PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanışma Merasimi

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6

Enes Gedik
29-10-2009, 12:54
Merhaba arkadaşlar. Kafe bölümümüzün özelleşmesiyle birlikte böyle bir başlık açmayı düşündüm.

Bu başlık altında kendimizi tanıtabilir, birbirimizi daha iyi tanıyabiliriz.

Ömer Gedik
29-10-2009, 13:04
iyi de Enes 15 yıllık nedir ya ;D

boracetınkaya
10-11-2009, 18:04
ömer kardeşin dimi enes :)15 yıllık

Ömer Gedik
10-11-2009, 18:10
ömer kardeşin dimi enes :)15 yıllık

aynen ;D 15 yıllık kardeşimin otomobillere pek ilgisi olmasada forumda bana yardımcı oluyor. :)

boracetınkaya
10-11-2009, 18:11
yedek yönetici şart :)

sagacity
06-12-2009, 08:49
Merhaba;

Berker arkadaşımızın vesilesi ile foruma üye oldum. Ankara da yaşıyorum. Evliyim ve 1999 Model Peugeot 406 SV aracım var. Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Forumdaki paylaşımlara elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışacağım... herkese selamlar...

TanerHoca
06-12-2009, 09:02
Merhaba;

Berker arkadaşımızın vesilesi ile foruma üye oldum. Ankara da yaşıyorum. Evliyim ve 1999 Model Peugeot 406 SV aracım var. Bir kamu kurumunda çalışıyorum. Forumdaki paylaşımlara elimden geldiğince katkıda bulunmaya çalışacağım... herkese selamlar...

hoşgeldiniz...ben şahsen katılımınız için fazlasıyla memnun oldum. bir 407 kullanıcısı olarak bu kadar 308 arasında kendimi oldukça yalnız hissetmekteydim ;D .406 kullanan birisinin varlığı herşeyden önce foruma renk katacaktır diye düşünmekteyim. aracınızı mutlu günlerde kullanmanızı diliyor; aracınızla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum.selam ile...

reisG
06-12-2009, 10:12
Merhaba;

hoşgeldiniz 1999 model SV modeli 406 lar bildiğim kadarı ile 1.8 veya 2.0 lt motorlu ve çoğunluğu deri döşemeli idi sizinki de onlardan mı acaba?

otmotvmhndsi
06-12-2009, 11:47
Merhaba;

Emin abi hoşgeldin sefalar getirdin... Paylaşımlarını bekliyoruz... ForumPeugeot.com ailesine hoşgeldin... Ankara ekibimiz artmaya devam ediyor...

Ömer Gedik
06-12-2009, 17:47
Merhaba;

Aramıza Hoşgeldiniz

Peugeot'ta en sevdiğim modellerden biri de 406 dır. Hele ki 99 modelse :) Aracınızı güle güle kullanın herşeyiyle mükemmel

kivanc
06-12-2009, 23:29
Merhaba;

hoşgeldiniz...ben şahsen katılımınız için fazlasıyla memnun oldum. bir 407 kullanıcısı olarak bu kadar 308 arasında kendimi oldukça yalnız hissetmekteydim ;D .406 kullanan birisinin varlığı herşeyden önce foruma renk katacaktır diye düşünmekteyim. aracınızı mutlu günlerde kullanmanızı diliyor; aracınızla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum.selam ile...

Taner hocam babamı sokucam foruma:) önce bi resimleri çekmem lazım hava düzelsin o zaman 2 tane 407 miz olmuş olur:)

sagacity
07-12-2009, 21:55

Hoşbulduk Tanerhocam; iyi dilekleriniz için tesekkurler..

sagacity
07-12-2009, 21:57
hoşgeldiniz 1999 model SV modeli 406 lar bildiğim kadarı ile 1.8 veya 2.0 lt motorlu ve çoğunluğu deri döşemeli idi sizinki de onlardan mı acaba?

hoşbulduk reisG evet bende ki araç da 2.0 lt ve deri döşemeli Metalik Çin Mavisi ve otomatik vites..

sagacity
07-12-2009, 22:00
Emin abi hoşgeldin sefalar getirdin... Paylaşımlarını bekliyoruz... ForumPeugeot.com ailesine hoşgeldin... Ankara ekibimiz artmaya devam ediyor...

Hoşbulduk Berker.. senin sayende senin gibi iyi ve güzel arkadaşlarla tanışmak mutluluk verici.

sagacity
07-12-2009, 22:04
Aramıza Hoşgeldiniz
Peugeot'ta en sevdiğim modellerden biri de 406 dır. Hele ki 99 modelse :) Aracınızı güle güle kullanın herşeyiyle mükemmel

hoşbulduk Ömer Gedik, bu yıl Mayıs ayının sonlarına doğru almıştım aracı. ilk aracım.. birbirimizi yeni yeni tanıyoruz yaklasık 16 bin km yol yaptık beraberce beni hiç üzmedi... bende onu üzmeden iyi bakmaya çalışıyorum..

sagacity
07-12-2009, 22:07
Taner hocam babamı sokucam foruma:) önce bi resimleri çekmem lazım hava düzelsin o zaman 2 tane 407 miz olmuş olur:)

kivanc Tanerhocayı yalnız bırakmamamız gerekir ;) sen bir an evvel babanı da getir foruma ;D

otmotvmhndsi
07-12-2009, 23:13
Emin abi aracının fotolarını isterükk =) Cuma günü buluşacağız gerçi ama yağmur çamurdan pistir şimdi aslan parçası =) Temiz fotoları varsa eklersen iç dış 406 yı tanımış oluruz...

Yasin CCK
24-01-2010, 13:58
Herkese Merhabalar,

Daha önce FP 308 Club'ta kısaca kendimi tanıtmıştım. Kendimi tam tanıtmadan direk muhabbete daldığımı farkettim. Kısa süredir sizlerle beraberim fakat uzun yıllardır görüşüyor gibiyiz :) Yardımlaşma, diyaloglar, araç kültürünüz harika...

Kendime gelince adım Yasin, doğma büyüme Mersin'liyim, Çukurova Üniversitesi İktisat mezunuyum, İzmir-Foça Jn.Komd.Atğmn olarak askerliğimi yaptım, son 2 yıldır özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktayım.

Önceki aracım Peugeot 206 GTI idi, şimdi çok yakışıklı Tauranga Mavi Peugeot 308 1.6 110 Hp kullanıyorum ve aracımdan çok menunum. Forumdaki her konuyu takip ediyorum ve faydasını görüyorum (Follow Me Home özelliğini burda öğrendim :))

Umarım hep beraber daha uzun ve keyifli forum zamanları geçiririz.

Sevgi ve saygılarımla...

Enes Gedik
24-01-2010, 14:27
hoşgeldiniz :) paylaşımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz :) hızla büyümeye devam ediyoruz :) ailemiz genişliyor

Selahattin
24-01-2010, 17:39
arkadaşlar ben size birşey demek istiyorum.üye sayımız gün geçtikçe artıyor ancak araç tanıtma bölümünde kimse aracını tanıtmıyor resim koymuyor.yanlışmı düşünüyorum ???

Yasin CCK
24-01-2010, 17:56
Selahattin Bey önceki konularda bahsettim, aracımın fotoğraflarını çektirdim, elime ulaşmasını bekliyorum, yoksa araç fotoğraflarımızın paylaşılması konusunu destekliyorum. Biraz üzerime alındım galiba :-[

Selahattin
24-01-2010, 18:02
yasin bey bunun sizinle hiç alakası yok. biliyorum ben sizin açıklamanızı okudum pro resimler gelcek bekliyoruz :D lütfen üstünüze alınmayın :) ben genel konuştum

Enes Gedik
24-01-2010, 18:09
Haklısınız. Araç tanıtım bölümleri zayıf kaldı. Aslında 308ler için bu pek geçerli değil. Ancak diğer modeller içinde üye sayımızın artması büyümemizi hızlandıracaktır.

Yasin CCK
24-01-2010, 18:13
:)

Anlayışınıza inanarak bende size takılıyorum Selahattin Bey ;)

Prof. fotoğraflar çektik, yanlız içimize çok sinmedi, malum hava koşulları nedeniyle alışveriş merkezinin otoparkında çektik fotoğrafları, zayıf ışık yüzünden de tam istediğimiz gibi olmadı. Şimdi PS bilgisi olan arkadaşım filtremelerle uğraşıyor. Biter bitmez yayınlayacağım.

Bu arada bende yarı-prof. bir fotoğrafçı sayılırım :D. Tekrardan anlayışınıza sığınarak her arkadaşıma yaptığım düzeltmeyi yapmak istiyorum ;

"Fotoğraf çekilir, Resim çizilir. Lütfen fotoğraflara resim demeyelim."

Sevgi ve saygılarımla...

Selahattin
24-01-2010, 18:16
bence 308 içinde diğer modeller içinde geçerli.o kadar adam üye oldu ama ne aracını ne de kendini tam tanıtmıyor.resim görmek istiyoruz biz.şunuda söliyim benim kimseyle şahsi bi problemimde yok.forum adına genel bir şekilde fikrimi beyan ediyorum

Selahattin
24-01-2010, 18:17

Anlayışınıza inanarak bende size takılıyorum Selahattin Bey ;)

Prof. fotoğraflar çektik, yanlız içimize çok sinmedi, malum hava koşulları nedeniyle alışveriş merkezinin otoparkında çektik fotoğrafları, zayıf ışık yüzünden de tam istediğimiz gibi olmadı. Şimdi PS bilgisi olan arkadaşım filtremelerle uğraşıyor. Biter bitmez yayınlayacağım.

Bu arada bende yarı-prof. bir fotoğrafçı sayılırım :D. Tekrardan anlayışınıza sığınarak her arkadaşıma yaptığım düzeltmeyi yapmak istiyorum ;

Sevgi ve saygılarımla...
tamam bida resim demek yok ;D biz fotoğraf görmek istiyoruz ;)

TanerHoca
24-01-2010, 18:25
Bu arada bende yarı-prof. bir fotoğrafçı sayılırım Cheesy. Tekrardan anlayışınıza sığınarak her arkadaşıma yaptığım düzeltmeyi yapmak istiyorum ;

ben söylemiştim ;D ;D ;D

ömer küçük bir hatırlatma fotoğrafçılıkla uğraşanlar "resim" kelimesine kıl olurlar haberin ola Wink

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=98.0

Yasin CCK
24-01-2010, 19:11
Bu arada bende yarı-prof. bir fotoğrafçı sayılırım Cheesy. Tekrardan anlayışınıza sığınarak her arkadaşıma yaptığım düzeltmeyi yapmak istiyorum ;

ben söylemiştim ;D ;D ;D

ömer küçük bir hatırlatma fotoğrafçılıkla uğraşanlar "resim" kelimesine kıl olurlar haberin ola Wink

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=98.0

Beni anlayan biri çıktı ;)

sagacity
08-02-2010, 07:05
Aramıza hoş geldin Buluthan.. yeni aracına bir an evvel kavuşman dilegi ile..

reisG
08-02-2010, 09:12
Herkese merhaba ben Buluthan Aşçı..İstanbul / Bahçelievler'de oturuyorum üniversite öğrencisiyim.
Daha aracımı almadan forumda takılmaya başladım ama şimdiden epey tecrübelendim diyebilirim.
bu hafta içinde 1.6 HDi Premium Auto 6R Atom Gri Aslanıma kavuşucam bende inşallah =))
elimden geldiğince aktif olucağımı düşünüyorum umarım nice güzel paylaşımlarımız olur.. selamlarımla..

Buluthan Hoşgeldin Bahçelievlerde neredesin? Ben de İstanbul Evlerinde oturuyorum.Aacını aldığında buluşalım sticker'ı elden teslim edeyim.Aracını hangi bayiden aldın?

