PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 406st 2.0 motor salanması

sdts
08-04-2011, 16:01
2000 model d9 406 st 2.0 aracın normal (boş vitesde ) çalışmasında motor sanlanması var servis götürdüm ve enjektörleri ateşlemem bobinini değiştirdiler sorun devam etti ve üst kapak sökülerek tamir edilmeye çalışıldı ancak sorunnum devam ediyor motor halen normal çalışmada aracı sallamaya devam ediyor bu da benim canımı sıkıyor bu işlerden sonrada aracın performansı düştü
bu konuda tecrübesi olan varsa bana yrdımcı olursa sevinirim

bu bütün işleri y serviste yaptırdım ama olmadı bana bu konuda telefonla yardım edebilecek arkadaşlar varsa mesaj beklerim

Ömer Gedik
08-04-2011, 16:27
Lütfen öncelikle forum kurallarını okuyun ve tanışma bölümünde kendinizi 406 başlığında da aracınız tanıtın. Bu işlemler olana kadar konunuza cevap verilmeyecektir.

mimit
09-04-2011, 00:19
Bazen çok basit şeyleri gözden kaçıra biliyoruz,acaba motor kulaklarını kontrol ettiler mi serviste,birde motor çalışırken herhangibi bir garip ses geliyor mu yoksa sadece sallanıyor mu?

Soylukan
23-04-2011, 13:07
Motorda vuruntu sesi yoksa boşu boşuna enjektör veya bobinde suç aramayın. Denildiği gibi motor kulakçıklarını kontrol edin, 406 lar özellikle ani kalkışlar yapılan kullanım şartlarında kolaylıkla motor kulakçıklarını eğebilmektedir. Kontrol edip dönün ben ona göre alternatifleri sıralayim, çünkü çözümde de ucuzdan pahallıya bir yol izlemek hep en akılcı yoldur.