PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon simidi kaplama konusunda yardım.

Burak
12-10-2009, 20:35
Arkadaşlar selam,

Direksiyona deri kaplatmayı düşünüyorum. İst anadolu yakasında tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ? Plastik haliyle çok kötü bir görünümü var bence, konsolun zerafetine yakışmadığını düşünüyorum.

Şimdiden teşekkürler,

reisG
12-10-2009, 22:12
istanbulda en iyi yerlerden birisi beşiktaş akaretlerdeki artcardır. sahibi cem bey ile görüşmüştük forumda da konu olmuştu 3-4ay evvel normal deri için 150 alcantara için 250 tl demişti. eğer yaptıracaksanız orada yaptırın derim

kivanc
12-10-2009, 22:31
Abim sırf deri kaplama için İstanbula gitti MODACAR' a sanıyorum 4 leventteydi. Adamların işçilğine diyecek söz bulamıyorum.amblem bile işlemişler koltuklara.Yarın mazda'dan fotoğraflarını çekerim.

Ömer Gedik
12-10-2009, 22:54
normlade artcar'ın işçilikleri gerçekten çok güzel, sadece bir adet 308 direksiyonu görmüştük donanımhaberde GT deki direksiyonu uygulamaya çalışmışlardı metal filan da vardı çok kötüydü.

reisG
13-10-2009, 07:48
normlade artcar'ın işçilikleri gerçekten çok güzel, sadece bir adet 308 direksiyonu görmüştük donanımhaberde GT deki direksiyonu uygulamaya çalışmışlardı metal filan da vardı çok kötüydü.

evet o direksiyon çok kötüydü.

Burak
13-10-2009, 10:13
Ben GT gibi olsun istemiyorum, premium'daki direksiyon aslında yeterli olur. Gayet güzel duruyor çünkü. Örnek bir direksiyon resmi...

http://image5.sahibinden.com/photos/63/90/57/big_156390575cm.jpg

Ömer Gedik
13-10-2009, 10:28
Butombo bencede eğer deri dikilecekse aynı Premium modelinden yaptır gayet şık olur.

viya
13-10-2009, 15:57
arkadaşlar,
bu direksiyon işine dikkat edin. Söküp takarken bir kabloya zarar verirlerse airbag ve sinyal kolları hiçbir şekilde çalışmıyor. Benim başıma Göral da geldi, direksiyon simidi garantiden değişirken, komple simit,airbag ve sinyal kolları değişti. Yetkili servis oldukları için hepsini garantiden değiştirdiler ama siz dışarıda söktürürken direksiyonu bu şansınız olmaya bilir. Direksiyonun altına iki demir parçası sokup sağlı sollu içerisen tırnaklardan demirleri attırıyorlar sökümü bayağı zor. Dikkat lütfen....
enis.

TanerHoca
13-10-2009, 18:09
arkadaşlar,bu direksiyon işine dikkat edin. Söküp takarken bir kabloya zarar verirlerse airbag ve sinyal kolları hiçbir şekilde çalışmıyor. Benim başıma Göral da geldi, direksiyon simidi garantiden değişirken, komple simit,airbag ve sinyal kolları değişti. Yetkili servis oldukları için hepsini garantiden değiştirdiler ama siz dışarıda söktürürken direksiyonu bu şansınız olmaya bilir. Direksiyonun altına iki demir parçası sokup sağlı sollu içerisen tırnaklardan demirleri attırıyorlar sökümü bayağı zor. Dikkat lütfen....
enis.

bunu öğrendiğim iyi oldu çünkü ben de böyle birşey yaptırmaya iyiden iyiye niyetlenmiştim orijinal olanı bayağıda güzel duruyo ama şimdi biraz tırstım açıkçası :'(

http://img93.imageshack.us/img93/5561/onkonsolxx.jpg

Burak
16-10-2009, 18:59
Uyarı için teşekkürler, serviste söktürüp yaptırmak en iyisi belki de.. Aracımı her kullanışta gözüme çarpan bir eksiklik, ciddi ciddi düşünüyorum. Orijinal gibi olmazsa da hiç içime sinmeyecek. O nedenle iyi biryer bulmam şart.

Bir de plakalıklar çok sırıtıyor. Reklam panoların söküp plakaları yenilemeyi düşünüyorum. APP /APK denen plakaları birçok yer yapıyor 35-40 TL'ya. Bunların bir sakıncası olur mu ? ben kalın fontlu birşey istemiyorum aslında, plaka temiz ve etrafı beyaz olsun yeter. Sonra şeffaf silikonla yapıştırayım gitsin.

