PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muhabbete Buyurun

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Enes Gedik
28-10-2009, 12:17
Merhaba bu başlık altında birbirimizi daha iyi tanıyabilir, farklı konular üzerinde konuşabiliriz.

Ömer Gedik
28-10-2009, 15:49
buyuralım kardeşim ne konuşcaz. Hem maça gidiyorsun gitmedende bu konuyu açıyorsun. ;D

Kardeşim Akşam ki GS-Bucaspor maçı için mecidiyeköyde de ;D

Enes Gedik
29-10-2009, 09:38
günaydın herkese :) nasılsınız?

Ömer Gedik
29-10-2009, 10:42
Günaydın!!!
Bu arada Enes bugün başlıklardaki büyük küçük harf düzenlemesini yapacak. Kolay gelsin. :)

Enes Gedik
29-10-2009, 10:58
Bu arada Enes bugün başlıklardaki büyük küçük harf düzenlemesini yapacak. Kolay gelsin. :)

Teşekkür ediyorum ve hemen iş başı yapıyorum :)

Enes Gedik
29-10-2009, 12:47
Evet görev tamamlandı. Başlıklar düzenlendi.

reisG
30-10-2009, 14:54
Belki daha önce okumuşsunuzdur. bana henüz geldi. paylaşmak istedim. :)

Borç ve Çek

İş adamının işleri bozulmuştu. Ne yaptıysa olmuyordu. Bir zamanlar çok başarılı bir insan olmasına rağmen şimdi büyük olan sadece borçlarıydı.

Bir taraftan kredi verenler onu sıkıştırırken, diğer taraftan da bir sürü insan ödeme bekliyordu. Çok bunalmıştı ve hiçbir çıkış yolu bulamıyordu.

Nefes almak için parka gitti. Bir banka oturdu, başını ellerinin arasına aldı ve bu durumdan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.

Tam bu sırada birden, önünde yaşlı bir adam durdu.

'Çok üzgün görünüyorsun. Seni rahatsız eden bir şey olduğu belli... Benimle Paylaşmak ister misin?' diye sordu yaşlı adam.

İşadamının yakınmalarını dinledikten sonra da,

'Sana yardım edebilirim' dedi.

Çek defterini çıkardı. İşadamının adını sordu ve ona bir çek yazdı. Çeki ona verirken de şöyle dedi:

'Bu para senin. Bir yıl sonra seninle burada buluştuğumuzda bana olan borcunu ödersin. Hadi al' dedi. Ve yaşlı adam geldiği gibi hızla gözden kayboldu.

İşadamı elindeki çeke baktı. Çekte 500 bin dolar yazıyordu ve imza ise John Rockefeller'e aitti, yani o gün için dünyanın en zengin adamına.

'Tüm borçlarımı hemen ödeyebilirim' diye düşündü.

John Rockefeller'e ait bu çekle her şeyi çözebilirdi. Ama çeki bozdurmaktan vazgeçti. Bu değerli çeki kasasına koydu. Onun kasasında olduğunu bilmenin güveniyle yepyeni bir iyimserlikle işine tekrar dört elle sarıldı.

Büyük küçük demeden tüm işleri değerlendirmeye başladı. Ödeme planlarını yeniden yapılandırdı. İyi yapılan işler yeni işleri doğurdu. Birkaç ay sonra tekrar işlerini yoluna koyabilmişti.

Takip eden aylarda ise borçlarından tümüyle kurtulup hatta para kazanmaya başlamıştı. Tüm bir yıl boyunca çalıştı durdu. Tam bir yıl sonra, elinde bozulmamış çek ile parka gitti.

Kararlaştırılmış saatin gelmesini bekledi. Tam zamanında yaşlı adamın hızla ona doğru geldiğini gördü. Tam ona çekini geri verip başarı öyküsünü paylaşacakken bir hemşire koşarak geldi ve adamı yakaladı.

Hemşire 'Onu bulduğuma çok sevindim, umarım sizi rahatsız etmemiştir' dedi. 'Çünkü bu bey sürekli olarak huzur evinden kaçıp, bu parka geliyor. Herkese kendisinin John Rockfeller olduğunu söylüyor' diye ekledi.

Hemşire adamın koluna girip onunla birlikte uzaklaştı. İşadamı şaşkın bir şekilde öylece durdu kaldı. Sanki donmuştu. Tüm yıl boyunca arkasında yarım milyon dolar olduğuna inanarak işler almış, yapmış ve satmıştı.

Birden, hayatının akışının değiştiren şeyin para olmadığını fark etti. Hayatını değiştirenin yeniden kendinde bulduğu kendine güven ve inançtı.

Ömer Gedik
30-10-2009, 15:56
reisG paylaşım için sağol. Bence çok anlamlı, inanmak başarmanın yarısıdır derler ya aynı o misal...

Enes Gedik
30-10-2009, 16:07
Paylaşım için teşekkürler reis. Anlamlı bir yazı gerçekten :)

Enes Gedik
07-11-2009, 11:39
Forumun aktifliği ve samimi bir ortamın oluşması açısından bu başlığın önemli olacağını düşünmüştüm. Fakat pek ilgi yok sanırım. Günlük konuşmalarımı gerçekleştireceğimiz, anılarımızı paylaşabileceğimiz bir ortam oluşturmak amacımız.

reisG
07-11-2009, 12:06
Şuanda en önemli konu gibi görünen domuz gribi konusunda aile doktorumuzun bana gönderdiği geniş bilgi notunu hepinize ve ailelerinize sağlık dileyerek aktarıyorum. çok doğru ve gerekli bilgiler var içinde....
Domuz gribi nedir?
2009 H1 N1 virüsü (domuz gribi) insanlarda hastalığa yol açan yeni bir grip virüsüdür. Ilk defa latin amerikada ortaya çıkan bu hastalık insandan insana bulaşarak yayılmıştır. 11 Haziran 2009 da Dünya Sağlık Örgütü 2009 H1 N1 virüsünün tüm dünyada salgın (pandemi) haline geleceği uyarısını yapmıştır.
Niçin domuz gribi denmektedir?
Başlangıçta yapılan laboratuvar testlerinde bu yeni virüste bulunan genler normalde domuzlarda görülen ve gribe sebep olan virüse çok benzediği için bu isim verilmiştir. Ancak daha sonra yapılan çalışmalarda bu virüsün aslında Avrupa ve Asyada daki domuzlarda bulunan grip virüsüne ait iki gen ile kuş ve insan genleri taşıdığı bulunmuştur.

Domuz gribi bulaşıcı mıdır?
Evet domuz gribi insandan insana bulaşmaktadır.

Domuz gribi nasıl yayılır?
Domuz gribinin mevsimsel grip virüsleri gibi yayıldığı düşünülmektedir. İnsandan insana öksürük, hapşırık ile bulaşmaktadır. Bazı insanlar enfekte olmuş cisimlere dokundukları ellerinı ağız ve burunlarına götürerekte hastalığı alabilirler.

Domuz gribinin bulguları nelerdir?
Bu hastalığa yakalanan insanlarda ateş, öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı, kırgınlık, titreme ve yorgunluk gibi şikayetler vardır. Hastalık hafif veya siddetli seyredebilir. Pek çok insan tedaviye gerek kalmadan iyileşebilirken bu hastalığa bağlı hastanede yatış ve ölümlerde olmaktadır. Özellikle 65 yaş ve üzerindekiler ile 5 yaşının altındaki çocuklar, hamile bayanlar ve kronik hastalığı olanlar riskli grup olarak kabul edilmektedir. Gebelik dışında astım, kronik böbrek hastalığı, şeker ve kalp hastalılığı bulunanlarda risk fazladır. Hasta olan bir kişi hastalık belirtileri çıkmadan 1 gün önce ile sonrasındaki 5 ila 7 gün virüsü bulaştırmaya devam eder.

Nasıl korunmalı?
Aşılama tek etkili yoldur. 2009 H1 N1 aşısı bu virüse karşı korumak amacıyla geliştirilmiştir.

Sağlığınızı korumak için yapmanız gerekenler:
• Öksürüp-hapşırırken ağzınızı bir kağıt mendil ile kapatın ve kullanılan mendilleri çöpe atın
• Ellerinin sabunla yıkayın eğer yoksa alkol bazlı el dezenfektanlarını kullanın.
• Göz, ağız ve burnunuza dokunmaktan kaçının.
• Eğer grib benzeri tablo varsa ateş geçtikten sonra en az 24 sonrasına kadar evden çıkmayın. Tıbbi yardım gerektiren haller varsa bunun dışındadır.
• Grip şikayeti olan kişilerden uzak durun.

