PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Köpek balığım'' SATILDI

Sayfa : 1 [2]

Ranilin
09-05-2011, 23:38
Yazıklar olsun aracı o hale sokana ne diyeyim :bam3

Tamam zevkler ve renkler tartışılmaz ama o da bir yere kadar arkadaş :kizgin

Ömer Gedik
09-05-2011, 23:48
Yazıklar olsun aracı o hale sokana ne diyeyim :bam3

Tamam zevkler ve renkler tartışılmaz ama o da bir yere kadar arkadaş :kizgin

Aracı elinden geri alacaksın bak bakalım bir daha yapabiliyormu?

Aracın bulunduğu adresi verebilirim. Gece baskını veririz. :havali

Yasin CCK
10-05-2011, 08:30
kaliperlere de boya şart artık. :spiteful

Hocam kaliperleri boyamak biraz bana zor geldi çünkü sprey ile boyandımı biraz dağınık duruyor ve fazla sırıtıyor. Onun yerine tabanca sprey ile boyatmak veya brembo plastik kaliper kapağı taksak nasıl olur. :akilli :insaat2 ( kışlıklara geçtimi geri sökülecek heralde. :kafa)

buna en çok yasin sevinir :gul5

:dans4 :dans5

erkanayasli
07-06-2011, 21:01
ahan da o fotoğraf...

http://img687.imageshack.us/img687/2734/k407.png

arkadaşlar herkese keyifli forumlar. konuyu bir ay sonra hortlatcaz ama kısa bilgiler veriyim. ben ankaradan erkan. arkadaşımızın konusunda benimde aracımın resimleri paylaşılmış. beğendiğinize sevindim. egzos ucu denilmiş uc değil supersprint 60mm oval egzos kullandık araçta. ayrıca downpipedan sona kadar 60mm egzos custom egzos yaptık. bu açıdan pek begenilmemiş ama arkadan gerçekten güzel duruyor. chipli araçlarda egzosla desteklenirse iyi sonuçlar alınıyor. benim aracım 2.0hdi. kara tren gibi gidiyordu evvelden ama komple egzosdan sonra turbo basıncta biraz artış oldugu için duman olayı azaldı. ayrıca yay takmak isteyen arkadaşlar var okudugum kadarıyla. onlarada kesinlikle sadece yay tavsiye etmem. ön amortisörleri erkenden patlatırsınız. daha sonrada kafadaki aliminyum takozları kırarsınız. benim tavsiyem. vogtland yay ile koni fsd kit veya bilstein amortisördür. sadece yayla araca cok ızdırap veririsiniz. ben kısa süre o şekilde kullandıktan sonra koni fsd kit ile olayı çözdüm. takacak arkadaşlara duyrulur. iki kere işçilik vermesinler. ayrıca chipten ve egzosdan sonra frenlerde erken şişmeye başlıyor. onlara el attık coupe ve v6 larda kullanılan 330mm diskleri ve cift piston kaliperlerle değiştirdik. ankarada galaxie li 407 olduguna sevindim. istanbulda yok herhalde 3üde ankarada. ben 2007 yılında binbir zorlukla getirttim fransadan servise sipariş ile. şimdi stokta bulunması cok güzel. söyliyceklerim şimdilik bu kadar araçlara nazar değmesin diyelim. maşallah.

Abdullah
07-06-2011, 21:16
ahan da o fotoğraf...

http://img687.imageshack.us/img687/2734/k407.png

araca bayağı modifiye yapmışsınız kazasız belasız sürüşler dilerim. Bu arada İstanbulda Galaxie li 407 var TanerHocamın Gümüş Ok u

arkadaşlar herkese keyifli forumlar. konuyu bir ay sonra hortlatcaz ama kısa bilgiler veriyim. ben ankaradan erkan. arkadaşımızın konusunda benimde aracımın resimleri paylaşılmış. beğendiğinize sevindim. egzos ucu denilmiş uc değil supersprint 60mm oval egzos kullandık araçta. ayrıca downpipedan sona kadar 60mm egzos custom egzos yaptık. bu açıdan pek begenilmemiş ama arkadan gerçekten güzel duruyor. chipli araçlarda egzosla desteklenirse iyi sonuçlar alınıyor. benim aracım 2.0hdi. kara tren gibi gidiyordu evvelden ama komple egzosdan sonra turbo basıncta biraz artış oldugu için duman olayı azaldı. ayrıca yay takmak isteyen arkadaşlar var okudugum kadarıyla. onlarada kesinlikle sadece yay tavsiye etmem. ön amortisörleri erkenden patlatırsınız. daha sonrada kafadaki aliminyum takozları kırarsınız. benim tavsiyem. vogtland yay ile koni fsd kit veya bilstein amortisördür. sadece yayla araca cok ızdırap veririsiniz. ben kısa süre o şekilde kullandıktan sonra koni fsd kit ile olayı çözdüm. takacak arkadaşlara duyrulur. iki kere işçilik vermesinler. ayrıca chipten ve egzosdan sonra frenlerde erken şişmeye başlıyor. onlara el attık coupe ve v6 larda kullanılan 330mm diskleri ve cift piston kaliperlerle değiştirdik. ankarada galaxie li 407 olduguna sevindim. istanbulda yok herhalde 3üde ankarada. ben 2007 yılında binbir zorlukla getirttim fransadan servise sipariş ile. şimdi stokta bulunması cok güzel. söyliyceklerim şimdilik bu kadar araçlara nazar değmesin diyelim. maşallah.

İlkay
21-07-2011, 20:23
Merhaba arkadaşlar: Malum yaz dönemi hepimiz tatil için araçlarımızla yol yapıyoruz, Bende tatile çıkmadan önce aracımı kontrol ettirmek için yetkili servise götürdüm. Aslında ön balataların 3000 km arka balataların 7000 km daha ömrü vardı. Ama kafam rahat olsun diye: ön ve arka balataları yetkili serviste değiştirdim. Yola çıkacak arkadaşlar kesinlikle yola çıkmadan bir gün önce değiştirmeyin. Benim en büyük yanlışım bu oldu yeni fren balataları araca alışana kadar bir rodaj süresi varmış. Sürtme ve aracı tutma yaptı ve tam olarak balataların disk yüzeyinin şeklini alması ve alışması: 300 km sürdü ve bu sürejde aracın disklerinde hafif sürtme sesi ve disk yüzeyinde fren kullanmadan bile aşırı ısınma yaptı. Rodaj süresini geçirdim şu anda 2200 km kullandım. mütişler ve kesinlikle ses ve ıslık çalmıyorlar. Gerçekten orjinal balata piyasa satılan ikinci kalite ürüne göre süper.
Balatalar ön ve arka takım olarak orjinal T R W takıldı yetkili serviste.
Fiyat olarak:

Ön fren balata 130,29 tl kdv hariç
Arka fren balata 90,55 tl kdv hariç
İskonto: % 5
Ön fren balata sökme takma 43,28 tl kdv hariç
Arka fren balata sökme takma 48,69 tl kdv hariç
İskonto:% 14

Toplam kdv dahil: 340,89 tl

Bu arada usta fren kaliperlerine sökerken Ustama brembo plastik kaliperlerin araca montaj yapılabilirliğini sordum. Önce kırılabilir dedi daha sonra kaliper kapaklarımı almamı ve üstünde denememizi tavsiye ettin dolaştığım bütün aksesuar cılarda fiyatı: 120 tl isteyen 85tl isteyen 75 tl isteyen kimne tutturursa. Bu arada ürünlerin kalite ve markası aynı bende bir aksesuarcı dan 55,00 tl ye aldım ve araç lifte iken denedik kapaı montajlamadan tutup jantı taktık ve sorun yaratmıycağını görünce montajına başladık kaliper kapaklarını, kaliper demirlerine vidalattırarak montaj yaptırdım. Kesinlikle balataya ve herhangi bir yerine gelmedi alt ve üst taraftan boşta duran kaliper demirlerine montaj yaptırdım gerçekten araca çok yakıştı. Ben ses ve düşme yapar diye düşünmüştüm 2000 km den fazladır kullanıyorum hiç bir zararı,sürtmesi,kırılması olmadı bütün gözleri üzerimize topladık tek kötülüğü bu oldu.

http://img856.imageshack.us/img856/8353/07072011582.jpg

http://img593.imageshack.us/img593/808/07072011577.jpg

mygold
21-07-2011, 20:38
ilkay hayırlı olsun kaliperler emınım yakısmıstır ama şu kırmızı kalıperlerı bırde arac uzerınde gorsek. hıç yokmu fotosu..paylasım ıcın tesekkurler. :alkis2

İlkay
21-07-2011, 20:44
Teşekkürler Mücahit abi. Araç üzerindeki resimler ImageShack'e takıldı biraz dan yüklüyorum.