Bir de bugün yağmurluydu, fasılası ayarlanmayan silecek kolu da bir eksiklik yaratıyor alışınca. Eğer uygun birşey olursa planlarım arasına aldım... Bende Focus I Ghia vardı onda olupda bunda olmayınca olmaz değil mi ? 8)

TanerHoca
16-10-2009, 19:28
Bir de bugün yağmurluydu, fasılası ayarlanmayan silecek kolu da bir eksiklik yaratıyor alışınca. Eğer uygun birşey olursa planlarım arasına aldım... Bende Focus I Ghia vardı onda olupda bunda olmayınca olmaz değil mi ? Karizmatik

eğer bununla fasılası ayarlanamayan otomatik modu kasdediyorsan bu işi çözer çözmez ilk benim haberim olsun. çünkü şimdiye kadar gördüğüm en kötü otomatik modlu silecekler peugeotta (fasılasız olanları kasdediyorum). benim eski meganda da otomatik modda ayrı ayrı hız ayarları vardı.yağmur az biraz yağsa bile benim silecekler deli gibi çalışıyo. fasıla ayarı olmadığı içinde ayar çekemiyorum. silecekleri görenler katrina kasırgası var sanır ;D bu yüzden aşırı yağmur ve hızlı sürüş haricinde otomatik modu kullanmıyorum.

Burak
16-10-2009, 20:05
Ben Peugeot camiasında yeniyim kusura bakmayın, comfort'larda otomatik mod mu var ? Bir tık ileri yukarı kaldırıyorum ben, silecekler belli bir aralıkta kendi kendine çalışıyor.. Hızını ben ayarlayamıyorum. Sensörlü bir moddan mı bahsediyorsunuz ? 2008 modellerde olmayabilir mi ?

MaLi
16-10-2009, 20:41
silecek ilk modda iken hıza göre hızlanıyor diye biliyorum.

TanerHoca
16-10-2009, 20:56
Ben Peugeot camiasında yeniyim kusura bakmayın, comfort'larda otomatik mod mu var ? Bir tık ileri yukarı kaldırıyorum ben, silecekler belli bir aralıkta kendi kendine çalışıyor.. Hızını ben ayarlayamıyorum. Sensörlü bir moddan mı bahsediyorsunuz ? 2008 modellerde olmayabilir mi ?

ben de 407 var. sensörlü sileceklerimin otomatik modda hız ayarı yok.yağmurda resmen deli gibi çalışıyorlar. bu da beni sinir ediyo.yani hiç işlevsel değil 407 nin silecek sensör modu.kardeşimin 308 i de aynen benim ki gibi o da hiç kullanmıyor.sürekli manuel modda çalıştırıyor.

şunu da ekleyeyim ki daha açık görülsün.

http://img391.imageshack.us/img391/7827/clipimage002y.jpg

GLR
19-10-2009, 00:57
Bana kalırsa fazla maceraya gerek yok sadece dikiş rengini kendiniz seçebilirsiniz.ben beyaz yaptıracağım dikişi mesela.gt direksiyon uygulaması kusursuz olmamıştı.İstenilen fiyat da (250 tl)kusursuz! veya güzel bir uygulama için normal.Ancak ben de sizler gibi art car ın işçiliğini beğenemedim.Yaptırması kolay yoksa...

reisG
19-10-2009, 07:55
Maslakta 1nci ve 2nci bölgelerde çok iyi deri işi yapan yerler var. bunlardan birisi ile ben tanışmış hatta eski 206 ımın arka kafalıklarını yaptırmıştım. adamlar klasik otomobil klübüne iş yapıyorlardı işçilik süperdi.

viya
19-10-2009, 08:03
arkadaşlar neden dışarıdan yaptırıyorsunuz. Deri kaplı orjinal direksiyon simitleri peugeot yetkili servislerinde 250 TL bence hiç riske girmeden direk değiştirin.
enis.

reisG
19-10-2009, 08:21
Artcar'ın sahibi Cem Bey ile görüşmemde Peugeot'un satışa sunduğu 407 lerin bir kısmının direksiyonalrını kendilerinin deri ile kapladığını söylemişti.
sizin söylediğiniz direksiyon simitleri her bayide var mı ?

Ömer Gedik
19-10-2009, 09:40
arkadaşlar neden dışarıdan yaptırıyorsunuz. Deri kaplı orjinal direksiyon simitleri peugeot yetkili servislerinde 250 TL bence hiç riske girmeden direk değiştirin.
enis.

Bir yanlışın var. Orjinal deri direksiyon tabi ki var ama uçuk fiyatlarda...

viya
19-10-2009, 13:38
Benim aracımınla direksiyon simidi orjinal olarak değişti. GÖRAL 308 premium için 251 TL demişti deri olanına siz yinede arayıp bir sorun.
enis.

safaku
06-06-2010, 13:15
Merhaba arkadaşlar,
konu eskimiş biraz ama benimde bu sıralar düşündüğüm bir konu. Deri kaplatan arkadaş var mı? Sonuç ve fiyat nasıl acaba? Ben Kocaeli'nde yaşıyorum. Bir arkadaşım Seat'ına yaptırmıştı burada ve baya güzel olmuştu. Ona danışmadan önce yaptıran arkadaşlar bilgi verebilirler mi?

