PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : otomatik kararan dikiz aynası

mimit
15-04-2011, 22:23
merhabalar aracımda ki aynayı,otomatik kararan dikiz aynası ile değiştirmek istiyorum,pek araştırma yapmadan direk buraya konuyu açtım ama orjinal aynası için servisten bir yığın para isteyeceklerini düşünerek buraya uygun başka modelleri kullanabilir miyiz diye düşündüm,örneğin bir ara 206 307 406 da hep ayna kullanılmıştı :) bu modeli hurdacılar da rahatlıkla bulabilirim,tabi bağlantısı da uygun olmalı.406 dan bildiğim kadarıyla sensörüde çok hızlı yada sizlerin tavsiyeleri doğrultusunda ne yapabilirim.

Ozan
25-04-2011, 22:10
Elektrokrom iç aynanın yağmur sensörü ve far sensörü ile entegre olarak çalıştığını biliyorum.Yani tek olarak uygulama yapmak sanırım zor gibi.Bayağı bir işlem gerektirebilir.

mimit
25-04-2011, 22:31
çalışma sistemleri birbirinden ayrı,aynalar sadece kendi sensörlerini barındırıyorlar elektrik bağlantısı gerekiyor, aynalar bazı araçlarda sadece sensörlerin muhafazası için kullanılıyor ki günümüzde bir çok araç aynadan farklı bir yerde kendilerine ait bir bölümde duruyorlar.

araştırmalarım sonucu sadece o bölüme uygun aynayı bulmak kaldı,en ekonomik çözüm olmasa da 406 dan bildiğim performansı güzel olan bu aynayı kullanmayı tercih edecek gibiyim tam karar vermedim.Birde far sensörü aldım onun içinde uygun ayna araştırıyorum, yeri orjinal e yakın olsun istiyorum.