılmıyorsam. Kontrol ettiniz mi?

TanerHoca
02-05-2011, 07:32
...

bizzat 407 sahibi üyelerimiz bile rağbet etmiyorlar :fiuw

zencefil
03-05-2011, 13:03

xcarlink'in sayfasında hangi araçların hangi müzik sistemine uyumlu olduğuna dair bilgi vardı yanılmıyorsam. Kontrol ettiniz mi?

Benim aldığım cihazda da uyumlu olduğu söyleniyor fakat pratikte öyle olmuyor.
Bİr daha böyle bi cihaz alırsam takma ve uyum garantili olacak.