İlkay
21-07-2011, 22:08
http://img846.imageshack.us/img846/2629/dsc03282y.jpg

http://img577.imageshack.us/img577/5386/dsc03251l.jpg

BahadırALTUN
21-07-2011, 23:46
İlkay güle güle kullan , Yakışmış.

İlkay
21-07-2011, 23:48
İlkay güle güle kullan , Yakışmış.

Teşekkürler Bahadır abi. :alkis2

γuяdaeя
22-07-2011, 03:41
Hayırlı olsun İlkay.. Bu renk arabaya benim tercihim sarı kaliper olurdu ama kırmızı da bir o kadar yakışmış ;)
Bu brembo yazıları kapağın üstüne yapıştırma mı?

İlkay
22-07-2011, 03:51
Hayırlı olsun İlkay.. Bu renk arabaya benim tercihim sarı kaliper olurdu ama kırmızı da bir o kadar yakışmış ;)
Bu brembo yazıları kapağın üstüne yapıştırma mı?

Teşekkürler yurdaner abi. Aslında kaliperler balataları değiştirirken biraz acele oldu. O anda kırmızı kaliper gözüme hoş geldi. Aslında sonradan sarı kaliperleri gördüm ve babamda aynı sizin gibi söyledi sarı daha güzel olabilirdi. Bakalım ilerde sarı da yapabilirim şimdilik biraz kullanıyım.
Brembo yazıları kutu içinde çıkıyor yapıştırma yazı kendim yapıştırdım.

γuяdaeя
22-07-2011, 03:55
Teşekkürler yurdaner abi. Aslında kaliperler balataları değiştirirken biraz acele oldu. O anda kırmızı kaliper gözüme hoş geldi. Aslında sonradan sarı kaliperleri gördüm ve babamda aynı sizin gibi söyledi sarı daha güzel olabilirdi. Bakalım ilerde sarı da yapabilirim şimdilik biraz kullanıyım.

Güzel olmuş kardeşim güle güle kullan. Sarı da kırmızı da yakışır. İkisi birarada olsa daha da şahane olur aslında :D
Bu arada ismim Yurdaer ;)

İlkay
22-07-2011, 04:00
Teşekkürler yurdaer abi. Aslında kaliperler balataları değiştirirken biraz acele oldu. O anda kırmızı kaliper gözüme hoş geldi. Aslında sonradan sarı kaliperleri gördüm ve babamda aynı sizin gibi söyledi sarı daha güzel olabilirdi. Bakalım ilerde sarı da yapabilirim şimdilik biraz kullanıyım.

Güzel olmuş kardeşim güle güle kullan. Sarı da kırmızı da yakışır. İkisi birarada olsa daha da şahane olur aslında :D
Bu arada ismim Yurdaer ;)

Yurdaer abi kusura bakma malum saat sabahın 5' i uykulu bakınca gözün yarısı görmüyor. :kafa :uzgun Büyük pot kırdım. Özür dilerim. Sarı kırmızı karışık değilde Sarı lacivert olursa daha da güzel olur. Tabiki tercih meselesi :uyku

γuяdaeя
22-07-2011, 04:03
Yurdaer abi kusura bakma malum saat sabahın 5' i uykulu bakınca gözün yarısı görmüyor. :kafa :uzgun Büyük pot kırdım. Özür dilerim. Sarı kırmızı karışık değilde Sarı lacivert olursa daha da güzel olur. Tabiki tercih meselesi :uyku

Eyvallah kardeş, sorun falan yok ;)
Sarı lacivert te güzel olabilir haklısın :)

İlkay
22-07-2011, 04:05

Eyvallah kardeş, sorun falan yok ;)
Sarı lacivert te güzel olabilir haklısın :)

Teşekkürler.
:alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2 :alkis2

Ahmet Ç.
22-07-2011, 12:59
ilkay müthiş durmus çok hosuma gitti.
lastikleri yeni değiştirdim jant bulamadığım için bu galaxie leri gördükçe içim cız edio 4 tane michelin aldım yazık oldu küçük yerin dezavantajı işte arac mükemmel duruyo masallah. kaliperlerde cok yakısmıs güle güle kullan.

:)

Yasin CCK
22-07-2011, 15:10
Kaliperler yanıoooor :alkis

Çok yakışmış güle güle kullan :iyi

İlkay
22-07-2011, 15:52
ilkay müthiş durmus çok hosuma gitti.
lastikleri yeni değiştirdim jant bulamadığım için bu galaxie leri gördükçe içim cız edio 4 tane michelin aldım yazık oldu küçük yerin dezavantajı işte arac mükemmel duruyo masallah. kaliperlerde cok yakısmıs güle güle kullan.

Beğeniniz için öncelikle çok teşekkürler. Sizin duruma biraz nasip veya kısmet diğelim. Malum küçük yerin dez avantajı. Ama 4 adet mıchelini güle güle kullanın. :nazar

İlkay
22-07-2011, 15:55
Kaliperler yanıoooor :alkis

Çok yakışmış güle güle kullan :iyi

Yasincim teşekkürler. Senin "Rock'N Rolla" daki gibi çok fazla belli olmasada beğenimi sağladı. :alkis2

Yasin CCK
22-07-2011, 15:59
Hocam benim jant ince ve çok kollu, Galaxielerin kolları kalın olduğu için size öyle geliyordur fakat eminim hareket halindeyken tadından yenmiyordur ;)

İlkay
22-07-2011, 16:03
Hocam benim jant ince ve çok kollu, Galaxielerin kolları kalın olduğu için size öyle geliyordur fakat eminim hareket halindeyken tadından yenmiyordur ;)

Galaxielerin kolları kalın olduğu için dururken yok gibi duruyor.Giderken yolda herkez araçlardan kafasını çevirip bakıyor.
Bakalım daha hareket halinde göremedim. Umarım çok hoş duruyordur. :nargile

Abdullah
22-07-2011, 20:46
gerçekten çok hoş olmuş aman nazara gelmeyin forumun üzerinde bir musibet var bu ara araçlardan nazar boncuklarını eksik etmeyelim :D

İlkay
22-07-2011, 23:16
gerçekten çok hoş olmuş aman nazara gelmeyin forumun üzerinde bir musibet var bu ara araçlardan nazar boncuklarını eksik etmeyelim :D

Abdullahcım teşekkürler. Evet bu ara arkadaşların üzerinde nazar var. Allah tehlikelerden korusun hepimizi. :nazar

İlkay
22-07-2011, 23:30
2008 premıum aracım var aynı jantlardan sıparıs ettım janta dıyecek hıc bır sey yok tam anlamıyla mukemmel fakat lastık konusunda 235\45\18 daha guzel duruyor 225 taban ınce durdugu ıcın jantı tamamlamıyor zaten coupe nın lastık ebatıda 235\45\18.jantlar gelınce resımlerı yukleyecegım sımdıden sabırsızlıkla beklıyorum :havali

