PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FORUMPEUGEOT 2011 ABANT GENEL BULUŞMASI - 14 MAYIS CUMARTESİ

Sayfa : [1] 2

TanerHoca
05-04-2011, 09:08
evet nisan ayı geldi.geçen sene nisan ayında abantta forumca bir buluşma
düzenlemiştik ve ilk genel buluşma olmasına rağmen hem katılım hem de keyif
katsayısı oldukça iyiydi.
busene üye sayımız geçen senenin kat be kat üstünde.eminim çok daha fazla
katılımla çok daha keyifli bir organizasyon yapabiliriz.bu sene yapılacak genel buluşma
için fikirlerinizi-tekliflerinizi şimdiden almaya başlasak diyorum.

Ömer Gedik
05-04-2011, 09:13
Abant çok keyifli olmuş ama alternatif bir yer bulabilirsek İstanbul-Ankara-Bursa ortak mesafede düşünülebilir.

TanerHoca
05-04-2011, 09:15
konuyu sıcak tutalım da tişört işine benzemesin.

TanerHoca
05-04-2011, 09:16
bu arada 23 nisan cumartesine geliyor.cumartesi çalışanlar için resmi tatilin bir faydası olabilir.

cmr_cihangir
05-04-2011, 09:17
Ben ilk katılımcı adayı olarak ismimin listeye eklenmesini rica ediyorum. Çok büyük ihtimalle nişanlımı ve yeğenim Buse'yi de (eğer sınavlarından fırsat bulabilirse) getirmeyi planlıyorum. Yani aşağı yukarı 3 kişiyiz
:-)

Yasin CCK
05-04-2011, 09:17
Hocam geçen sene katılmayı canı gönülden istedim fakat Abant çok tersti. Bu sene daha orta bir yer düşünülürse çok makbule geçer ;)

cmr_cihangir
05-04-2011, 09:18
Daha yer bile belli değil ama ben ne kadar hevesliyim :D

TanerHoca
05-04-2011, 09:19
buyrun harita burada. ;)

http://img688.imageshack.us/img688/7595/trkiyeharitasyolharita1.png

TanerHoca
05-04-2011, 09:20
Daha yer bile belli değil ama ben ne kadar hevesliyim :D

bu konuda yalnız değilsin sevgili kardeşim. ;)
özellikle ailelerinde katılması daha da keyifli kılıyor ortamı.

cmr_cihangir
05-04-2011, 09:27
Taner ağabey, Manisa da olsun. Orada uygun fiyata beyaz eşya alabileceğim yerler varmış. Hem iş hem eğlence kabilinden. Malum evlilik hazırlıkları tam gaz devam ediyor :-) .
Latifesi bir tarafa Yasin senin bir önerin var mı? Ben hem seni hem de efsane RocknRolla yı görmeyi ayrıca forumda yazıştığımız ama yüzyüze görüşmeye imkan bulamadığımız diğer üyelerimizle görüşmeyi çok isterim. Umarım bu organizasyon buna bir vesile olacak.

γuяdaeя
05-04-2011, 09:28
O vakit Mersin'de olsun buluşma ;D

Dreamcatcher
05-04-2011, 09:42
Haritaya bakaraktan Ankara uygun görükmekte...
hernekadar üylerin çoğu İstanbul da olsa da..

TanerHoca
05-04-2011, 09:48
Haritaya bakaraktan Ankara uygun görükmekte...
hernekadar üylerin çoğu İstanbul da olsa da..

geçen sene o yüzden ortak nokta diye abantı seçtik.olmassa bu sene de abantta buluşulabilir.
ankara, istanbul, bursa ve tekirdağdan katılım vardı abant buluşmasına.yeni bir yer olsun diye
kolay olanı zorlaştırmanın bir anlamı yok ;)

Esat
05-04-2011, 09:55
Aslan abim gene koymuşsun agırlıgını ortaya yüregine saglık yanlız 23 nisanda benim yakın bi arkadaşımın nişanı ama nisan sonu yaparsak katılırım seve seve

TanerHoca
05-04-2011, 09:58
Aslan abim gene koymuşsun agırlıgını ortaya yüregine saglık yanlız 23 nisanda benim yakın bi arkadaşımın nişanı ama nisan sonu yaparsak katılırım seve seve

esat zaten şu an teklif alma aşamasındayız.herkes kendi şartlarına göre fikir beyan etsin.
sonra çoğunluğa göre durum değerlendirmesi yapacağız. ;)

Dreamcatcher
05-04-2011, 10:00
Taner bey Abant da bana uyar..yeter ki İstanbul olmasın...İstanbul un trafiğinden nefret ediyorum..zaten İstanbul a geldiğimde yaptığım en iyi şey kaybolmak :))

TanerHoca
05-04-2011, 10:02
Taner bey Abant da bana uyar..yeter ki İstanbul olmasın...İstanbul un trafiğinden nefret ediyorum..zaten İstanbul a geldiğimde yaptığım en iyi şey kaybolmak :))

genel buluşmayı istanbulda yapmak haksızlık olur zaten ;)

Esat
05-04-2011, 10:03

Hocam bi media marketten bi gps alıosun iş çözülüyor yada arabana dvd sistemli bi navigasyon kaybolma derdine son 200 merte ilerden döner kavşaktan saga

Yasin CCK
05-04-2011, 10:28
Taner ağabey, Manisa da olsun. Orada uygun fiyata beyaz eşya alabileceğim yerler varmış. Hem iş hem eğlence kabilinden. Malum evlilik hazırlıkları tam gaz devam ediyor :-) .
Latifesi bir tarafa Yasin senin bir önerin var mı? Ben hem seni hem de efsane RocknRolla yı görmeyi ayrıca forumda yazıştığımız ama yüzyüze görüşmeye imkan bulamadığımız diğer üyelerimizle görüşmeyi çok isterim. Umarım bu organizasyon buna bir vesile olacak.

Sevgili Cihangir, duygular karşılıklı, bende ekran başında gerçekleştirdiğimiz sıcak muhabbeti yüz yüze de gerçekleştirmek isterim..

O vakit Mersin'de olsun buluşma ;D

Geçen hafta sonu bir modifiye toplantısına ev sahipliği yaptık, forumpeugeot toplantısınada ev sahipliği yapmak mükemmel olurdu ama çok zor bir ihtimal ;)

geçen sene o yüzden ortak nokta diye abantı seçtik.olmassa bu sene de abantta buluşulabilir.
ankara, istanbul, bursa ve tekirdağdan katılım vardı abant buluşmasına.yeni bir yer olsun diye

Taner hocam direk beni dışlamış, beni sevmiyor :'(

TanerHoca
05-04-2011, 10:36
...

Taner hocam direk beni dışlamış, beni sevmiyor :'(

ah yasin ah! dün yurdaer'e ne teklif ettiğimi bir bilsen böyle konuşmazdın.
ben değil yurdaer söylesin.

Yasin CCK
05-04-2011, 10:41
Hocaaaaam, sen bana hiç kıyarmısın yaa :-* latife ettim ben, sizinde latife ettiğinizi düşünüyorum ;)

Şimdi merak ettim bak, ne dediniz ne dediniz ?

Esat
05-04-2011, 10:58
Bakarsınız yasinde bi süpriz yapar gelir....:)

Dreamcatcher
05-04-2011, 11:01
Sevgili Esat..double din almayı düşünüyorum evet..şu an orta kalite bir cihaz ki forumda konuşuldu 1000 tl civarında..biraz daha düşsün diye bekliyorum :))
ama senden bunu değil rehberlik teklifi beklerdim doğrusu :)

MaLi
05-04-2011, 11:05
Ya tamam o zaman. Ne İstanbul ne Ankara.

direk Bursa
:)

Esat
05-04-2011, 11:08
Sevgili Esat..double din almayı düşünüyorum evet..şu an orta kalite bir cihaz ki forumda konuşuldu 1000 tl civarında..biraz daha düşsün diye bekliyorum :))
ama senden bunu değil rehberlik teklifi beklerdim doğrusu :)

Hocam rehberlik konusunda 24 saat ulaşabilirsin büyük bi keyf ve şevkle elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışırım ki bu sözde degil beni tanıyanlar az çok bilir..
double dinn kousunda da boşuna bekleme hocam onun düşmesi ancak 4 5 seneyi bulur

Ömer Gedik
05-04-2011, 11:11
Ya tamam o zaman. Ne İstanbul ne Ankara.

direk Bursa

Ben bu fikre varım. Hemde Deniz otobüsü ile geçersek hoşsohbet edip mazot protestosu yapmış oluruz. :D Yalnız ben mazot parasını Mali abimden alırım.

Esat
05-04-2011, 11:14
45 tl deniz otobüsü ömerim senin yakıt degerlerin daha düşük ama deniz otosunda süper salep yapıyorllar deginmeden geçmiyeyim

BahadırALTUN
05-04-2011, 11:28
23-24 Şubat dışındaki bir tarihte olsun Doğubeyazıta bile gerilirim.

Esat
05-04-2011, 11:31

Hocam 2012 buluşması için şubatı dşünebiliriz tabi

BahadırALTUN
05-04-2011, 11:32

Heyacandan Şubat yazmışım doğrusu Nisan olacaktır. Kamuoyuna sagılarımla arz ederim.

reisG
05-04-2011, 11:35
Evet işte geldim. Sabahtan beri bir sürü görüşmem vardı. Birkaç dakikalık ta olsa yemek molasına kaçtım.
Bence Mayıs başı gibi Bursa gayet uygun. İstanbul'dan gelenler feribot ile Mudanya'ya veya Yalova ya geçeriz. Oradan Bursa...Harika olur, isterseniz dağda mangal keyfi veya merkezde döner kebap, hanımlar Koza han da alışveriş yaparlar .. Mali ev sahibi olarak programı yapabilir.....

Esat
05-04-2011, 11:38

Heyacandan Şubat yazmışım doğrusu Nisan olacaktır. Kamuoyuna sagılarımla arz ederim.

Bende dedim ne oluyor hocam 2011 i bitirdik 2012 nin planlarımı kuruluyor bu arada ruhsuz arkadaşlarımıza duyrulur baksanıza heyecandan neler yazıyorlar :)

MaLi
05-04-2011, 11:38
Ben bu fikre varım. Hemde Deniz otobüsü ile geçersek hoşsohbet edip mazot protestosu yapmış oluruz. :D Yalnız ben mazot parasını Mali abimden alırım.

Bu arada Yeni Kapı - Mudanya düşünüyorsanırız 95,00 veya 98,00 TL idi. şöfer hariç her yolcuyada ücret var.
İstanbula gideceğim zaman hep karadan giderim. yolova gebze arasında deniz otobüsü bile bana pahalıya geliyor. 50TL vapura vereğime 20 TL mazot yakarım.

reisG
05-04-2011, 11:39
Mali o düşünce bende tam tersi, malum benzinli aracım var.

TanerHoca
05-04-2011, 11:40
Evet işte geldim. Sabahtan beri bir sürü görüşmem vardı. Birkaç dakikalık ta olsa yemek molasına kaçtım.
Bence Mayıs başı gibi Bursa gayet uygun. İstanbul'dan gelenler feribot ile Mudanya'ya veya Yalova ya geçeriz. Oradan Bursa...Harika olur, isterseniz dağda mangal keyfi veya merkezde döner kebap, hanımlar Koza han da alışveriş yaparlar .. Mali ev sahibi olarak programı yapabilir.....

biz de arabaların anahtarını orada bırakır eve otobüsle döneriz artık.