Ömer Gedik
08-02-2010, 10:51
Buluthan aramıza hoşgeldin. Hafta içi aracın hazır olursa c.tesi buluşmaya bekliyoruz. :)

Yasin CCK
08-02-2010, 12:34
Hoşgeldin Buluthan, keyifli forumlar...

reisG
09-02-2010, 09:27
Bulut neredeyse komşu sayılırız. Sarmaşık sokakta Anadolu Lisesinin yanındaki büyük yeşil binadayım. Aracı al, stickerlar o gün elinde merak etme. Benim araç 22 Ocakta 1 yaşına girdi henüz 7.200 km.de bir ara boşluk bulup Berke'de 10.000 km/1 yıl bakımını yaptıracağım. Daha önce ön cam sızdırmazlık testi ve arka stoplarda buhar oluşması sebebiyle Berke'ye servise gittim. Ufak tefek sohbet yapınca işimi daha dikkatli yaptılar. Ama en yakın orası olduğundan ve de büyük bir servis d,iye daima Berkeye giderim diye düşünüyorum. 206 ım varken İncirli de olan -ki aracıda aldığım- Efe Otoya gidiyordum bayağı iyiyidi. Şimdi Efe oto Maslak'a taşındı. İşim Altunizade 'de olduğundan daha önce 2 defa Açı ya gitmiştim. bir defasında iyi bir defasında kötü ayrılmıştım. Aracın başında olunca daha bir ilgili oluyorlar. HDi motorlardahangi motorin konusu epey işlendi ilgili sayfada fazlaca bilgi bulabilirisin.

Ömer Gedik
10-02-2010, 01:20
Bulut imkanın varsa Premium almanı öneririm. Görünen gözükmeyen oldukça fark var. Tabi ki ercih Senin şimdiden hayırlı olsun.

GLR
10-02-2010, 06:45
Bulut;Hayırlı olsun,bende aracı alalı neredeyse 2 sene olacak 2 3 ay sonra o zaman auto6r yeni gelmişti 308 de. benim tercihim premium cam tavandı premium pack te auto6r seçeneğide yoktu.öyle bir aracın ellerinde olmadığını sipariş verirsek vs vs vs aynısını söylediler halen değişen bişey yok anlaşılan şu zaman içinde feline ve gt tek kapı modelleri bile gelmeliydi bana göre.bende comfort aldım.ilk seçtiğim renk siyahtı son anda beyaz olsun diye karar değiştirdim :D

mistiks
10-02-2010, 09:06
Hoş Geldin Bulut .. Şimdiden Hayırlı Olsun .. Allah kazasız belasız güle güle kullanmanı nasip etsin.. İyi Seyirler

reisG
10-02-2010, 09:25
Bulut neredeyse komşu sayılırız. Sarmaşık sokakta Anadolu Lisesinin yanındaki büyük yeşil binadayım. Aracı al, stickerlar o gün elinde merak etme. Benim araç 22 Ocakta 1 yaşına girdi henüz 7.200 km.de bir ara boşluk bulup Berke'de 10.000 km/1 yıl bakımını yaptıracağım. Daha önce ön cam sızdırmazlık testi ve arka stoplarda buhar oluşması sebebiyle Berke'ye servise gittim. Ufak tefek sohbet yapınca işimi daha dikkatli yaptılar. Ama en yakın orası olduğundan ve de büyük bir servis d,iye daima Berkeye giderim diye düşünüyorum. 206 ım varken İncirli de olan -ki aracıda aldığım- Efe Otoya gidiyordum bayağı iyiyidi. Şimdi Efe oto Maslak'a taşındı. İşim Altunizade 'de olduğundan daha önce 2 defa Açı ya gitmiştim. bir defasında iyi bir defasında kötü ayrılmıştım. Aracın başında olunca daha bir ilgili oluyorlar. HDi motorlardahangi motorin konusu epey işlendi ilgili sayfada fazlaca bilgi bulabilirisin.
Evet abi gercekten komsuyuz ya =) o zmn araci bi alayim bi ara rahatsiz ederim seni her konuda.. Servis tavsiyen icinde tsk ederim hele bi 10binleri gorelim kismetse hallederiz o isleri.. Arkadaslar bugun aktif iriyil peugeot bayideydim renk tonuyla ve arac ic dosemeyle ilgili bir farklilik icin cagirdi satis gorevlisi arkadas.. Ve bi gittim ne goreyim arabanin ic doseme gri bej gelmis ve gercekten hic begenmedim icimi sinmedi gogusun o siyah gozalici goruntusu kaybolmustu.. Halbuki biz siyah istemistik ve oyle konusmustuk..ancak her zmn oldugu gibi ellerinde yokmus ve ne kdr surecegi belli olmayan bir zmn zarfi kadar beklemem gerekirmis tabi dogal olarak bekleyemedik ve comfort model stil paketli yine auto 6r dizel atom gri aracta karar kildik.. Park sensorunu de hediye ettiler.. Basta canimi sıktı bu durum ama sonra 3bin tl uygun oldugunu dusununce biraz rahatladim. Artik aradaki farki yavas yavas modifiye icin harcamaya basliycam:) bu konuda yorumunuz nedir aradaki fark daglar kadar mi yoksa paranin cepte kalmasi iyi mi olmus?

Gri bej iç donanım ve kokpit rengi aslında benim işk tercihimdi. şimdiya kadar tüm araçlarımın içi açık renkti. Fakat hem comfort donanımda bu ops. yoktu hem de krom dekorasyon siyah renk kokpit ve iç döşeme ile çok şık duruyordu.Fakat comfort ile premium arasında katalogtan ta göreceğin görsel ve donanımsal farklar vardır mesela ,
boyalı çıtalar dinamik paket ile gelen 7 kollu alaşım jant, yağmur ve far sensörleri, farklı koltuk döşemesi, çift bölgeli otomaitk klima, ön ve arka kol dayama ,orjinal arka park sensörü gibi. bunlar aradaki 3.000 TLlik farka değer özellikler.

Ömer Gedik
10-02-2010, 11:38
reisG nin söylediklerini bende bişeyler ekleyeyim. :)

Ekstra Ses Yalıtımı, Dinamik ön panjur, Deri Direksiyon Simidi, Elektrikli Katlanır Ayna, C tipi ekran, Yolcu koltuğu yükseklik ayarı, ,Kapaklı bagaj tablası aklıma gelenler...

otmotvmhndsi
15-02-2010, 08:04
arkadaşlar valla saydığınız özellikler tabiki fark yaratan özellikler fakat. bir tercih yapmam gerekiyodu ve ben döşeme renginden yana kullandım tercihimi. sipariş verip beklemeyi göze alamadık. velhasıl geçen cuma kavuştum ben de aslan'ıma =))
bereketten midir nedir aldım çıktım yağmur başladı bugün yıkattım fakat yine yağmur yağdı =) havalar bir açsın güzel fotoğraflar çekmeye çalışıcam inşallah.

Aracınız hayırlı olsun. Ankaradamısınız ??? Birde ne kadara mal oldu araç size...

Güle Güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle....

Abdullah
15-02-2010, 11:43
dikkat ettim de ben kendimi tanıtmamışım :) Ben abdullah 23 yaşındayım Bilgisayar Programcısıyım. özel bir firmada Sistem Destek Uzmanı olarak çalışmaktayım. 2008 model 2009 mart ayı trafiğe çıkışlı 90Hp Compact bir tropiğim var hafiften aşığım ben ona :D Bu arada Ömer benim şu nicki değiştirelim yahu müsait olduğunda abdullah olarak. ;D bu arada unutmadan GALATASARAYLIYIM. Alayına isyan ölümüne uA.

sagacity
15-02-2010, 18:38
Aramıza hoş geldin Abdullah

otmotvmhndsi
16-02-2010, 09:45
Bulut;

Aracını kazasız belasız güzel günlerde kullanırsın inşallah...

Bu arada araç Premium mu? Comfort mu?

Bana aracı ne kadar'a aldığımı sormuştun; Ben aracı 2008'in Ekim ayında aldım. 37,500TL'ye almıştım...

Yasin CCK
16-02-2010, 11:15
Hoşgeldin Bulut,

Aracına kazasız belasız binmen dileğiyle...

Abdullah
18-02-2010, 13:03
aramıza hoşgeldin bulut aslanının kazasız belasız tadını çıkarman dileğiyle...

TanerHoca
19-02-2010, 20:34
buuluuut, buuluuut nerdesiiin.
herhalde bulutun gaz pedalı takıldı ;D. arabayı aldı foruma uğramaz oldu :D

bulut kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun aracım bölümünde başlığı açta bir nazar boncuğu da sana gelsin.

mistiks
20-02-2010, 09:42

bulut kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun aracım bölümünde başlığı açta bir nazar boncuğu da sana gelsin.

buralardayım abi buralardayım :)) ama gaz pedalım takıldı o doğrudur :D
ya aracı aldım yağmur yağdı 2 gün sonra yıkattım çıktım yağmur yağdı bir türlü fotoğraflarını çekip koyamadım en yakın zamanda aracım bölümüne yazıcam inş havaların düzelmesini bekliyorum. buaralar forumun altını üstüne getiriyorum :)
en kısa zamanda aslanımı görücüye çıkarıcam bende :)

Tabiki ya, trafikte gorsek tanımıcaz (((: yakın yerlerde oturuyoruz oysaki bulut . bende bahçelievlerdeyim gerçi yenibosna beşyol ama olsun bahçelievler belediyesi nihayetinde ;D

TanerHoca
20-02-2010, 16:20

buralardayım abi buralardayım :)) ama gaz pedalım takıldı o doğrudur :D
ya aracı aldım yağmur yağdı 2 gün sonra yıkattım çıktım yağmur yağdı bir türlü fotoğraflarını çekip koyamadım en yakın zamanda aracım bölümüne yazıcam inş havaların düzelmesini bekliyorum. buaralar forumun altını üstüne getiriyorum :)
en kısa zamanda aslanımı görücüye çıkarıcam bende :)

Tabiki ya, trafikte gorsek tanımıcaz (((: yakın yerlerde oturuyoruz oysaki bulut . bende bahçelievlerdeyim gerçi yenibosna beşyol ama olsun bahçelievler belediyesi nihayetinde ;D

mustafa hepimiz birbirimize yakın oturuyor sayılırız.istanbul büyükşehir belediyesi sınırları içindeyiz nede olsa ;D

BluEegE
20-02-2010, 23:13
Merhabalar
Bende yaklaşık 2 gün sonra Peugeot ailesine giriyorum, 2005 model 407 premium sahibi olacağım. Renk mor (ama renk ismi yanlış olabilir). Aracı aldıktan sonra fotoğraflarını sizinle paylaşacağım. Bu araç hakkında sizlerden yardım almayı çok isterim, benim 11'inci aracım ama ilk defa Peugeot sahibi olacağım. İzmir'de ikamet ediyorum, burada yetkili ve özel servisler nasıl, hizmetleri iyimidir bu konularda bilgi sahibi olmak isterim. Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Abdullah
21-02-2010, 01:30
Merhabalar
Bende yaklaşık 2 gün sonra Peugeot ailesine giriyorum, 2005 model 407 premium sahibi olacağım. Renk mor (ama renk ismi yanlış olabilir). Aracı aldıktan sonra fotoğraflarını sizinle paylaşacağım. Bu araç hakkında sizlerden yardım almayı çok isterim, benim 11'inci aracım ama ilk defa Peugeot sahibi olacağım. İzmir'de ikamet ediyorum, burada yetkili ve özel servisler nasıl, hizmetleri iyimidir bu konularda bilgi sahibi olmak isterim. Yardımlarınız ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle ailemize hoşgeldiniz ve aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle... Peugeottan memnun kalacaksınız bunu kesin bir dille söyleyebilirim. Ben 308 kullanıcısı olduğum için 407 hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Ama forumumuzda Taner Hocamız var o size araç hakkında bilgi ve birikimlerini büyük bir zevkle mutlaka aktaracaktır. Tekrar hoşgeldiniz.

BluEegE
21-02-2010, 18:13
Merhabalar

Öncelikle ailemize hoşgeldiniz ve aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle... Peugeottan memnun kalacaksınız bunu kesin bir dille söyleyebilirim. Ben 308 kullanıcısı olduğum için 407 hakkında fazla bilgiye sahip değilim. Ama forumumuzda Taner Hocamız var o size araç hakkında bilgi ve birikimlerini büyük bir zevkle mutlaka aktaracaktır. Tekrar hoşgeldiniz.