Tıbbi yardım gerektiren durumlar nelerdir?
Çocuklarda:
• Hızlı ve sıkıntılı solunum
• Morarma
• Yeterince sıvı alınamaması
• Uyanmama ve hareket azlığı
• Huzursuzluk
• Grip benzeri tablo geçmiş ve ardından ateş ve öksürük başlamışsa
• Ateş ve döküntü varsa

Erişkinlerde:
• Nefes almada güçlük nefes darlığı
• Göğüs ve karında baskı hissi
• Ani baş dönmesi
• Şuur bulanıklığı
• Şiddetli ve inatçı kusma

Bulaşmayı azaltmada temizlik esastır.
Virus kapı kolları gibi dış ortamlarda 2-8 saat canlı kalmaktadır. Yüksek ısı, deterjanlar, alkol, hidrojen peroksid, iyod bazlı dezenfektanlar bu virüsü öldürür.
Kullanılan kirli mendiller ve kağıt havlular çöpe atılmalıdır. Bu gibi ürünlere yanlışlıkla dokunulduğu takdirde eller hemen bol sabunlu su ile yıkanmalıdır. İçme suyu ile bur virüsün bulaştığı düşünülmemektedir zira içerdiği klorün kuş gribi virüsünü inaktive ettiği bilinmektedir. Benzer mekanizmanın domuz gribi içinde olduğu düşünülmektedir.

2009 H1N1 (Domuz Gribi) Aşısı ve Gebelik
Bu virüsün bulaştığı bazı gebe kadınlarda hastalık ciddi bir seyir göstermiştir. Gebe kadınların hastaneye kaldırılma oranı genel nüfustan daha fazladır. Bu hastalığa bağlı ölümlerin %6 sı hamile bayanlarda olmaktadır. Yakın zamanda yapılan geniş ölçekli bir çalışmada normal mevsimsel gribe karşı inaktif aşı yapılan gebe kadınların 6 aydan küçük bebeklerinde grip riski %63 azalmıştır. Bu sonuç gebe kadınlara yapılacak grip aşısının hem anne hem de bebek sağlığını korumaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bu bilgiler ışığında Amerikan Aşılama Komitesi hamile bayanları 2009 H1 N1 aşısı yapılacak ilk hedef gruplardan biri olarak seçmiştir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları gebe hastalarına aşı yaptırmaları konusunda önerilerde bulunmalıdır. Doktoruna kontrol için gelen gebe kadınlarda bu esnada aşının yapılması en uygun zamanlamadır. Şayet şartlar uygun değilse başka bir aşılama günü planlanması uygun olacaktır. Eş zamanlı normal grip aşılarının da yapılması önerilmektedir. Amerikan ilaç dairesi (FDA) bir doz aşının gebe kadınları 10 sene koruduğunu belirtmektedir. Dolayısıyla 1 doz 2009 H1 N1 aşısı gebe kadınlara önerilmektedir.

Eğer gebe kadın aşı öncesi bebeğini doğurur ise yinede mevsimsel grip aşısı ve 2009 H1N1 aşısı yapılmalı mıdır?
Evet. Aşı hem anneyi hem de bebeğini korumaya yardımcı olacaktır. Grip aşıları sadece 6 ay ve üzerindeki bebekler için önerilmektedir. Dolayısıyla 6 aylıktan daha küçük bebek ile birlikte yaşayan herkes hem H1N1 hem de mevsimsel grip aşısını olmalıdır.

Emzirme döneminde kullanılır mı?
Hem 2009 H1N1 hem de mevsimsel grip aşısı emziren annelere yapılabilir. Aşılı anneden bebeğe sütle geçecek antikorlar bebeği korumaya yardımcı olacaktır.

2009 H1 N1 aşısı gebelikte güvenli midir?
Grip aşılarının gebelikte anne veya bebeğe zararlı oldukları gösterilememiştir. Gebelerde 2009 H1N1 aşısıne test eden çalışmalara ise ancak Eylül 2009 da başlanmıştır. Güvenliği konusunda veri olmamasına rağmen diğer grip aşılarından farklı bir yan etki ve komplikasyon profili olması beklenmemektedir.

2009 H1 N1 aşısı içinde koruyucu var mı?
Çok dozlu grip aşılarının içinde bakterilerinin üremesini engelleyici thiomerosal isimli koruyucu vardır. Thiomerosalin anne veya bebek sağlığı için zararlı olduğuna dair bilgi yoktur. Bununla beraber, annelerin bu gibi koruyuculara karşı endişelerini göz önünde bulundurarak bazı üreticiler koruyucu içermeyen tek dozluk şırıngalarda mevsimsel grip aşısı ve 2009 H1N1 üretmişlerdir. Amerikan Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) hem thiomerosal içeren hemde içermeyen aşıları gebelikte önermektedir.

2009 H1N1 aşısı içinde adjuvan (etkinliği arttırıcı) veyya skualen var mı?
Aşının etkinliğini arttırmak için bazen adjuvan denilen ajanlar eklenmektedir. Amerikada kullanılan 2009 H1N1 ve mevsimsel grip aşılarında adjuvan yoktur.

2009 H1N1 aşısı gebelikte herhangi bir zaman yapılabilir mi?
Gebelikte herhangi bir zaman 2009 H1N1 ve mevsimsel grip aşısı yapılabilir

Mevsimsel grip aşısı 2009 H1N1 e karşı korur mu?
Mevsimsel grip aşısının 2009 H1N1 e karşı 2009 H1 N1’nin de mevsimsel gribe karşı koruyuculuğu yoktur.

Mevsimsel grip aşısı ve 2009 H1N1 aynı anda yapılabilir mi?
Her ikiside aynı anda ancak farklı yerlerden (sağ kol ve sol kol gibi) yapılabilir.

Nazal (Burun) spreyi şeklinde aşılama uygun mu?
Ne mevsimsel grip aşısı ne de 2009 H1N1 hamile bayanlara nazal sprey halinde uygulanamaz. Ancak doğum sonunda yapılabilir.

2009 H1N1 aşısının yan etkileri nelerdir?
Aslında yan etkileri mevsimsel grip aşısından farklı değildir. En sık görülenler aşı yerinde hassasiyet, kızarıklık, baş ağrısı, kas ağrısı, ateş, halsizlik ve bulantıdır. Bu şikayetler 1-2 gün sürebilir.Hayatı tehdid eden allerjik reaksiyonlar çok nadirdir. Eğer birisi yumurtaya veya aşıda bulunan maddelere karşı hayatı tehdid edecek kadar allerjik reaksiyon geliştirmiş ise geçmişte, hamile olsun olmasın aşı yapılması uygun değildir. Sağlık çalışanları hastalarına geçmişte mevsimsel grip aşısına karşı ciddi allerjik reaksiyon hikayesi olup olmadığını sorgulamalıdır.

2009 H1N1 aşısı Guillain-Barre sendromuna (GBS) yol açarmı?
1976 yılında şimdikinden farklı bir virus için bir domuz gribi aşılama programında ciddi felç sebebi olan GBS gelişen vakalar bildirilmiştir.O tarihte her 100 000 kişiden birinde bu hastalık gelişmiştir.1976 dan sonra yapılan mevsimsel grip aşılarından sonra GBS riskinde artış izlenmemiştir. Halihazırda her 1 milyon kişi için 1 ek vaka olarak bu risk mevcuttur. GBS aşılamadan bağımsız olarak her yıl 1 milyon kişide 10-20 vaka olarak görülmektedir. Barsak enfeksiyonları (Campylobacter jejuni bakterisi) ve influenza virüsünün sebep olduğu solunum yolu hastalıklarında da GBS riski mevcuttur. Genel olarak mevsimsel grip aşısı GBS’na yol açmamaktadır. Daha önce GBS geçirenlere aşılama yapılmamalıdır.

Doç. Dr. Bülent Urman
Amerikan Hastanesi
444 3 777
www.bulenturman.com

Enes Gedik
07-11-2009, 13:43
Ben kesinlikle aşı olmayacağım. Bu konu üzerinde bu kadar çok yorum yapılırken insanlar gözü kapalı nasıl oluyor anlamıyorum. Zaten bu kadar hızlı üretilen bir aşının yan etkileri vs. belirlenemez. Halkı yanlış yönlendirilmesi hayati tehtidler oluşturabilir.

Ömer Gedik
07-11-2009, 22:48
reisG bu önemli paylaşım için sağol,

farklı bir muhabbet olacak ama bugün izmitten istanbula 2 saatte geldiğim yolu 3 saat 30 dakikada geldim ve bittim. Bugün girdiğim iki sınavda cabası. Yarında sabaha 6,30 da çıkıp izmite gideceğim. İki sınav da yarın var. :(

boracetınkaya
07-11-2009, 23:12
başbakan olmuyosa bende olmam :D

Taylan43
20-01-2010, 22:41
reisG bu önemli paylaşım için sağol,

farklı bir muhabbet olacak ama bugün izmitten istanbula 2 saatte geldiğim yolu 3 saat 30 dakikada geldim ve bittim. Bugün girdiğim iki sınavda cabası. Yarında sabaha 6,30 da çıkıp izmite gideceğim. İki sınav da yarın var. :(

izmit'te mi okuyorsunuz ömer bey? :D

Ömer Gedik
21-01-2010, 12:18
Evet Kocaeli Üniversitesi Mak Müh. (4. Sınıf-İkinci Öğretim) de okuyorum. :)