Bir 407'miz daha galaxilere kavuşuyor. Hayırlı olsun jantlar aracı gerçekten gösteriyor.
Lastik konusuna geldimi 235 tabanın yanak eti 105.75 mm dir 225 tabanın yanak eti 101.25 mm dir. Tabiki 235/45/18 aracın hem göz açısından daha dolgun gözükecek hemde süspansiyon açısından daha yumuşak hissettirecektir. Bizde serviste orjinal ölçülere baktığımızda 235 taban 45 yanak idi ama şunu unutmamak gerek: Malum araçlarımız 1.6 motor 235 taban lastik taktığımızda standart sapması %3 e yakın olacak araç üzerinde yakıt ve sürtünme etkisi artacaktır. 205/60R/16 janta göre 225 tabanlı lastiğin standart sapması 1.1 dir Aracınız 2.0 motor ve üstünde fabrikasyon 215/55/17 varsa 235/45/18 i rahatlıkla takabilirsiniz. Tercih sizin bizim Taner hocamla karşılıklı konuşmalarımız ve hesaplamalarımız sonunda 225 tabanı seçtik bu arada tabana ince demiş siniz. Araça uzaktan baktımı ince gözükebiliyor. Ama yanında baktımı lastik bayağı büyük jant kayboluyor.
Tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın tercih meselesi. :alkis2

Esat
23-07-2011, 08:46
2008 premıum aracım var aynı jantlardan sıparıs ettım janta dıyecek hıc bır sey yok tam anlamıyla mukemmel fakat lastık konusunda 235\45\18 daha guzel duruyor 225 taban ınce durdugu ıcın jantı tamamlamıyor zaten coupe nın lastık ebatıda 235\45\18.jantlar gelınce resımlerı yukleyecegım sımdıden sabırsızlıkla beklıyorum :havali

Bir 407'miz daha galaxilere kavuşuyor. Hayırlı olsun jantlar aracı gerçekten gösteriyor.
Lastik konusuna geldimi 235 tabanın yanak eti 105.75 mm dir 225 tabanın yanak eti 101.25 mm dir. Tabiki 235/45/18 aracın hem göz açısından daha dolgun gözükecek hemde süspansiyon açısından daha yumuşak hissettirecektir. Bizde serviste orjinal ölçülere baktığımızda 235 taban 45 yanak idi ama şunu unutmamak gerek: Malum araçlarımız 1.6 motor 235 taban lastik taktığımızda standart sapması %3 e yakın olacak araç üzerinde yakıt ve sürtünme etkisi artacaktır. 205/60R/16 janta göre 225 tabanlı lastiğin standart sapması 1.1 dir Aracınız 2.0 motor ve üstünde fabrikasyon 215/55/17 varsa 235/45/18 i rahatlıkla takabilirsiniz. Tercih sizin bizim Taner hocamla karşılıklı konuşmalarımız ve hesaplamalarımız sonunda 225 tabanı seçtik bu arada tabana ince demiş siniz. Araça uzaktan baktımı ince gözükebiliyor. Ama yanında baktımı lastik bayağı büyük jant kayboluyor.

İlkay hayırlı ugurlu olsun uzun zamandır yoktun bizde gelip geçen bi rüzgar oldugunu düşündük umarım öyle degilsindir bi buluşmada kulaklarını çınlattık hatta Taner hoca sitem etti aradım açmadı geride dönmedi diye haberin olsun kardeşim
tekrardan hayırlı olsun degişikliklerin güle güle güzel günlerde kullanman dilegiyle...

Ömer Gedik
23-07-2011, 08:50
İlkay balatalar ve kaliper kapakların hayırlı olsun. Fatura yapmış(Kenarlarında çıkıntı olan) disklerde Sesi önlemek için balatanın kenarlarını biraz traşlamak gerekiyor.

İlkay
23-07-2011, 20:52

İlkay hayırlı ugurlu olsun uzun zamandır yoktun bizde gelip geçen bi rüzgar oldugunu düşündük umarım öyle degilsindir bi buluşmada kulaklarını çınlattık hatta Taner hoca sitem etti aradım açmadı geride dönmedi diye haberin olsun kardeşim
tekrardan hayırlı olsun degişikliklerin güle güle güzel günlerde kullanman dilegiyle...

Teşekkürler. Evet uzun zamandır yoktum. Ankara dışındaydım teslim etmem gereken bir projem vardı. Esat hocam rüzgar eser yelikalır. Bakalım bizde ne kalıcak. Hocam la ben telefonda konuştum. Gönlünü aldım haberi var kendisinede durumumu izah ettim anlayışla karşıladı sağolsun. Durumdan haberi var.
Tekrardan iyi temenlilerin için çok teşekkürler.

İlkay
23-07-2011, 20:55
İlkay balatalar ve kaliper kapakların hayırlı olsun. Fatura yapmış(Kenarlarında çıkıntı olan) disklerde Sesi önlemek için balatanın kenarlarını biraz traşlamak gerekiyor.

Ömercim çok teşekkürler. Serviste bende söyledim balataları biraz zımparalayalım diye ama usta olmaz dedi böyle bin kendiliğinden açılır dedi.

Ömer Gedik
23-07-2011, 23:39

Ömercim çok teşekkürler. Serviste bende söyledim balataları biraz zımparalayalım diye ama usta olmaz dedi böyle bin kendiliğinden açılır dedi.

Usta ilginçmiş Bu sadece daha uzun süre sesli yolculuğa sebep olur. Neyse umarım sorunsuz kullanırsın. Fren en önemli sistemlerden birisi.

Ahmet Ç.
24-07-2011, 09:32
arkadaslar benim 407 ye dediğiniz ebatta lastikle galaxie alsam neye mal olur,fikri olan varmı?

γuяdaeя
24-07-2011, 09:35
arkadaslar benim 407 ye dediğiniz ebatta lastikle galaxie alsam neye mal olur,fikri olan varmı?

Bu konuda en güncel bilgi Taner hocada var ama o da tatilde.. Daha önce şöyle bir bilgi paylaşılmış ayrıca :)

http://img48.imageshack.us/img48/8079/clipimage002wu.jpg

http://img412.imageshack.us/img412/8817/coupejant.jpg

407 Kullanıcıları için 407 Jantlarının Peugeot Yedek Parça fiyatlarını Aşağıda belirttim. Ürünler adet fiyatlarıdır. Bazı modeller niye yok diyebilirsiniz. O ürünler hiç Türkiye'ye girmediği için fiyatlandırılmamış.

16" Universe: 289.39 TL
16" Hortaz: 257.58 TL
17" Quasar: 375.48 TL
17" Cosmos: 375.48 TL
18" Galaxie: 246.59 TL
18" Hortaz: 50202 TL

İlkay
24-07-2011, 16:53

Ahmet bey özelden gerekli bilgileri msj atıyorum.

Ahmet Ç.
24-07-2011, 21:54
ilkay bey,
mesajını okuyup cevapladım.
taner hocayı da gecen hafta cepten aramıstım tanısmak için cok hoş bi sohbet gecti oda bahsetmişti jantlardan.
yeni lastik aldım bakacam artık duruma ama sizin çamurluk içini dolduran galaxie lerinize bakıp efkar dağıtacaz baska yolu yok :).
yanlız bir sorum oluyor özelden hesrkes cevaplamaya calısyor süpersiniz cok gec kaldım gelmekte ona yanıyorum.

herkese cok tskrlr

İlkay
24-07-2011, 23:28
ilkay bey,
mesajını okuyup cevapladım.
taner hocayı da gecen hafta cepten aramıstım tanısmak için cok hoş bi sohbet gecti oda bahsetmişti jantlardan.
yeni lastik aldım bakacam artık duruma ama sizin çamurluk içini dolduran galaxie lerinize bakıp efkar dağıtacaz baska yolu yok :).
yanlız bir sorum oluyor özelden hesrkes cevaplamaya calısyor süpersiniz cok gec kaldım gelmekte ona yanıyorum.

herkese cok tskrlr

Ahmet bey Teşekkürler.
Taner abi bu işin piri dir sağolsun hoş sohbeti ve sıcaklığıyla yardımcı olmaya çalışır.
Yeni lastikleriniz hayırlı olsun. Galaxieleri sizden de bekliyoruz müsait bir zamanda.
Biz bu forumda sanal ortamdan ziyade hepimizin arasında bir dostluk bağı var. Sağolsun arkadaşlar ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorlar ve ilgi ve sıcaklığı hissettiriyorlar. Artık sizin gibide bir dostumuz var. Ben kendi adıma rica ederim.