İlginiz için teşekkür ederim, alabileceğim yardımlar için şimdiden teşekkür ederim, Taner hocamız ilede tanışmak isterim tabi ki. Herkese kolay gelsin.

TanerHoca
21-02-2010, 18:29
Merhabalar

İlginiz için teşekkür ederim, alabileceğim yardımlar için şimdiden teşekkür ederim, Taner hocamız ilede tanışmak isterim tabi ki. Herkese kolay gelsin.

sevgili blueege; tekrar hoşgeldiniz. daha önce jant uygulaması yapabileceğimiz bir site var mı mesajınıza cevaben size hoşgeldiniz demiştim. ;) bu arada benim bildiğim forumda en tecrübeli 407 kullanıcısı bahadır.size katılımı ve paylaşımı bol keyifli forumlar dilerim.aracınızla ilgili fotoları aracım başlığıyla paylaşmanızı bekliyoruz.

BluEegE
21-02-2010, 21:27
Merhabalar

sevgili blueege; tekrar hoşgeldiniz. daha önce jant uygulaması yapabileceğimiz bir site var mı mesajınıza cevaben size hoşgeldiniz demiştim. ;) bu arada benim bildiğim forumda en tecrübeli 407 kullanıcısı bahadır.size katılımı ve paylaşımı bol keyifli forumlar dilerim.aracınızla ilgili fotoları aracım başlığıyla paylaşmanızı bekliyoruz.

Aracımı yarın alıyorum ve inanın ilk fırsatta fotoğraflarını paylaşacağım mor menekşemin.

TanerHoca
21-02-2010, 22:17
mor menekşemin.

çok hoş :D.
umarım aracınızı kazasız belasız keyifle kullanırsınız.

Ömer Gedik
25-02-2010, 03:15
Blueege aramıza hoşgeldiniz. 407 niz hayırlı olsun. 407 de genel olarak beğenilmesede benim en çok sevdiğim renklerden biridir mor rengi :) Bu arada rengin tam adı yanlış yazmadıysam Montecristo Moru'dur. Gerçekten çok alımlı gösteriyor en yakın zamanda resimleri bekliyoruz.

BluEegE
25-02-2010, 21:18
Aracı Pazartesi aldım, 1-2 gün alım satım işleri derken, şimdide havalar yağmurlu, fotoğraf işi olmadı inanın bakımlarını yaptırayım, birazda temizlik derken güzel fotolarını göndereceğim.

BluEegE
25-02-2010, 21:23
Bu arada arkadaşlar İzmir'deyim, araca yetkili servistemi bakım yaptırayım özel servistemi yoksa bildiğiniz iyi bir peugeot ustası var mı? Ve aracıda iyi bir temizlik yaptırayım diyorum ama Ziebart türü temizlikler sanırım biraz pahalı. Bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum.

frtfrtfrtfrt
25-02-2010, 22:39
BluEegE;

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Pm olarak yazdım, burayada kısaca yazayım. İzmir'de rutin bakımlar için Giztuğ otomotiv ve Halil Öztürk otomotivi öneririm. Büyük onarımlar ve değişimler için ise Arkas veya Ünalları tercih edebilirsiniz. Detaylı temizlik için Çınarlı Sonax'ı tavsiye ederim, gerçekten ilgi alaka ve hizmet kalitesi çok iyi. 150TL civarı olması gerekiyor. Çınarlı Sonaxı tercih edeceğiniz zaman haberim olursa yardımcı olmaya çalışırım. Auto King'de detaylı temizlik 160TL. Ziebart'ı bilmiyorum ancak Ziebart'tan yaptırmak isterseniz Gaziemir Ziebart'ı tercih edin, Çınarlıdaki gerçekten çok kötü.

İyi akşamlar.

otmotvmhndsi
25-02-2010, 22:44
Bu arada arkadaşlar İzmir'deyim, araca yetkili servistemi bakım yaptırayım özel servistemi yoksa bildiğiniz iyi bir peugeot ustası var mı? Ve aracıda iyi bir temizlik yaptırayım diyorum ama Ziebart türü temizlikler sanırım biraz pahalı. Bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Ankara'ya gelirseniz beklerim detay işlemleri için...

reisG
25-02-2010, 23:26
Merhabalar

sahibi olduğunuz 407 nin rengi az bulunan çok şık bir renk bu renge sahip 407lerin çoğunun içi bej renk gelmişti. Taner Hocam zaten size her türlü desteği verecektir.

sagacity
26-02-2010, 12:54
Aramıza hoşgeldiniz Bluege

iskender
26-02-2010, 15:10
Merhaba arkadaşlar, ben Konya'dan İskender Kaçar, 26 yaşındayım ve Otomotiv Öğretmeniyim ama açıktan :D
Yakalaşık 2 yıldır Babylone Kırmızı HDI 110 308 sahibiyim. Hatta Konya'daki ilk 308 sahiplerindenim. Forumunuzu DN de yazdıklarınızdan öğrendim ve akabinde üye oldum. DN de ise uzun süreden beri şu meşhur spor tampon konusunu araştırıyordum. Oda yakında çözüme kavuşacak umarum.

mistiks
26-02-2010, 15:18
Merhaba arkadaşlar, ben Konya'dan İskender Kaçar, 26 yaşındayım ve Otomotiv Öğretmeniyim ama açıktan :D
Yakalaşık 2 yıldır Babylone Kırmızı HDI 110 308 sahibiyim. Hatta Konya'daki ilk 308 sahiplerindenim. Forumunuzu DN de yazdıklarınızdan öğrendim ve akabinde üye oldum. DN de ise uzun süreden beri şu meşhur spor tampon konusunu araştırıyordum. Oda yakında çözüme kavuşacak umarum.

Hoş geldin İskender,Araç fotolarınıda en yakın zamanda bizlerle paylaşırsan sevınırız ;)

reisG
26-02-2010, 15:20
Aramıza hoşgeldiniz bir babylone kırmızı daha foruma çok yakışır. lütfen aracım bölümünde resimler ile aracınızı tanıtınız. Premium pack arka tampon konusu çok zor değil esas zor olan Ülkemizde sadece Ahmet arkadaşımızda bulunan GT ön tampon, Ahmet te bunu özel sipariş ile getirtti. GT tampon ülkemizde sadece bir tane ithal edilmiş 308 GT THP 175 bg.de ve ithal edilen 308 CC lerde var. Bunun dışında sadece Ahmetin beyaz 308 HDi sinde bulunmakta onun resimlerini de aracım bölümünde ve I.İstanbul buluşmasında bulabilirsiniz.

iskender
26-02-2010, 15:40
Hoşbulduk, aslında arka tampon tamda Premium pack arka tamponu değil biraz daha farklı, eğer olursa güzel olacak. GT tamponunu bende düşündüm ama pek fark yok standartla, kuşaklar yok ve panjurun etrafı keskin. Birde panjur farklı bende o panjuru alma niyetindeyim. hatta şöylemi yapsam diye düşündüm.
http://img22.imageshack.us/img22/8156/308cq.jpg (http://img22.imageshack.us/i/308cq.jpg/)

Abdullah
26-02-2010, 16:23

ailemize hoşgeldin keyifli paylaşımlar...

TanerHoca
26-02-2010, 18:16
hoş geldiniz.aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Enes Gedik
27-02-2010, 09:02

Forumumuza hoşgeldiniz:) Kazasız sürüşler dilerim

sagacity
27-02-2010, 21:17
Sayın İskender Aramıza hoşgeldiniz

iskender
02-03-2010, 13:37
Hoşbulduk, hepinize teşekkür ederim.

Ömer Gedik
02-03-2010, 16:45
iskender aramıza hoşgeldin :)

Selahattin
07-03-2010, 10:17
Hoşbulduk, hepinize teşekkür ederim.

iskender kardeşim hoşgeldin aramıza, konyanın neresindensin

Enes Gedik
07-03-2010, 11:07
Yeni gelen arkadaşlar aramıza hoşgeldiniz :)

bullshit
08-03-2010, 15:57
merhaba arkadaşlar ben balıkseirden ahmet 35 yaşındayım iş nedeniyle şuan antalya dayım.arabamı 2009 haziranda aldım auto6r var ve aracımdan çok memnunum ii ki almışm diyorum...

TanerHoca
08-03-2010, 16:06
merhaba arkadaşlar ben balıkseirden ahmet 35 yaşındayım iş nedeniyle şuan antalya dayım.arabamı 2009 haziranda aldım auto6r var ve aracımdan çok memnunum ii ki almışm diyorum...

ahmet bey aramıza hoş geldiniz.ben size nickinizle değil de adınızla hitap edeceğim. ;)
aracınızı kazasız belasız mutlu günlerde kullanmanız dileklerimle...

Yasin CCK
08-03-2010, 16:07
Hoşgeldin Ahmet, keyifli forumlar, keyifli sürüşler...

Abdullah
08-03-2010, 16:36

hoşgeldiniz Ahmet Bey. Bu forumda bulunan herkes aynı hisleri taşıyor her geçen gün iyiki almışım diyor aracı için zaten bu kadar güzel bir araç için başka ne denir ki? :). Sorunsuz ve keyifli sürüşler dilerim.

TanerHoca
08-03-2010, 16:44
zaten bu kadar güzel bir araç için başka ne denir ki?

abdullah bu cümlede hafif yollu bir dışlama sezer gibiyim ona göre... ;D

Abdullah
08-03-2010, 17:04
zaten bu kadar güzel bir araç için başka ne denir ki?

abdullah bu cümlede hafif yollu bir dışlama sezer gibiyim ona göre... ;D

aaaaAAAAAA ayıpsın hocam olur mu öyle şey ya biz 407 gibi bir araca binemediğimiz için tabi bilmiyoruz onun güzelliklerini ama forumdaki herkes dedim hocam :D

zese2210
23-03-2010, 12:23
:) Merhabalar,

Ben Zeynep, Berkerin kız arkadaşıyım, (BZ detailingin Z si) :D forumdaki ilk bayan üye olmanın verdiği mutlulukla, hepinize merhabalar...
Berker benim yerimede ilgilendiği için, arabalar hakkında pek bilgim yok, ama estetik anlayışım var :) Forum Peugeot ailesine destek vermek için burdayım. senin için araba ne diye sorarsanız tek isim söylerim Peugeot 908, o da benim hayalim...

Sevgiler,

Abdullah
23-03-2010, 12:31
Aramıza hoşgeldiniz zeynep hanım. Sanırım Foruma bayan eli değince daha bir derli toplu olur ;D Desteğiniz için ve şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. Bu arada 908 güzel bir tercih inşallah Berker ile beraber alıp keyfini sürersiniz.

Ömer Gedik
23-03-2010, 12:43
Zeynep hanım aramıza hoş geldiniz keyifli forumlar. BZ forumda tamamlandı :)

reisG
23-03-2010, 12:57
Zeynep Hanım,
Hoşgeldiniz. Bir bayanın foruma katılması çok güzel .Uzun zamandır, beklenen ama ne zaman olur denen bayan üye katılımının olmasına çok sevindik.

mistiks
23-03-2010, 13:41
Zeynep Hanım,
Hoşgeldiniz. Bir bayanın foruma katılması çok güzel .Uzun zamandır, beklenen ama ne zaman olur denen bayan üye katılımının olmasına çok sevindik.

+308 :D

Yasin CCK
23-03-2010, 13:43
Hoşgeldiniz Zeynep Hanım,

Yeni bir akımın başlangıcı olabilirsiniz, her üyemizin eşi ve kız arkadaşıda aramıza katılmaya başlayabilir. Böylece "ne var bu forum da bütün gün yazıp çiziyorsun?" sorusunun cevabını kendileri almış olur. (Kız arkadaşıma göndermedir ;D)

Şaka bir yana hoşgeldiniz, renk verdiniz...(Berker'e selamlar ;))

Yasin CCK
23-03-2010, 13:47
Ayrıca 308 kullanıcısı bir bayan üyemiz olsa ne güzel olur dimi?