Bu arada Yeni Kapı - Mudanya düşünüyorsanırız 95,00 veya 98,00 TL idi. şöfer hariç her yolcuyada ücret var.
İstanbula gideceğim zaman hep karadan giderim. yolova gebze arasında deniz otobüsü bile bana pahalıya geliyor. 50TL vapura vereğime 20 TL mazot yakarım.

iki sene önce pendik yalova araç içi dört kişi bana bir servete malolmuştu.

Esat
05-04-2011, 11:42

ama o yolda radar var bildigim kadarı ile bide deniz otobüsü bayagı bi rahatlatıyor (yeni kapı degil tabi)muhabbet temiz hava salep :)

reisG
05-04-2011, 11:50
O zaman ikinci alternatif şöyle olabilir. eskihisar darıca'dan karşıya arabalı vapur ile geçelim hem yolcuya para ödemeyiz hem de çocuklar martılara simit atar (o da 1 TL oldu ama olsun..ne yapalım....)

Dreamcatcher
05-04-2011, 12:11
Bursa bana çok ters oldu be dostlar :)

mygold
05-04-2011, 12:21
en iyisi mersine gidelim..adanada kebap , mersinde tantuni künefe hem yer hem gezer geliriz.. ;)
yasini bu işe bi türlü katmalıyız arkadaşlar..uygun yer bulalım...

Esat
05-04-2011, 12:33
ben dedim abant diye :)

γuяdaeя
05-04-2011, 12:35
Hocaaaaam, sen bana hiç kıyarmısın yaa :-* latife ettim ben, sizinde latife ettiğinizi düşünüyorum ;)

Şimdi merak ettim bak, ne dediniz ne dediniz ?

Canımız tantuni çekmişti, madem öyle gidelim yerinde yiyelim, Yasin'i de ayartalım demişti Taner hocam... Teklifi hala geçerli aslında. Biz ihtiyar delikanlıların n'apacağı belli olmaz 8)

Yasin CCK
05-04-2011, 13:00
Yaa çok seviyorum ben sizleri :D Buyrun gelin başımla beraber, sallarız tüm Mersini ;D

Makul bir yer ve tarih olursa mutlak gelmeye çalışacağım ;)

Esat
05-04-2011, 13:01
Sizden korulur :):)

TanerHoca
05-04-2011, 13:15
arkadaşlar marmara bölgesinde nerede olursa olsun yapılacak bir buluşma bana uyar.

ancak şu unutulmamalı ki bu bir genel buluşma olacak.o yüzden mümkün olduğu kadar
fazla kişinin gelebileceği ortak bir nokta seçilmeli.haritayı da bu yüzden koydum.eğer bir
göz atacak olursanız bolu merkez nokta olarak gözükmekte.ben o yüzden abant olsun derim.
yani mekan olarak oyumu abanttan yana kullanıyorum.tarihe gelince de nisan sonu veya
mayıs başı farketmez benim için. ;)

uzun lafın kısası yeri ve zamanı ne olursa olsun tanerhoca maaaile bu buluşmaya katılacak
eğer Allahtan bir mani çıkmaz ise...

ben gelebilirim diyenler yer ve tarih tercihlerini belirtsinler lütfen

mygold
05-04-2011, 13:29
arkadaşlar belirlenen yerde buluşmaya katılacagım inşallah ; görüşmek dileğiyle ..

Esat
05-04-2011, 13:32
nisan 23 ve mayıs 25 dışında bana uyar tarihler hocam kesin katılırım ve pazar olsa daha çok sevinirim

Ranilin
05-04-2011, 13:49
Takipteyim bende. Ancak genel buluşmadan önce bir daha bir İstanbul buluşması ayarlasak hoş olmaz mıydı ^-^

TanerHoca
05-04-2011, 13:51
Takipteyim bende. Ancak genel buluşmadan önce bir daha bir İstanbul buluşması ayarlasak hoş olmaz mıydı ^-^

o da aklımda merak etme.şu başlık biraz konuşulsun.
bugün yarın istanbul buluşması için de bir başlık açacağım. ;)

hiç olmazsa "kayışdağı buluşması" yaparız en azından ;)

Ranilin
05-04-2011, 13:54
;)

TanerHoca
05-04-2011, 19:55
foruma akşam saatlerinde katılanlar hadi bakalım.önerilerinizi bekliyoruz.

Cem B
05-04-2011, 20:16
Bana her yer uyar fakat izin günleirm hafta içi.Evet hafta sonu çalışmam gereken bir meslegim var:)

uzman
05-04-2011, 20:37
ancak şu unutulmamalı ki bu bir genel buluşma olacak.o yüzden mümkün olduğu kadar
fazla kişinin gelebileceği ortak bir nokta seçilmeli.haritayı da bu yüzden koydum.eğer bir
göz atacak olursanız bolu merkez nokta olarak gözükmekte.ben o yüzden abant olsun derim.
yani mekan olarak oyumu abanttan yana kullanıyorum.tarihe gelince de nisan sonu veya
mayıs başı farketmez benim için. ;)
ben gelebilirim diyenler yer ve tarih tercihlerini belirtsinler lütfen

Çok katılım olması için merkezde buluşma fikrine katılıyorum ama Türkiyenin merkezi İstanbul'dur hocam.

Ozan
05-04-2011, 21:18
Şayet Bursa'ya karar kılınırsa Uludağ mayıs başı harika olur.

Esat
05-04-2011, 21:31
burayada bi oylama yapılır :)

BahadırALTUN
05-04-2011, 21:40

Bu güzel fikir. Benim oyum Uludağ'dan yana.

muhti
05-04-2011, 21:47
sapanca da bir fikir olabilir diyeceğim ama sanırım pek ortak bir nokta olmamış olacak..

Ozan
05-04-2011, 21:50
BOLU GÖLCÜK
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/5/11627.jpg

GENEL:
Evet, herhangi bir nedenle Bolu istikametine gittiğinizde veya Ankara’dan bir hafta sonu, muhteşem bir tabiat manzarası ve çam ağaçları ile kaplı bir yerde bulunmak isterseniz, kısa sürede, yani iki-iki buçuk saat civarında gidebileceğiniz bir yer ararsanız, Gölcük ideal. Bu güzelliği: kışın’da yaşayabilirsiniz. Karlar üzerinde, mangal yakabilirsiniz. Belki de, göl’ün buz tutmuş yüzeyini görebileceksiniz ama kesinlikle, bu buz tabakasına üstüne çıkmaya kalkmayın, gözümüzün önünde, bu buz tabakasının kırılması ile gölün sularında kaybolan insanları gördük. Küçük keyfler, ızdırap haline gelmemeli.

Yanlız bilmelisiniz ki, Gölcük hafta sonları ve tatil günlerinde çok yoğun. Bolu halki yanında, çevre yerleşim yerlerinden gelen yoğun bir insan trafiği var, yani bunu göze almanız gerek. Kalabalık.

ULAŞIM:
Ankara yönünden otobana girdiğinizde, yaklaşık 125 km. sonra, Bolu-Doğu şehir girişinde, sağınızda Çimento Fabrikasını gördükten bir süre sonra çıkın. Normal karayolundan, yaklaşık 10 km. sonra Bolu şehir içine girin. Karacasu istikametinde ilerleyin, Gölcük-Seben-Kıbrıscık tabelalarını takip ederek, asfalt yanlız oldukça dik ve virajlı bir yoldan ilerleyerek, 15 km. sonra Gölcük’e varacaksınız. Yanlız dikkat, yol asfalt olmasına rağmen, çok dik ve virajlı. Her ne kadar, Gölcük çevresinde yapılaşmaya izin verilmese de, yol üzerinde büyük miktarda yapılı konut olduğunu ve ormanın nasıl işgal edildiğini göreceksiniz. Bunun yanında, örneğin kuşburnu tadını sever iseniz, yol kenarlarından toplayabilirsiniz. Ayrıca; çıkışta solda, inerken sağda, bir çeşme göreceksiniz. Buradan, Bolu’nun meşhur kökez suyu akmakta, mutlaka tadın ve hatta yanınızda var ise, mevcut kaplarınızı da doldurun, bu suyun tadı muhteşem, doyamassınız.
Göle vardığınızda, aracınızı otoparka bırakmanız gerekiyor, giriş ücretli. Göl çevresinde araç ile dolaşmak veya park etmek mümkün değil.
Buranın yakın çevresinde konaklama şansı da yok. Buraya gelmeden önce, konaklama yerinizi mutlaka ayarlamanız şart. Burada çadır kurma gibi bir düşünceniz var ise, kesinlikle tavsiye etmiyorum, özellikle akşamları serin, tercih sizin.

GENEL:
Bu göl; Bolu Orman İşletmesinin yaptığı suni bir göl. Tamamen doğal gibi gözükmesine rağmen, suni. Yapılış amacı: gölün alt kısmında bulunan ormanlık alanda herhangi bir yangın tehlikesine karşı önlem. Gölün çevresi; çam ve köknar ağaçları ile kaplı, ormanlık bir alan. Bu alanda; yaban hayatı süregelmekte. Gölün deniz seviyesinden yüksekliği; 950 metre. Dediğim gibi yapay bir göl. Bir zamanlar, bu göl üzerinde, gölün yüzeyini tamamen kaplayan bir yosun türü gelişmiş, çeşitli önlemler alınarak engellenemeyince, göl suları tamamen tahliye edilip, gölün zemini temizlenmiş. Zemine çakıl taşları döşenmiş ve yeniden su tutularak, göl eski seviyesine getirilmiş. Gölün bir tahliye kapağı var, yürüyüş parkuru üzerinde, dikkat ederseniz görebilirsiniz.
Ayrıca; hava durumuna bağlı olarak, bazen çok kısa sürede muhteşem bir sis çökmekte. Bu anlarda, göz gözü görmüyor, ama sis fazla kalmadan yine hızla çekiliyor.
Buranın en büyük özelliği; her türlü resim ve çekimde görülen, ahşap bir yapı. Özellikle, bu yapının su yüzeyine yansıyan görüntüsü muhteşem. Burası; Orman Bakanlığına ait bir misafirhane. Ama yanlızca bürokratların kalması mümkün.
Göl çevresini çepe çevre dolaşan patikada mutlaka yürüyüş yapmalısınız. 1350 metre uzunluğunda. Yürüyerek rahatlıkla gezilebiliyor. Özellikle, Misafirhanenin arka bölümündeki parkurda, orman içinden gelen suların sesini duyunca, orman havasının güzelliğini teneffüs edince, tam anlamı ile tabiatın tüm güzelliklerini hissedeceksiniz. Bazen ve özellikle, sabah erken ve akşam gün batımından sonra, orman içinden yükselen yaban hayatı canlılarının seslerini duyacak, hem ürkecek, hem de keyf alacaksınız. Çünkü, belki de, daha önce hiç duymadığınız sesler bunlar. Bu arada, yürüyüş yaparken orman içinde fazla ilerlemeyin, çünkü tam bir güvenliğin mümkün olmadığını düşünüyorum. Yürüyüş parkurunda ve piknik alanlarında bulunmanızda yarar var.
Yürüyüş yaptınız, yoruldunuz, aslında o kadar güzel bir manzara var ki, gerçekten yorulmayacaksınız. Yine de, bol miktarda ağaç piknik masası ve oturma yeri var. Yanınızda piknik malzemesi getirdi iseniz, bu masaları kullanarak harika bir piknik yapabilirsiniz. Hayır, herhangi bir malzemeniz yoksa, gölün hemen girişindeki kır gazinosundan yararlanabilirsiniz. Burada, gerek yemek ve gerekse çay vs. gibi içecekler var. Yemek olarak ne tavsiye edebilirim, sizin aklınıza sanırım alabalık geliyor. Ama bilin ki, burada size sunulan alabalık, bölgede bolca bulunan alabalık çiftliklerinden gelen balık, yani doğal ortamda yetişen alabalık yeme şansınız yok. Ayrıca, balık tutma merakınız varsa, gölde değişik bir tür balık var. Bunun yöresel adı, hollanda sarısı. Özelliği ise, sudan çıktıktan uzun zaman sonra bile, canlı kalabilmesi, yani dayanıklı bir balık. Yanlız, çok kılçıklı ve lezzetli değil. Avlanmak mümkün. Orman İşletme görevlilerine belli bir ücret ödemeniz karşılığında balık tutabiliyorsunuz, ama dedim ya çıkan balık pek makbul değil, tercih sizin.
Kışın, işte buranın yazı da güzel, kışı da güzel. Kışın 40 cm. civarında kar birikiyor. Gölün yüzeyi, çoğu zaman buzlu. Ama, buraya ait anlatılan hikayelerin çoğunluğu: bu buz tutmuş göl yüzeyinde, özellikle heyecan arayan gençlerin, buz zeminin kırılması sonucu suya düşmeleri, bazen kurtulmaları ama çoğu kez kurtulamamaları üzerine. Lütfen dikkat, göl yüzeyindeki buz tabakaya güvenmeyin, aksi halde buz kırıldığında düşebileceğiniz göl sularından kurtulma şansınız çok küçük.
İşte böyle, Bolu’da Abant ve Yedigöller yanında, Gölcükün de kendisine has bir güzelliği var. Buralardan geçerseniz mutlaka uğrayın. Büyük şehrin kalabalık yaşantısından bıktı iseniz, küçük bir kaçamak ihtiyacınız varsa, kısa zamanda ulaşabileceğiniz muhteşem bir tabiat ve manzara sizi bekliyor Gölcük’de.