TanerHoca
29-07-2011, 21:51
ilkay uzun süredir yoktun ama dönüşün tek kelime ile muhteşem olmuş. :iyi

MAŞALLAH diyorum. :nazar
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/dsc03246z.jpg

bu arada beni anan dostlara teşekkür ederim. :ask
"baki kalan gök kubbede bir hoş seda imiş". bir nebze olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

İlkay
30-07-2011, 11:09
ilkay uzun süredir yoktun ama dönüşün tek kelime ile muhteşem olmuş. :iyi

MAŞALLAH diyorum. :nazar
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/dsc03246z.jpg

bu arada beni anan dostlara teşekkür ederim. :ask
"baki kalan gök kubbede bir hoş seda imiş". bir nebze olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Hocam beğenileriniz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkürler. :alkis2

Ahmet Ç.
30-07-2011, 21:39
TanerHocam,İlkay
bakın en sonunda bu jantlara benden nazar değecek şimdiden söylemesi sonra karısmam.
fotoları gördükçe içim gidio

Esat
31-07-2011, 00:53
Sen hala sipariş vermedinmi?????

γuяdaeя
31-07-2011, 01:14
Sen hala sipariş vermedinmi?????

Şimdilik sadece imreniyo.. mikrop daha tam bulaşmamış :D

İlkay
31-07-2011, 02:27
TanerHocam,İlkay
bakın en sonunda bu jantlara benden nazar değecek şimdiden söylemesi sonra karısmam.
fotoları gördükçe içim gidio

Ahmet hocam aman nazar değmesin. :nazar İstersen jantları sana transfer edelim. Senin Aslanda parlasın.

Ahmet Ç.
31-07-2011, 07:00
coktan vereceğimde lastiklere cok acıyorum michelin ve 6-7 bin yol yapmısımdır yanlız cok güzel lastik cok memnunum.
ama pusuya yattım beklemedeyim. heran harekete gecebilirim.
mikrop kanımda kaynasıo hissediyorum :)

Esat
31-07-2011, 09:57
Şu sıcak yaz günlerinde bu düşünceyle nasıl uyuyorsun hayret yani:)

Ahmet Ç.
31-07-2011, 21:22
ilkay esat yapmayın abi olmuyo vallahi :(

Esat
31-07-2011, 21:24

Abi o chip tuningten sonrada 18 likler nasıl olur varya offf diyorum :yahoo :yahoo :yahoo

Ahmet Ç.
31-07-2011, 21:28
esatttttt mikrob seviyemi tavan yaptın

İlkay
01-08-2011, 20:34

Abi o chip tuningten sonrada 18 likler nasıl olur varya offf diyorum :yahoo :yahoo :yahoo

Aynen esat hocama katılıyorum. ''Yiğite yiğitlik 407'e ise Galaxiler yakışır''

Esat
01-08-2011, 21:14

Aynen esat hocama katılıyorum. ''Yiğite yiğitlik 407'e ise Galaxiler yakışır''

Bu replik önemli bi replik bence:)

İlkay
02-08-2011, 04:11
:iyi :alkis2 :alkis

TanerHoca
06-09-2011, 11:29
ilkayın "köpek balığı"na bir kardeş geldi. :) makyajlı 308! :alkis2
ben fotoları paylaşıyorum.araçla ilgili detayları ilkay sizlere aktaracak.

ilkaycım hayırlı uğurlu olsun.kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileklerimle. :)

:nazar :nazar :nazar MAŞALLAH :nazar :nazar :nazar
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011850.jpg
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011851.jpg
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011864.jpg
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011867.jpg
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011907.jpg
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011918.jpg
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/26082011927.jpg

Ömer Gedik
06-09-2011, 11:37
Gözüm mü alıştı ne oldu bilmiyorum ama çok hoşuma gitti. Güle güle kullan yeni 308'i İlkay. Hayırlı uğurlu olsun.

Bu arada dün geriden Led leri yanmış gelen bir 308 gördüm. Çok vahşi ve hoş duruyordu :)

Abdullah
06-09-2011, 12:21
Gözüm mü alıştı ne oldu bilmiyorum ama çok hoşuma gitti. Güle güle kullan yeni 308'i İlkay. Hayırlı uğurlu olsun.

Bu arada dün geriden Led leri yanmış gelen bir 308 gördüm. Çok vahşi ve hoş duruyordu :)

İlkay abi öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin maşallah.
Ömer aynen sana katılıyorum ya benim de gözüm alıştı yada İlkay abinin araç farklı bana da çok güzel göründü birden :D

mimit
06-09-2011, 12:44
maşallah ikisinide umarım şu makyajlı kasadaki plastik motor kapağı benim aracada olur :)

Esat
06-09-2011, 13:22
Arada bu kadar fiyat farkı olmasaydı yenisini alıp bendekini satacaktım bu fikrimi çogu adam biliyordu siz her ne kadar begenmesenizde bence kötü bi görüntü yok

Dreamcatcher
06-09-2011, 14:19
Esat aynı şeyi ben de düşündüm bir ara..şu an için bir miktar indirime gitmiş gibi fiyatlar ..baktın mı hiç?

cmr_cihangir
06-09-2011, 14:32
İlkay, hayırlı olsun. Yeni aracınızı kazasız belasız güle güle kullanırsın İnşallah.

Ufuk
06-09-2011, 15:29
İlkay Hayırlı Olsun Yeni Aracın. İyi Günlerde Kazasız Belasız Kullan. :)

İlkay
06-09-2011, 16:36
ilkayın "köpek balığı"na bir kardeş geldi. :) makyajlı 308! :alkis2
ben fotoları paylaşıyorum.araçla ilgili detayları ilkay sizlere aktaracak.

ilkaycım hayırlı uğurlu olsun.kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileklerimle. :)

:nazar :nazar :nazar MAŞALLAH :nazar :nazar :nazar
http://i1213.photobucket.com/albums/cc477/tkhoca/24082011850.jpg

Taner abi iyi dileklerin ve resimler için çok teşekkürler. :alkis2
Darısı ''Gümüş ok'' a olsun.

İlkay
06-09-2011, 16:41

Ömer iyi dileklerin için teşekkürler.
Söylediğin gibi led gündüz farlerı makyajlı kasada bir uyum içinde olmuş ama malesef bizim araçta yok bir üst seride var ama servisin elinde var ve araç üstünde montaj yerleri ve soket leri hazır bekliyor. Tabiki 2 led takım ve montaj kabloları dahil 800 tl arası bir mebla tutuyor. Biraz daha ucuzlamasını bekleyip bir takım alıcam.