Aslanımızı bir bayan gözlemiyle dinlemek farklı olur...Çünkü yaradılış itibariyle tamamiyle farklıyız :D

mygold
23-03-2010, 14:05
hoşgeldiniz . formumuza katkılarınızı bekleriz.

reisG
23-03-2010, 14:27

Aslanımızı bir bayan gözlemiyle dinlemek farklı olur...Çünkü yaradılış itibariyle tamamiyle farklıyız :D

Sevgili Yasin, özellikle İstanbul'da o kadar çok bayan 308 kullanıcısı varki. Ve hatta ilginç bir gözlemimi aktarayım, premium ve premium pack donanımlı 308lerde bayanların oranı yarıdan fazla. Büyük ihtimalle daha önce 307 kullanıp onun rahatlığına alışan bayanlar 308 gelir gelmez bu araçları almışlar.
Eşim de 308 kullanmaktan çok keyif alıyor.

Abdullah
23-03-2010, 17:05

Sevgili Yasin, özellikle İstanbul'da o kadar çok bayan 308 kullanıcısı varki. Ve hatta ilginç bir gözlemimi aktarayım, premium ve premium pack donanımlı 308lerde bayanların oranı yarıdan fazla. Büyük ihtimalle daha önce 307 kullanıp onun rahatlığına alışan bayanlar 308 gelir gelmez bu araçları almışlar.

Reis abim eğer mümkünse bu akımı siz devam ettirin bence eşinizi bir 308 kullanıcısı olarak forumumuza davet edelim. ;)

otmotvmhndsi
23-03-2010, 19:37
:) Merhabalar,

Ben Zeynep, Berkerin kız arkadaşıyım, (BZ detailingin Z si) :D forumdaki ilk bayan üye olmanın verdiği mutlulukla, hepinize merhabalar...
Berker benim yerimede ilgilendiği için, arabalar hakkında pek bilgim yok, ama estetik anlayışım var :) Forum Peugeot ailesine destek vermek için burdayım. senin için araba ne diye sorarsanız tek isim söylerim Peugeot 908, o da benim hayalim...

Sevgiler,

Zeynep HoşGeldin bitanem... Sürekli "yaaa birazda benle ilgilen artııık" diyen sen ile artık yer değiştirip ben artık "benimle ilgilen diyebilmem an meselesi", çünkü böyle bir girişten sonra forumdan çıkmazsın artık boş zamanlarında ;D

Arkadaşlar vallahi nasıl desem bilmiyorum ama benim Zeynep'in buraya üye olmasından haberim yoktu. Öğlen okulda bir bakayım demiştimki ne göreyim... :o :o :o :o :o Hadi canım, YOK ARTIK... dedim =)))

Zeynep'in annesinde de 2010 Model Siyah 308 VTI Comfort Paketli araç var. 308'in alınmasında en önemli katkılardan biri Zeynep tarafından atılmıştır aslında =) Zeynep'i de bizim 308 Kulübüne alalım ;D

Tekrar HOŞGELDİN

http://www.canim.net/kart_resimleri/kalp_resim/kalp5.jpg

mygold
23-03-2010, 20:02
berker " bz" nın "z" sı simdi anlaşıldı. Sevginizin mutlulugunuzun giderek artması dilegıyle.

MaLi
23-03-2010, 20:27
bende BZ deki Z yi düşünüyodum.
hadi soyadı değil oda.

mesele şimdi anlaşıldı

otmotvmhndsi
23-03-2010, 21:19
berker " bz" nın "z" sı simdi anlaşıldı. Sevginizin mutlulugunuzun giderek artması dilegıyle.

Çok Teşekkürler...

BluEegE
23-03-2010, 21:51
Zeynep hanım hoşgeldiniz güzel insanların yanına.

reisG
24-03-2010, 10:00

Reis abim eğer mümkünse bu akımı siz devam ettirin bence eşinizi bir 308 kullanıcısı olarak forumumuza davet edelim. ;)

Sevgili Abdullah zaten eşim ilk İstanbul buluşmasına da katılmıştı. Belki Zeynep hanımın bayanlarında ilgisini çekecek konuları forum sayfalarına taşıması ile birlikte o da sanal olarakta katılır sohbete. Teknik konularda ise tamamen uzak olacağı kesin. ;)

Abdullah
25-03-2010, 02:38

Sevgili Abdullah zaten eşim ilk İstanbul buluşmasına da katılmıştı. Belki Zeynep hanımın bayanlarında ilgisini çekecek konuları forum sayfalarına taşıması ile birlikte o da sanal olarakta katılır sohbete. Teknik konularda ise tamamen uzak olacağı kesin. ;)

abim doğru ilk buluşmada ben yoktum. Teknik konular ile biz yeterince ilgileniyoruz onlar forumumuzu neşelendirsinler ;D mesela eli photoshop a yatkın olan yengelerimiz kendileri için bir konu açıp beğendikleri tarzda 308 leri ve bilumum modelleri tasarlayabilirler mesela şeker pembesi bir 308 içi beyaz döşeme nasıl olur? ;D Benden öneri ;)

cixmone
17-04-2010, 23:01
herkeze merhabalar. Ben ankaradan suat 18 yaşındayım .308 kullanıcısıyım. Aranıza katılmaktan çok memnunum arkadaşlar... İnşallah bi gün yüz yüzede tanısabiliriz.

Enes Gedik
17-04-2010, 23:42
cixmone aramıza hoşgeldin :)

Abdullah
18-04-2010, 00:06
herkeze merhabalar. Ben ankaradan suat 18 yaşındayım .308 kullanıcısıyım. Aranıza katılmaktan çok memnunum arkadaşlar... İnşallah bi gün yüz yüzede tanısabiliriz.

Suat aramıza hoşgeldin kardeşim keyifli forumlar.

4TT4CK4N
29-04-2010, 20:38
Herkese selamlar adım Atakan Ankara dan katılıyorum aranıza.Renault marka bir araca sahibiz umarım beni aranıza kabul edersiniz :)
herkese keyifli forumlar dilerim.

Ömer Gedik
29-04-2010, 21:28
Herkese selamlar adım Atakan Ankara dan katılıyorum aranıza.Renault marka bir araca sahibiz umarım beni aranıza kabul edersiniz :)

Merhaba aramıza hoşgeldiniz. Forumumuzda keyifli bir vakit geçirmenizi dilerim. Mahsuru yoksa foruma üye olmak isteme sebebiniz öğrenebilir miyim? Yanlış anlamayın benim ki sadece merak

Abdullah
29-04-2010, 21:47

hoşgeldiniz bizim forumumuzda öyle farklı marka dışlaması yok içiniz rahat olsun. Ama Ömer gibi bende merak etmedim değil? İnşallah peugeotu size renaulttan daha çok sevidiririz ve sizide bir peugeot sahibi yapmayı dileriz...

4TT4CK4N
29-04-2010, 21:59
Merhaba aramıza hoşgeldiniz. Forumumuzda keyifli bir vakit geçirmenizi dilerim. Mahsuru yoksa foruma üye olmak isteme sebebiniz öğrenebilir miyim? Yanlış anlamayın benim ki sadece merak

öylesine geziyordum internette sonra 308 in arkasındaki sticker aklıma gelince üye oldum ;)

hoşgeldiniz bizim forumumuzda öyle farklı marka dışlaması yok içiniz rahat olsun. Ama Ömer gibi bende merak etmedim değil? İnşallah peugeotu size renaulttan daha çok sevidiririz ve sizide bir peugeot sahibi yapmayı dileriz...

bende Renault un yeri farklı; ama peugeot larda güzel araçlar :)

Abdullah
29-04-2010, 22:13
pekala ama sizde görürsünüz bizim forumumuzda dostluk,arkadaşlık,saygı ve düzeyli muhabbet ön plandadır. İnternette dolaşırken uğramaktan hatta uğradıktan sonra takılıp kalmaktan alıkoyamayacaksınız kendinizi keyifli forumlar...

Ömer Gedik
29-04-2010, 23:11
Atakan tekrar aramıza hoşgeldin keyifli forumlar

reisG
30-04-2010, 08:05
Atakan aramıza hoşgeldin sende sohbetin bir yerinden katıl çok keyif alacaksın.İlk arabam ege mavi 1994 model Renault 9 Spring idi. 0 km.de bayiden aldığım günü unutamam. gece yarısını geçmişti hala aracın içinde oturup kitapçığını 4.kez okuyordum. Annem eve zor sokmuştu.

Enes Gedik
30-04-2010, 17:04
Aramıza hoşgeldiniz :)

ali-34
30-04-2010, 18:11
Atakan aramıza hoşgeldin sende sohbetin bir yerinden katıl çok keyif alacaksın.İlk arabam ege mavi 1994 model Renault 9 Spring idi. 0 km.de bayiden aldığım günü unutamam. gece yarısını geçmişti hala aracın içinde oturup kitapçığını 4.kez okuyordum. Annem eve zor sokmuştu.

;D ;D ;D ;D

Soylukan
03-05-2010, 15:34
Biraz geciken bir mesaj olacak ama :)

Bende Emin hocamdan forumu öğrenip sonra da mevcudiyetinin benim gibi sıkı bir 406cı olan Ömer kardeşimizin forumun yöneticisi olduğunu öğrendiğimde daha bir anlam kazanması sebebiyle artık ağırlıklı olarak burada bulunuyorum.

Reklamcıyım, daha çok 3d animasyon ve görsel efekt üzerine çalışmalarım oluyor, bunun haricinde post prodüksyon. Istanbulda oturuyorum özel bir üniversiteden lisans ve yükseklisans sahibiyim çalışma sahamda. Hobilerimin başında 6 yaşından beri yaptığım kayak geliyor; ski, bigfoot, board vs kar üzerinde olan herşey ilgimi çeker ;) Satranç merakım vardır, eskiden öğrenmediğim açılım kalmamıştı lakin oynamaya oynamaya hamlamış olabilirim. Ortaokul dönemimde bir futbol klübünün altyapısında lisanslı olarak genç takıma kadar yükselebilmiş bir kanat oyuncusuydum, 100 metrem 14 saniye civarında idi lakin bir sakatlık sonucu bileğimdeki bağları kopartarak bu uğraşa son vermek zorunda kaldım :)

Sırasıyla 106 quiksilver, 206 quiksilver ve 406 coupe araçlarım oldu. Ailemize ise girmeyen model kalmadı diyebilirim, 340 bin km de sattığımız 405 ilk pugumuzdu, henüz 40 bin km de iken kapımızın önünden çalınan içi bej dışı lacivert çok temiz bir 607 sahipliği de yapmıştık. Kardeşimin 206 XS'i sonradan 306 hb i oldu. Halen daha duran şu an 180 binde olan lacivert 406 St yı 2001 yılında gene sıfır olarak almıştık. (pug olmadığı için saymıyorum prelude gibi ilginç araçlar da geçti elimizden :) )

Benim ilk 406 coupe deneyimim ise aracın daha çok yeni olduğu 1998 yılında tanıdık bir bayiden 1 günlüğüne kaçırdığım sarı renkli V6 bir showroom aracına dayanıyor. Yıllarca kendisine adadığım "If There's Any Justice" isimli şarkıdaki repliği şu şekilde değiştirip söyler dururdum; if there is any justice in the world you would be my car ;D ;D neyse ki Türk filmi olmadı sonumuz ve aracıma 2003 yılında kavuşarak halen süren 7 senelik beraberliğimizin temeli atılmış oldu. :)

Ağırlıklı olarak, Peugeot'un mekanik mucizesi 406 yı içeren paylaşımlarımla aranızda olacağım, esen kalın.

Abdullah
03-05-2010, 15:52
Hoşgeldiniz forumumuza sefalar ve 406 coupe gibi mükemmel bir araç getirdiniz. Resimlerinizi en kısa sürede bekliyoruz. +06 coupe her zaman söylerim benim ah ettim tek araç. Kazasız belasız sürüşler keyifli forumlar dilerim...

reisG
03-05-2010, 16:12
Hoşgeldiniz. GT tarzı gerçek coupe'ler her zaman en sevdiğim kasa tipi olmuştur. Bunun en güzel örneklerinden birisi olan 406 Coupe'ye sahipsiniz ne mutlu size. Aracınızın resimlerini de paylaşırsanız seviniriz.

ali-34
03-05-2010, 17:22
Hoşgeldiniz Soylukan =) Satranca benim de merakım vardır bir organizasyon yapacak olursak satranç takımımı alıp da geleceğim bilginize ;D

Yasin CCK
03-05-2010, 23:07
Aramıza Hoşgeldiniz,

Enerjiniz ekran başından seziyorum ;) Aktif bir üye daha kazandık sanırım :)

Yeni konularda görüşmek üzere...