Ozan
05-04-2011, 22:03
CUMALIKIZIK

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/5/11743.jpg
Bu kez istikametimiz Bursa'daki eski Osmanlı Köyü, Cumalıkızık. Eskihisar'dan Yalova'ya doğru giden arabalı vapur, Cumalıkızık'a giden yolu, epeyce kısaltıyor.

Cumalıkızık, Bursa'nın doğusunda, Uludağ yamaçlarına giden yolda. İstanbul'dan Bursa'ya giderken, Ankara yönüne sapılması gerekiyor. Otosansit'i geçtikten sonra sağa sapınca, Cumalıkızık okları takip ediliyor. İstanbul'dan çıktıktan yaklaşık üç buçuk saat sonra, bu eski Osmanlı köyüne ulaşıyorsunuz.

Orhangazi'den sonra, Gemlik'e gelmeden yol yemyeşil. Virajları çok, ama yine de rahat bir yol.

Cumalıkızık'a, Bursa'dan minibüs ve belediye otobüsleri aracılığıyla da yaklaşık yarım saatte ulaşılabiliyor.

Cumalıkızık evleri, 300 yıl önceden kalma. Yıllar içerisinde birçok şekil değiştirmiş evler ve 2000'deki restorasyonla bu halini almış.

Cumalıkızık, Uludağ eteklerindeki yedi kızık köyünden biri. Ama bu köy, tarihi dokusunu koruyabilen tek yer olmuş. Köyün, Osmanlıların Bursa civarına yerleşmeye başladıkları yıllarda kurulmuş, 700 yıllık bir vakıf köyü olduğu söyleniyor. Köydeki 270 evin yaklaşık yarısı kullanılıyor. Kimi aileler yüzyıllardır bu köyde; kimileri ise, restorasyon çalışmalarından sonra, köylerine geri dönmüş. Çoğu için Cumalıkızık'ın turizme açılmasıyla, yeni bir iş kapısı oluşmuş. Köy kadınlarına gözleme yapma, el becerilerini geliştirmeleri gibi konularda kurslar verilmiş.

Cumalıkızık sokaklarından, her zaman kaynak suları akıyor. Eskiden beri süren bu gelenek sayesinde köylüler, aşağıdaki bahçelerini istedikleri zaman sulayabiliyor. Ama bunun sayesinde, Cumalıkızık sokakları da, her daim tertemiz ve ferah.

Cumalıkızık evlerinin arasından akan suların, tepeden ayarlanan bir mekanizmayla, farklı sokaklardan geçmesi sağlanıyor. Bu, aslında köye bir ferahlık da veriyor. Ama bu yollar tamamen eski haliyle korunmuş olduğu için, son derece dar. Akan su, taşlar ve sürekli geçen araçlarla traktörler yürümeyi zorlaştırıyor. Motorlu araçlar, zaten bu köye hiç mi hiç yakışmıyor doğrusu.

Cin Aralığı, tek bir insanın geçebileceği darlıkta kestirme bir yol. Zaten Cumalıkızık çok ufak bir yer; ama yine de alt sokağa çıkmak için böyle bir de ufak aralık yapılmış zamanında.

Biraz aşağı indiğinizde köy meydanında bir de müzesi var, Cumalıkızık'ın. Burada köyün geçmişine ait pek çok eşyayı görebiliyorsunuz.

Cumalıkızık'a yerli turistlerin yanı sıra, yabancı turistler de ilgi gösteriyor. Fransız ve İngiliz turistler çoğunlukta.

Eskiye sadık kalınarak restore edilen evler taş, ahşap ve kerpiçten yapılmış. Alt kısım, hizmet alanları ile avludan oluşuyor. Ahşap merdiven ile çıkılan ara kat ve üst katta, upuzun sedirler var; odaların önünde. Kapı kulpları ve tokmaklar ise demirden.

Cumalıkızık'da yemek yenecek yerlerin başında Mavi Bocuk geliyor. Ama eğer haftasonu Cumalıkızık'a geliyorsanız, evlerini açan köylülerin çeşit çeşit reçeller, peynirler ve tereyağıyla sunduğu kahvaltıları son derece uygun fiyatlara yiyebilirsiniz.

Kısa bir süre için de olsa köy yaşamının bir parçası olmak, hem de eski köy hayatını günümüzde yaşayabilmek son derece keyifli. Cumalıkızık'ta her köşe başında gözleme ve mantı yapılıyor. Ama sabah kahvaltılarını ayrı bir methediyor köylüler.

Cumalıkızık'tan evinize dönerken de buradan, özellikle mevsiminde ahududu, böğürtlen ve kızılcık alabilirsiniz. Her mevsim çeşit çeşit reçeller bir de tabii...

Cumalıkızık'ta konaklamak için iki alternatif var. Biri Bulanlar Pansiyon, diğeri Mavi Boncuk Pansiyon. Her ikisi de yüzyıllar öncesinden kalmış ve restore edilmiş binalar.

Cumalıkızık'ta gece kalmayı planlıyorsanız, bu pansiyonlarda hiçbir konfor yok; ama odalar temiz ve odalarda tam bir ev düzeni içinde hizmet veriliyor. Odalara çıkarken ayakkabılarınızı bile çıkarmanız gerekiyor. Beklentilerinizi düşük tutarsanız, tarihi bir köy evinde kalmak farklı bir haftasonu alternatifi olabilir.

Tabii Cumalıkızık'ı gezdikten sonra, Bursa'nın Merkezindeki irili ufaklı otellerden birinde de kalabilirsiniz.

Cumalıkızık'ın son yıllarda geçirdiği değişim, birçok turisti buraya çektiği için, yeni iş imkanları yaratsa da bazı köylüler, bu gelişimden pek de hoşnut değil. Özellikle haftasonları, turistleirn köyün huzurunu kaçırdıklarından şikayetçiler.

Cumalıkızık'ın yukarısında bir de yürüyüş parkuru var. Hemen ilerdeki vadiden Uludağ eteklerine kadar trekking yapılabiliyor.

Cumalıkızık'tan Uludağ'a baktığınızda, kış turizimi denince akla gelen bu yere aslında yazın da gidilebileceği geliyor insanın aklına. Yemyeşil de bir başka güzel görünüyor Uludağ.

Tam bir Osmanlı açık hava müzesi burası. Bu yüzden dizi filmlerin de çekim alanı olarak kullanılıyor. Fakat daha çok sayıda turisti ağırlamak için pek de hazır değil açıkçası. Tuvaletlerin daha temiz olması ve etrafa daha çok çöp kutusu konması gerekiyor diye düşünüyor insan.

Esat
05-04-2011, 22:14
abi bolu dogu 225 km falan

Ozan
05-04-2011, 22:23
Abant'ta 250 km
Gölcük Abnat'tan daha yakın

Esat
05-04-2011, 22:30
onun için söylemedim abicim yazılan yazıya göre 125 km görünüyorda degil yoksa bana 500 km de fark etmez :)

cmr_cihangir
06-04-2011, 07:53

Bende bu görüşe katılıyorum. :-)

ibosener
06-04-2011, 08:07
Bu konuya katılmadann edemeyeceğim. Marmara bölgesinde; Nisan' ın 2. yarısından sonra Haziran' a dek benim için uygundur. Forum dostları nereye karar verirse oraya geliriz. Müsait olursa bu buluşmaya ailece gelmek isterim (4 kişi olabilir).

Bu arada işlerimin yoğunluğundan dolayı bir süredir sadece tribünden izleyici olarak katılabiliyordum foruma. Dün sağolsun Taner Hoca dostum merakından hem mail atmış hemde telefonla aramış beni. Akşam bende onun çağrısına döndüm ve kendisi ile konuştum. Durumumu anlattım. İlgisinden dolayı forumda tanıştığım Taner hoca' ya tüm forum dostları önünde teşekkür ediyorum. Bir süre daha (sanırım nisanın ikinci yarısına dek) forumda aktif olamayacağım anacak izleyici olarak her fırsatta girdiğimi bilmenizi isterim. Bu süre içinde gönlüm yine sizlerle...

Hazır konusu gelmişken, aramıza yeni katılan ve tek tek hoşgeldiniz mesajı yazamadığım tüm forum arkadaşlarıma hoşgeldiniz demek isterim...

cmr_cihangir
06-04-2011, 08:11
Bu konuya katılmadann edemeyeceğim. Marmara bölgesinde; Nisan' ın 2. yarısından sonra Haziran' a dek benim için uygundur. Forum dostları nereye karar verirse oraya geliriz. Müsait olursa bu buluşmaya ailece gelmek isterim (4 kişi olabilir).Bu arada işlerimin yoğunluğundan dolayı bir süredir sadece tribünden izleyici olarak katılabiliyordum foruma. Dün sağolsun Taner Hoca dostum merakından hem mail atmış hemde telefonla aramış beni. Akşam bende onun çağrısına döndüm ve kendisi ile konuştum. Durumumu anlattım. İlgisinden dolayı forumda tanıştığım Taner hoca' ya tüm forum dostları önünde teşekkür ediyorum. Bir süre daha (sanırım nisanın ikinci yarısına dek) forumda aktif olamayacağım anacak izleyici olarak her fırsatta girdiğimi bilmenizi isterim. Bu süre içinde gönlüm yine sizlerle...Hazır konusu gelmişken, aramıza yeni katılan ve tek tek hoşgeldiniz mesajı yazamadığım tüm forum arkadaşlarıma hoşgeldiniz demek isterim...