Taylan43
21-01-2010, 14:22
Bende jeoloji muhendisliğinden mezun oldum, 3 sene önce :-)

reisG
22-01-2010, 09:51
Dün gece saat 22:30 sıralarında hava sıcaklığı yaklaşık 2-3 derece arasında oynuyordu. Mecidiyeköy'den Bahçelievler'e E-5 üzerinden gidiyorum. yol her zamanki gibi yoğun. Arabada eşim ve çocuğum var. Haliç köprüsünden geçerken ucuz xenon ampuller takmış sis farları da açık bir Fiat Albea'nın ışık hızıyla arkamdan gelmekte olduğunu gördüm. (Zaten artık İstanbul'da araç sürerken önden çok arkaya bakmak lazım) adamın o hızla yoğun trafikte gitmesi faciaya izin vermek. Adam arkama yaklaşmaya devam ederken önce arka sisleri ve sonra dörtlüleri yaktım. Adam binbir güçlükle yavaşladı. Sonra sol şeride geçti. Adam tipik eğitimsiz serseri diyecektim ki. Aracın içinde dediğim tipte bir kişi direksiyonda öndeki koltukta yaşlı bir adam kucağında ufak bir çocuk arkada 3 kişi (kadın erkek karışık). Adam öyle gidiyorki ertesi sabah gazetelere trafik terörü tüm aileyi yok etti diye haber olmak için. Her neyse onu geçtik.Cevizlibağ'dan Merter'e iniyorum yine gözler ağırlıklı olarak arka tarafta trafik yine yoğun, yine tüm aydınlatma elemanlarını açmış çakma GTi görünümlü her tarafına bir şey takmış sözde tuning yapmış bir 206 makas yapa yapa geliyor her neyse onunda makasa rahat devam etmesi için tetris oynar gibi yol ve hat açıp onu da gideceği yola uğurladıktan sonra evimize vardık. Tek olunca probelem olmuyor ama aileniz arabada iken çok dikkatli olmak zorunda kalıyorsunuz. Aslında Trafik polisleri yollarda sadece bu tip araçları ve araç kullananları toplasalar pek çok şey daha güzel olur.

sagacity
22-01-2010, 22:33
ReisG memleketdeki çoğu araç sürücülerimizin durumu içler acısı.. çoğu aracında elbette.. kendi sağlığına (hem ruh hemde beden) dikkat etmeyen insanlar araclarının sağlıklarını zaten hiçe sayıyorlar.. Dolmuş, taksi şöförleri trafiğin adeta kangrenleri.. işini iyi yapanlarda var elbette haklarını yememek lazım ama coğunluk dikkatsiz, saygısız, ölçüsüz olunca aradaki bir kaç yeşil dal da yanıyor. Ama yavaş yavaş bir takım şeyler düzene girmeye baslayacak mecburen.. Ankara da coğu trafik lambalarının bulunduğu kavşaklara kameralar yerleştiriliyor. bu kameralar ışık ihlali, hız ihlali, güvenlik vs. işlerini yapacaklar..

Ömer Gedik
23-01-2010, 00:08
Acayip araçlar acayip hareketler çok görüyoruz maalesef. Ben okul ev güzergahımdan dolayı 310 km yol yapınca çok fazla şeye tanık oluyorum. En basitinden söyleyeyim. Önümde araç varken ve önümdeki aracı görürken boş yere 30 sellektör yapan hız delileri...

otmotvmhndsi
24-01-2010, 23:40
Acayip araçlar acayip hareketler çok görüyoruz maalesef. Ben okul ev güzergahımdan dolayı 310 km yol yapınca çok fazla şeye tanık oluyorum. En basitinden söyleyeyim. Önümde araç varken ve önümdeki aracı görürken boş yere 30 sellektör yapan hız delileri...

Ben bu tarz insanlara acayip takıntılıyım. Biri benim arkamda olup - GEREKSİZ - yere sellektör yapıyorsa vay haline. Benim için eğlenceli dakikaların habercisi oluyor. Bu tarz insanlara karşı yaptığım bir kaç şey var;

*duruma bağlı olarak yol veriyorum - önüm dolu olduğu için gidemiyor - bu sefer ben sellektör yaparak yol istiyorum =)))

*yol vermeyip yokmuş gibi davranıyorum

*yol vermeyip birde inadına yavaşlıyorum, hızımı epey düşürüyorum; hemen sağımdan makas atmak istiyor akıllı =) , allah razı olsun 260 torkum var, bence asılıyorum gaza geçemiyor beni yine arkamda kalıyor =)))

falanda fişman ...

Nice bu tarz elemanlara ve tüm TRAFİK magandalarını kurşundan geçirmek lazım. İbreti alem olsun diyede trafik levhaları gibi yolun kenarına asmak lazım ölü bedenlerini... Babam olsa acımam, herşeyden önemlisi saygılı ve tedbirli olmak. Gideceğim yere 5 dk geç gideyim ama sağsalim gideyim...

sagacity
25-01-2010, 10:20
Nice bu tarz elemanlara ve tüm TRAFİK magandalarını kurşundan geçirmek lazım. İbreti alem olsun diyede trafik levhaları gibi yolun kenarına asmak lazım ölü bedenlerini... Babam olsa acımam, herşeyden önemlisi saygılı ve tedbirli olmak. Gideceğim yere 5 dk geç gideyim ama sağsalim gideyim...

+100 ;D O0

reisG
25-01-2010, 10:34
Haklısınız ama bence bulaşmamak lazım. bri tanesine ben (Şahin model araçtı ve içinde 4-5 kişilik aile vardı) ben yol vermedim. ki hakkıda yoktu. aynadan takip ettim sağıma geçti ve bana çarpmak için sola kırkdı ben adamın manyak olduğunu sezdiğimden daha önce gerekli manevrayı yapmıştım. Bunun dışında silah çekeni var ateş edip öldüreni bile var. bulaşmamak lazım. ülkemizdeki nüfus artış hızının artttığı bölge tamamen eğitimsiz ve geliri düşük kesim olduğundan onların ölmek öldürmek gibi şeyleri normal yaşamdan saymakta ve başkalarına da çok rahat bir şekilde böyle davranabilmekteler.

sagacity
25-01-2010, 11:39
egitim sart..

TanerHoca
25-01-2010, 11:45
reis yazdım göndermedim ama senden sonra benm de göndereyim dedim.

sevgili berker ben de aslında büyük hata olduğunu bildiğim halde bazen trafikte yanlış yapanları terbiye etmeye çalışıyorum.ancak şunu göz ardı ettiğimin de farkındayım.bir kere muhatabınızla zeka, kültür, ve yaşam tarzınız tamamen farklı.kendinden başkasını düşünmeyen, sorumsuz, bencil, kendini evrenin merkezinde gören tipler bunlar.yani aracınızdan inip saatlece konuşsanız bile hiç birşeyin değişmeyeceği birinin yaptığı itliğe karşılık trafikte yaptığınız kontra bir hareketle bir şeyler anlatmaya,mesaj vermeye çalışıyorsunuz.sonuçta o kişi yediği haltı bir hata olarak değil de bir hak olarak -hem de vazgeçilemez bir hak- görüyor. dolayısıyla da vermek istediğiniz mesaj hiçbir işe yaramıyor.yaptığınız şey hatasını fark etmesi ve düzeltmesi gerektiği olarak değil de onun haklarına tecavüz olarak algılanıyor.iyice agresifleşmeye başlıyor.bu durumda bazen sizin de gözünüz kararıyor ve kendinizin ve başkalarının hayatını tehlikeye atabiliyorsunuz.bu insanların eğitilerek düzeleceğine de inanmıyorum.size yemin ederim para cezaları da bir işe yaramaz.çünkü adamın adı belli değil, adresi belli değil, araç kendi üstüne değil değil oğlu değil. bunları takip edecek uygulayacak bir denetim sistemi zaten yok.basından okumuşsunuzdur "ödenek yokluğundan trafikte kesilen cezalar gönderilemiyor" diye. zaten ortada ceza kesecek doğru dürüst denetçi mi var ki.yani neyi düzelteceğiz. Önemli olan seninde dediğin gibi eve sağ salim gitmek…

reisG
26-01-2010, 09:15
Önemli olan seninde dediğin gibi eve sağ salim gitmek…

işin özü bu cümle.

c3xx
27-01-2010, 21:08
Ben en çok şu dolmuşlardan şikayetçiyim. Adam sol şeride bakma ihtiyacı bile hissetmiyor, geçenlerde Ankara-Kırıkkale yolundayım sağdan bi tanesi yanaşmış arada 1 karış yer kalmış (ki ben orta şeritteydim) son anda kaçtım adam hala bakmıyodu bütün bu olaylar yaşanırken.

TanerHoca
27-01-2010, 21:42
Ben en çok şu dolmuşlardan şikayetçiyim.

ben raylı sistemi terch ederim ;D

http://www.picturelines.com/images/jsljt2x9nepat3736y4v.png

Enes Gedik
27-01-2010, 22:14
ben raylı sistemi terch ederim ;D

http://www.picturelines.com/images/jsljt2x9nepat3736y4v.png

Hocam bu çok iyiymiş ya. Ayakta gidicek yer yokken boş minibüs-otobüs diye bağıran ve yolcuları zor durumda bırakan ayrıca hiç olmıyacak şeyleri (kuzu dahil) otobüse-minibüse alan şoförleri burdan kınıyorum :D

reisG
27-01-2010, 22:26
Trafikte tehlike yaratan ve kazaya sebep olan araçlar
1- Halk otobüsleri
2- Belediye otobüsleri
3- Doblo-Fiorino tarzı hafif ticari araçlar
4- Taksiler
5- Şirket araçları (bunları plakalıklarından anlarsınız mesela yeşil fon üzerine Intercity yazılı gibi)
6- Tofaş kuş serisi araçlar
Tabii bu araçların mekanik olarak suçu yok suç onları kullanan zat-ğ muhteremlerde.