Ömer Gedik
05-05-2010, 00:29
406 Coupe mizde geldi kadroyu tamamlıyoruz. Soylukan dostum aramıza hoşgeldin. Site büyük bir değer kazandı. Saygılar :)

Abdullah
05-05-2010, 08:49
406 Coupe mizde geldi kadroyu tamamlıyoruz. Soylukan dostum aramıza hoşgeldin. Site büyük bir değer kazandı. Saygılar :)

+308 şimdi sırada partner,bipper,206+ var onlarıda aldık mı foruma tamamdır ;D

Soylukan
05-05-2010, 13:37
Güzel sözleriniz için teşekkürler arkadaşlar, uygun bir zamanda resimlerini de paylaşacağım ;)

Abdullah
05-05-2010, 14:45
heyecanla bekliyoruz soylukan.

sagacity
06-05-2010, 18:17
soylukan hosgeldin :)

otmotvmhndsi
06-05-2010, 22:24

öylesine geziyordum internette sonra 308 in arkasındaki sticker aklıma gelince üye oldum ;)

bende Renault un yeri farklı; ama peugeot larda güzel araçlar :)

Ankara'da gördüğün 308'in rengi neydi acaba? Benim aracım olabilirmi acaba?

4TT4CK4N
20-05-2010, 16:30
Gri BZ plakalı 308

Abdullah
20-05-2010, 16:53
Gri BZ plakalı 308

Berker arkdaşımızın aracı o araç :)

MaLi
20-05-2010, 17:12
Abdullah Berkerin arabası BZ plakalı değil.
BS Berkerin.
06 BZ mygold un arabası.

BizimDenizci
26-05-2010, 22:30
Merhabalar..
2000 model 406 ST sedan Kullanıcısıyım..

Baktım üstadlar bu forumdan bahsediyor..
Bu forumuda bi ziyaret edeyim dedim..
Herkese Kazasız Sürüşler Dilerim..

γuяdaeя
26-05-2010, 22:32
Merhabalar..

Hoşgeldiniz... Güzel günlerde kullanın 406'nızı :)

Ömer Gedik
26-05-2010, 22:54
Bir 406 daha kazandık aramıza hoşgeldiniz. :)

Abdullah
27-05-2010, 01:57
aramıza hoşgeldiniz 406 gibi güzel bir araç daha getirdiniz.

reisG
27-05-2010, 08:52
Merhabalar..

406 ST donanımlı ise deri döşemeli vb. bayağı donanımlıdır. Aramıza hoşgeldiniz. bizimdenizci ismi ile katılmışsınız denizcilikle bir ilişkiniz var mı?

Ömer Gedik
27-05-2010, 09:00
reis abi 406 ST deri döşemeli ve dolu olan model değil. 406 SV en dolusu

Sıralamada şöyle
406 SR, 406 ST, 406 SV

reisG
27-05-2010, 09:12
Ömer hatırlattığın için teşekkürler. Ben hem o kasaya hemde o donanıma resmen hastayım. hele dışı lacivert içi bej olanlar süper oluyor.

Ömer Gedik
27-05-2010, 09:33
1998 model 406 sv miz vardı laciver içi bej deri 2,0 ve düz vitesti. :)

reisG
27-05-2010, 09:38
1998 model 406 sv miz vardı laciver içi bej deri 2,0 ve düz vitesti. :)

Siz de o güzel aracı kullanan şanslı insanlardanmışsınız.

Ömer Gedik
27-05-2010, 10:00
1997 ile 2001 yılları arasında 161,000 km :D

emir
01-06-2010, 23:14
merhabalar sevgili arkadaslar adım erdogan 30 yasındayım istanbul zeytınburnundan aranıza katılmaktayım saglık sekteründe calısıyorum internette gezerken sitenıze rastladım cok begendım ve hemen aranıza katılmak ıstedım 2009 model inci sıyah 308 hdi 90 bg arac kullanmaktayım sitede emegı gecen butun arkadaslara cok tesekkur ederım cok guzel bı iş basarmıssınız tebrıkler

γuяdaeя
01-06-2010, 23:27
merhabalar sevgili arkadaslar adım erdogan 30 yasındayım istanbul zeytınburnundan aranıza katılmaktayım saglık sekteründe calısıyorum internette gezerken sitenıze rastladım cok begendım ve hemen aranıza katılmak ıstedım 2009 model inci sıyah 308 hdi 90 bg arac kullanmaktayım sitede emegı gecen butun arkadaslara cok tesekkur ederım cok guzel bı iş basarmıssınız tebrıkler

Aramıza hoşgeldin Erdoğan... Ben de ilaç sektöründe çalışıyorum. İnci siyahı arslanını güzel günlerde kullan :)

Ömer Gedik
01-06-2010, 23:45
erdoğan aramıza hoşgeldin. Siteyi beğenmene çok sevindim umarım daimi aktif kullanıcılarımızdan olursun. Aracını Peugeot 308/Aracım bölümünde resimleriyle tanıtırsan çok sevinirim.

Abdullah
01-06-2010, 23:59
Erdoğan hoşgeldiniz aramıza iyi forumlar dilerim.

reisG
02-06-2010, 07:38
Erdoğan aramıza hoşgeldin. resimleri bekliyoruz. aktif olman diileğiyle

emir
02-06-2010, 23:04
tesekkurler arkadaslar hoşbulduk :D en kısa zamanda aracımın fotoğraflarını yayınlıycam

BahadırALTUN
03-06-2010, 07:26
Hoşgeldiniz , keyifli forumlar.

sagacity
03-06-2010, 10:43
Merhabalar..

Bizimdenizci hoşgeldin..

webbee
30-06-2010, 01:04
merhaba arkadaslar
aracım 2010 308 hdi 110 comfort pack Executive Paket
ankaradayım telekomunıkasyon bılısım uzmanıyım.....

Bulut
30-06-2010, 01:12
Forumla ilgili olmayan bazı sebeplerden ötürü 2-3 aydır uzak kalmıştım.. kaldığım yerden devam.. gelirken de eli boş gelmedim peugeot sahibi 2 arkadaşımı da getiriyorum çok yakında üye olacaklar.. yeni gelen tüm arkadaşlara "hoşgeldin" diğer tüm dostlara da selamlaaar olsun :))

γuяdaeя
30-06-2010, 01:14
merhaba arkadaslar
aracım 2010 308 hdi 110 comfort pack Executive Paket
ankaradayım telekomunıkasyon bılısım uzmanıyım.....

Hoşgeldiniz.. Güle güle kullanın aracınızı :)

webbee
30-06-2010, 01:17
TESEKKURLER herkese kazasız gunler

γuяdaeя
30-06-2010, 01:24
Arkadaşlar,
Rica etsem herkes imza kısmına aracını örnekteki gibi yazabilir mi? donanımhaber'de olduğu gibi standart bir görüntü elde edebiliriz. Şimdiden teşekkürler :)

Örnek: 2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi

reisG
30-06-2010, 07:57
Arkadaşlar,
Rica etsem herkes imza kısmına aracını örnekteki gibi yazabilir mi? donanımhaber'de olduğu gibi standart bir görüntü elde edebiliriz. Şimdiden teşekkürler :)

Yurdader hem Ömer hem de ben bir kaç defa senin dediğin gibi birer not yazmıştık. ama geri dönüş çok çok az oldu. İnşaallah bu sefer senin notunun faydası olur.

Güven
02-07-2010, 22:34
Arkadaşlar merhaba,
İsmim Güven 37 yaşındayım sağlık sektöründe çalışıyorum Erzurumluyum. 207 hdi trendimle vedalaşıp 308 HDİ Millesim Autor6 112 Bg aleminyum gri ile yola devam kararı verdim:) 207 fan kulübünden çok faydalandım 308 forumu inceleğince çok dolu ve eğlenceli olduğunu gördüm. Forumu hazırlayanlara teşekkürler.

Herkese kazasız belasız günler dilerim...

γuяdaeя
02-07-2010, 22:45
Arkadaşlar merhaba,
İsmim Güven 37 yaşındayım sağlık sektöründe çalışıyorum Erzurumluyum. 207 hdi trendimle vedalaşıp 308 HDİ Millesim Autor6 112 Bg aleminyum gri ile yola devam kararı verdim:) 207 fan kulübünden çok faydalandım 308 forumu inceleğince çok dolu ve eğlenceli olduğunu gördüm. Forumu hazırlayanlara teşekkürler.

Hoşgeldiniz.. Yeni arabanızı güle güle kullanın, kazasız belasız :)

BluEegE
03-07-2010, 09:58
Öncelikle hoşgeldiniz.
Yeni aracınızda hayırlı uğurlu olsun.
Kazasız güzel günler dileğiyle.

BluEegE
03-07-2010, 10:07
Arkadaşlar,

Yazıyı şimdi gördüm ve imzayı değiştirdim, sanırım gören herkes değiştirecektir. Ama herkesin görmesini sağlamak için bir kaç kez daha yazmak gerekli diye düşünüyorum.

TanerHoca
03-07-2010, 19:19
Arkadaşlar merhaba,

hoşgeldiniz.yeni aracınızı kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileklerimle.

Abdullah
05-07-2010, 14:56
webbe hoşgeldiniz forumumuza kazasız belasız sorunsuz sürüşler dilerim...

Ömer Gedik
05-07-2010, 19:59
Yeni katılan tüm arkadaşlar hepiniz tekrar tekrar hoşgeldiniz.

Bu hatırlatma önemli keza bu bağlamda birbirimizden daha iyi yardım ve bilgi paylaşımı sağlayabiliriz. Hemde elimizde net bir görüntü oluşur.

γuяdaeя
05-07-2010, 20:01
Yeni katılan tüm arkadaşlar hepiniz tekrar tekrar hoşgeldiniz.

Bu hatırlatma önemli keza bu bağlamda birbirimizden daha iyi yardım ve bilgi paylaşımı sağlayabiliriz. Hemde elimizde net bir görüntü oluşur.

Ömer hocam o halde ilk düzeltmeyi sen yap ve üretim tarihini ekle bakalım ;D

Ömer Gedik
05-07-2010, 20:18
oww bende 2008 yazmıyormuş :D dh de yazıyordu :D Hemen düzeltiyorum.

Abdullah
07-07-2010, 10:19
;D bende de yazmıyormuş yahu bende düzeltiyorum hemen

reisG
07-07-2010, 10:22
Bende de 2009 yazmıyormuş hemen düzelttim.

cmr_cihangir
18-07-2010, 15:25
Tüm peugeot forum üyelerine merhaba, Adım Cihan. Bir yazılım şirketinde uzman eğitmen olarak çalışmaktayım, İstanbul da ikamet ediyorum 2008 yılından beri peugeout 308 model araç kullanmaktayım. Siteyi üye olamadan evvelde takip etmekte idim. Site içerisinde yapılan yorumları diğer benzer forumlardan daha objektif ve samimi bulduğumu ifade etmek isterim. Benim gibi sıradan kullanıcılarında forum sayfalarınıza bir artı katkısı olursa ne mutlu bana. Herkese saygılar....

γuяdaeя
18-07-2010, 21:09
Tüm peugeot forum üyelerine merhaba, Adım Cihan. Bir yazılım şirketinde uzman eğitmen olarak çalışmaktayım, İstanbul da ikamet ediyorum 2008 yılından beri peugeout 308 model araç kullanmaktayım. Siteyi üye olamadan evvelde takip etmekte idim. Site içerisinde yapılan yorumları diğer benzer forumlardan daha objektif ve samimi bulduğumu ifade etmek isterim. Benim gibi sıradan kullanıcılarında forum sayfalarınıza bir artı katkısı olursa ne mutlu bana. Herkese saygılar....