Yav Tanerhocam birtane değil mi İbrahim ağabey :-)

ibosener
06-04-2011, 08:27
Bu konuya katılmadann edemeyeceğim. Marmara bölgesinde; Nisan' ın 2. yarısından sonra Haziran' a dek benim için uygundur. Forum dostları nereye karar verirse oraya geliriz. Müsait olursa bu buluşmaya ailece gelmek isterim (4 kişi olabilir).Bu arada işlerimin yoğunluğundan dolayı bir süredir sadece tribünden izleyici olarak katılabiliyordum foruma. Dün sağolsun Taner Hoca dostum merakından hem mail atmış hemde telefonla aramış beni. Akşam bende onun çağrısına döndüm ve kendisi ile konuştum. Durumumu anlattım. İlgisinden dolayı forumda tanıştığım Taner hoca' ya tüm forum dostları önünde teşekkür ediyorum. Bir süre daha (sanırım nisanın ikinci yarısına dek) forumda aktif olamayacağım anacak izleyici olarak her fırsatta girdiğimi bilmenizi isterim. Bu süre içinde gönlüm yine sizlerle...Hazır konusu gelmişken, aramıza yeni katılan ve tek tek hoşgeldiniz mesajı yazamadığım tüm forum arkadaşlarıma hoşgeldiniz demek isterim...

Yav Tanerhocam birtane değil mi İbrahim ağabey :-)

Forumdaki herkes bir tane :) ama Taner Hocamın yeri de ayrı tabii

Esat
06-04-2011, 09:12
Gene yapmış yapıcagını taner abi:) bravo duyarlılıgı için bende bazı konularda kulaklarını çınlattım ibo abi:)

Dreamcatcher
06-04-2011, 10:13
Neden Safranbolu'yu hiç düşünmüyorsunuz ????

http://img156.imageshack.us/img156/7281/batikaradenizsafranbolu.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/9492/bk2amasrakure303nn800.jpg

TanerHoca
06-04-2011, 14:19
Dreamcatcher fotoğraflar harika!
ben sözümün arkasındayım.bana her yer uyar.
yeterki zamanın çoğu yolda değil de dostlarla bir arada geçsin ;)

ibrahim beni mahcup ettin.:-[ hepimizi bir ailenin fertleri olarak görüyorum ;)

Ömer Gedik
06-04-2011, 14:21
Gidelim de biryerlere beraberce kalabalık olarak benim içinde farketmez. Maksat gönüller bir olsun keyifler yerinde olsun.

Ankaradan Bahadır abimi, Mücahit Hocamı, Dostum Berker'i

Bursadan Mali abimi

özledim. En yakın zamanda görüşürüz inşallah.

Esat
06-04-2011, 14:33
Duygusal anlara şahit oluyoruz :)
bu arada ömerim kayışdagı planları var bazılarının haberin olsun...

TanerHoca
06-04-2011, 14:35
Duygusal anlara şahit oluyoruz :)
bu arada ömerim kayışdagı planları var bazılarının haberin olsun...

aşağıdaki linke bakarsan görürsün plan uygulamaya geçti bile ;)

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=2034.new#new

Esat
06-04-2011, 14:43
Benden önce davranmışsın abi bende tam ömere verdim pası sende çoktan golü atmışssın...

mygold
06-04-2011, 14:49
Gidelim de biryerlere beraberce kalabalık olarak benim içinde farketmez. Maksat gönüller bir olsun keyifler yerinde olsun.

Bursadan Mali abimi

mesajı okuyunca valla duygulandım. ^-^ hepınız cok yaşayın...

Cem B
06-04-2011, 15:21
TanerHoca`ya bir resim gösterdim ufak bir istanbul buluşması yapacak isek yer ve güzel mekanımız hazır:)

Barbekü çimler 1 dönümlük ufak bir bahçe.Deniz manzarası eşliğinde mangala davet edebilrim:)

http://img203.imageshack.us/img203/4268/013rkh.jpg

ibosener
06-04-2011, 16:00
Neden Safranbolu'yu hiç düşünmüyorsunuz ????

http://img156.imageshack.us/img156/7281/batikaradenizsafranbolu.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/9492/bk2amasrakure303nn800.jpg

Safranbolu görmek istediğim yerlerden birisidir. Ama 400 Km' den fazla yol günübirlik bir buluşma ile ne yazık ki gerçekleşmesi zor. Ayrıca oraya gidince Safranbolu' yu güzelce gezmek gerekli o nedenle bir gün yetmez sanırım. Birde konaklayacak yer ayarlamak lazım :D

TanerHoca
06-04-2011, 16:06
ibrahim kesinlikle haklısın. gezinin günübirlik olacağı ve zamanın yolda değil dostlarla
geçmesinin daha doğru olacağını ben de vurguladım.dönüşte de yorgunluk çökmeden,
çoluk çocuk sıkıntı yaşamadan mümkün olan en kısa sürede dönebilmeliyiz.

ibosener
06-04-2011, 16:09
Gene yapmış yapıcagını taner abi:) bravo duyarlılıgı için bende bazı konularda kulaklarını çınlattım ibo abi:)

Sen konuştuysan hayır' larla çınlattığına eminim. Hatırlanmak, anılmak güzel birşey. Teşekkürler Esat

ibosener
06-04-2011, 16:14
ibrahim kesinlikle haklısın. gezinin günübirlik olacağı ve zamanın yolda değil dostlarla
geçmesinin daha doğru olacağını ben de vurguladım.dönüşte de yorgunluk çökmeden,
çoluk çocuk sıkıntı yaşamadan mümkün olan en kısa sürede dönebilmeliyiz.

Aslında biz belki idare edebiliriz, nede olsa çift şöför oluruz ama :D :D hem forumdaki diğer dostları hemde daha önemlisi SAFRANBOLU' yu düşünmek lazım bence ;). Okuduğum, dinlediğim ve izlediklerimden edindiğim izlenim Safranbolu günübirlik bir geziye kurban edilecek bir yer değil. Oraya kadar gidip dolaşmamak Safranboluyu mundar eder. Haksız mıyım?

Bu arada Ozan' ın Bolu Gölcük fotoğrafına da bayıldığımı söylemeliyim. O foto' yu görünce şu çocuk şarkısı aklıma geldi.

"Gitmesek te, görmesekte ......."

Esat
06-04-2011, 16:21

Sen konuştuysan hayır' larla çınlattığına eminim. Hatırlanmak, anılmak güzel birşey. Teşekkürler Esat

OHhhh be abi yazılarını görmek ne güzel birşey bende bi ara bir sürç-ü lisan mı ettik abimizi küstürdük diye düşündüm megersem işlerdenmiş şenlendi forum muhabbete geelllll

TanerHoca
06-04-2011, 16:22
...
Bu arada Ozan' ın Bolu Gölcük fotoğrafına da bayıldığımı söylemeliyim. O foto' yu görünce şu çocuk şarkısı aklıma geldi.

"Gitmesek te, görmesekte ......."

gidelim, görelim ;)

Dreamcatcher
07-04-2011, 07:18
Safranbolu düşünülürse eğer konaklama sorun olmaz ben ayarlarım...Antiparantez ücretler çok uygundur Safranbolu da..
Ayrıca bedavadan rehberlik hizmeti de verilir :))

erener
07-04-2011, 07:27
Safranbolu süper olur..

ibosener
07-04-2011, 07:28

OHhhh be abi yazılarını görmek ne güzel birşey bende bi ara bir sürç-ü lisan mı ettik abimizi küstürdük diye düşündüm megersem işlerdenmiş şenlendi forum muhabbete geelllll

Ah sevgili Esat, sizlere küsmek mümkün mü? Dikkat edersen son mesajlarımın hemen tümü sizlerle buluşmaklar üzerine :)

ibosener
07-04-2011, 07:36
Safranbolu düşünülürse eğer konaklama sorun olmaz ben ayarlarım...Antiparantez ücretler çok uygundur Safranbolu da..
Ayrıca bedavadan rehberlik hizmeti de verilir :))

Birkaç mesaj öncesinde çocuk şarkısını anımsadığımı yazmıştım, bu mesaj ise bende bambaşka bir şarkıyı çağırıştırdı.

"Bu kadar yürekten çağırma bizi, bir sabah ansızın gelebiliriz"...

Bakınız

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=2018.msg35740#msg35740

...

ilkay bu arada samimi teklifin için teşekkür ederim.

Rica ederim taner abi her zaman beklerim. Teklife gerek yok.

o zaman yarın sabah namazından sonra benimle ankaraya gelecek olanlar
listeye isimlerini yazsınlar.bu vesile ile ankara üyelerinin de en azından bir
kısmını bir araya getirmiş oluruz.
oradan ver elini mersin.yasinin mekanda gümüş okla dynoya çıkıp mini şov.
ardından tantuni ziyafeti.cumartesi sabahı kısmetse istanbuldayız.
hadi bakalım...

:D :D :D

Küçük bir uyarıda bulunayım "Dikkat forumdaş çıkabilir" ;)

Ben bu mesajı yazarken sevgili Erener dostum ilk müşterilerden olmuş.

Safranbolu süper olur..

Taner Hocam şarkılardan bir fal tutalım bakalım Safranbolu için ne diyor

Dreamcatcher arkadaşım yaptığım şakalar bir yana Safranbolu gerçekten görmek istediğim bir yerdir.

Dreamcatcher
07-04-2011, 07:39
İbrahim bey sizlerle tanışmak benim için zevk olur...

ibosener
07-04-2011, 07:49
İbrahim bey sizlerle tanışmak benim için zevk olur...

Teşekkürler arkadaşım kısmet olursa o zevk bizler içinde geçerli olur

Ömer Gedik
07-04-2011, 07:59
Konuya ilginin toparlanması için ana sayfada duyuru hazırlanmıştır. Konuyu en azından yer olarak toparlamamız gerekmektedir.

Herkes son fikirleriniz yazsın değerlendirme yapalım.

ibosener
07-04-2011, 08:04
Konuya ilginin toparlanması için ana sayfada duyuru hazırlanmıştır. Konuyu en azından yer olarak toparlamamız gerekmektedir.

Herkes son fikirleriniz yazsın değerlendirme yapalım.

O halde önce ben başlayayım.

Zaman : Nisan ayının ikinci yarısından itibaren her hafta sonu bana uygundur. Tercihim cumartesinden yana olur ki, dönüşte daha rahat olabiliriz. Katılımı düşünen ama Cumartesi çalışan dostlarımız olursa pazar da olabilir tabii.

Yer : Tüm Marmara bölgesi olabilir (Yolu araçlarımızı üzmeyecek bir yer olursa tercih sebebi tabii ;) ) İsim vermek gerekirse Abant, Uludağ,

cmr_cihangir
07-04-2011, 08:15
İbrahim ağabey Cumartesi günü çalışan arkadaşlarımız olabilir. Bu bağlamda katılımı artırmak için Pazar günü sanki daha uygun olacak gibi. Yer olarak tamamen size katılıyorum Marmara bölgesi daha cazip görünüyor.

ibosener
07-04-2011, 08:24
İbrahim ağabey Cumartesi günü çalışan arkadaşlarımız olabilir. Bu bağlamda katılımı artırmak için Pazar günü sanki daha uygun olacak gibi. Yer olarak tamamen size katılıyorum Marmara bölgesi daha cazip görünüyor.

Haklısın tabiii... Bende mesajımda bunu da belirttim zaten. Ama katılımcıların tümü cumartesi müsait olursa; cumartesi benim tercihim olur, yada ben cumartesi de müsaitim anlamında okuyabilirsiniz bunu.

Esat
07-04-2011, 08:30
Omer sabah sabah mest ettin beni ellerine saglik kardesim 23 nisan 25 mayis harici bende gelirim

Ömer Gedik
07-04-2011, 08:33
Anasayfadaki resim artık direk bu konuya yönlendirme yapacaktır.