Ömer Gedik
06-06-2010, 16:48
GLR deri direksiyon işlemini yaptıracaktı ama henüz yaptırmadı sanırım.

Soylukan
06-06-2010, 16:56
Benim aracımınla direksiyon simidi orjinal olarak değişti. GÖRAL 308 premium için 251 TL demişti deri olanına siz yinede arayıp bir sorun.
enis.

Dostum fena halde bir yanlışın var. Orjinal deri direksyonları peugeot'da, airbag ve plastik muhafazaları hariç olaraktan, 1000 tl'nin altına bulamazsınız.

Ömer Gedik
06-06-2010, 17:10
Ben 308 CC nin direksiyonunu sordum. 1150 TL :S

308 Premium da 800 küsür TL idi

Soylukan
06-06-2010, 17:41
251 tl simit değil ancak airbag muhafazası olabilir ;D

Taylan43
07-06-2010, 09:19
251 tl simit değil ancak airbag muhafazası olabilir ;D

Bence onlar işçilik parasını söylemişlerdir direk ;D

okann
07-06-2010, 17:08
308 CC direksiyonu ben sormuştum arkadaşlar.

Fiyat alıcaklardı 500 TL'ye kadarsa sipariş edin demiştim.

Ama cevap gelmedi. : :-\

GLR
09-06-2010, 18:31
Deri direksiyon yaptırmak basit önemli olan nasıl bir model olacağı.Peugeot nun spor direksiyonları bile çok güzel gelmiyor göze kalkıpta 1 milyar para verilecek bir görünümü ve özelliği yok.Ebay ve bunun gibi sitelerden alışveriş yapabilsem gt ve rcz direksiyonları bulunuyor arada fiyatlarıda 150 ile 300 euro arasında.

okann
10-06-2010, 12:02
Deri direksiyon yaptırmak basit önemli olan nasıl bir model olacağı.Peugeot nun spor direksiyonları bile çok güzel gelmiyor göze kalkıpta 1 milyar para verilecek bir görünümü ve özelliği yok.Ebay ve bunun gibi sitelerden alışveriş yapabilsem gt ve rcz direksiyonları bulunuyor arada fiyatlarıda 150 ile 300 euro arasında.

Bi ara deri kaplatmaya gidiyormuyuz ??? :D

γuяdaeя
10-06-2010, 20:21
Ebay ve bunun gibi sitelerden alışveriş yapabilsem gt ve rcz direksiyonları bulunuyor arada fiyatlarıda 150 ile 300 euro arasında.

Link var mı Ahmet? Ben baktım bulamadım.

GLR
11-06-2010, 11:43
Şu sıra bakmadım ebay a gt yani altı düz olan direksiyonlar 150 euroydu.300 euro ya da rcz direksiyonu forum üzerinden satıldı.

Okan randevu alıp gidelim o zaman. :)

Abdullah
14-06-2010, 18:21
Arkadaşlar göztepe sanayide bir tanıdık ustamız var kendisi deri kaplama yapıyor herşeyi el işçiliğiyle yapıyor ve bir kaplama yaklaşık 4 saat sürüyor ücret 150TL. Yaptırmayı düşünen arkadaşlar var ise konuşmalarını tavsiye ederim.

Yasin CCK
15-06-2010, 00:11
Arkadaşlar orjinal deri direksiyon kullanan biri olarak pek tavsiye etmiyorum..

Tamam çok güzel, estetik ama belirli bir süre sonra çok fazla yıpranıyor, belirli aralıklarla yenilemek gerekiyor. Ben uyarayımda, tamam diyorsanız siz bilirsiniz :)

mimit
30-03-2011, 13:10
308 in direksiyon simidini deri yapmak istiyorum ama orjinal deri simit için 750 tl istediler 308 cc ve sanırım rc z deki direksiyon simidi,çok istesemde o parayı vermem,hemen hemen servisten çıkıp ankaradaki yıldız sanayi(hurdacılar) sine gittim bir kaç tane 308 vardı araçların tepelerine tırmanarak direksiyonlarına baktım ama deri olanı bulamadım,İstanbul artcar la görüştüm fiyat aldım uygun fiyata deri kaplıyorlar istanbula geldiğim bir ara durumda müsait olursa yaptırıcam ama ondada gene airbag kısmına dokunamıyorlar iki bölge arasında bariz bir fark olacak kötümü durur sizce.YOKsa kalitelisinden bir kılıf alıp kullanmak dahamı iyi olur,hatta şerit şeklinde satılan kılıflar var sararak kaplıyorsunuz simidilik onlardan mı kullansam.