Hoşgeldiniz... Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. Paylaştığınız sportium fotoğrafları için de ayrıca teşekkürler ;)

Ömer Gedik
18-07-2010, 23:43
cmr_cihangir

Aramıza tekrar hoşgeldiniz. Sportium fotoları için tekrar tekrar teşekkürler. Sıradan kullanıcılar aracının Premium veya Sportium olduğunu bile bilmiyor Siz Premium verip Sportium aldım Yeni motor için diyorsunuz. :D

reisG
19-07-2010, 08:03
Aramıza hoşgeldiniz. buluşmalara mutlaka bekleriz.

cmr_cihangir
19-07-2010, 15:24
Herkese tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Organizasyonlarınızı takip edeceğim ve fırsat bulursam gelmeye çalışacağım. Şimdiden tüm dostlara selamlar...

Ömer Gedik
19-07-2010, 21:18
cmr-cihangir buluşmalara mutlaka bekleriz. :) Birde sportium 308 imiz olsun :D

γuяdaeя
19-07-2010, 21:23
Herkese tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Organizasyonlarınızı takip edeceğim ve fırsat bulursam gelmeye çalışacağım. Şimdiden tüm dostlara selamlar...

Aldığınız araç ne renk acaba?

cmr_cihangir
19-07-2010, 21:52
İlk aracım inci siyahı idi ve bence 308 lere çok yakışıyor (308 in ilk reklamlarında da hatırlarsınız inci siyahı bir araç teşhir ediliyordu buradan da etkilenmiş olabilirim :)) Kötü tarafı siyah araç çok kir gösteriyor. Şimdiki aracım köpekbalığı girisi dedikleri bir renk. Bu aracı annem beğendi Şık ve her daim bakımlı duran bir çehresi var ama bu seferki aracımı alüminyum grisi sipariş verdim. Artık hakkımızda hayırlısı...

γuяdaeя
19-07-2010, 22:02
İlk aracım inci siyahı idi ve bence 308 lere çok yakışıyor (308 in ilk reklamlarında da hatırlarsınız inci siyahı bir araç teşhir ediliyordu buradan da etkilenmiş olabilirim :)) Kötü tarafı siyah araç çok kir gösteriyor. Şimdiki aracım köpekbalığı girisi dedikleri bir renk. Bu aracı annem beğendi Şık ve her daim bakımlı duran bir çehresi var ama bu seferki aracımı alüminyum grisi sipariş verdim. Artık hakkımızda hayırlısı...

Siyah konusunda hemfikirim. Temiz olduğu sürece çok asil, özellikle gece şehir ışıklarında ;)
Gri tonlarında benim en hoşuma giden atom gri dedikleri... Benim aracım da alüminyum gri. Çok güzel kir gizler :P

reisG
19-07-2010, 22:08
Babylone kırmızı.... ;)bakınız 308 aracım reisG 308 ;)tabii bence zevkler ve renkler ayrıdır ve hepsine saygı duyulması gerekir. ;)

cmr_cihangir
19-07-2010, 22:27
Siyah konusunda hemfikirim. Temiz olduğu sürece çok asil, özellikle gece şehir ışıklarında ;)
Gri tonlarında benim en hoşuma giden atom gri dedikleri... Benim aracım da alüminyum gri. Çok güzel kir gizler :P

Benim gibi dağınık ve biraz pasaklı adam için bulunmaz nimet :)

Abdullah
20-07-2010, 11:28
cmr_cihangir aramıza hoşgeldiniz keyifli sürüşler dilerim. Tabi renk konusunda Tropik her daim ;D

Enes Gedik
21-07-2010, 15:27
yeni gelen üyelerimiz için bir hoşgeldinizde benden :)

acemiasker
24-07-2010, 23:05
Böyle bir başlık varmış, şimdi farkettim :)

Arkadaşlar ben Acemi Asker takma ismiyle bildiğiniz Hüseyin. 35 yaşındayım. 6 yaşında bir kızım ve henüz 1 haftalık bir oğlum var. Bir Holding'in IT'sinin donanım bölümünün yöneticiliğini yapıyorum. 2 yıllık bilgisayar programcılığı ve AÖF işletme mezunuyum.

97 yılında askerden geldikten sonra ilk aracımı aldım. Tipo S. O dönemin en havalı arabalarındandı :) Ancak S model olması hoşuma gitmiyordu. Ekonomi düze çıktıktan sonra gene bir Tipo aldım ancak bu defa 1.6 i.e modeliydi. Rengi dışında tam istediğim bir araçtı. Daha sonraki aracım 96 model bir BMW 3.16 oldu. Sonrasında ise 6 yıldır kullandığım 406'mı aldım. Bu ayın başında ise 407 GT Line'ım geliyor.

Hani hekesin araç alırken kriterleri vardır ya ? Kimi iç dizaynına bakar, kimi dış dizayna. Kimi donanıma bakar, kimi güvenliğine. Kimi için motor gücü önemlidir, kimi için ekonomisi. İşte ben de bir arabada önce dış görünümüne ve donanım doluluğuna bakıyorum. Eğer bir aracın dış görünüşünü sevmemişsem, içi altından olsa ısınamıyorum :) Bu yüzdendir ki başta Ford olmak üzere Renault (eski safrane ve lagunalar hariç), Fiat (eski dönemdeki tipo hariç), Opel, Toyota, Hyundai, Kia sevmediğim araç markalarının başında geliyor. Bunun yanı
sıra alınabilir araçlardan elbetteki Peugeot başta olmak üzere BMW, Audi, Mercedes, WV gibi araçlar beni cezbediyor.

Zamanla daha detaylı yazıştıkça daha çok tanışırız.

Şimdilik bu kadar.

Peşinen Hoşbuldum :)

Ömer Gedik
24-07-2010, 23:07
Aramıza tekrar hoşgeldiniz .GT line gerçekten çok güzel bir tercih. 406 nına hala fotoğraflarını bekliyorum :D

γuяdaeя
24-07-2010, 23:16
Hüseyin hoşgeldin.. Allah her zaman gönlüne göre versin.
Acemilikten kurtulmana sevindim ;)

cmr_cihangir
25-07-2010, 16:46
Böyle bir başlık varmış, şimdi farkettim :)

Arkadaşlar ben Acemi Asker takma ismiyle bildiğiniz Hüseyin. 35 yaşındayım. 6 yaşında bir kızım ve henüz 1 haftalık bir oğlum var.

6 yıldır kullandığım 406'mı aldım. Bu ayın başında ise 407 GT Line'ım geliyor.

Zamanla daha detaylı yazıştıkça daha çok tanışırız.

Şimdilik bu kadar.

Peşinen Hoşbuldum :)

Öncelikle bir hafta evvel dünyaya gelen bebeğiniz için sizi tebrik ediyorum. Allah her iki evladınızı da kazalardan belalardan korusun size de hayırlı evlatlar etsin. Buna mukabil, henüz aracınızı almamış olsanız da önceden 407 GT için hayırlı olsun diyeyim. Yalnız merak ediyorum; almayı planladığınız araç 4 kişilik aileniz için küçük gelmeyecek mi :) Saygılarımla...

acemiasker
26-07-2010, 06:49
Merhaba Cihangir Bey,

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Söylediğiniz konu aslında başlangıçta beni de ikileme düşürmüş bir konudur.. Hatta 5008 ile 407 arasında sıkışıp kaldım 5008'in test sürüşünü yapıncaya kadar. 5008 hem daha ucuz, hem 1,6 olması nedeniyle hem yakıt hem de vergi avantajına sahip, hem 7 koltuk, hem sinema paketi, hem de şık bir araç.

Ancak test sürüşünde şanzımanın yarı otomatik olmasının sürüş keyfine etkisi çok fazla olduğunu gördüm. Yani vites geçişlerini çok hissettiriyor. Gaza basınca geç gidecekmiş hissi uyandırıyor, hatta geç kavrıyor. Benim kullanım alışkanlıklarıma hiç uymuyor. O sebeple vazgeçtim bu düşüncemden ve biraz da bencilce hareket ederek gerçekten istediğim aracı aldım :)

Selamlar, sevgiler.

acemiasker
26-07-2010, 06:58
Aramıza tekrar hoşgeldiniz .GT line gerçekten çok güzel bir tercih. 406 nına hala fotoğraflarını bekliyorum :D

Ömer hocam teşekkür ederim, hoşbulduk tekrar. 406'nın resimlerini koyacağım ama küçük bir operasyon geçirmek zorunda. Maalesef sağ arka kapı ile çamurluğuna sürtmüşler. Henüz yaptırmadım, sonrasında koyacağım.

reisG
26-07-2010, 08:59
Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle samimi ve içtenlikle yaptığınız tanıtım için teşekkürler. Minik oğlunuza sizinle birlikte upuzun bir ömür dilerim.
5008'nin 1.6 HDi versiyonunda kullanılan auto 6R tipi şanzıman piyasada yarı otomatik denmesine rağmen aslında otomatikleştirilmiş bir düz vitestir. Yani basit anlatımla debriyaj pedalı kaldırılmış ve bunu bir bilgisayar yapmaktadır. Tabii ki gerçek otomaik vites ile aralarında çok fark vardır. otomatik viteslerde bulunan tork konventörün bu tip viteslerde olmamasından dolayı düz viteslerde debriyaja ayakla basmanın hissiyatı ve seriliği bilgisayarın keyfine bırakıldığından ne otomaik ne de düz vites performansı ve çalışma stili otomatikleştirilmiş viteslerde olmaz. Bu tip zayıflıkları VW grubu DSG tipi otomatikleştirilmiş viteste çift debriyaj kullanarak belirgin şekilde çözmüştür.
GT line resimlerini 406 resimleri ile birlikte heyecanla bekliyoruz.

Ömer Gedik
26-07-2010, 10:31
406 için geçmiş olsun. :(

407 aslında 4 kişilik bir aile için oldukça geniş ferah ve ideal bir araç. :)

Abdullah
27-07-2010, 09:51
Hüseyin abi hoşgeldin. Forumda bir meslektaşımla karşılaşmak beni çok mutlu etti. Hemde aynı okullar. Bende 2 yıllık Bilgisayar Programcısı ve şuan AÖF işletme 4.sınıfı büte kalan tek dersim Finansal Yönetimi vererek bitirmeyi bekliyorum sonrada ver elini aralıkta asker ;D Bende bir firmanın IT bölümünde çalışıyorum şuan.

acemiasker
27-07-2010, 09:56
Hoşbulduk Abdullah. Askerlik başa bela, mutlaka askerliği yapacaksın iş hayatında istediğin gibi hareket edebilmen için. Finansal Yönetim diğer derslere nazaran daha kolay bir ders, kolaylıkla vereceğini düşünüyorum. 6 ayda yapar gelirsin, başka derdin kalmaz :)

Sağlıcakla,

γuяdaeя
27-07-2010, 09:57
Abudullah T'li kelimelerin hepsini öğrendin mi? :D

cmr_cihangir
27-07-2010, 10:03
407 aslında 4 kişilik bir aile için oldukça geniş ferah ve ideal bir araç. :)

Geçenlerde tesadüfen bir 407 gt line resmi gördüm. Ben bu aracı coupe modunda 2 kapılı bir araç sanıyordum. Ancak bildiğimiz 407 ile aynı boyutta imiş. 407 ler geniş ve ferah araçlardır. Hüseyin'in seçimi gayet mantıklı. Kendisine tekrar hayırlı olsun diyeyim ve hatamı da düzeltmiş olayım :)

γuяdaeя
27-07-2010, 10:08
GT Line güzel bir donanım... Peugeot üretimi bitirmeden altın vuruş yaptı.

Bana 308'in içi 407'den daha ferah geliyor. Arada 407'ye de biniyorum şirkette ama 308'de hissettiğim o ferahlığı hissedemiyorum niyeyse.

Abdullah
27-07-2010, 10:13
Hoşbulduk Abdullah. Askerlik başa bela, mutlaka askerliği yapacaksın iş hayatında istediğin gibi hareket edebilmen için. Finansal Yönetim diğer derslere nazaran daha kolay bir ders, kolaylıkla vereceğini düşünüyorum. 6 ayda yapar gelirsin, başka derdin kalmaz :)

Sağlıcakla,

İnşallah Hüseyin abi. İlk buluşmada tanışmak dileğiyle..