Herkes uygun gördüğü yeri ve tarihleri lütfen belirtsin. Organizasyonu şimdiden tamamlayalım.

reisG
07-04-2011, 08:33
Cumartesi olması bence de uygun olacaktır. Yoğun ve yorucu bir günün ardından çalışan arkadaşlar pazar günü dinlenebilirler. Zaman,mayıs ayının ilk yarısı olabilir. Marmara bölgesinin doğu/güney doğusu en azından Ankara ve çevresinden gelecek arkadaşların katılmas açısından yardımcı olacaktır. Benim tercihim Bursa olacak.Uludağ, İnkaya veya merkez alternatiflerimiz var orada.

Dreamcatcher
07-04-2011, 08:42
Resi bey İstanbul ile Bursa nın pek bir farkı yok mesafe olarak..Ankara ve aynı boylamda bulunan Kastamonu itibarı ile :)

Esat
07-04-2011, 08:54
Reis abi en stratejik bolge bolu gibi duruyor bide c.tesi calisanlar musait olmayabilir

cmr_cihangir
07-04-2011, 09:03
Cumartesi olursa ne yazık ki eşimle gelemem çekincem bundan ötürü idi. Ama forum üyelerimiz bu konuda hemfikir olursa karşıda çıkmam. Evet Esat sanki Bolu daha iyi gözüküyor. Üstelik geçen sene oraya giden üyelerimiz daha bilinçli bize klavuzluk yapabilirler.

Esat
07-04-2011, 09:08
Abi bu arada sen daha evlenmeden nişanlım deyimini eşim olarak degiştirmişsin hadi hayırlı olsun alıştırmalar geliyor :)

cmr_cihangir
07-04-2011, 09:12
Yahu öyle olmuş :-) Sürçü lisan etmedim umarım....

ibosener
07-04-2011, 09:13
Abi bu arada sen daha evlenmeden nişanlım deyimini eşim olarak degiştirmişsin hadi hayırlı olsun alıştırmalar geliyor :)

Esat çok ince görmüşsün ;)

ibosener
07-04-2011, 09:16

Söyleyene değil söyletene bak derler. Şimdiden böye benimsemiş olmanı mutlu, huzurlu ve uzuuuuun bir evliliğin belirtisi olarak yorumluyorum ;)

cmr_cihangir
07-04-2011, 09:30

Söyleyene değil söyletene bak derler. Şimdiden böye benimsemiş olmanı mutlu, huzurlu ve uzuuuuun bir evliliğin belirtisi olarak yorumluyorum ;)

Sevgili İbrahim ağabey, güzel yorumların için canı gönülden teşekkür ederim. Esat dostum çok zeki bir insan. Bunu yakalaması onun dikkat ve beceresinin kanıtı.

MaLi
07-04-2011, 09:38

Bursadan Mali abimi

Ömer duygulandım valla

Ömer Gedik
07-04-2011, 09:43

Bursadan Mali abimi

Ömer duygulandım valla

Bende :)

MaLi
07-04-2011, 10:10
Gün ile ilgili bende fikrimi söyliyeyim.
Cumartesi mantıklı geliyor. Pazar dinlenme veya konaklamalı gezi için daha uygun olur.

Ama benim için hangi cumartesi olduğu önemli. Mesela bu cumartesi çalışıyorum. Sonraki cumartesi boşum. Ama ondan sonraki 2 cumartesi çalışıyorum.
Bizde cumartesi çalışması biraz karışık

Birde hanımın gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Doğum izni bitti. Bugün görev başı yapıyor.

Ama genede çoğunluk nasıl isterse öyle karar verilsin.
Yer olarakta safranbolu merak ettiğim bir yer. Ama mesafe düşündürüyor.
Bolu herkes için merkez sayılır.

Ömer Gedik
07-04-2011, 10:12
Bolu ve Bursaya ağırlık verdik gibi. Diğer katılımcılarımız da gelsin fikirleri paylaşalım.

Ankara ekibinden de pek ses çıkmıyor. Bahadır abi ve Berkerden cevap bekliyorum. Bende pazar günü taraftarıyım. 1 Mayıs aslında iyi görünüyor. Hemde resmi tatil :)

complication
07-04-2011, 10:30
Ankara yakınlarında olursa aranızda olmaktan zevk duyarım.

ibosener
07-04-2011, 10:30
Gün ile ilgili bende fikrimi söyliyeyim.
Cumartesi mantıklı geliyor. Pazar dinlenme veya konaklamalı gezi için daha uygun olur.

Ama benim için hangi cumartesi olduğu önemli. Mesela bu cumartesi çalışıyorum. Sonraki cumartesi boşum. Ama ondan sonraki 2 cumartesi çalışıyorum.
Bizde cumartesi çalışması biraz karışık

Birde hanımın gelip gelmeyeceğini bilmiyorum. Doğum izni bitti. Bugün görev başı yapıyor.

Ama genede çoğunluk nasıl isterse öyle karar verilsin.
Yer olarakta safranbolu merak ettiğim bir yer. Ama mesafe düşündürüyor.
Bolu herkes için merkez sayılır.

Daha önce okuduğumu hatırlamıyorum. O nedenle bu mesajına cevaben yazayım. Yeni yavru' nun ömrü uzun, bahtı açık olsun inşallah Mali arkadaşım.

BahadırALTUN
07-04-2011, 10:32
Bolu ve Bursaya ağırlık verdik gibi. Diğer katılımcılarımız da gelsin fikirleri paylaşalım.

Ankara ekibinden de pek ses çıkmıyor. Bahadır abi ve Berkerden cevap bekliyorum. Bende pazar günü taraftarıyım. 1 Mayıs aslında iyi görünüyor. Hemde resmi tatil :)

Ben her yere gelirim, Tercihim Uludağ'dan yanadır. 1 Mayıs banada uyuyor. Resmi tatil olşuda elbette dahada güzel .

Ömer Gedik
07-04-2011, 10:35
Ankara yakınlarında olursa aranızda olmaktan zevk duyarım.

zaten amacımız herkesin iştirak edebileceği bir noktada toplanmak olacak. İl il toplanıp bir yerde buluşacağız.

Geçen sene

Ankara 3 araç
Tekirdağ 1 araç
Bursa 1 araç
istanbul 5 araç

idik. Bu sene katılım daha yüksek olur sanıyorum. Ankara ekibiyle beraber gelebilmeni isterim.

reisG
07-04-2011, 10:41
1 Mayıs zaten pazar gününe denk geliyormuş...
1 Mayıs ta çeşitli olayların olma olasılığı ve şehirlere girişte polis aramalarını da dikkate almanızı öneririm...7-8 Mayıs daha iyi diye düşünüyorum...

ibosener
07-04-2011, 10:45
1 Mayıs zaten pazar gününe denk geliyormuş...
1 Mayıs ta çeşitli olayların olma olasılığı ve şehirlere girişte polis aramalarını da dikkate almanızı öneririm...7-8 Mayıs daha iyi diye düşünüyorum...

Çok güzel ve yerinde bir uyarı bence Reis. Teşekkürler

Esat
07-04-2011, 12:39

Ne sürçi ne lisan-ı Cihan abi sen gel gör o kalpteki heycanı...

mimit
07-04-2011, 13:34
Yakın takipteyim konuyu,sınav zamanıma denk gelmez umarım, aaaa buldum zonguldağa gelin :) arkamız yeşil önümüz mavi bir ortam ayarlarım :)

Yasin CCK
07-04-2011, 15:01
Bende hergün göz atıyorum konuya, azınlık grubunda olduğum için çoğunluğun yer belirlemesini bekliyorum. Ama madem fikir beyan etme hakkına sahibiz, bir öneride benden ; Nevşehir. Fonda peribacaları eşliğinde aslanlar ;)

http://www.albumsnaps.com/photos/kapadokya-genel-1-213445.html?raw=1

Tabi ki sadece öneri, çoğunluk ne derse o olur :)

MaLi
07-04-2011, 15:06
Daha önce okuduğumu hatırlamıyorum. O nedenle bu mesajına cevaben yazayım. Yeni yavru' nun ömrü uzun, bahtı açık olsun inşallah Mali arkadaşım.

Amin. Saolasın abi.

MaLi
07-04-2011, 15:09
Bende hergün göz atıyorum konuya, azınlık grubunda olduğum için çoğuluğun yer belirlemesini bekliyorum. Ama madem fikir beyan etme hakkına sahibiz, bir öneride benden ; Nevşehir. Fonda peribacaları eşliğinde aslanlar ;)

Yasin yer çok güzel. Ama Nevşehir için 2-3 gün ayırmak gerek.

ibosener
07-04-2011, 16:28
Bende hergün göz atıyorum konuya, azınlık grubunda olduğum için çoğuluğun yer belirlemesini bekliyorum. Ama madem fikir beyan etme hakkına sahibiz, bir öneride benden ; Nevşehir. Fonda peribacaları eşliğinde aslanlar ;)

http://www.albumsnaps.com/photos/kapadokya-genel-1-213445.html?raw=1

Oooooff Offff.... Bunları görünce bir günlük buluşma değilde bir haftalık bir tur mu? düşünseydik diyesim geliyor :)

Yasin CCK
07-04-2011, 16:55
Oooooff Offff.... Bunları görünce bir günlük buluşma değilde bir haftalık bir tur mu? düşünseydik diyesim geliyor :)

:D

Değilmi hocam, ne güzel olurdu ;) Fikir ve mekan güzel verdiğiniz tepkilerden anladığım kadarıyla fakat hayata geçermi bilmem ?

Bakalım ahali ne diyecek 8)

Esat
07-04-2011, 17:14
Çok güzel yerler yaaaa

Ozan
07-04-2011, 19:53

Bence pazar yorucu olur.Ctesi gidilirse yorgunluğu pazar atılıp ptesi günü mesaiye hazır oluruz.
Benim tarih önerim 30 Nisan.Arkadaşlarında dediği gibi 1 Mayıs riskli olabilir.

Ömer Gedik
07-04-2011, 22:54
Arkadaşlar buluşma yeri olarak önerileri aldık ama günübirlik gezilerde en uygun yer yine Abant görünüyor. Bursa oluşu Ankara üyeleri için zorlu olacaktır. Ayrıca geçtiğimiz Seneki abant buluşmasının hem aileler için(Çocuklarla) hemde bizler için gayet olumlu geçtiğini düşünüyorum.

Tarih belirlememizde en önemli etken tura katılımın en çok olacağı gün şeklinde olacaktır. Burada araştırmamızı ben şu günler kesin gelemem diyenler üzerinden yürümeliyiz. Aslında Cumartesi birçok kişi için uygun olur gibi ama mesela ben cumartesi çalışıyorum ve eminim çalışan da çoktur.

Bu konu üzerinden Gelenekselleşecek Abant Buluşmamız için gün bildirimleri rica ediyorum.

Saygılarımla
Ömer Gedik
FP Yönetimi

ibosener
08-04-2011, 07:43

:D

Değilmi hocam, ne güzel olurdu ;) Fikir ve mekan güzel verdiğiniz tepkilerden anladığım kadarıyla fakat hayata geçermi bilmem ?

Bakalım ahali ne diyecek 8)

Her yeri ayrı güzel bir Ülkemiz var Yasin. Kıymetini bilmek gerek. Yaklaşık 10 sene önce, 3 sene yaz tatillerimi Bilecik Kütahya güzergahından Antalya' ya gidip; Fethiye-İzmir-Çanakkale güzergahından dönerek 10-15 günlük turlarla yaptım (O zaman Mitsubishi' ciydim :D). Alanya-Fethiye arasını diyebilirimki koy koy dolaştım. Bir daha izin yapma fırsatım olmadığı için de diğer bölgelerimize gidemedim. Bu resimleri görünce inan içim gidiyor. Üstüne birde bu yerlerde forum dostlarını görebilme ihtimali varken.....