Esat
30-03-2011, 13:33
o fiyata ömer szie rcz direksiyonu getirir hocam 800 tl ye :)

mimit
30-03-2011, 13:36
o fiyata bende alabiliyorum rcZ direksiyonu ama vermem yani o kadar para.zaten pazarlıkta etmedim,birde abc de tanıdık var ona da söylemedim ama düşecekleri rakam bence genede fazla olur bir direksiyon simidi için,içinde airbag falan olsa anlarım da birde ona göbek falan alıcaz daha ohooo yanii..

reisG
30-03-2011, 13:52
Artcar'da Cem Bey bu konuda epey tecrübelidir. Hatta 407ler için PT isteği ile bir serinin direksiyonlarını deri kaplamıştı. Buarada çok özel bazı araçların (Bentley gibi)dışında airbag'in olduğu direksiyon göbeğinde deri kaplama bulmanızın olanağı yok. Cem Bey ile son konuştuğumda std.deri döşeme için 150 TL, bir üst kalite için 175-200 arası bir rakam Alcantara içinse 250 TL istemişti. Direksiyonun kalıbı ellerinde var ise işlem yaklaşık yarım gün sürüyordu. Kalıp yok ise az iş olan bir güne randevu veriliyor ve kalıp çıkarıldıktan sonra işlme yapılıyordu. Bu da bir tam günü buluyordu. Bu arada artcar nakit ya da karta tek çekim çalışır.
Farklı renkte dikiş rengi çift renkli kaplama gibi özellikleri de yaptırmanız olası.

by_sertan
30-03-2011, 15:04
308 in direksiyon simidini deri yapmak istiyorum ama orjinal deri simit için 750 tl istediler 308 cc ve sanırım rc z deki direksiyon simidi,çok istesemde o parayı vermem,hemen hemen servisten çıkıp ankaradaki yıldız sanayi(hurdacılar) sine gittim bir kaç tane 308 vardı araçların tepelerine tırmanarak direksiyonlarına baktım ama deri olanı bulamadım,İstanbul artcar la görüştüm fiyat aldım uygun fiyata deri kaplıyorlar istanbula geldiğim bir ara durumda müsait olursa yaptırıcam ama ondada gene airbag kısmına dokunamıyorlar iki bölge arasında bariz bir fark olacak kötümü durur sizce.YOKsa kalitelisinden bir kılıf alıp kullanmak dahamı iyi olur,hatta şerit şeklinde satılan kılıflar var sararak kaplıyorsunuz simidilik onlardan mı kullansam.

Ewet bu sorun Peugeot'un en kronik sorunlarından 1 tanesi. Peugeot firmasının bu konuda en büyük eksiği. aklınıza gelen bütün marka we modellerde aynı direksiyon simidi kullanılıyor. model farketmiyor. we bu direksiyonlar çok çabuk deforme oluyor. Ben buna kesin çözüm buldum. 150 tl karşılığı sadece çerçeweyi aynı renk deriyle 3 saatlik bir dikiş işçiliğiyle hallettik. aracımın içi model atladı diyebilirim. airbag kısmında bir deforme olmadığı için gerek duymadık. zaten olmazda. size tawsiyem yeni direksiyon simidi alacağınıza direksiyonu dikişli deriyle kaplattırın. bmw dikişi yani

reisG
30-03-2011, 15:11
Direksiyon simidi, kokpitteki havalandırma ve tuşlar ile kapı çekme kollarınının deformasyonu en fazla VW grubu araçlarda oluyor. Bir arkadaşımın 2008 model Jettasını görseniz ağlarsınız. her tarafı soyuk soyuk....

by_sertan
30-03-2011, 17:42
O Zaman mesajımız tüm oto grup' yetkililerine gelsin. ama özellikle bizim gruop'a ;D daha sağlam direksiyon simidi we extra fonksiyonel tuşlar + estetik 1 görüntü. çok şeymi istiyoruz acaba ::)

Esat
30-03-2011, 19:36
Direksiyon simidi, kokpitteki havalandırma ve tuşlar ile kapı çekme kollarınının deformasyonu en fazla VW grubu araçlarda oluyor. Bir arkadaşımın 2008 model Jettasını görseniz ağlarsınız. her tarafı soyuk soyuk....

Reis abiyi tanıyan tanır çok vw yanlısı bi pug çudur:)

Ozan
30-03-2011, 19:45

:D :D :D
Reis iş başında

mimit
01-04-2011, 12:13
sahibinden de kazalı rcZ var mesaj attım bakalım direksiyonu verecekler mi ayrıca :) birde cc direksiyonu ile rc z direksiyonu arasında kaldım :)