Abudullah T'li kelimelerin hepsini öğrendin mi? :D

Yok yurdaer abicim hepsini öğrenmem için daha 40 fırın ekmek yemem lazım geliştirmeye çalışıyorum vallahi işte ;D

acemiasker
27-07-2010, 11:40
T muhabbet nedir yahu ? Cahil kaldık , biri ampulümüzü yaksın :)

acemiasker
27-07-2010, 11:42
Hüseyin'in seçimi gayet mantıklı. Kendisine tekrar hayırlı olsun diyeyim ve hatamı da düzeltmiş olayım :)
[/quote]

Çok teşekkür ederim. Bir de uzun süre 75bin lerde seyreden bir fiyatı vardı, 61bin seviyesini bulunca dayanamadım. Bu arada kasko araştırması yaparken gördüm ki bu aracı tüm kasko şirketleri 78 Bin tl'den kaskoluyor.

γuяdaeя
27-07-2010, 11:52

Askerlikte T ile başlayan kelimeleri sık kullanırlar hani... Tebligat, tesellüm, tatbikat, tevellüt, vs vs.
Abdullah'a askere gitmeden bunları öğren diye tavsiyede bulunuyordum :D

acemiasker
27-07-2010, 12:01
Anladım abi, teşekkürler. Başka harflerde vardır meşhur, onları özelden konuşmak lazım :)

Abdullah
27-07-2010, 12:17
Anladım abi, teşekkürler. Başka harflerde vardır meşhur, onları özelden konuşmak lazım :)

Alemsiniz yahuu ;D

γuяdaeя
27-07-2010, 12:20

İşte ne öğretsek kardır Abdullah için. Orda boşuna vakit kaybetmesin ;D

reisG
27-07-2010, 12:20

Askerlikte T ile başlayan kelimeleri sık kullanırlar hani... Tebligat, tesellüm, tatbikat, tevellüt, vs vs.

Bir de ivedi çok ivedi, kuvve gibi kelimeler vardı. ama çok zaman geçmiş, Yurdaer nereden aklıma getirdin şimdi. Yazıcılık yaptığımdan bu kelimeler ile sürekli boğuşmuştum.

BahadırALTUN
27-07-2010, 12:34

Toprağım en önemli kelimeyi unutmuşsun ;D

γuяdaeя
27-07-2010, 13:00
Bir de ivedi çok ivedi, kuvve gibi kelimeler vardı. ama çok zaman geçmiş, Yurdaer nereden aklıma getirdin şimdi. Yazıcılık yaptığımdan bu kelimeler ile sürekli boğuşmuştum.

Ben de ikmal yazcılığı yapmıştım. Bölük deposunda ne var ne yok tek tek elden geçirip yeniden envanter yapmıştık. Dosyalar, senetler vs vs. Yorulmuştum ama hem güzel bir izin kopardım hem de iş süresince kimse bizi rahatsız etmedi :)

Abdullah
27-07-2010, 13:41

Ben de ikmal yazcılığı yapmıştım. Bölük deposunda ne var ne yok tek tek elden geçirip yeniden envanter yapmıştık. Dosyalar, senetler vs vs. Yorulmuştum ama hem güzel bir izin kopardım hem de iş süresince kimse bizi rahatsız etmedi :)

Tatikleri alıyorum Abicim ;D

acemiasker
27-07-2010, 14:11
Toprağım en önemli kelimeyi unutmuşsun ;D

Asıl "Toprak Kayması" nı unutmuş :)

Yazıcı oldu mu başka terimler de girer işin içine. Mesela Tabldotçu olursa, İaşe, Galebe, Tasarruf, Çarşaf Liste terimlerini, öğrenecek. Tamim, Miyatlı Evrak, Kripto..Hele bir de Jandarma yazıcısı olursa, mevcutlu , mevcutsuz sevk emirleri, Beyaz, Sarı Turuncu fişler,... Bunlar sadece hatırlayabildiklerim.

γuяdaeя
27-07-2010, 14:48

Yazıcı oldu mu başka terimler de girer işin içine. Mesela Tabldotçu olursa, İaşe, Galebe, Tasarruf, Çarşaf Liste terimlerini, öğrenecek. Tamim, Miyatlı Evrak, Kripto..Hele bir de Jandarma yazıcısı olursa, mevcutlu , mevcutsuz sevk emirleri, Beyaz, Sarı Turuncu fişler,... Bunlar sadece hatırlayabildiklerim.

Abdullah yakında tecilini bozmaktan vazgeçecek ;D

Abdullah
28-07-2010, 11:04

Abdullah yakında tecilini bozmaktan vazgeçecek ;D

Valla şuan düşünmüyorum değil ya Yurdaer abi hele yazıcı olmaktan külliyen vazgeçtim yani bilgisayar programcılığı diplomasını vermesem mi acaba? ;D

γuяdaeя
28-07-2010, 11:09
Valla şuan düşünmüyorum değil ya Yurdaer abi hele yazıcı olmaktan külliyen vazgeçtim yani bilgisayar programcılığı diplomasını vermesem mi acaba? ;D

Pek kaçarın yok gibi ama yine de belli olmaz. Askerlikte en güzeli sessiz kalmak hiçbir şeye balıklama atlamamaktır. Ampüllerden sorumlu elektronik mühendisi, araç bakımından sorumlu makine mühendisi gördüm ben. Yani aslında çok ta alakasız bölümlere vermiyorlar :)

acemiasker
28-07-2010, 11:18
araç bakımından sorumlu makine mühendisi gördüm ben.

Araç bakımı derken yanlış anlaşılmasın, yıkama parlatma operasyonlarından bahsediyor muhtemelen Yurdaer Bey :)

Abdullah
28-07-2010, 11:19

Pek kaçarın yok gibi ama yine de belli olmaz. Askerlikte en güzeli sessiz kalmak hiçbir şeye balıklama atlamamaktır. Ampüllerden sorumlu elektronik mühendisi, araç bakımından sorumlu makine mühendisi gördüm ben. Yani aslında çok ta alakasız bölümlere vermiyorlar :)

bende tv ekranından yada monitörlerden sorumlu bilgisayar programcısı olurum sanırsam ;D

BahadırALTUN
28-07-2010, 11:33
bende tv ekranından yada monitörlerden sorumlu bilgisayar programcısı olurum sanırsam ;D

Hesap makinalarından da olabilir :D

mmllhh
13-12-2010, 21:56
merhaba arkadaşlar ben melih,
bi hafta önce 2004 model otomatik vites 206 xt aldım ondan önce rover 216'ım vardı ondan kurtulup aranıza katıldığım için memnunum :)
buarada aldığım araçta kaset çalarlı bi teyp var başka bi şey almak istiyorum ama direksiyondaki kumanda kolunun iptal olmasından korkuyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim sanırım yanlış bölüme yazdım ama araç elektroniğinde benzer bi topic bulamadım üzgünüm

SAMET010
13-12-2010, 23:10
hoşbulduk ...

orjinal 206dan çıkma cd çalarlı teyp bulursan fonksiyon devre dışı kalmaz bunun icinde servis değil sahibinden.com gibi sitelerden aramanı tavsiye ederim

mmllhh
13-12-2010, 23:28
hoşbulduk ...

orjinal 206dan çıkma cd çalarlı teyp bulursan fonksiyon devre dışı kalmaz bunun icinde servis değil sahibinden.com gibi sitelerden aramanı tavsiye ederim

benim rover'dan kalma pioneer teybim var ki usb girişi falan olan güzel bi teyp.ipod bağladığım için ben o gayet işime yarıyordu ama o teybi buna takarsam müzik kontrol ünitesi devre dışı kalır düşüncesiyle denemedim bile zaten kod olayları varmış sanırım o da ayrı bi problem...kaset-cd çalar problemi değil yani olay özetle

Yasin CCK
14-12-2010, 02:35
Hoşgeldiniz aramıza,

Aynen kumanda özelliği kaybolur, kod sorunu yaşamazsınız..

Ya kumanda yada cd derdinden kurtulma.. Birini seçmelisiniz :)

mmllhh
14-12-2010, 02:59
Hoşgeldiniz aramıza,

Aynen kumanda özelliği kaybolur, kod sorunu yaşamazsınız..

Ya kumanda yada cd derdinden kurtulma.. Birini seçmelisiniz :)

Hoşbulduk
yok mudur başka çözümü bunun acaba ya? bazıları kitli olanları var bu teyplerin.Yeni çıkan teyplerden al onlarda kit var kumanda özelliğini yitirmezsin diyolar ama en doğru yanıtı bu forumda bulurum diye düşünüyorum

Ömer Gedik
14-12-2010, 09:30
Bazı marka ve modellerin uygun aparatları var onları araştırabilirsin veya Çıkma bir orjinal CD çalar bakacaksın. Ama ne MP3 ün olur ne de USB'n

mmllhh
14-12-2010, 21:18
Bazı marka ve modellerin uygun aparatları var onları araştırabilirsin veya Çıkma bir orjinal CD çalar bakacaksın. Ama ne MP3 ün olur ne de USB'n

aynen baya bakındım ve en mantıklısı sanırım http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-cd-mp3-calar-alpine-basic-kit-peugeot-206-ya-ozel-30340897/detay bunu almak :)

SAMET010
14-12-2010, 22:12

aynen baya bakındım ve en mantıklısı sanırım http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-cd-mp3-calar-alpine-basic-kit-peugeot-206-ya-ozel-30340897/detay bunu almak :)

206ya uyuyorsa mantıklı ama önce denemek lazım bence söze inanmamak lazım cogu zaman nette satanlar uyuyo diyorlar ama sonra maalesef uymayabiliyor

Ömer Gedik
15-12-2010, 00:51
Ben verdiğiniz linkte apartala ilgili bir durum göremedim.

mmllhh
16-12-2010, 18:36
Ben verdiğiniz linkte apartala ilgili bir durum göremedim.

206ya özel basic kit dediği için direksiyondaki müzik ünitesiyle ilgli bi sorun çıkabilceğini düşünmedim
dün ucuz yollu bi çözüm olarak gördüğüm kaset adaptörünü aldım mevcut peugeot kasetli teybe taktım ve ipod umu bağladım ama inanılmaz boğuk ve kalitesiz bi ses elde ettim..teybin kaset bölümüne bi ayar yapılma ihtimali varmış en yakın zamanda onu da araştırcam..onun dışında önceki aracımdan kalan pioneer teybimi taktığımda oluşan sorunla ilgili bi şey duydum.Şirinevlerde bi yer varmış bu problemi giderebiliyolarmış ama 207-307 için yapıyolarmış bi getirin görelim belki yaparız dediler bide bu yolu deniycem bakalım :)

werty
18-12-2010, 23:37
selam arkadaslar istanbuldan aranıza katılıyorum
ismim gökçe 24 yasındayım..istanbul ticaret üniversitesi uluslar arası lojistik mezunuyum. 206 quicksilver sahibiyim. bundan sonra daha sık gorusmek uzere
tekrar merhabalar
bu arada yanlıs anlasılmalarla karsılasmadan belırteğim erkeğim =)

TanerHoca
18-12-2010, 23:53
sevgili gökçe hoş geldin. :) keyifli paylaşımlar.

BahadırALTUN
19-12-2010, 00:07
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Ömer Gedik
19-12-2010, 00:08
Hoşgeldin. Aramızda güzel vakit geçirmen dileğiyle ;)

karsiyakaliozi
22-12-2010, 14:52
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım karşıyakalıyım 36 yasındayım 207 rc sahibiyim herkeze iyi forumlar dilerim.

cmr_cihangir
22-12-2010, 15:43
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım karşıyakalıyım 36 yasındayım 207 rc sahibiyim herkeze iyi forumlar dilerim.