Ooooofffff Of. Neyse sabah sabah efkar yapmayalım. Allah herkesin gönlüne göre bir hayat nasip etsin.

ibosener
08-04-2011, 07:48

Bence pazar yorucu olur.Ctesi gidilirse yorgunluğu pazar atılıp ptesi günü mesaiye hazır oluruz.
Benim tarih önerim 30 Nisan.Arkadaşlarında dediği gibi 1 Mayıs riskli olabilir.

Cumartesi benim içinde uygun aslında Ozan. Bunu bu konudaki ilk mesajlarımda da belirtmiştim ama cumartesi çalışacak arkadaşlarımız olabileceğini (örneğin Ömer gibi) dikkate almamız gerekecek doğal olarak.

reisG
08-04-2011, 07:52
Buarada Abant'ın göl kıyısındaki rezil yol çalışması halen bitirilmemiş, bir arkadaşım 3 hafta önce fotoğraf turuna gitti. O söyledi.

Esat
08-04-2011, 09:07
Gitmeden kara yollarından sormak lazım...

TanerHoca
08-04-2011, 09:09
madem istikamet belli oldu o halde yavaş yavaş
liste oluşturmaya başlayalım.
tarih olarak ya 30 nisan cumartesi ya da 7(cumartesi) veya 8(pazar) mayıs olacak gibi.
katılacak olanlar şimdilik katılabileceği gün ile birlikte adını yazmaya
başlasın.malum sayılı gün çabuk geçermiş.

tanerhoca +3 cumartesi tercihimdir.pazara da uyarım.
.
.
.
.

reisG
08-04-2011, 09:11
Geçtiğimiz yıl hem Abant'a gidiş hem de yenilen yemek hairkaydı.Ama göl çevresindeki tur çok kötü oldu. Gölün tüm doğallığını bozacak şekilde çevresini toprak ile dolduruyorlardı.Hem delik deşik yolda zıplaya zıplaya hemde toz içinde tur atmıştık. Eğer bana gelen haberdeki gibi durum değişmediyse Abant göl turu programa dahil edilmezse iyi olacak...

Esat
08-04-2011, 09:17
bende turdan yana degilim ama yemege varım :)

TanerHoca
08-04-2011, 09:21

yemek olacak zaten heyecan yapma. :D
göl kanarında tur ekstraydı zaten.o bile güzeldi bence. ;)

listeye adını yazmamışsın...

Esat
08-04-2011, 09:28

yemek olacak zaten heyecan yapma. :D
göl kanarında tur ekstraydı zaten.o bile güzeldi bence. ;)

listeye adını yazmamışsın...

Listeyi görmedim ki agabey benide arka sıralarda bi yere yazın gariban gariban gelirim ben ve minik aslanım

mygold
08-04-2011, 09:52
abant kesin ise yol cok zaman almadıgı için 24 nisan pazar diyorum..

BahadırALTUN
08-04-2011, 10:30
24 Nisan'da ben gelemem ama diger tüm tarihlere uyarım. Cumartesi pazar farketmez.

reisG
08-04-2011, 10:49
Havaalr çok netameli. İstanbul'da dün öğleden sonra 22 dereceyi gördük bugün üşüyoruz.
30 Nisan veya 7 Mayıs olsun.Ben de ucuz benzin bulduğum yerlerden stok yapmaya başlayayım. ;D

ibosener
08-04-2011, 11:02
madem istikamet belli oldu o halde yavaş yavaş
liste oluşturmaya başlayalım.
tarih olarak ya 30 nisan cumartesi ya da 7(cumartesi) veya 8(pazar) mayıs olacak gibi.
katılacak olanlar şimdilik katılabileceği gün ile birlikte adını yazmaya
başlasın.malum sayılı gün çabuk geçermiş.

ibosener (Cumartesi de pazar da olabilir)
.
.
.

ibosener (Cumartesi de pazar da olabilir)
.
.
.
.

Listeye adımı ekledim ama bir konuda bende dikkat çekeyim. Yanlış bilmiyorsam Mayıs ayının 2. Hafta pazar günü Anneler Günüdür. Dolayısı ile 8 Mayı anneler günü olması lazım diye biliyorum. Kararı ona göre verelim

Esat
08-04-2011, 11:16
Bencede burdaki arkadaşlarada uyarsa 24 nisan pazarda olabilir gidip gelecegimiz mesafe sonucta 300 500 km çok ta uzun degil saygılar...

Yasin CCK
08-04-2011, 11:24
Bencede burdaki arkadaşlarada uyarsa 24 nisan pazarda olabilir gidip gelecegimiz mesafe sonucta 300 500 km çok ta uzun degil saygılar...

Ne 300-500'ü yaa :'(

ibosener
08-04-2011, 11:31

Benim için uygundur.

Esat
08-04-2011, 11:42

Ne 300-500'ü yaa :'(

Yasinim seni hesaba katmamıştım kusura bakma sevgili dostum...... :(

complication
08-04-2011, 11:49
naçizane tavsiyem Bolu Gölcük. Abant yolları kötüyse en azından iyi bir alternatif olabilir. Zonguldak lı olduğumdan o bölgelere çok gittim ve Gölcük cidden güzel bir yer.

Esat
08-04-2011, 11:53
naçizane tavsiyem Bolu Gölcük. Abant yolları kötüyse en azından iyi bir alternatif olabilir. Zonguldak lı olduğumdan o bölgelere çok gittim ve Gölcük cidden güzel bir yer.

Gölcük izmit tarafında degil mi?

reisG
08-04-2011, 12:11
Bir alternatif daha sunayım. İznik te olabilir mi? Göl kıyısında nefis alabalık yeme imkanı da var? İznik surları önünde Aslanları sıra sıra dizer resimleriz.

ibosener
08-04-2011, 12:24

O bölgede 2 tane gölcük var. Aşağıdaki resimde görebilirsin Esat.

http://img13.imageshack.us/img13/76/golcuk.jpg

Bir alternatif daha sunayım. İznik te olabilir mi? Göl kıyısında nefis alabalık yeme imkanı da var? İznik surları önünde Aslanları sıra sıra dizer resimleriz.

Benim için uygundur Reis.

MaLi
08-04-2011, 12:40
İzmit de alternatif olabilir.

Esat
08-04-2011, 12:46

O bölgede 2 tane gölcük var. Aşağıdaki resimde görebilirsin Esat.

http://img13.imageshack.us/img13/76/golcuk.jpg

Benim için uygundur Reis.

Şimdi daha aydın oldu benim için dedigim gibi 24 nisan olursa yada başka tarih bana uyar 23 nisan haricindeki masyıs sonu haricindeki tüm tarihler

Ömer Gedik
08-04-2011, 13:45
Herhalde okunmadı diye düşünüyorum. Tenrhocam ve ben artı kyer önerisi faslını geçmek gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca artık zaman konuşmamız gerekiyor. Kim geliyor ise bana şu günler uyar şu kişi geleceğim desin. Tanerhocamla başlayan listeyi devam ettirelim. Ben işyerimle görüşüp gelebileceğim net tarihi yazacağım.

Arkadaşlar buluşma yeri olarak önerileri aldık ama günübirlik gezilerde en uygun yer yine Abant görünüyor. Bursa oluşu Ankara üyeleri için zorlu olacaktır. Ayrıca geçtiğimiz Seneki abant buluşmasının hem aileler için(Çocuklarla) hemde bizler için gayet olumlu geçtiğini düşünüyorum.

Tarih belirlememizde en önemli etken tura katılımın en çok olacağı gün şeklinde olacaktır. Burada araştırmamızı ben şu günler kesin gelemem diyenler üzerinden yürümeliyiz. Aslında Cumartesi birçok kişi için uygun olur gibi ama mesela ben cumartesi çalışıyorum ve eminim çalışan da çoktur.

Bu konu üzerinden Gelenekselleşecek Abant Buluşmamız için gün bildirimleri rica ediyorum.

Saygılarımla
Ömer Gedik
FP Yönetimi

Esat
08-04-2011, 14:45
Herhalde okunmadı diye düşünüyorum. Tenrhocam ve ben artı kyer önerisi faslını geçmek gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca artık zaman konuşmamız gerekiyor. Kim geliyor ise bana şu günler uyar şu kişi geleceğim desin. Tanerhocamla başlayan listeyi devam ettirelim. Ben işyerimle görüşüp gelebileceğim net tarihi yazacağım.

Saygılarımla
Ömer Gedik
FP Yönetimi

Sevgili yöneticim bende c.tesi çalışıyorum bizi aydınlattıgın için teşekkür ederiz yer tam olarak abant ama tarih hakkında tam bi birlige varmamız lazım gibi ben her pazar gelebilirim gibi duruyor ama her c.tesi için söz veremem

Ömer Gedik
08-04-2011, 16:29
Lütfen kaç kişi düşünülüyorsa onuda belirtin ayrıca liste halinde gidelim.

reisG
08-04-2011, 17:05
cumartesi de pazar da uyar bana
reisG ailesi oalrak toplam 3 kişiyiz...........

Esat
08-04-2011, 17:17
Lütfen kaç kişi düşünülüyorsa onuda belirtin ayrıca liste halinde gidelim.

Min 1 max4 :)

TanerHoca
08-04-2011, 17:22
arkadaşlar liste halide atarsak mesajlarımızı toparlamak kolay olur. ;)

tanerhoca +3(farketmez)
ibosener +? (farketmez)
reisG +2(farketmez)
esat veya +3
bahadır+1(24 nisan hariç)
muhti+1(24 nisan hariç)
.
.
.
.

muhti
08-04-2011, 17:34
24 nisan bana uymuyor malesef o tarihte yavru vatanda olacağım.. 7-8mayıs haftasonu benim için uygun gibi görünüyor tabi çoğunluğa uymak şartıyla söylüyorum bunu sonuc olarak 24nisan haricinde mutlaka katılmaya çalışacağım yanımda +1 kişiyle..

muhti
08-04-2011, 17:40
bu arada cumartesi sorunum yok benim de. bana cumartesi de uyar pazar da.

Ozan
08-04-2011, 20:56
arkadaşlar liste halide atarsak mesajlarımızı toparlamak kolay olur. ;)

tanerhoca +3(farketmez)
ibosener +? (farketmez)
reisG +2(farketmez)
esat veya +3
muhti+1(24 nisan hariç)
Ozan+2(Tarih farketmez)
.
.
.

otmotvmhndsi
08-04-2011, 21:03
berker + 1 ne zaman derseniz olur gibi duruyor...

Ozan
08-04-2011, 21:05
Aslında bu ay içinde bir pazar günü Abant'a ve Gölcük'e gidip bir fizibilite yapmalı.Geniş ve güzel bir yer ayarlamak lazım.Gerekirse oradaki restorant ve lokantalarla pazarlık yapalım.Ben bu 1-2 hafta içerisinde müsaitim.Tarihi netleştirelim bu fikrimi uygulamaya koyalım derim.

Esat
08-04-2011, 22:21
Aslında bu ay içinde bir pazar günü Abant'a ve Gölcük'e gidip bir fizibilite yapmalı.Geniş ve güzel bir yer ayarlamak lazım.Gerekirse oradaki restorant ve lokantalarla pazarlık yapalım.Ben bu 1-2 hafta içerisinde müsaitim.Tarihi netleştirelim bu fikrimi uygulamaya koyalım derim.