İlkay
06-09-2011, 16:46

Ömer aynen sana katılıyorum ya benim de gözüm alıştı yada İlkay abinin araç farklı bana da çok güzel göründü birden :D

Abdullahcım çok teşekkür ederim. Ben de araç yeni çıktığında incelediğimde çok farklı gelmişti, gözüm alışamamıştı. Bir kaç incelemeden sonra araca alıştım ve gözüme çok hoş gelmiye başladı ve siparişini verdim. Forum da bağzı arkadaşlarımız 307+ benzetmelerinde bulunmuştu. Katılabilirim ön yüz biraz masumlaştırılmış ama gözüm alıştı çok hoş duruyor.Ben ce bu sakin ön yüz platformunun oluşturulmasında sürtünme katsayısının 0.28 cd lere çekilmesinin büyük önemi var.

Abdullah
06-09-2011, 16:47

Abdullahcım çok teşekkür ederim. Ben de araç yeni çıktığında incelediğimde çok farklı gelmişti, gözüm alışamamıştı. Bir kaç incelemeden sonra araca alıştım ve gözüme çok hoş gelmiye başladı ve siparişini verdim. Forum da bağzı arkadaşlarımız 307+ benzetmelerinde bulunmuştu. Katılabilirim ön yüz biraz masumlaştırılmış ama gözüm alıştı çok hoş duruyor.Ben ce bu sakin ön yüz platformunun oluşturulmasında sürtünme katsayısının 0.28 cd lere çekilmesinin büyük önemi var.

olabilir abi daha az yakıt :D bu da çok güzel birşey ülkemiz koşullarında detaylı yorumlarını bekliyoruz abicim.

İlkay
06-09-2011, 16:48
maşallah ikisinide umarım şu makyajlı kasadaki plastik motor kapağı benim aracada olur :)

Teşekkürler. Motor kapağın da makyajsız kasayla arasında fark olmayabilir. Serviste deneyip montajlattırabilirsiniz.

İlkay
06-09-2011, 16:52
Arada bu kadar fiyat farkı olmasaydı yenisini alıp bendekini satacaktım bu fikrimi çogu adam biliyordu siz her ne kadar begenmesenizde bence kötü bi görüntü yok

Bencede biraz agresif yüzün kaybolmasıyla araca ilk baktığımızda sanki 307 görüntüsü verilmiş gibi, Ama bu sakin görüntüsü benim hoşuma gitti. Esat hocam: Yeni fatih aslanını bekliyoruz inş.

İlkay
06-09-2011, 16:54
Esat aynı şeyi ben de düşündüm bir ara..şu an için bir miktar indirime gitmiş gibi fiyatlar ..baktın mı hiç?

Hüsmen abi ne kadarda indirime girse de euro kuru ve sağolsun distiribitör karı ötv+kdv+vs derken araçlar çok pahalı. :kizgin

İlkay
06-09-2011, 16:55
İlkay, hayırlı olsun. Yeni aracınızı kazasız belasız güle güle kullanırsın İnşallah.

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

İlkay
06-09-2011, 16:56
İlkay Hayırlı Olsun Yeni Aracın. İyi Günlerde Kazasız Belasız Kullan. :)

Ufuk abi iyi dileklerin için çok teşekkürler.

Dreamcatcher
06-09-2011, 16:59

Hüsmen abi ne kadarda indirime girse de euro kuru ve sağolsun distiribitör karı ötv+kdv+vs derken araçlar çok pahalı. :kizgin

Haklısın İlkay..ama en azından lansman fiyatı diye kazıklama yapmıyorlar şu an :)

İlkay
06-09-2011, 17:03

olabilir abi daha az yakıt :D bu da çok güzel birşey ülkemiz koşullarında detaylı yorumlarını bekliyoruz abicim.

Abdullahcım aracın fabrika çıkışı ekonomiye yatkın olduğunu vurguluyor. Hem motor kapağında ve araka bagaj üstünde e-hdi kodlaması koymuşlar. Bu arada araç start & stop sistemi var 8 km/h altı süratte stop ediyor. bakalım fabrikasyon verisine göre şehir içi 4,2L şehir dışı 3,8L karma ortalama 4,0L değerlerine sahip benim denememde motor yeni olduğu için ve süratin fazla olduğu için uzun yolda 5,8 lt yakaladım bugun kullandığımda şehir içi eco mod açık 30 km mesafede 5 dk stop edmiş ekran öyle yazıyor genel ortalama 4,6 lt di şaşırdım. Demekki motor km yaptıkça pistonlar ve mekanik aksam alışıyor.

İlkay
06-09-2011, 17:07

Haklısın İlkay..ama en azından lansman fiyatı diye kazıklama yapmıyorlar şu an :)

Bu kısımdan düşünürsek: Mantık ve düşünce olarak doğru ama bu seferde araçların yeni gümrükten girişi olmasıyla, bayilerde stokta bulunan araçların alternatifi olmuyor. Elde olan aracı seçme şansı olmadan almak gerekiyor.

mygold
06-09-2011, 17:25
ilkay kardeşim hayırlı olsun.. beyaz renk ile kopek balıgı yakısmıs..

Esat
06-09-2011, 17:27

Bencede biraz agresif yüzün kaybolmasıyla araca ilk baktığımızda sanki 307 görüntüsü verilmiş gibi, Ama bu sakin görüntüsü benim hoşuma gitti. Esat hocam: Yeni fatih aslanını bekliyoruz inş.

İnşallah demeyi çok isterdim ama herşeyinden çok memnun olmama ragmen bundan sonraki aracım inşallah pejo wv seat audi olmayacak

İlkay
06-09-2011, 17:35
Bu arada aracı biraz tanıtıyım:

Araç 308 Access 1.6 e-hdi Auto 6r start & stop 112 hp Renk alp beyaz
En yeni özelliği motorun start & stop teknolojisine sahip olup diğer hdi motorlara göre %15 gibi bir yakıt tasarrufu sağlaması. Genel özellikler bildiğim kadarıyla makyajsız 308 lerle aynı gibi malum araç yeni olduğu için daha nerde nesi var daha öğrenemedim.

Bayram tatiline yeni aracı yetiştirip uzun yola 308 le gittim. Yol da ayağım sürekli gittiği debriyaj pedalını çok aradı. Senelerdir manuel vites kullanan için biraz tuhaf geliyor. Aracın yenitip motor olması ve 6 ileri otomatik vitesin güzel çalışması, 270 nm torku sürekli vermesi ve araç ağırlığının 1320 kg lerde olması aracı 407 ile kıyasladığımda çok fazla performanslı geldi bana ve yeni eklenen 407 de standart olan akustik ses yalıtımlı ön camın 308 e de eklenmesiyle sürattın kadrana bakılmadıkça belli olmadığını hissettim. Beğenilerimi topladı. Süspansiyon uzun yolda çok keyifli. Şehir içi ön aks çok konforlu ama: Şehir içi araç yüklüyken arka aks sarsıntıları hissettiriyor. Bur da beğenilerimi 407 topladı araç altında 45 yanak 18 jant lastik olmasına rağmen süspansiyon da arka aks da sarsıntı hissedilmiyor. Birde aracın içinde olanların söyledikleri: 407 de araç 4 kişi ve bagaj yüklüyken yüksek süratlerde aracın arkasının sallandığını ve arkada oturanlarda yavaş giye tepki alıyordum. Aynı testi 308 de yüksek süratlerde denediğimde kimseden olumsuz tepki gelmedi ve süratin bu kadar yüksek olduğunu anlayamadılar bunda tabiki 308 deki 6 vitesin deevir sayısını altlara çekmesi motorun sessiz çalışması ve iki araç arasında ki ön ve arka aks, aracın teker mesafesinin uzunluğundan kaynaklanan sarsıntının etkisi büyük. Tabiki birisi sedan diğeri hatcback tasarım farklılığı var. Araç içinde su anlık çok fazla kullanmadığım için gözlemliye bildiklerim bu kadar. İlerliyen zamanlar da daha fazla bilgi akışında bulunucam ve 407 vs 308 karşılaştırması yapıcam.
Ama kesinlikle şunu söyleyebilirim aracı iyiki almışım. Çok memnunum.