Forumumuza hoşgeldiniz. Keyifli paylaşımlar dilerim :)

Ömer Gedik
22-12-2010, 16:34
karsiyakaliozi

Aramıza hoşgeldiniz. Bizimle keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle...

reisG
22-12-2010, 16:43
Aramıza hoşgeldiniz .Çok kaliteli bir üretim olan 207 RC 'nizin resimleri paylaşırsanız çok seviniriz.

haruntuncer
22-12-2010, 16:57
karsiyakaliozi aramıza hoşgeldiniz . Faydalı paylaşımşar dilerim .

ilkaysener
02-01-2011, 22:04
Merhabalar ben de yakın zamanda 2006 model 407 sahibi oldum, 20 yaşındayım :) istanbulda oturuyorum..

ibosener
10-01-2011, 09:14
Herkese selamlar. Bende üyelerinizden birisinin babasıyım ;). İlk peugeot aracımızı aldık. Bir 407. Daha önce Kartal, Reno 11 flash, clio, albea ve Mitsubishi carisma 1,8 gdi araçlarımız oldu. Şu anda da bir albea aracımız var oğluma da ilk aracını, pug 407' yi aldık.

Pug konusunda oldukça az bilgi sahibi olmamız sebebi ile sanırım sizden sık sık yardım/görüş isteyeceğiz. İlgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Aracımızın resimlerini de aracım bölümüne ekliyorum.

Paylaşmak dileklerimle...

reisG
10-01-2011, 09:48
Aramıza hoşgeldiniz. :)Sorularınıza yanıtları burada bulabileceksiniz. Sadece aracınızın resminde bir şey dikkatimi çekti. Eğer sürücü koltuğunda bir kişi oturmuyorsa emniyet kemeri takılı gözüküyordu. Bu da aracı sürerken emniyet kemeri takma alışkanlığının olmadığı ve sensörü kandırmak için kemerin tokaya takalı gidildiği anlamını çıkartıyoruz. Lütfen emniyet kemerini takalım . Bizi yaşama bağlayan en önemli bağdır o kemer.

ibosener
10-01-2011, 10:07
Aramıza hoşgeldiniz. :)Sorularınıza yanıtları burada bulabileceksiniz. Sadece aracınızın resminde bir şey dikkatimi çekti. Eğer sürücü koltuğunda bir kişi oturmuyorsa emniyet kemeri takılı gözüküyordu. Bu da aracı sürerken emniyet kemeri takma alışkanlığının olmadığı ve sensörü kandırmak için kemerin tokaya takalı gidildiği anlamını çıkartıyoruz. Lütfen emniyet kemerini takalım . Bizi yaşama bağlayan en önemli bağdır o kemer.

Sizi gönülden tebrik ediyorum reisG. Tespitleriniz tamamen doğru. Dikkatinize inanın hayran kaldım. Oğluuuuummm duy bunları ...

TanerHoca
10-01-2011, 10:10

Sizi gönülden tebrik ediyorum reisG. Tespitleriniz tamamen doğru. Dikkatinize inanın hayran kaldım. Oğluuuuummm duy bunları ...

iyi niyetli bir uyarıyı doğru algıladığınız ve bunu kişisel bir probleme dönüştürmediğiniz için ben de sizi tebrik ediyorum.bilenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

ibosener
10-01-2011, 10:19

iyi niyetli bir uyarıyı doğru algıladığınız ve bunu kişisel bir probleme dönüştürmediğiniz için ben de sizi tebrik ediyorum.bilenler ne demek istediğimi anlayacaklardır.

Olur mu? öyle şey Hocam. Burada birbirimiz kırmak için değil eksiklerimizi tamamlayarak bütüne doğru yol almak için buradayız (yada olmalıyız) değil mi? Genel olarak forumların felsefesi bunu gerektirir diye düşünüyorum.

SuLh
16-01-2011, 12:19
Merhaba arkadaslar ben can 20 yasindayim. Istanbulda oturuyorum
Bugun yada yarin beyaz peugeot 308 imi aliyorum
. Herkese iyi forumlar

ibosener
16-01-2011, 12:31
Merhaba arkadaslar ben can 20 yasindayim. Istanbulda oturuyorum
Bugun yada yarin beyaz peugeot 308 imi aliyorum
. Herkese iyi forumlar

Merhaba SuLh. yeni aracını kazasız, belasız hep güzelliklere sürmen dileklerimle. Aracını aldıktan sonra fotolarını bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Esat
16-01-2011, 14:17
sulh hayırlı olsunda beyaz 308 derken sadece 1 modeli yok premium enyv sportium comfort?
dizel otm 6r manuel benznli

SuLh
16-01-2011, 15:06
comfort dizel 6r

06cnk
16-01-2011, 20:33
hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler dilerim

zawana61
18-01-2011, 13:42
merhaba sevgili peugeot.cular

aranıza yeni katılıyorum bir buçuk ay oldu vw bora marka aracımı satalı, o zamndan beri bakmadığım araç kalmadı en sonunda PEUGEOT 308 1.6 HDİ SİYAH almaya karar verdim siparişimi verdim aracı yarın teslim edicekler.toyota corolla, toyota auris, fiat bravo, vw golf, renault megane, kia ceed, citroen c4, opel astra diğer alternatiflerimdi. ben uygun fiyatı ve tatminkar donanımından ötürü PEUGEOT'da karar kıldım umarım pişman olmam. aracı almadan önce bu forumda cok vakit geçirdim siz değerli üyelerin yorumlarını okudum hepinize çok teşekkürler

Burak ÇANAKÇi 1985 istanbul
jeol müh.

reisG
18-01-2011, 13:53
Aramıza hoşeldiniz . 308 den memnun kalacağınıza eminiz.-ki kompakt sınıfta yeralan tüm modelleri inceleyerek 308 de karar kılmışsınız. Forumu da inceleyerek bir karar vermişsiniz. 308 ile çok keyifli zaman geçireceksiniz. Bu arada aldığınız 308 in tam olarak motorizayon şanzıman tipi renk ve donanımını belirtirseniz seviniriz. Örnek olarak ....308 Premium Plus 1.6 HDi 112 Bg. Auto 6R İnci Siyah gibi... Bir de yaşadığınız şehiri. ;)
Eğer auto 6R tipi şanzımana sahip bir model aldıysanız bu şanzımanı kullanım özelliklerine göre de kullanırsanız hiç problemsiz ve az akaryakıt tüketeceğiniz günler sizi bekliyor.

zawana61
18-01-2011, 15:42
Aramıza hoşeldiniz . 308 den memnun kalacağınıza eminiz.-ki kompakt sınıfta yeralan tüm modelleri inceleyerek 308 de karar kılmışsınız. Forumu da inceleyerek bir karar vermişsiniz. 308 ile çok keyifli zaman geçireceksiniz. Bu arada aldığınız 308 in tam olarak motorizayon şanzıman tipi renk ve donanımını belirtirseniz seviniriz. Örnek olarak ....308 Premium Plus 1.6 HDi 112 Bg. Auto 6R İnci Siyah gibi... Bir de yaşadığınız şehiri. ;)
Eğer auto 6R tipi şanzımana sahip bir model aldıysanız bu şanzımanı kullanım özelliklerine göre de kullanırsanız hiç problemsiz ve az akaryakıt tüketeceğiniz günler sizi bekliyor.

haklısın detaylı bilgi vermemişim,
2011 peugeot comfort pack (konfor paketli) 1.6 HDİ 90 hp manuel inci siyah İSTANBUL

bir önceki aracım vw bora 1.6 benzinli idi. onunla 50 lt benzin ile şehir dışında 1000 km yol yapmıştım (ortalama sürat 79 km.) şimdiki aracımla sanıyorum 1400 km.leri görürüm.

istediğim donanımda ve renkte 110 hp.lik yoktu ama 1000 tl vererek programla 110 hp olacaqını söyledi yetkili bayi, performansından memnun kalmazsam arttırmayı düşünüyorum, ama sanıyorum ki 90 hp yeterli gelecektir. ekonomik olması çok önemli benim için, yılda 30.000 km yol yapıyorum
forumdaki herkese selamlar ve teşekkürler..

ibosener
18-01-2011, 15:50
Hoşgeldin zawana61. Yeni aracın ile yolun hep açık, yolculukların sorunsuz olması dileklerimle

reisG
18-01-2011, 16:32
zawana61 şuanda 308 için satışta bulunan HDI motor alternatifleri 90 hp düz, 110 hp düz ve 112 hp auto 6R
aynı 1560 cc.lik blok üzerine oluşan farkların açıklaması aşağıda;
*90 hp düz için , besleme turbo kompresör, euro 4 uyumlu, tork 215 Nm
*110 hp düz için, besleme değişken geometrili turbo kompresör, euro 4 uyumlu FAP-Partikül filtresi var.- ,tork 240 Nm
*112 hp auto 6R için, besleme değişken geometrili turbo kompresör, euro 5 uyumlu FAP-Partikül filtresi var, tork 270 Nm.overboost ile anlık 280 Nm de oluyor.
90 hp de sana ekonomik olarak çok faydalı olacaktır. Aynı motora sahip 2008 model Tropik sarı(Tropix) 308 i olan şimdilerde asker Abdullah kardeşimizin İstanbul-Antalya-İstanbul seyahatini oku orada çok net yakıt tüketim bilgileri var. Hatırladığım kadarıyla çoğunluğu klima açık olarak 1.380 km civarı bir menzil gerçekleştirmişti.

zawana61
18-01-2011, 18:21
teşekkür ediyorum arkadaşlar kazasız belasız yolculuklar olsun inş hepimize

1380 rakamı ciddi bi rakammış denicem abdullah kardeşimizin rekorunu geçmeyi :)
rodaj dönemi bir geçsin 1400 lü hatta belkide 1500 lü rakamlar duyarsınız benden :)

darkman
24-01-2011, 23:29
Merhaba arkadaşlar ben Erol önümüzdeki hafta araba alıp almayacağım belli olucak tercihimi ikinci el dizel bi 308 den yana kullanmayı düşünüyorum.Sizlerin arasındada bu vesile ile bulunuyorum.Hepinize iyi forumlar.. :)

Ömer Gedik
24-01-2011, 23:38
darkman

Aramıza Hoşgeldiniz. Umarım almayı düşündüğünüz araç Sizi mutlu edecek araç olur.

darkman
25-01-2011, 00:02
Sağolun teşekkürler..

leventvti
25-01-2011, 22:39
Herkese selam. artık ben de aranızdayım. aracım 2008 model 308 vti premium inci siyahı.

Ömer Gedik
25-01-2011, 22:52
Forumumuzda bir VTI kullanıcısı daha görmek güzel. Aramıza hoşgeldiniz.

BahadırALTUN
25-01-2011, 22:53
Herkese selam. artık ben de aranızdayım. aracım 2008 model 308 vti premium inci siyahı.

Hosgeldiniz, keyifli forumlar .

darkman
25-01-2011, 22:55
Hoşgeldiniz bende sizin gibi yeniyim keyifli forumlar :)

ibosener
26-01-2011, 08:14

Hoşgeldiniz

reisG
26-01-2011, 10:46

Yaşasın bir VTi kullanıcısı daha gelmiş hem de premium donanımlı.. 308/ Aracım bölümünde resimler ile kendinizi tanıtırsanız seviniriz.Aramıza hoşgeldiniz.

leventvti
26-01-2011, 22:50
hoşbulduk herkese en kısa zamanda fotoğrafları ekleyeceğim. bu forum sitesini kuranların eline sağlık. çok seviyeli, yararlı ve bilgilendirici olmuş. hayırlı paylaşımlar herkese :)

Naman
02-02-2011, 15:42
Merhaba,

Sitenizi Fransız Forum-Peugeot'ya bağlanmak isterken şansa buldum ve üye oldum.

207 RC Sahibiyim. İzmir'denim..

Selamlar

Yasin CCK
02-02-2011, 15:47
Aramıza hoşgeldiniz, Bir İzmir'li RC sahibi arkadaşımız daha oldu :D

Aracım bölümünde kendinizi ve aracınızı tanıtırsanız mutlu oluruz. Keyifli forumlar...

Ömer Gedik
02-02-2011, 15:49
Naman aramıza hoşgeldin. Çok keyifli bir araca sahipsin. Aracım bölümünde RC ni paylaşırsan çok sevinirim. Bu arada artık RC yi de getirmiyorlar sanırım. :(

reisG
02-02-2011, 15:50
Aramıza hoşgeldiniz . Yasin'in de dediği gibi İzmir den 2nci RC sahibi üyemizsiniz. 207/Aracım bölümünde mükemmel aracınızın resimleirni kendinizi tanıtırsanız seviniriz. Aktif olursanız çok eğlenirsiniz. ;)