Ömer Gedik
28-01-2010, 10:42
O minibüs oraya nerden girmiş yaw :)

Abdullah
18-02-2010, 13:24
konu açılalı bayağı olmuş ama bende devam ettireyim dedim. Geçenlerde Göztepe-Kadıköy Minübüs Yolu (Ziverbey) istikametinden Kadıköy e doğru gidiyordum. Zaten yol 2 şerit sabah 08.30 suları. Sol şerit ve sağ şeritte tıkandı birden. ileriye doğru baktığımda bir minübüs sol şeridi kapatmış hani sağ şeritten yolcu toplamak için hiç gaza basmadan rolantide gider ya aynen o şekilde gidiyor hanzo arkasındaki insanlardan bi haber umrunda değil ve sağ şeritte boş. Korna felan en sonunda bu hanzo kardeşimiz sağa geçti ve ilerdeki ışıklarda ben sol tarafta o sağ tarafta yan yana durduk. Zaten sinirliyim hanzoya ışığın yeşil yanmasını beklerken nam-ı diyar hanzo ışığı beklemeden kırmızı ışıkta kalktı ve bir güzel geçti. Bende hemen telefonuma sarıldım zaten Trafik şube yakında hemen şikayet ettim ve arkasından da takip ettim Kadıköy ün girişinde çevirdiler hanzo kardeşimizi :)) ayaktada yolcusu vardı inşallah aracı bağlamışlardır veya ehliyetine el koymuşlardır. Bundan sonra trafikte gördüğüm her hatayı ben şikayet ediyorum gerisi polisimize kalmış ben vatandaş olarak üzerime düşen görevi yerine getireyim de ;)

kaptan magara adami
23-03-2010, 01:29
Trafikte tehlike yaratan ve kazaya sebep olan araçlar
1- Halk otobüsleri
2- Belediye otobüsleri
3- Doblo-Fiorino tarzı hafif ticari araçlar
4- Taksiler
5- Şirket araçları (bunları plakalıklarından anlarsınız mesela yeşil fon üzerine Intercity yazılı gibi)
6- Tofaş kuş serisi araçlar
Tabii bu araçların mekanik olarak suçu yok suç onları kullanan zat-ğ muhteremlerde.

aynen.ben bunlara bir de bayan sürücüleri eklerim.özellikle bu hafta yaşadığım olaydan sonra;
sahil yolunda transitten bakırköy istikametine doğru yolun boşluğunun da vermiş olduğu huzurla "zevk ve adrenalin içinde" 308 kullanıyorken zeytinburnu tarafında karşımdan gelen aracı görünce bayağı değişik duygular yaşadım.çok şükür viraj değildi de durabilme imkanı buldum.kadın resmen ters yöne girmiş.ama üzüldüm resmen kitlenmişti karşısından arabaların geldiğini görünce.

okann
23-03-2010, 21:21
Bu tehlikeli araçlar kontenjanına polis araçlarına eklemek gerekicek ;)

Yoğun istek olursa anlatırım nedeni ni :P :P

Abdullah
23-03-2010, 22:13
Bu tehlikeli araçlar kontenjanına polis araçlarına eklemek gerekicek ;)

Yoğun istek olursa anlatırım nedeni ni :P :P

isterizzz isterizzz isterizzz

Abdullah
09-04-2010, 17:03
Baktım bu bölüm çok sessiz kalmış aklıma geldi yazayım dedim bende. Arkadaşlar trafikte yapılan trafik hataları dışında sizi sinir eden olaylar nelerdir? Örneğin beni;

Aracımı yeni yıkatmışken. Tropixim yolda süzülürken, göz kamaştırıyorken trafikte ön taraftaki düşüncesiz sürücünün aracının ön cam su fiskiyesinin benim aracımım üzerine o su fışkırtması beni çileden çıkartıyor. İnip o fiskiyeyi yerinden sökmek istiyorum ;D

Ömer Gedik
11-04-2010, 00:29
Bugün ulus, nişantaşı vb yerlerde bulunmamında etkisiyle oldukça fazla ve çeşitte lüks otomobiller gördüm. Bugün gördüğüm araçlardan bir kısmını yazmak istedim.

Audi RS6 Sedan
Audi A5
Audi Q5-Q7
BMW 3 Cabrio
BMW Z3
BMW Z4 (Yeni)
BMW M5 E39
BMW 630i
BMW X1-X3-X5-X6
Chevrolet Nova SS
Chevrolet Corvette Z06
Shelby Mustang GT500 ( Son nesil)
Ford Flex
Land Rover Discovery 4 3.0 TDV6
Land Rover Range Rover Voque
Land Rover Ranger Rover Sport
Lincoln Navigator
Maserati Gran Turismo
Maserati Quattroporte
Mercedes E Coupe
Mercedes SL55 AMG
Mercedes E55 AMG
Mercedes S Serisi
Peugeot 308 Montebello :D (yanlış anlaşılmasın benim araç değil)
Peugeot 3008
Peugeot 5008
Peugeot 607
Porsche Panarema Turbo
Porsche 911 Carrera
Porsche 911 Turbo
Porsche Cayenne

daha aklıma gelmeyen onlarca araç var.

γuяdaeя
11-04-2010, 00:45
Ömer maşaallah görsel hafıza iyiymiş sende... bu araçlardan sadece 911 turbo kalırdı benim aklımda :)

Ömer Gedik
11-04-2010, 01:42
Ömer maşaallah görsel hafıza iyiymiş sende... bu araçlardan sadece 911 turbo kalırdı benim aklımda :)

Yurdaer aklımdan çıkanlar da var. Bunların arasında E39 kasa Siyah içi hardal TV li dark chrome jantlı M5 bir şaheserdi.

GLR
11-04-2010, 02:09
hobaa Ömer ciddi sorunlusun olum sen. :D Araba hastalığı yolda sürüşün keyfini çıkartırken diğer arabalarıda süzmektir. :)

Ömer Gedik
11-04-2010, 10:44
hobaa Ömer ciddi sorunlusun olum sen. :D Araba hastalığı yolda sürüşün keyfini çıkartırken diğer arabalarıda süzmektir. :)

Sorunluyum kabul E39 M5 hala aklımda... Diğer araçlara her zaman dikkat ederim. Yeni modelleri sürekli incelerim.

reisG
23-04-2010, 13:42
İstanbul trafiğinde iğrenç yol çalışmaları bir yağmurda oluşan dev çukurlar bir sıra bariyer çekip keyfe keder yapılan yeni yollar ve çok kötü araç kullanan insanları görünce 308 den sonra alacağım aracı kafama koydum.
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/23/2839.jpg
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/23/2842.jpg
hele bir de ilandakinden olursa SRT vesiyon.süper olacak.
http://www.sahibinden.com/dodge_ram_2500_srt_10_viper_powered_500_horsepower _!-47WQQaXQQ10443838WQQpXQQdisplayitem

Enes Gedik
23-04-2010, 14:09
Hep bir pickupım olsun istemişimdir. Tabii böyle son model değil klasiklerden. Bunu yolda gören yanınıza yaklaşamaz Reis Abi :)

reisG
23-04-2010, 14:14
Bende onu istiyorum Enes. ;)

okann
25-04-2010, 23:53
Bugün TEM'de en az 8-10 araba ilerde beyaz 308 CC görüp ; ne yapıp edip yakalayan ; 34 PEU xx plakayı görünce aaa Tekoto'ya gidiyor diyen ve yolumuz aynı diyip peşine takılan ; arkadaşı gaza getirmeye çalışıp yanyana seyreden ; o benim lincancaburlara ben onunkilere bakarken birden ilk sağdan çıkıp yol değiştirince ortada kalan ve hüsrana uğrayan bana kocaman bir alkış :D

Yasin CCK
26-04-2010, 11:34
;D

Alkışı hakketmişsin harbiden ;)

Abdullah
26-04-2010, 14:07
;D :o ::) ;D

reisG
18-05-2010, 12:52
ilanı görünce dayanamayıp linki koydum. 105.000 usd imiş yani euro karşılığı 73.000 euro TL olarak ise 160.000 TL bu paraya alınacak iyi gibi bir avrupa spor araba o da tam spor değil donanımlı bir 320İ olabilir. Ama aşağıdaki ile tüm bakışlar size dönecektir.
http://www.sahibinden.com/sahibinden_2010_model_camaro_rs_4_000km_-86WQQaXQQ25460518WQQpXQQdisplayitem?source=promoti on_chva

Abdullah
18-05-2010, 12:55
ilanı görünce dayanamayıp linki koydum. 105.000 usd imiş yani euro karşılığı 73.000 euro TL olarak ise 160.000 TL bu paraya alınacak iyi gibi bir avrupa spor araba o da tam spor değil donanımlı bir 320İ olabilir. Ama aşağıdaki ile tüm bakışlar size dönecektir.
http://www.sahibinden.com/sahibinden_2010_model_camaro_rs_4_000km_-86WQQaXQQ25460518WQQpXQQdisplayitem?source=promoti on_chva