Ozan abi haftaya olmaz ama bi sonraki hafta gidiceksen 2 gün önceden de haber edersen bana beraber gideriz fizibilite için hastaları ayarlarım ben

Ozan
08-04-2011, 22:49

Ozan abi haftaya olmaz ama bi sonraki hafta gidiceksen 2 gün önceden de haber edersen bana beraber gideriz fizibilite için hastaları ayarlarım ben

Kardeşim forumun akil adamlarından da yorum alalım öyle karar verelim.Ben akıncı olmaya hazırım.
Geçen sene herşey çok acil olduğu için ben yemek yediğimiz yeri pek beğenmemiştim.Bu sene kusursuz bir organizasyon olsun istiyorum

Esat
08-04-2011, 22:57

Kardeşim forumun akil adamlarından da yorum alalım öyle karar verelim.Ben akıncı olmaya hazırım.
Geçen sene herşey çok acil olduğu için ben yemek yediğimiz yeri pek beğenmemiştim.Bu sene kusursuz bir organizasyon olsun istiyorum

Bence çok mantıklı bi karar tabi ortak bi karar olması daha iyi bu arada
seninle çıkarım her yola OZAN abiii:)

SAMET010
08-04-2011, 23:00
24 nisan bana uymuyor malesef o tarihte yavru vatanda olacağım..

yavru vatanda iş mi tatil mi var, isterseniz burada mini bulusmaya ben varım :)

Ozan
08-04-2011, 23:09

Yola çıkmadan senle bir linco testine çıkmak istiyorum Esat.
18 leri sardın kafama.Habire veriyorsun zehiri.Ne güzel rinjani alacaktım ya. :-[

muhti
08-04-2011, 23:20

gezmek için gidiyorum. lefkoşa da öğrenci bir arkadaşın evi var onun yanına gidiyorum. ilk defa gideceğim yavru vatana görmek lazım. 21-25nisan arası oradayım ben sizde ordasınız sanırım. görüşebiliriz tabi kıbrıs buluşması süper olur bende varım o halde ;)

Esat
08-04-2011, 23:22

18 leri sardın kafama.Habire veriyorsun zehiri.Ne güzel rinjani alacaktım ya. :-[

Ozan abicim ne zaman istersen bi telefon açman yeterli linco testi için şu an dizi çekimi var bizim orda gelen bi bakıyor bi geçiyor gururlandırdı beni gene :)

erener
08-04-2011, 23:32
Hadi bakalım hayırlısı olsun, ciddi bir aksilik çıkmaz ise ben+1 geleceğim..

Ozan
08-04-2011, 23:38

Ozan abicim ne zaman istersen bi telefon açman yeterli linco testi için şu an dizi çekimi var bizim orda gelen bi bakıyor bi geçiyor gururlandırdı beni gene :)

Esat'ım pm attım

Esat
08-04-2011, 23:42

Esat'ım pm attım

Cevap sende abicim :) ben bu arada gitme konsuunda ciddiyim sana eşlik ederim eger işlerimide ayarlarsam tabikide bizde satma kolay biliosun hemen bi kongre düzenliyoruz hooop aradan çıkıyoruz :)

SAMET010
09-04-2011, 16:29

gezmek için gidiyorum. lefkoşa da öğrenci bir arkadaşın evi var onun yanına gidiyorum. ilk defa gideceğim yavru vatana görmek lazım. 21-25nisan arası oradayım ben sizde ordasınız sanırım. görüşebiliriz tabi kıbrıs buluşması süper olur bende varım o halde ;)

memnun olurum bende telefonumu özelden atıyorum istediginiz zaman ayırabilirsiniz :) bende girnedeyiim

Ömer Gedik
09-04-2011, 21:37
tanerhoca +3(farketmez)
ibosener +? (farketmez)
reisG +2(farketmez)
esat veya +3
muhti+1(24 nisan hariç)
Ozan+2(Tarih farketmez)
Berker +1 (Tarih farketmez)
OmerG+1 (7-8 mayıs hariç)
......
.....
....

Lütfen listeyi devam ettirelim.

whynot2
10-04-2011, 18:37
pazar gunleri haric herhangi bir cumartesi olursa bana uygundur +1 de benden :)

Ozan
10-04-2011, 19:08
tanerhoca +3(farketmez)
ibosener +? (farketmez)
reisG +2(farketmez)
esat veya +3
muhti+1(24 nisan hariç)
Ozan+2(Tarih farketmez)

......
.....
....

Vay be whynot ile beraber toplam 10 araç.
Ankara'nın seymenleri nerelerdesiniz? :)
Herkes attı tuttu birde buluşma olsun diye :( :( :(
Bumudur yani?

ibosener
10-04-2011, 19:36
tanerhoca +3(farketmez)
ibosener +2 (farketmez)
reisG +2(farketmez)
esat veya +3
muhti+1(24 nisan hariç)
Ozan+2(Tarih farketmez)
......
.....
....

Bende kişi sayısını 2 olarak düzelttim

hakan
10-04-2011, 20:45
izmir ödemiş bozdağ yada manisa spil farklı altarnatif olabilir-hatta oradan toplu şekilde çeşmeye hareket ve gece eğlence yapılabilir

TanerHoca
10-04-2011, 22:04
izmir ödemiş bozdağ yada manisa spil farklı altarnatif olabilir-hatta oradan toplu şekilde çeşmeye hareket ve gece eğlence yapılabilir

düzenlenecek olan buluşmanın günübirlik bir buluşma olduğu gözden kaçmış galiba...

Esat
10-04-2011, 22:08
Taner abi bence tarih icin senin bi agirligini koyman lazim bu konuya hersey tamam ama tarih belirsiz

individual
10-04-2011, 22:15

bende her hafta içi gidiyorum , yarında gidicem.
mehmetçik taraflarında kalıyorum.

bu arada 24 nisanda benimde planım var. diğer günler uyar( büyük ihtimal gelirim-kişi sayısını bir haftaya kadar netleştiririm)

Esat
10-04-2011, 22:29
Hocam madem her hafta gidiyorsun orda hem komforlu hemde ekonomik bi yemek yiyebilecegimiz dinlenebilecegimiz bi yer tavsiyesi yada gorusmesi yapabilirmisin?

Ozan
10-04-2011, 22:34
Hocam madem her hafta gidiyorsun orda hem komforlu hemde ekonomik bi yemek yiyebilecegimiz dinlenebilecegimiz bi yer tavsiyesi yada gorusmesi yapabilirmisin?

Esatım seni bilmem ama ben Kıbrıs'a günübirlik gitmem :laugh:

Esat
10-04-2011, 22:40

Ozan abi bi iki gundur sakarlik yapmiyordum:)
Telefondan yazdig icin tam okuyamamisim bende abanta gidiyor sandim:)

individual
10-04-2011, 22:43

;D

γuяdaeя
10-04-2011, 22:47

Bakıyorum sen bu telefona fazla çamur atmaya başladın. Herşeyi de ona mal edemezsin ki canım :P ;D

Ozan
10-04-2011, 22:50
Esat şimdi fizibilite turuna ne zaman gidiyoruz?
Kimseden ses sada yok.Senle ben gideceğiz herhalde

Esat
10-04-2011, 22:57
Ozan abim p.tesinden sonra 1 hafta yokum haftaya hangi gun dersen olur(17sinden sonra)

Esat
10-04-2011, 22:58

Bakıyorum sen bu telefona fazla çamur atmaya başladın. Herşeyi de ona mal edemezsin ki canım :P ;D

Yurdaer abicim ne yapalim bi sekilde yukumuzu hafifleticez:)

TanerHoca
11-04-2011, 09:04
Taner abi bence tarih icin senin bi agirligini koyman lazim bu konuya hersey tamam ama tarih belirsiz

esat tarih konusu ömerin durumuna göre netleşecek.yapılacak bir genel buluşmada
forumun kurucusunun da olması en güzeli olacaktır. ;)

Ömer Gedik
11-04-2011, 11:13
Hocam benim için en uygun tarih 14-15 mayıs olacak sanırım. 8 mayısta şirkette pazar nöbetçisiyim. Haliyle Bir sonraki hafta cuma veya cumartesi izinli olacağım dolayısıyla 13-15 veya 14-15 izinli olmuş olacağım.

ibosener
11-04-2011, 11:16
Hocam benim için en uygun tarih 14-15 mayıs olacak sanırım. 8 mayısta şirkette pazar nöbetçisiyim. Haliyle Bir sonraki hafta cuma veya cumartesi izinli olacağım dolayısıyla 13-15 veya 14-15 izinli olmuş olacağım.

14 Mayıs Cumartesi izinli olma ihtimalin varsa bu durumda buna da bir oylama mı? açılsa. 14 Mayıs Cumartesi mi? 15 Mayıs pazar mı? diye. Ne dersiniz?

Ömer Gedik
11-04-2011, 11:19
İbrahim abi artık oylama istemiyorum. :S Çünkü yere karar verdik gün belirtin dediğimizde bile sadece birkaç kişiden ses çıkıyor. Bundan sonraki buluşmlararımızda herşey net olacak. Oylama ve fikir alma durumu ile başarısız olduğumuz aşikar.

ibosener
11-04-2011, 11:22
İbrahim abi artık oylama istemiyorum. :S Çünkü yere karar verdik gün belirtin dediğimizde bile sadece birkaç kişiden ses çıkıyor. Bundan sonraki buluşmlararımızda herşey net olacak. Oylama ve fikir alma durumu ile başarısız olduğumuz aşikar.

O halde tarihi siz belirleyin durumu uygun olan gelir Ömer. Bu da bir çözümdür.

Black308
11-04-2011, 12:29
kusura bakmayın listeye nasıl ulaşacağımı bulamadım. Beni de ekler misiniz?

Black308 +1 (Kısıt yok ama Ctesi tercihimdir.)

MaLi
11-04-2011, 12:44
tanerhoca +3(farketmez)
ibosener +2 (farketmez)
reisG +2(farketmez)
esat veya +3
muhti+1(24 nisan hariç)
Ozan+2(Tarih farketmez)
Black308 +1 (Kısıt yok ama Ctesi tercihimdir.)
MaLi +2 (14 Mayıs uygun)
......
.....
....

cmr_cihangir
11-04-2011, 14:15
cmr_cihangir +1 (Cumartesi olursa yalnız ben gelebilirim)

Ömer Gedik
12-04-2011, 02:04
Arkadaşlar detaylar belli olmuştur. Katılımda karar değişiklikleri lütfen belirtilsin.

Yer: Abant
Tarih: 14/05/2011

Katılım belirtecekler lütfen Kendileri hariç kaç kişi geleceklerse +1 gibi belirtsin.

Örneğin ben kardeşimide alıp geleceğim haliyle

OmerG+1 yazıyorum yani iki kişi.

Eğer direk kişi adeti belirtecekseniz isminizin yanın kişi sayısını parantez içinde yazın

Örneğin OmerG (2 kişi ) gibi...

TanerHoca
12-04-2011, 07:05
OmerG+1
tanerhoca+3
.
.
.

BahadırALTUN
12-04-2011, 07:05
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
.
.
.