İlkay
06-09-2011, 17:37

Mücahit abi iyi dileklerin için çok teşekkürler. Köpek balığı 308'i yiyecek gibi bakıyor. Heral de pek sevinmedi bizim aslan. :D

İlkay
06-09-2011, 17:38

İnşallah demeyi çok isterdim ama herşeyinden çok memnun olmama ragmen bundan sonraki aracım inşallah pejo wv seat audi olmayacak

Hayırlısı diyelim o zaman.

mygold
06-09-2011, 17:41

Mücahit abi iyi dileklerin için çok teşekkürler. Köpek balığı 308'i yiyecek gibi bakıyor. Heral de pek sevinmedi bizim aslan. :D

dogal olarak dikkatlerın kendi ustunden baska bır araca cevrılmesıne pek sevınmemıs gıbı ilkaycım ama kopek balıgı galaksılerle her zaman bır numara :iyi :iyi

İlkay
06-09-2011, 17:47

dogal olarak dikkatlerın kendi ustunden baska bır araca cevrılmesıne pek sevınmemıs gıbı ilkaycım ama kopek balıgı galaksılerle her zaman bır numara :iyi :iyi

Dediğin gibi abi benim için 407 in yeri çok farklı. :iyi

BahadırALTUN
06-09-2011, 18:34
İlkay hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.
:nazar

emrexxcv
06-09-2011, 18:35
hayırlı uğurlu olsun.kazasız belasız :nazar :nazar :nazar

Ozan
06-09-2011, 18:37
Hayırlı uğurlu olsun İlkay,iyi günlerde kullanın.

γuяdaeя
06-09-2011, 19:12
Güle güle kullanın :nazar

muhti
06-09-2011, 19:41
hayırlı uğurlu olsun maşallah pırıl pırıl parlıyo :nazar

gokhancpt
06-09-2011, 20:27
allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın :nazar :nazar :nazar

Yasin CCK
07-09-2011, 08:24
İlkay hocam hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim :nazar :nazar :nazar

İzlenimleri keyifle okudum, sanırım bu gibi paylaşımlar ön yüz dışında ki olumsuz ilk bakışı silecektir kafalardan ;)

γuяdaeя
07-09-2011, 08:48
İlkay hocam hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanmanızı dilerim :nazar :nazar :nazar

İzlenimleri keyifle okudum, sanırım bu gibi paylaşımlar ön yüz dışında ki olumsuz ilk bakışı silecektir kafalardan ;)

Aslında yeni burunla bile agresifliğini hala koruyor. Güzel bir renk ve mercekli farlar olursa, hele bir de araç benim olursa hiç problem değil :cilgin :havali2

Abdullah
07-09-2011, 09:48
abi detayları keyifle okudum sen izlenimlerini aktarmaya devam edersen çok sevinirim büyük bir merak konusu bu yeni 308 bende :D

İlkay
07-09-2011, 15:45
İlkay hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin.
:nazar

Bahadır abi teşekkürler.

İlkay
07-09-2011, 15:46
hayırlı uğurlu olsun.kazasız belasız :nazar :nazar :nazar

Teşekkürler.

İlkay
07-09-2011, 15:46
Hayırlı uğurlu olsun İlkay,iyi günlerde kullanın.

Ozan abi teşekkürler.

İlkay
07-09-2011, 15:47
Güle güle kullanın :nazar

Yurdaer abi yeşekkürler.

İlkay
07-09-2011, 15:47
hayırlı uğurlu olsun maşallah pırıl pırıl parlıyo :nazar

Çok teşekkürler.

İlkay
07-09-2011, 15:48
allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın :nazar :nazar :nazar

Çok teşekkürler. Hepimiz kazasız belasız. :nazar

İlkay
07-09-2011, 15:49

Yasin hocam teşekkürler. Umarım gerekli paylaşımlar ve bilgi akışı ile olumsuz bakış kaybolucaktır.

İlkay
07-09-2011, 15:51

Aslında yeni burunla bile agresifliğini hala koruyor. Güzel bir renk ve mercekli farlar olursa, hele bir de araç benim olursa hiç problem değil :cilgin :havali2

Yurdaer abi daha iyisi,canlı rengi ve mercekli farlı olanı allah sizede nasip etsin umarım.

dayyyyy
08-09-2011, 14:47

Yaa bence agresif Yüz daha çekici duruyor :) Bir vahşilik söz konusu :) Köpek balığı dediğin mülaim olurmu ? :) Kazasız belasız inşallah kardeş :)

Esat
08-09-2011, 17:00

Yaa bence agresif Yüz daha çekici duruyor :) Bir vahşilik söz konusu :) Köpek balığı dediğin mülaim olurmu ? :) Kazasız belasız inşallah kardeş :)

Köpek balıgı 407 nin lakabı mehmet hocam

Ahmet Ç.
08-09-2011, 21:08
ilkay hayırlı uğurlu olsun.
masallah cok sade masum ama "uzarım" havası var.
cok begendim açıkcası beyaz bence güzel gözüküyor. ikisinin durduğu fotoda 407 nin lastiklerinin kalınlığına gözüm hep takıldı :)

allah kaza bela vermesin....

Esat
08-09-2011, 21:13
Ya ben o kadar sey yazdim masallah yazmamisim 40bin kere masallah ilkaycigim tekerine tas gelmesin :nazar :nargile

Seramana
09-09-2011, 00:10
hayırlı olsun kazasız belasız nice kmler:) Masallah nazar değmesin :nazar

İlkay
09-09-2011, 22:30

Köpek balığının küçük kardeşi, abisi aslana sahip çıkıyor. merak etmeyin. :D Teşekkürler sağol.

İlkay
09-09-2011, 22:34
ilkay hayırlı uğurlu olsun.
masallah cok sade masum ama "uzarım" havası var.
cok begendim açıkcası beyaz bence güzel gözüküyor. ikisinin durduğu fotoda 407 nin lastiklerinin kalınlığına gözüm hep takıldı :)

allah kaza bela vermesin....

Teşekkürler. Beyaz renk gerçekten daha tatlı ve gösterişli. Çok kişinin beğenisini topladı. Artık o kalın lastikleri sizin araçta da görelim diyoruz :nargile

Daha iyisi sizlere olsun.

İlkay
09-09-2011, 22:35
Ya ben o kadar sey yazdim masallah yazmamisim 40bin kere masallah ilkaycigim tekerine tas gelmesin :nazar :nargile

Çok teşekkür ederim. Sizin yazdıklarınız zaten maaşallah değerinde. Daha iyisi sizlere olsun. :nazar

İlkay
09-09-2011, 22:36
hayırlı olsun kazasız belasız nice kmler:) Masallah nazar değmesin :nazar

Tunç çok teşekkürler. Sağol.

İlkay
09-09-2011, 22:43
Bu ara da arkadaşlar yeni 308'i köpek balığının sayfasında paylaştık. 308 başlığı altında da açabilirdik bunun sebebi: Aracı genel olarak ben,babam ve annem ortak kullanıcak, genellikle onlar kullanıcağı için yeni başlık olarak açmadım. Genel gidişat,test ettikce araç hakkındaki bilgilerimi burdan paylaşıcam.

Bu arada araca servisten bagaj bagaliti ( havuz ) aldım 70,09 tl ödedim.
Aracın ön yüzüne tampon dahil Llumarr kaput koruma film yaptırdım 5 yıl garantili 230,00tl

carpediem77
09-09-2011, 23:21
Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız kullanmak nasip etsin İNŞALLAH. Canlısını halen göremediğim için (bu fiyatlarla da zor) yorum yapmadığım makyajlı 308 in dış ortamda çekmiş olduğunuz fotoğraflarını beğendim gözümüz alıştıkça daha da hoşuma gideceğini düşünüyorum.