Reis abi araç muhteşemde bunun 1.6 HDI ı var mı ki acep? ;D

Yasin CCK
18-05-2010, 16:15
Araç değil uzay mekiği mübarek, ne güzel hatları var, her an canlanacakmış gibi duruyor :D Hatta bunun sarısını Transformers filminde kullandılar, demek bu yüzden ;D

Birde bu şerit olayı çok ele ayağa düştü canım, benden gören yapıyor ;D Sökmeyi düşünüyorum ;)

reisG
18-05-2010, 16:33
Birde bu şerit olayı çok ele ayağa düştü canım, benden gören yapıyor ;D Sökmeyi düşünüyorum ;)

Süpersin ;)

TanerHoca
18-05-2010, 17:00
Birde bu şerit olayı çok ele ayağa düştü canım, benden gören yapıyor Sökmeyi düşünüyorum
aman yasin niye şeritleri söküyorsun.senin yapman gereken onlara "Yasin Şeridi" diye patent alman... :D

Yasin CCK
18-05-2010, 17:03

Süpersin ;)

;)

Birde bu şerit olayı çok ele ayağa düştü canım, benden gören yapıyor Sökmeyi düşünüyorum
aman yasin niye şeritleri söküyorsun.senin yapman gereken onlara "Yasin Şeridi" diye patent alman... :D

Değil mi Hocam, hemen avukatıma danışayım ;D

okann
18-05-2010, 18:32
Camaro'yla gezecem diyorsan Benzin istasyonun olacak :)

γuяdaeя
18-05-2010, 19:26
Herkesin gönlünde bir veya birkaç tane arslan yatabilir... Elbette en güzel arslan sahip olduğumuzdur ama ütopik bile olsa hayalini kurduğumuz bir şeyler mutlaka vardır diye düşünüyorum.
Benim aklımı ve gönlümü en çok meşgul eden iki tane model var... Birisi E46 BMW M3 CSL (daha ulaşılabilir) diğeri ise her zaman benim için 1 numara olan ve bilgisayar ekranımı süsleyen 911 turbo. Sizinle paylaşmak istedim :)

http://img191.imageshack.us/img191/7369/bmwm3cslside.jpg

http://img156.imageshack.us/img156/752/porsche911turbo2621024.jpg

ali-34
18-05-2010, 20:00
Bu da o aracın sarı rengi. 6.2 motor 405 beygir =)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-camaro-camaro-2ss-transformers-6-2-405-hp/detay

TanerHoca
18-05-2010, 20:48
405 beygir =)

407 olmazsa almam ;D

okann
18-05-2010, 20:50
Herkesin gönlünde bir veya birkaç tane arslan yatabilir... Elbette en güzel arslan sahip olduğumuzdur ama ütopik bile olsa hayalini kurduğumuz bir şeyler mutlaka vardır diye düşünüyorum.
Benim aklımı ve gönlümü en çok meşgul eden iki tane model var... Birisi E46 BMW M3 CSL (daha ulaşılabilir) diğeri ise her zaman benim için 1 numara olan ve bilgisayar ekranımı süsleyen 911 turbo. Sizinle paylaşmak istedim :)

http://img156.imageshack.us/img156/752/porsche911turbo2621024.jpg

E46 M3'e hasta olmayan varmıdır ? :)

reisG
18-05-2010, 20:50

Yurdaer, Çamlıca da bizim şirketin komşusu olan Sur yapının sahiplerinin sahip olduğu BMW lerden biriside M3 CSL nefis ve çok özel bir araç. Limitli sayıda üretilmiş olan ve bence MKI ilk kasa M3 ten sonra ki ikinci en iyi M3 olan M3 CSL ulaşılabilir bir hayal aracı ikinci elde bir iki tane düştüğünü gördüm. fiyatları 70-73.000 euro arasındaydı.

γuяdaeя
18-05-2010, 21:36
Yurdaer, Çamlıca da bizim şirketin komşusu olan Sur yapının sahiplerinin sahip olduğu BMW lerden biriside M3 CSL nefis ve çok özel bir araç. Limitli sayıda üretilmiş olan ve bence MKI ilk kasa M3 ten sonra ki ikinci en iyi M3 olan M3 CSL ulaşılabilir bir hayal aracı ikinci elde bir iki tane düştüğünü gördüm. fiyatları 70-73.000 euro arasındaydı.

Orjinalini bulmak zor olabilir reis.. Ama çok güzel replikalar var dediğin fiyatlara. Ne yalan söyleyim replikası bile güzel, en azından daha konforlu :)

ali-34
18-05-2010, 21:42
405 beygir =)

407 olmazsa almam ;D

hehe ;D

Abdullah
18-05-2010, 21:52
Yurdaer abi aynı kafadanız daha doğrusu buradaki çoğu kişi aynı kafadan ;D e46 M3 benimde hayallerimdeki araç. Benim öyle fazla büyük hayalim yok hep böyle ulaşılabilir şeyleri istiyorum ki gaza gelip çabucak ulaşayım ;D

reisG
19-05-2010, 08:00

Orjinalini bulmak zor olabilir reis.. Ama çok güzel replikalar var dediğin fiyatlara. Ne yalan söyleyim replikası bile güzel, en azından daha konforlu :)

Haklısın pek çoğu replika şeklinde ama Sur yapı daki orjinal araç... zaten adamların BMW parkı aşağıdaki araçlardan oluşmakta
Orjinal üretim M3 CSL
Yeni kasa M3
Yeni kasa 730 Ld
Yeni kasa 530 i
X1
X3
İki adet X5
İki adet X6

γuяdaeя
19-05-2010, 16:24
Hay maşaallah... BMW galerisi kurmuşlar resmen ;D

Ozan
22-05-2010, 16:35
FP hızla büyüyor
195 üyeye ulaşmışız.
200. üyeye nasıl bir hediye düşünüyorsunuz sayın adminler?

Ömer Gedik
22-05-2010, 17:50
FP hızla büyüyor
195 üyeye ulaşmışız.

Ne oldu abi tekrar mı üye olacaksın :D ;D

TanerHoca
22-05-2010, 17:57
FP hızla büyüyor
195 üyeye ulaşmışız.

Ne oldu abi tekrar mı üye olacaksın :D ;D

:D :D :D

okann
24-05-2010, 20:33
Bugün bulgaristandan bir yakınım aradı.

sohbet ediyoruz.

demese mi burda 308'lerin hepsinde senin tampondan var. (arka tamponu kastediyor.) :)

normal tampon yok gibi.

fiyat'da 19800 leva.

siz düşünün artık. :-\

okann
24-05-2010, 20:58
bu arada motordan hiç bahsetmemişim.

motorlar haliyle aynı arkadaşlar. ;)

reisG
28-05-2010, 17:09
Herkese güzel bir hafta sonu dilerim. denizi ve yelkenli gemileir seven ve İstanbul'da bulunanlar hafta sonu Karaköy rıhtımında olacak dev yelkenli gemileri saat10-18 arasında ziyart edebilirler.

GLR
26-06-2010, 13:45
Okan Bulgaristan da araçlar gerçekten çok ucuz.Peugeot tabiki satılıyor premium pack donanım olması doğal.Genel olarak Almanya dan gelen 5 seneyi geçmiş audi mercedes bmw vw tarzı araçlar bulunuyor.Bu araçlar Almanya sıfır fiyatına göre %70 değer kaybetmiş olarak alınıyor.Lada larda hala az değil özellikle küçük şehirlerde ve köylerde.

Çok lüks araçlarda mevcut.Bizim tanıdığımızın şehrine gitmiştik ufak bir şehir ancak genelde ticaret ile uğraşıyorlar.Bizi ağırlamışlardı 645 cls a8 q7 dahil birçok aracları vardı baya zenginler.

Q5 daha Türkiye de yok iken bizim yazlığa o araçla gelmişlerdi orada incelemiştim.Benden 2 yaş büyük oğlunda Gallardo 3 yaş küçük olanda da f430 var. :D

Çok eskiye dayanan Bulgar aile dostumuz var onlarda arada gelirler tatile falan gideriz arabalarla araba hastasıdır babam gibi yeni araba almışsa anahtarı uzatır al gez derlerdi güvenirlerdi tabi küçüktüm o zaman.smart cabriosunu alıp İstanbul turuna çıkmıştım çok zevkliydi.En son geldiklerinde x6 ya lastik aramıştık zor bulduk Maslak ta o da.

Bu arada 308 cupe kaza yapmış çıkmacıda hasarlı parçayı alıp satışa sunmuş kime satacaksa. :D
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-pejo-cikma-parca-308-coupe-solarka-camurluk/detay?keyword=peugeot 308

TanerHoca
26-06-2010, 15:12
Bu arada 308 cupe kaza yapmış çıkmacıda hasarlı parçayı alıp satışa sunmuş kime satacaksa. Cheesy
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-pejo-cikma-parca-308-coupe-solarka-camurluk/detay?keyword=peugeot 308

yalnız ipe asılmış gibi dizi dizi duran çamurlukların görüntüsü bayağı ürkütücü.
sanki "teksas katliamı" filminin araba versiyonu gibi ;D mübarek çıkmacı değil mezbaha sanki...

reisG
26-06-2010, 20:53
Eşim çifte vatandaş-1989 da Bulgaristan'dan gelen Türklerden önümüzdeki yıl içinde Bulgaristan'a gidip şık bir araç almak istiyoruz eşim için. yb.plaka olacak sadece belli aralıklarla yurtdışına çıkarması gerekli oda kolay Bulgaristan burada yaklaşık 3 saat. ;)

GLR
26-06-2010, 22:13
Reis abi bende çifte vatandaşım ancak o işi biraz daha detaylı araştır düşündüğün gibi değil.Bunu yapmak isteyen çok kişi var.Araç 6 ay burada ise en az 6 ay orada durmalı.Yoksa bizde getirmeyi düşündük.