TanerHoca
12-04-2011, 07:53
ne duruyorsunuz ekleyin listeye isminizi ;)

http://img35.imageshack.us/img35/7027/abantforumpeugeot132618.jpg

reisG
12-04-2011, 08:05
Liste istim üzerindeydi ,yenilenme gereği duyuldu herhalde
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2

TanerHoca
12-04-2011, 08:12
Liste istim üzerindeydi ,yenilenme gereği duyuldu herhalde
...

reis, tarih net değildi.şimdi tarih 14 mayıs cumartesiolarak netleşti.
netleşen tarihe göre de listeyi güncellemek gerekir. ;)

reisG
12-04-2011, 08:42
Anlaşılmıştır

cmr_cihangir
12-04-2011, 09:13
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir Cumartesine denk geldiğinden ne yazık ki bi ben varım : (

ibosener
12-04-2011, 09:16
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
ibosener (benimde şimdilik tek ben geleceğim gibi görünüyor. eşimin gelme durumu mayıs başında belli olur)

MaLi
12-04-2011, 09:23
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
ibosener (benimde şimdilik tek ben geleceğim gibi görünüyor. eşimin gelme durumu mayıs başında belli olur)
MaLi +1 kızımıda yazmama gerek yok herhalde:)

otmotvmhndsi
12-04-2011, 10:08
16 Mayıs'ta Finallerim Başlayacağından Katılamıyorum ben arkadaşlar =(((

Katılan arkadaşlara iyi eğlenceler...

individual
12-04-2011, 11:43
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
individual

MaLi
12-04-2011, 11:46
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual

Dreamcatcher
12-04-2011, 12:59
Sevgili dostlar ben de katılmayı çok istiyorum ama işlerim dolayısı ile yalancı çıkmaktan çekindiğim için birşey diyemiyorum..

İlkay
12-04-2011, 16:50
Mrb arkadaşlar benim gelme durumum %50i %50 Mayıs başı belli olucak.

Ozan
12-04-2011, 19:16
O günlerde yeğenimin doğma ihtimali çok fazla...
Şayet durum müsait olursa bende gelirim.Ama garantisi yok şimdilik.
Şimdilik planlar bensiz olsun :(

mygold
12-04-2011, 21:18
berker sınavlarım var dıyor ozan abı gelemeyebılırım dıyor en ıyısı tarıhı degistırelım arkadaşlar...

Ozan
12-04-2011, 21:34
berker sınavlarım var dıyor ozan abı gelemeyebılırım dıyor en ıyısı tarıhı degistırelım arkadaşlar...

Mücahit ilk planlanan tarihten yaklaşık 20 gün ileri ötelendi.1 ay sonraya kimse garanti veremezki.

BahadırALTUN
12-04-2011, 21:50
1 Mayıs'ta yapalım .

mygold
12-04-2011, 21:51
o zaman buluşma tarıhi yaklastıkca hersey netlesecek herhalde.. hayırlısı bakalım..

mygold
12-04-2011, 21:53

Mücahit ilk planlanan tarihten yaklaşık 20 gün ileri ötelendi.1 ay sonraya kimse garanti veremezki.

sende haklısın abi..

hakan308
12-04-2011, 22:03
Doğum günüm + okulda şenlik haftası ben katılamıyacağım sizlere iyi eğlenceler

reisG
13-04-2011, 07:58
Bugün itibariyle gelirim deyipte listeye adını yazanlardan Bahadır hariç herkes İstanbul ekibi.

BahadırALTUN
13-04-2011, 08:13
Bu gidişle kalabalık olsun diye ben annemle kayınvalideyi de getireceğim. :)

TanerHoca
14-04-2011, 11:15
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual

bu kadar mıyız? yoksa daha nasılsa bir ay var diye mi bekliyoruz?

cmr_cihangir
14-04-2011, 11:21
Kendi adıma Cumartesi hususu biraz planımı bozdu hocam. Ama hep söylediğim gibi ben genel görüşe uyarım.

mygold
14-04-2011, 11:24
buluşmaya yakın katılım sayısı dahada netlesır taner hocam..

Ömer Gedik
14-04-2011, 21:48
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual
Soylukan(Belki +1)

406 Coupe mizde listeye eklendi. Bu sene çeşitliliğimiz fazla olacak sanırım. :D

Bu sene katılırım diyenlerden araçlar
1 Adet 406 Coupe
1 Adet 307 Hb
1 Adet 308 Sw
3 Adet 308 Hb
3 Adet 407 Sedan

TanerHoca
15-04-2011, 08:11

yenge 308 le sen de 407 ile gelirseniz epey bir katkı sağlamış olursunuz :havali: :P

Ömer Gedik
15-04-2011, 08:21

yenge 308 le sen de 407 ile gelirseniz epey bir katkı sağlamış olursunuz :havali: :P

Makul :D

BahadırALTUN
15-04-2011, 08:34

Makul :D

Yenge ye bir şöför bulmak lazım Uzun yok tecrübesi yok. Ama dur bakalım benim gözetimimde uzun yok tecrübesi kazanırsın felan diye kandırmaya çalışayım. ;) . Bir de söyle bir durum var. Kendi arabasıyla gelirse kayınvalideyi keşin getirir. :D

TanerHoca
15-04-2011, 08:38
... Bir de söyle bir durum var. Kendi arabasıyla gelirse kayınvalideyi keşin getirir. :D

bizim açımızdan sorun yok 8) :laugh:

mygold
15-04-2011, 09:18
taner hocam gecen sene buluşmaya gıderken biz zor yetişiyorduk bahadır abiye ^-^. uzun yol tecrubesı derken bahadır abi virajlara 180km - 200km hızla girmekten bahsediyor ;).. haliyle dogal olarak yengenın işi zor..
ama şunuda soylemeden edemıyecem bahadır abı 407 nın hakkını verıyor :havali:

ben 2 yada 4 kişi ile buluşmada olacam inşallah..listeye ekleneyim rica ederim... ;D

TanerHoca
15-04-2011, 09:28
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual
Soylukan(Belki +1)
mygold +1 veya+3

TanerHoca
15-04-2011, 09:30
taner hocam gecen sene buluşmaya gıderken biz zor yetişiyorduk bahadır abiye ^-^. uzun yol tecrubesı derken bahadır abi virajlara 180km - 200km hızla girmekten bahsediyor ;).. haliyle dogal olarak yengenın işi zor..

:o :o :o
biz de burada virajlara hız kesmeden giriyoruz diye kendimizi avutuyoruz :(

mygold
15-04-2011, 09:41

:o :o :o
biz de burada virajlara hız kesmeden giriyoruz diye kendimizi avutuyoruz :(

teknik meseleler işte hocam. buluşmada ogrenırız bahadır abıden..
not:BMW bu işin içinde gibi 8)

Esat
15-04-2011, 14:18
Arkadaşlar bir süredir yokum birazda yogunlugum var en yakın zamanda kucaklaşmak üzere...:)

Yasin CCK
15-04-2011, 15:13
Arkadaşlar bir süredir yokum birazda yogunlugum var en yakın zamanda kucaklaşmak üzere...:)

Özlettin kendini, hoşgeldin Esatcım ;)

ibosener
15-04-2011, 15:43

Hoşgeldin Esat.

Esat
15-04-2011, 16:36

Özlettin kendini, hoşgeldin Esatcım ;)

Yasinim valla ne yalan söyleyeyim sesini duydum çok mutlu oldum Taner abide aramış öglen sonradan konuştuk çok teşekkür ederim dostum..

Esat
15-04-2011, 16:37

Hoşgeldin Esat.

Hoş bulduk İbrahim agabeycigim facebook ta da fotoya yazmışsın çok teşekkür ederim abicim bende çok özledim...

TanerHoca
15-04-2011, 17:08
esat tekrar hoşgeldin. :)
biliyorum cumartesileri çalışıyorsun ama listeyi es geçme ekle kendini
yılda bir olan birşey ne de olsa ;)

TanerHoca
15-04-2011, 17:11
geçen sene iki başta 407 ler vardı bakalım bu sene nasıl bir dizilim olacak :havali:

http://img823.imageshack.us/img823/6519/abantforumpeugeot082313.jpg

Esat
15-04-2011, 17:15
esat tekrar hoşgeldin. :)
biliyorum cumartesileri çalışıyorsun ama listeyi es geçme ekle kendini
yılda bir olan birşey ne de olsa ;)

Hoş bulduk Aslan Taner abim ya şimdiden söz vermek çok zor benim adıma tabi amma velakin gelmek için tüm çabalarımı seferber edecegim...

mygold
15-04-2011, 18:19
esat hoşgeldın ozlettın kendını .. ;)

Esat
15-04-2011, 18:32
esat hoşgeldın ozlettın kendını .. ;)

Sagolasın mucahit abi teşekkür ederim bende sizleri çok özledim... :)

Ömer Gedik
16-04-2011, 22:09
geçen sene iki başta 407 ler vardı bakalım bu sene nasıl bir dizilim olacak :havali:

http://img823.imageshack.us/img823/6519/abantforumpeugeot082313.jpg

Bu sene daha güzel bir karma oluşturacağız sanırım. :) 307 ve 406 Coupe de ayrı renk katacaktır.

Ayrıca lütfen gelebilme ihtimali olan arkadaşlarımızda katılımı etkileyen durumu bildirsin veya şu tarihte belirticeğim derse sevinirim.

muhti
17-04-2011, 22:04
katılmayı çok istiyorum. şuan için yüzde 50-50 gibi gözüküyor. nisan sonuna doğru kesin durumumu bildireceğim. katılırsam +1 olarak geleceğim.

TanerHoca
18-04-2011, 09:25
katılmayı çok istiyorum. şuan için yüzde 50-50 gibi gözüküyor. nisan sonuna doğru kesin durumumu bildireceğim. katılırsam +1 olarak geleceğim.

gelirsen çok güzel olur.zaten kısmet olursa istanbul ekibi olarak yola birlikte çıkacağız :f1

Ozan
22-04-2011, 22:43
Ya bu katılım neden böyle kaldı.Geçen seneyi aranacak herhalde.

Cem B
24-04-2011, 01:20
sanırım bir aksilikte olmazsa 2 kişi olarak geleceğim bende.hayırlısı bakalım:)

Ömer Gedik
24-04-2011, 08:52
OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual
Soylukan(Belki +1)
mygold +1 veya+3
Ozan +2
Baskan +1

Ozan abi Senide listeye ekledim şu an katılım 12 14 mayıs yaklaştığında katılımın artacağını düşünüyorum.

otmotvmhndsi
24-04-2011, 10:31
Bende gelmeyi çok istiyorum ama bakalım erkenden çalışmaya başlayabilirsem 14'ünde aranızda olabilirim...

TanerHoca
25-04-2011, 13:33
güncel :)

OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual
Soylukan(Belki +1)
mygold +1 veya+3
Ozan +2
Baskan +1

Ozan abi Senide listeye ekledim şu an katılım 12 14 mayıs yaklaştığında katılımın artacağını düşünüyorum.

TanerHoca
27-04-2011, 17:43
Bende gelmeyi çok istiyorum ama bakalım erkenden çalışmaya başlayabilirsem 14'ünde aranızda olabilirim...

berker seni erkenden çalışmaya başlaman noktasında motive etmesi için adını listeye ekliyorum ;)

OmerG+1
tanerhoca+3
Bahadır+1
reisG + 2
cmr_cihangir
ibosener
MaLi +1
individual
Soylukan(Belki +1)
mygold +1 veya+3
Ozan +2
Baskan +1
Berker ÇELİK

Ömer Gedik
27-04-2011, 17:47
Nedir bu Abant buluşma ekibindeki listenin durumu arkadaşlar??? Tarih yaklaşıyor katılımları lütfen belirtelim herkesi orada görmek istiyoruz.

TanerHoca
27-04-2011, 22:03
hazır aktif görünen üye çokken... ;)

Ozan
27-04-2011, 22:44
Kısır bir buluşmaya doğru hızla ilerliyoruz.Hadi Hayırlısı... :bye2

reisG
27-04-2011, 23:03
Kısır bir buluşmaya doğru hızla ilerliyoruz.Hadi Hayırlısı... :bye2

:uyku2

TanerHoca
28-04-2011, 10:46