İlkay
10-09-2011, 02:44
Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız kullanmak nasip etsin İNŞALLAH. Canlısını halen göremediğim için (bu fiyatlarla da zor) yorum yapmadığım makyajlı 308 in dış ortamda çekmiş olduğunuz fotoğraflarını beğendim gözümüz alıştıkça daha da hoşuma gideceğini düşünüyorum.

Çok teşekkürler. Biraz fiyatı yüksek evet. Göz alışıyor,keyifli gözüküyor.

İlkay
11-11-2011, 02:11
Bugün "köpek balığım" 18" galaxie jantlarına ve 225/45/18 ebatındaki lastiklerine veda etti. :kafa Lastikleri yetkili serviste söktürüp, poşetlettirip depoladım.Araç bilgisayarından 16' lastikler yeniden kodlandı.
Fabrika çıkışı orjinal hortaz 16" lik jantları ve 205/60/16 lastik ebatına sahip vakumlu kışlık pabuçları takıldı. Galaxilere herhalde çok fazla alıştım, aracım sanki başkasınınmış gibi geldi. :kafa

γuяdaeя
11-11-2011, 02:58
Kafanı duvara vurunca sattın sandım.. Allah iyiliğini versin :D

TanerHoca
11-11-2011, 10:26
aynı dert benim başımda da var.bir türlü içimden gelmiyor kışlıkları takmak. :uzgun
ama bu hafta sonu için istanbulda karla karışık yağmur var diyorlar.

Ahmet Ç.
11-11-2011, 13:00
Bugün "köpek balığım" 18" galaxie jantlarına ve 225/45/18 ebatındaki lastiklerine veda etti. :kafa Lastikleri yetkili serviste söktürüp, poşetlettirip depoladım.Araç bilgisayarından 16' lastikler yeniden kodlandı.
Fabrika çıkışı orjinal hortaz 16" lik jantları ve 205/60/16 lastik ebatına sahip vakumlu kışlık pabuçları takıldı. Galaxilere herhalde çok fazla alıştım, aracım sanki başkasınınmış gibi geldi. :kafa

ilkaycım poşetlerine,depoya dikkat ettin değilmi aman başına bişi gelmesin galaxie lerin :)
tühhhh be subatta yanyana getirecektik galaxie leri :)

İlkay
11-11-2011, 14:52
Kafanı duvara vurunca sattın sandım.. Allah iyiliğini versin :D

Sağol yurdaer abi. :gul5 :gul5 :gul5

İlkay
11-11-2011, 14:54
aynı dert benim başımda da var.bir türlü içimden gelmiyor kışlıkları takmak. :uzgun
ama bu hafta sonu için istanbulda karla karışık yağmur var diyorlar.

Benim de içimden gelmiyordu hocam ama, görünüşten güvenlik daha önemli. Bugun yola gideceğim malum kar,yağmur tedbiri erken almak lağzım.

İlkay
11-11-2011, 14:58

ilkaycım poşetlerine,depoya dikkat ettin değilmi aman başına bişi gelmesin galaxie lerin :)

Ahmet hocam söktürdükten sonra iç,dış güzelcene yıkadım. Kurumaya bıraktım, kuruduktan sonra mükemmel poşetleme ile yaza kadar yatacağı depoda yerini aldı tertemiz durur.
Senin için şubatta takarım abi dert ettiğin şeye bak.

Ahmet Ç.
11-11-2011, 15:02

Ahmet hocam söktürdükten sonra iç,dış güzelcene yıkadım. Kurumaya bıraktım, kuruduktan sonra mükemmel poşetleme ile yaza kadar yatacağı depoda yerini aldı tertemiz durur.
Senin için şubatta takarım abi dert ettiğin şeye bak.

babasın :)

ÇΔĞLΔΨΔ∏
11-11-2011, 16:02
hocam bu galaxilerin fiyatları nedir nekadara geldi sizlere lastik+jant yaza doğru bende düşünüyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadınız umarım 18 jant lar ile

Ahmet Ç.
11-11-2011, 19:29
hocam bu galaxilerin fiyatları nedir nekadara geldi sizlere lastik+jant yaza doğru bende düşünüyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadınız umarım 18 jant lar ile

Dostum slm,
bu linkteki sayfanın ortasından itibaren okukamaya başla :)
http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=2548.200
her detaya ulaşacaksın :)
senin gaaxileri de görmeyi dört gözle bekliyoruz :)

TanerHoca
21-11-2011, 10:31
ahmet ve mahmut galaxielerle gözlerimize sabah ziyafeti çekerken
ilkayı unutmak olur mu? buyrun bu da ilkaydan :havali

ohhh be!!!
ahmet , mahmut, ilkay derken gün bayağı keyifli başladı benim için. :alkis :iyi

http://img717.imageshack.us/img717/5913/dsc02246d.jpg

Ahmet Ç.
21-11-2011, 13:50

ohhh be!!!

Tek kelime ile masallah :nazar :nazar :nazar

TanerHoca
21-11-2011, 15:22
ahmet hocam bu başlıklara girip bakmayıp bu güzelliklerden mahrum olmak ne kadar kötü değil mi ama :nargile

Ahmet Ç.
21-11-2011, 15:34
ahmet hocam bu başlıklara girip bakmayıp bu güzelliklerden mahrum olmak ne kadar kötü değil mi ama :nargile

Kesinlikle sana katılıyorum abicim "büyük kayıp" ...

İlkay
21-11-2011, 20:09

ohhh be!!!

Hocam teşekkürler. Aslanımın bu halini görünce çok sevindim, 18' galaxiler ile bir başka duruyor. Biraz da özlemişim malum 10 gündür şehir dışında. :nargile

BahadırALTUN
21-11-2011, 20:13
Veriyorsunuz zehiri gine . :)

İlkay bir takım 18"kışlık lastik al , kışında 18" gezen ilk sen ol :cilgin

İlkay
21-11-2011, 20:27
Veriyorsunuz zehiri gine . :)

İlkay bir takım 18"kışlık lastik al , kışında 18" gezen ilk sen ol :cilgin

Bahadır abi, 18' lastikleri almadan önce malum 16' lastiklere kışlık takım almıştım. Almasam muakkak galaxilere kışlıkları düşüne bilirdim. Sağlık olsun, yazlık ve kışlık olarak kullanmaya devam.

İlkay
13-02-2013, 20:24
Köpek balığım uzun bir tatilin ardından canlandı

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0725p_zpsbad76612.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0715_zps93d10ffc.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0714_zpsa55e3807.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0709p_zps4fb14f9e.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0705p_zps01619da8.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0702_zpsfa93aa52.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0700p_zps743334a5.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0719_zps9404136d.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/IMG_0728_zps680a7624.jpg

baturalpm
13-02-2013, 20:39
maşallah gerçekten çok hoş duruyor :)

İlkay
13-02-2013, 20:42
maşallah gerçekten çok hoş duruyor :)

Çok teşekkürler.

TanerHoca
13-02-2013, 23:42
oh beee! uzuuun bir aradan sonra nihayet gözlerimiz tekrar bayram etti. :nazar :havali

eyup_31
13-02-2013, 23:47
Bu güzelliği bizlerden uzun süre ayrı tutma....Sahibinden de görmüştüm satlık ilanı hala duruyor mu

mahmut
14-02-2013, 00:14
böyle bir güzellikten bizi mahrum ediyorsun ben sana ne diyeyim ilkay:)masallah harika kelimesi az kalır aslana:nazar

İlkay
14-02-2013, 03:10
Bende özlemişim Taner abi aslanı. İşler dolayısı ile aylardır göremiyorum, garajda yatıyordu.