Erol abim var aile dostumuz kendisinde Bulgar plaka ml270 cdi var iş için her hafta Romanya ve Bulgaristan a gider o bile problem yaşıyor.6 ay kullanıp satacaksan düşünülebilir sanırım.60 bin euro civarıydı q7 3.0 tdi almışlardı fiyatlar ciddi şekilde Türkiye ye göre ucuz.

O aracın buradaki değeri opsiyonsuz 120 bin civarı. :)Ben orda yaşasam ikinci el veya sıfır porsche cayman almayı çok isterdim. :Dİleride araba getirebiliriz belki kanunlar değişirse ama sanmıyorum.

Ömer Gedik
26-06-2010, 23:30
Çifte vatandaşlar maalesef yabancı satışlarından da faydalanamıyor. Bu süreç biraz sıkıntılı olmalı.

reisG
06-07-2010, 16:52
Az önce ilginç bir duurm odlu. Uzun zamandır forumdonanım'daki ///PEUGEOT 308/// bölümüne göz atmıyordum. öylesine bir baktım. son birkaç sayfada 308 hakkında bir sürü soru sorulmuş. Bende 308 hakkında sorularınızın yanıtlarını ve çok daha fazlasını bu topicte kurulan arkadaşlıklar sayesinde oluşturulan www.forumpeugeot.com sitesinde bulabilirsiniz, diye yazdım. az önce mesaj geldi bu yazmı silmişler. Demek ki forumumuz adamları rahatsız etmiş nedense?? ;)

γuяdaeя
06-07-2010, 17:32
DH'deki imzamıza link koysak nasıl olur diye düşünüyorum da... Sanırım o da engellenir :-\

Ek: Az önce malum sitedeki imzamı bizim sayfaya link olacak şekilde değiştirdim. Du bakali n'olacak ;D

Yasin CCK
06-07-2010, 18:22
Meyve veren ağaç taşlanır ;)

Abdullah
07-07-2010, 09:32
sadece DH değil peugeot ile uzaktan yakından alakalı tüm forumları bizim forum sayfamız rahatsız ediyor. Çünkü mutlaka onların yöneticileri de forumumuza girip birbirimize bağlılığımızı görünce hayrete düşüyorlardır. Zaten forumumuza üye olan çoğu arkadaşlarımız forumdaki arkadaşlığı beğendikleri için üye olduklarını söylemişlerdi ;) Birlikte hep daha iyiye doğru emin adımlarla yürüyoruz.. Durmak Yok Yola Devam ;D

γuяdaeя
07-07-2010, 13:55
sadece DH değil peugeot ile uzaktan yakından alakalı tüm forumları bizim forum sayfamız rahatsız ediyor. Çünkü mutlaka onların yöneticileri de forumumuza girip birbirimize bağlılığımızı görünce hayrete düşüyorlardır. Zaten forumumuza üye olan çoğu arkadaşlarımız forumdaki arkadaşlığı beğendikleri için üye olduklarını söylemişlerdi ;) Birlikte hep daha iyiye doğru emin adımlarla yürüyoruz.. Durmak Yok Yola Devam ;D

Alkış smileyi ;D

TanerHoca
07-07-2010, 14:45
tanerhoca derki:
gönül muhabbet ister, forum bahane
forumpeugeotta muhabbet şahane
biz ortamı yapmışız, elalemden bize ne
gönlümüz hep açıktır forumumuza gelene

γuяdaeя
07-07-2010, 15:32
tanerhoca derki:

Leblerinden bal damlıyor hocam.. yüreğine sağlık :)

Abdullah
07-07-2010, 16:08
tanerhoca derki:

Helal be hocam valla süperdi. Aklıma birşey geldi sizin forumda yazdığınız bu dörtlükleri küçük bir kitap haline getirip ForumPeugeot ya katkı olarak satalım derim ben ;D

TanerHoca
07-07-2010, 16:29
Helal be hocam valla süperdi. Aklıma birşey geldi sizin forumda yazdığınız bu dörtlükleri küçük bir kitap haline getirip ForumPeugeot ya katkı olarak satalım derim ben Grin

ömer'e söyleyelim yeniden yapılanma sürecinde bu fikri de bir gözden geçirsin ;D

reisG
07-07-2010, 16:56
Hocam senin için bir edebiyat köşesi açılması lazım.

Abdullah
08-07-2010, 09:43
Evet hocam Ömer bu öneriyi dikkate alsın ayrıca Reis abimin Edebiyat Bölüm fikrine de katılıyorum. ;D

γuяdaeя
17-07-2010, 22:15
2 gündür, özellikle de bugün (İstanbul) , sıcak ve nem dolayısıyla neredeyse baygınlık geçireceğim. Her zaman derim yine diyorum... Ben kesinlikle soğuk memleket insanıyım. Az biraz yağsa da rahatlasak keşke :(

γuяdaeя
19-07-2010, 23:02
Dışarıda rüzgar var ama şu nem öldürecek beni... N'olur artık biraz serinlesin :(

Vesileyle, Taner hocama da selam olsun. Umarım güzel vakit geçiriyorlardır. Yokluğun belli oluyor hocam. Allah tekerine taş değdirmesin :)

reisG
26-07-2010, 16:42
İstatistiklere baktım da bugün itibariyle 1.000nci konuyu da açmışız.

Abdullah
27-07-2010, 09:48

Nice 1000. konulara inşallah hep birlikte...

γuяdaeя
27-07-2010, 09:55

Taner hoca yok bu aralar konu açılmasında bir durgunluk var ;D

Abdullah
27-07-2010, 10:15

Taner hoca yok bu aralar konu açılmasında bir durgunluk var ;D

Vallahi abi aynen ya. O güzel dörtlüklerden de uzak kaldık. Taner HOcammmmm gel artıkınnn

BahadırALTUN
02-08-2010, 08:27
Hafta Sonu Ankara-Didim-Bodum-Didim-Ankara Şeklinde yaklaşık 2000. Km yol yaptım.
Yeni 407 yan rüzgarlardan çok fazla etkilenip yolda geziyor.
Eskisiyle tek büyük fark direksiyon olduğuna göre yeni direksiyon pompası yaramaz. :(

Yasin CCK
02-08-2010, 08:50
Hafta Sonu Ankara-Didim-Bodum-Didim-Ankara Şeklinde yaklaşık 2000. Km yol yaptım.
Yeni 407 yan rüzgarlardan çok fazla etkilenip yolda geziyor.
Eskisiyle tek büyük fark direksiyon olduğuna göre yeni direksiyon pompası yaramaz. :(

215 veya 225 tabanı olan daha büyük bir jant-lastik ile yol tutuşunuşunuzu çok daha iyi hale getirebilirsiniz. (Bkz.TanerHoca)

BahadırALTUN
02-08-2010, 14:58
Yol tutuşta problemim yok. Hatta yol tutuş çok iyi.
Yan rüzgarlarda araç istem dışı gezmeye başlıyor. Hani yolda ağır araçların yaptığı izler olurda araç o çukur izini takip etmeye çalışır ya onun gibi . Bunu taban genişliği ile düzeleceğini pek sanmıyorum açıkçası.

Ömer Gedik
02-08-2010, 18:47
Bahadır abi iki araçta öyle bir fark olmaması lazım yollarda vadilerde oluşan hava akımı daha fazla olmasın.

BahadırALTUN
02-08-2010, 22:12
Yok kesin fark var. Bunun direksiyonu çok yumuşak. Taner hocam da test sonucunda aynı gorusteydi .
Aklıma başka bir şey gelmiyor. Diger her şey aynı zaten.
Arabayı ilk aldigimda hanim bile fark edip nasıl sürüyorsun eskiden daha iyi sürüyordun tarzinda laflar etmişti . Çok bariz fark var. Büyük ihtimallere yapabilecek bir şey yok.

acemiasker
02-08-2010, 22:25
Yok kesin fark var. Bunun direksiyonu çok yumuşak. Taner hocam da test sonucunda aynı gorusteydi .
Aklıma başka bir şey gelmiyor. Diger her şey aynı zaten.
Arabayı ilk aldigimda hanim bile fark edip nasıl sürüyorsun eskiden daha iyi sürüyordun tarzinda laflar etmişti . Çok bariz fark var. Büyük ihtimallere yapabilecek bir şey yok.

Hocam korkutma bizi yahu, hiç hazetmem yumuşak direksiyondan.Arabayı almadan soğumayalım :)

BahadırALTUN
03-08-2010, 01:25
Araçtan sogumaniza neden olacak bir durum değil bence .
Daha dikkatli olmak yetecektir. Benim dediğim gezme 150 km/ h dan sonra daha hissedilir olmaya başlıyor. GT line de direksiyon sistemi farklıdır belkide.

TanerHoca
03-08-2010, 08:28
Daha dikkatli olmak yetecektir. Benim dediğim gezme 150 km/ h dan sonra daha hissedilir olmaya başlıyor. GT line de direksiyon sistemi farklıdır belkide.

ben de benim araç neden hiç gezme yapmıyor diyordum ;D

evet aracın yan rüzgarlardan etkilendiği bir gerçek.yüksek süratte kamyon otobüs gibi büyük araç solladığınızda bunu rahatça fark edebiliyorsunuz.
araç, büyük aracın hava boşluğuna doğru çekiliyor.ama doğrusu bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda bu tepki vardı.özellikle de megandan sonra 407 gayet stabil.
bir de benim direksiyon oldukça sert.özellikle bu son yolculukta fark ettim ki uzun virajlarda falan ekstra bir güç uygulamak gerekiyor direksiyona.

Abdullah
03-08-2010, 11:02

ben de benim araç neden hiç gezme yapmıyor diyordum ;D

evet aracın yan rüzgarlardan etkilendiği bir gerçek.yüksek süratte kamyon otobüs gibi büyük araç solladığınızda bunu rahatça fark edebiliyorsunuz.
araç, büyük aracın hava boşluğuna doğru çekiliyor.ama doğrusu bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda bu tepki vardı.özellikle de megandan sonra 407 gayet stabil.
bir de benim direksiyon oldukça sert.özellikle bu son yolculukta fark ettim ki uzun virajlarda falan ekstra bir güç uygulamak gerekiyor direksiyona.

bizim 308 lerinkide aynen kamyon gibi ;D babamın terranosu bile daha hafif ;D

TanerHoca
03-08-2010, 11:17
konuyla ilgisi yok ama haziranda 33 e takılan en çok çevrim içi sayımız gece 12:22 itibariyle 34 olmuş.
plakaya gelmişiz istanbul ekibi :D

γuяdaeя
03-08-2010, 12:10
konuyla ilgisi yok ama haziranda 33 e takılan en çok çevrim içi sayımız gece 12:22 itibariyle 34 olmuş.
plakaya gelmişiz istanbul ekibi :D

Çok sayıda misafirimiz mevcut hocam. Elimizden geldiğince ikramda kusur etmiyoruz memnun kalsınlar yine gelsinler diye. Valla demliği ocaktan hiç eksik etmiyorum. Diğer arkadaşlar da sağolsunlar kek, börek ne varsa getiriyorlar ;D

TanerHoca
06-08-2010, 13:53
En Çok Çevrimiçi: 35 (Bugün 02:49:20 pm) ;)

plaka izmir :)

γuяdaeя
06-08-2010, 13:58
En Çok Çevrimiçi: 35 (Bugün 02:49:20 pm) ;)

plaka izmir :)

Gece çok misafir gelmiş ;D

TanerHoca
durum raporu veriyorum :D

En Çok Çevrimiçi: 37 (Bugün 02:57:30 pm) ;)

Ömer Gedik
Özellikle 407 ciler için yazıyorum. Bahçeşehir'den otobüse bindikten sonra park halinde bir 407 gördüm ne farkı vardı diyeceksiniz. 407 Sw İrmscher modifiyeliydi. :D Ama otobüsle geçerken şaşkın şaşkın bakakaldım maalesef fotoğraf yok. Araç tabiki yabancı plaka..

reisG
06-08-2010, 14:00
Bugün amma misafir gelmiş.önceden söyleselerdi. hanımlara börek çörek yaptırırdık.

reisG
06-08-2010, 14:05
Özellikle 407 ciler için yazıyorum. Bahçeşehir'den otobüse bindikten sonra park halinde bir 407 gördüm ne farkı vardı diyeceksiniz. 407 Sw İrmscher modifiyeliydi. :D Ama otobüsle geçerken şaşkın şaşkın bakakaldım maalesef fotoğraf yok. Araç tabiki yabancı plaka..

resimler de benden olsun
http://i1008.hizliresim.com/2010/8/6/2286.jpg
http://i1008.hizliresim.com/2010/8/6/2291.jpg

TanerHoca
06-08-2010, 14:18
bu kadar koyu olmamakla beraber 2-3 sene sonra galaxie lerle ilgili fantazim:black(dark) chrome ;)

γuяdaeя
06-08-2010, 14:57
bu kadar koyu olmamakla beraber 2-3 sene sonra galaxie lerle ilgili fantazim:black(dark) chrome ;)

Pek fantazik gördüm seni ;D 8)

Ömer Gedik
06-08-2010, 15:20
Resimdeki aracın aynısıydı aslında ilk ön ızgarayı görüp olmamış dedim. Sonra jantları görünce olayı farkettim. :D

Tanerhocam bence böyle gayet hoş :)

Enes Gedik
06-08-2010, 15:48

Allah en yakın zamanda Düzce'yide forumumuza getirsin :P

Yasin CCK
06-08-2010, 16:52

Allah en yakın zamanda Düzce'yide forumumuza getirsin :P

Büyük düşülenelim, Osmaniye'ye gidelim :D

γuяdaeя
06-08-2010, 17:02
Biz böyle samimi, içten, kaliteli ve objektif olduğumuz sürece 3 haneli rakamlara da ulaşırız 8)

Enes Gedik
06-08-2010, 17:38
O zaman gün gelir diyelim plakaları şunları bunları bırakalım 2010 dileyelim :):D

Ömer Gedik
07-08-2010, 09:12
Tüm foruma GÜNAYDIN !!!

Yine aşırı sıcak bir ağustos günü :S

acemiasker
07-08-2010, 12:31
Tüm foruma GÜNAYDIN !!!

Yine aşırı sıcak bir ağustos günü :S

Günaydın Ömer.

Şapır şupur terleten bir ağustos günü daha...Dışarısı çoooook sıcak.

Ömer Gedik
07-08-2010, 13:21
Yarını düşünemiyorum. Napıcam bilmiyorum. :S

acemiasker
07-08-2010, 13:33

hep beraber yaparız yaw :)

İstersen saati erken bir saate alalım güneş tepeye çıkmadan. Sabah 8'de bile gelebilirim, benim için problem olmaz.

Ömer Gedik
07-08-2010, 14:14

hep beraber yaparız yaw :)

İstersen saati erken bir saate alalım güneş tepeye çıkmadan. Sabah 8'de bile gelebilirim, benim için problem olmaz.

Öneri için teşekkür ederim ama yapacağım. 10 da uygun gibi :)

TanerHoca
07-08-2010, 20:55
millet nerede ???
üyeler olarak şu an itibariyle sadece dört kişiyiz :(

otmotvmhndsi
07-08-2010, 21:05
millet nerede ???
üyeler olarak şu an itibariyle sadece dört kişiyiz :(

12 Temmuz - 6 Ağs. Arası Stajım nedeniyle pek siteye giremedim ve paylaşımda bulunamadım... 23 Ağustos'a kadar tatil öncesi buralardayım artık...

Enes Gedik
08-08-2010, 06:27
Günaydınlar herekeseeee :)

acemiasker
08-08-2010, 07:05
Günaydınlar herekeseeee :)

Günaydın Enes. Pazar sabahı erken kalkmak çok keyifli aslında. Tatili uzatmış oluyoz :)

Varmı başka uyanık ? :)

Ömer Gedik
08-08-2010, 07:06
Tüm foruma günaydın. Bugün 407 GT line detailing günüz bize müsaade.

TanerHoca
10-08-2010, 01:14
iyi geceler.Allah rahatlık versin :)

reisG
10-08-2010, 07:54
Bu sıcakta uyku yok herhalde gece saat 02: olmuş hala tık tık yazıyorsunuz pes vallahi. Bende günaydın diyeyim bari. :D

TanerHoca
10-08-2010, 08:01
Bu sıcakta uyku yok herhalde gece saat 02: olmuş hala tık tık yazıyorsunuz pes vallahi. Bende günaydın diyeyim bari. :D

görüyorsun sabah ta erkenden mesaideyiz :D
herkese günaydın

mygold
10-08-2010, 09:12
herkese gunaydın

Ömer Gedik
14-08-2010, 15:18
Herkes bir sessizleşti. Ahali burda mısınız?

BahadırALTUN
14-08-2010, 15:21
Burdayız az sonra 407 modifye ksımına bakın ;D

cmr_cihangir
14-08-2010, 15:26
Ben de 308 chip tuning uygulaması yapan var mı diye forumda araştırma yapıyordum. 407 modifikasyon olayını merak ettim şimdi.