Bu güzelliği bizlerden uzun süre ayrı tutma....Sahibinden de görmüştüm satlık ilanı hala duruyor mu

Bu güzellik bayağıdır benden de ayrı durumda. Evet geçen ay, sahibinden de ilana koymuştum. Ama arayıp çok canımı sıktılar: Kimisi jantı soruyor,kimisi telefonda pazarlık vs. Derken ilandan çektim. Yeniden vermeyi düşünüyorum. Neredeyse 1 senedir garajda duruyor. Çok az kullanabiliyorum.

böyle bir güzellikten bizi mahrum ediyorsun ben sana ne diyeyim ilkay:)masallah harika kelimesi az kalır aslana:nazar

Çok çok teşekkürler. Benimde aslanımı görünce gözlerim parladı. Zaman bulabilirsem, paylaşımlara devam.

mygold
15-02-2013, 23:05
ilkay 407 herzamanki gibi formunda :havali...Maaşallah..

İlkay
15-02-2013, 23:20
Çok teşekkürler Hocam.

TanerHoca
15-02-2013, 23:22
ilkay senin "köpek balığı"nı yarınki buluşmada da arzı endam ederken görmek isteriz. :havali

İlkay
15-02-2013, 23:32
Hocam köpek balığı garaj da yatıyor. Büyük ihtimal 308 ile gideceğim, Ama bir sürpriz de yapabilirim.

mygold
15-02-2013, 23:53
Hocam köpek balığı garaj da yatıyor. Büyük ihtimal 308 ile gideceğim, Ama bir sürpriz de yapabilirim.
Sürpriz mi ? bak şimdi merak ettim ilkaycım

İlkay
15-02-2013, 23:58
Bakalım mücahit hocam yarın belli olacak.

İlkay
02-03-2013, 00:43
Köpek balığını hatırlamadan olmazdı.

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/pa1310nt1407_zps564b3ebb.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/4071_zps623b3920.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/4072_zps06b99369.jpg

TanerHoca
02-03-2013, 00:46
dediğim gibi:bugün şanslı günümdeyim. :havali
maşallah köpek balığına :nazar

mahmut
02-03-2013, 00:46
mükemmel yanında az kalır maşallah maşallah:nazar şöyle eski günlere dönelim meydan fındıga kalmasın:)

mygold
02-03-2013, 00:48
maaşallah ..ilkaycım senin 407 cok hoşuma gidiyor sende zaten kıymetini biliyorsun..gule gule kullan kardeş..

İlkay
02-03-2013, 00:55
dediğim gibi:bugün şanslı günümdeyim. :havali
maşallah köpek balığına :nazar

Hocam çok teşekkürler.

mükemmel yanında az kalır maşallah maşallah:nazar şöyle eski günlere dönelim meydan fındıga kalmasın:)

Çok teşekkürler. Fındık,fıstıkta neymiş abi.....

maaşallah ..ilkaycım senin 407 cok hoşuma gidiyor sende zaten kıymetini biliyorsun..gule gule kullan kardeş..

Mücahit hocam, çok sağol.

TanerHoca
02-03-2013, 01:18
güneş batarken, 407 parlamış... :havali:gunesli
http://i1111.photobucket.com/albums/h480/thoca407/4071_zps808c2686.jpg

İlkay
02-03-2013, 01:25
Güneş battığı vakit küçük yıldızlar parıldar.

TanerHoca
02-03-2013, 01:26
Güneş battığı vakit küçük yıldızlar parıldar.

"güneş battığı vakit yıldızlar parlar." böyle demek istedin galiba :)

İlkay
02-03-2013, 01:38
"güneş battığı vakit yıldızlar parlar." böyle demek istedin galiba :)

Duygularımı çok güzel bir şekilde açıkladınız hocam.

TanerHoca
02-03-2013, 01:39

"küçük" sıfatı ile 407 pek uyuşmamıştı da...:havali

mygold
02-03-2013, 01:44
gelde sat şimdi 407 yi..sen satacaksan 308i sat kardeş ( aman kimse duymasın:gül4:)..

mahmut
02-03-2013, 01:49
gelde sat şimdi 407 yi..sen satacaksan 308i sat kardeş ( aman kimse duymasın:gül4:)..
:alkis:alkis:alkis

İlkay
02-03-2013, 01:54
"küçük" sıfatı ile 407 pek uyuşmamıştı da...:havali

Bir an için 308 ile karıştırdım hocam. :gül4:

Aynen hocam. Şimdi ben köpek balığını nasıl satmaya kalkayım, 308 varken. Gece iyice düşünüp, sabah bir operasyona başlayayım. :gül4:

İlkay
16-03-2013, 20:25
Eski resimlere bakarken: Abant buluşmasına giderken çekilmiş resimleri buldum. Mücahit hocam eline sağlık,hepsi çok güzel.

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/DSC02943p_zps38d7a403.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/DSC02947p_zps66b517e0.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/DSC02959_zpsbf3e8e3d.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/DSC02960_zpsa939bb78.jpg

http://i1340.photobucket.com/albums/o740/ilkayc/DSC02965_zps45ce80d7.jpg

TanerHoca
16-03-2013, 20:51
fotolar harika.özellikle de dikiz aynasındaki görüntü :havali
ilkay darısı bu seneki abant buluşmasına. :)

İlkay
16-03-2013, 21:07
fotolar harika.özellikle de dikiz aynasındaki görüntü :havali
ilkay darısı bu seneki abant buluşmasına. :)

Mücahit hocamın ellerine sağlık. Güzel açılar yakalamış. Darısı bu seneye diyorum. Bakalım köpek balığı satılırsa kardeşi ile geliriz.

TanerHoca
16-03-2013, 23:19
umarım bu sene abant buluşmasında kalabalık bir ankara ekibi olur. :)

İlkay
16-03-2013, 23:40
umarım bu sene abant buluşmasında kalabalık bir ankara ekibi olur. :)

Bu sene Ankara ekibi olarak çıtayı yükseltmek lağzım.

Ekrem Sezer
16-03-2013, 23:52
Aynı renk aracımla. Öncelikle maşallah çok tatlı duruyor. Bu resimlerin vesilesiyle bende kapı kolu krom kaplaması sipariş edeceğim pazartesi. Bizim renge çok yakışıyormuş ;)

eyup_31
17-03-2013, 00:06
Bu 407 nasıl araç böyle dururken ayrı güzel giderken ayrı güzel

TanerHoca
17-03-2013, 00:30

kesinlikle katılıyorum. :iyi

İlkay
17-03-2013, 00:35
Aynı renk aracımla. Öncelikle maşallah çok tatlı duruyor. Bu resimlerin vesilesiyle bende kapı kolu krom kaplaması sipariş edeceğim pazartesi. Bizim renge çok yakışıyormuş ;)

Çok teşekkürler. Kapı kolları nikelajı: Atom gri 407 de kendini güzel gösteriyor. Araca ayrı bir hava katıyor.

Bu 407'i lerin kanında var herhalde. Araç her hali ile müthiş.

kesinlikle katılıyorum. :iyi

:iyi :iyi :iyi

HakanAnt
17-03-2013, 01:27
İlkay kardeşim aracın koç gibi maşaAllah,Allah kazalardan nazarlardan korusun...:nazar

İlkay
17-03-2013, 01:38
İlkay kardeşim aracın koç gibi maşaAllah,Allah kazalardan nazarlardan korusun...:nazar

Çok teşekkürler. Bütün araçlarımıza :nazar :nazar :nazar

mygold
17-03-2013, 23:49
ilkaycım ne demek buyuk zevkti..bu sene yıne ayrılmaz ıkılıyız ona gore...

TanerHoca
03-05-2013, 19:23
ilkaycığım ateşle şu sayfayı. iyice soğuttun valla. :i-ih1:

TanerHoca
26-05-2013, 14:10
ilkaycığım ateşle şu sayfayı. iyice soğuttun valla. :i-ih1:

biz sayfayı ateşle dedik.araba satıldı... :)