BahadırALTUN
14-08-2010, 16:03
Yorumsuz

http://img191.imageshack.us/img191/7591/38837141864092511263137.jpg

γuяdaeя
14-08-2010, 16:07
Adamların yağı bol hocam :D

Ömer Gedik
14-08-2010, 18:55
Bugün aracımı herzamanki Meguiars ta yıkattım. Bu esnada gelen veya işlem yapılan araçların listesi

Detailing te
Audi R8

Yıkamada
Ferrari California
Porsche 911 (996 serisi)
Porsche Cayenne
Audi A4 B6 Sline
Audi A4 Cabriolet B7
Audi A4 2.0 TDI B8
BMW X5 3.0d E70
Alfa 147
Audi A5 (geldi sıra sebebiyle gönderdiler)
Chevrolet Camaro son nesil
Chevrolet Corvette C6 (geldi sıra sebebiyle gönderdiler)
Seat Leon (geldi sıra sebebiyle gönderdiler)

ve yıkamanın kralları
Peugeot 308 montebello
Peugeot 407 Obsidien siyah

TanerHoca
15-08-2010, 00:45
değişim iyi geldi gibi forum bayağı bir canlı bu gece :D

Bugün aracımı herzamanki Meguiars ta yıkattım. Bu esnada gelen veya işlem yapılan araçların listesi

Detailing te
Audi R8

Yıkamada
Ferrari California
Porsche 911
Porsche Cayenne (996 serisi)
Audi A4 B6 Sline
Audi A4 Cabriolet B7
Audi A4 2.0 TDI B8
BMW X5 3.0d E70
Alfa 147
Audi A5 (geldi sıra sebebiyle gönderdiler)
Chevrolet Camaro son nesil
Chevrolet Corvette C6 (geldi sıra sebebiyle gönderdiler)
Seat Leon (geldi sıra sebebiyle gönderdiler)

ve yıkamanın kralları
Peugeot 308 montebello
Peugeot 407 Obsidien siyah

bu arada ömer mesajını okurken aylar önce reisin açtığı konudan bir alıntı yapma gereği hissetmiştim ki
mesajında en son kısma düştüğün notla durumu kurtarmışsın.
yine böyle birşey olursa aç telefonu geleyim hemen ;D ;D ;D

bu adama acayip arabalar geliyor aynı anda sıra bekleyen 2 adet 911 turbo bile gördüğüm oluyor.

şeytan diyor al git "gümüş ok" u
çiz alayının karizmasını,
göster cümle aleme arabanın hasını.
;D ;D ;D

Ömer Gedik
15-08-2010, 00:48
Hocam gerçekten ilginç bir gündü. Baya bir süper lüks araç görmüşlüğüm oldu.
Bu arada 407 güzeldi Hocam 2,0 otm. diye hatırlıyorum. Yalnız tavanda ezikler vardı kötü görünüyordu.

TanerHoca
15-08-2010, 00:54
Hocam gerçekten ilginç bir gündü. Baya bir süper lüks araç görmüşlüğüm oldu.
Bu arada 407 güzeldi Hocam 2,0 otm. diye hatırlıyorum. Yalnız tavanda ezikler vardı kötü görünüyordu.

saydığın araçlara bakıldığında hakikaten keyifli bir gün olmuş. ;) :)

Ömer Gedik
15-08-2010, 16:57
Ramazan, sıcak ve bir detailing günü sadece suya hasret kaldım. :( Gülce ablanın çizdiği 206+ ile gün boyu uğraştım. Sabah 9 da başlayan işlem halen sürüyor. Şu an orta kademeli pasta işi devam ediyor. Yaklaşık 2 saatlik işlem kaldı ama ben bittim. :S

cmr_cihangir
15-08-2010, 17:51
Aracın içinde klima sonuna kadar açık ama güneş ışınları aracın içini kavurmaya devam ediyor. Eve zor attım kendimi hayırlısıyla iftarı bekliyoruz. Ömer geçen hafta yaptığın işe bizzat şahit olmuştum; uzun ve meşakkatli bir uğraş . Allah kolaylık versin kardeşim.

Ömer Gedik
15-08-2010, 17:56
cmr_cihangir

Dediğin gibi çok ilgi isteyen bir iş fakat bugünkü araç özel olarak çizilmiş o sebeple baya zorladı.

acemiasker
16-08-2010, 06:56
cmr_cihangir

Dediğin gibi çok ilgi isteyen bir iş fakat bugünkü araç özel olarak çizilmiş o sebeple baya zorladı.

Ömer,

Hakikaten zor bir işti dünkü. Ancak zor şartlara rağmen çok büyük emek verdin ve sonuç olabileceğin en iyisi oldu ! Neredeyse hiçbirşey kalmadı bizim haylazın yaptıklarından. Tekrar çok teşekkür ederim, ellerin dert görmesin.

Ömer Gedik
17-08-2010, 18:27
cmr_cihangir

Ömer,

Hakikaten zor bir işti dünkü. Ancak zor şartlara rağmen çok büyük emek verdin ve sonuç olabileceğin en iyisi oldu ! Neredeyse hiçbirşey kalmadı bizim haylazın yaptıklarından. Tekrar çok teşekkür ederim, ellerin dert görmesin.

Rica ederim Hüseyin abi ne demek :) Bu arada arkadaşımın yorumu "Bu çiziklerle oluşan çizgiler Vw'de bile yok. :) " ;D

acemiasker
17-08-2010, 18:31
Rica ederim Hüseyin abi ne demek :) Bu arada arkadaşımın yorumu "Bu çiziklerle oluşan çizgiler Vw'de bile yok. :) " ;D

Bu durumda bizim kızı Vw'ya tasarım mühendisi olarak mı yetiştirsek ne :) Belki daha özgün fikirler verebilir onlara :)

Ömer Gedik
17-08-2010, 18:40

Bu durumda bizim kızı Vw'ya tasarım mühendisi olarak mı yetiştirsek ne :) Belki daha özgün fikirler verebilir onlara :)

Kesinlikle :) Reis abi görse bize hak verirdi. ;D Dümdüz araçlara farkılı çizgiler katardı. Belkide ileride tasarımcı olur. :)

BahadırALTUN
26-08-2010, 15:05
Ramazan başından beri akşam üstleri ekranda bi çatal resmi çıkmaya başlıyor.
Sanırım Peugeot'un Müslüman ülkeler için iftar vaktini hatırlatmak için koyduğu bir opsiyon. ;D

http://img411.imageshack.us/img411/5301/img0517zm.jpg

γuяdaeя
26-08-2010, 15:21
Çatalın tipine bakılırsa mangalda biftek zamanı geldi diyo ;D

cmr_cihangir
26-08-2010, 15:29
308 lerin yerli yersiz şu uyarılarından bende bıktım. Aynı 1 metre ötedeki nesneler için ortalığı yıkan park sensörü gibi servis içinde vakti gelmeden ikaz yapması can sıkıcı. Artık ben ne park sensörünü ne de bu iletileri pek ciddiye almıyorum.

reisG
26-08-2010, 15:38
Benim Cenmax ta taktırdığım ön ve arka sensörler çok güzel çalışıyor hem mesafa doğru hemde ekrana yansıyan rakamlar...

okann
29-08-2010, 01:46
Bugün Yeniköy'de beyaz bir 308 CC tam beni büyülemişken ne görsem beğenirsiniz.

Karşı yönden gelen Siyah RCZ.

Ben ona göz ucuyla bakarken adam 180 derece dönüp baktı bende anlamadım :D

Yasin CCK
29-08-2010, 09:05
Senin Lincanlara takılmıştır gözü Okan :)

Ömer Gedik
29-08-2010, 10:04
RCZ ve 308CC gözlere çifte bayram :D

okann
29-08-2010, 13:53
Senin Lincanlara takılmıştır gözü Okan :)

Lincan. lar ezik kaldı siyah RCZ jantlarının yanında Yasin'cim. :D

pannacotta
29-08-2010, 22:52
308 yarın meguiar's da ... uygulama sabah 9 da başlayacak akşama doğru biter sanırım

bakalım ne sonuç çıkacak merakla bekliyorum :)

MaLi
29-08-2010, 23:30
308 yarın meguiar's da ... uygulama sabah 9 da başlayacak akşama doğru biter sanırım

Ömer e yaptırsaydın.
:)

γuяdaeя
30-08-2010, 01:35
Ben ona göz ucuyla bakarken adam 180 derece dönüp baktı bende anlamadım :D

Okan'cım adam sana resmen cam tavanım var diye hava atmış :P

GLR
30-08-2010, 03:59
Dün arkadaşımın yeni aldığı mercedes e250 cgi amg paket aracını kullandım bana sürüş olarak hayal kırıklığı yaşattı biraz.Gitmek istiyor da gidemiyor gibi. :)Aracı konfor ve donanım olarak beğendim belki dieselin sürüşü daha keyiflidir ama şanzımanda biraz geç algılıyor geçişleri.Bu arada 308 in sert direksiyonunu yine aklıma getirdi 60000 km aynı araçla yapınca alışıyor ister istemez. :D

γuяdaeя
30-08-2010, 05:08
Dün arkadaşımın yeni aldığı mercedes e250 cgi amg paket aracını kullandım bana sürüş olarak hayal kırıklığı yaşattı biraz.Gitmek istiyor da gidemiyor gibi. :)Aracı konfor ve donanım olarak beğendim belki dieselin sürüşü daha keyiflidir ama şanzımanda biraz geç algılıyor geçişleri.Bu arada 308 in sert direksiyonunu yine aklıma getirdi 60000 km aynı araçla yapınca alışıyor ister istemez. :D

Neyle kıyasladığını bilmediğim ve hiç Mercedes sürmediğim için birşey diyemiyorum Ahmet ;D
Yazdıklarına katılabildiğim tek nokta 308'in direksiyonunun sert olduğu hususudur ;)

BahadırALTUN
30-08-2010, 07:15
Yurdaer sanırım hiç uyumadan yaşama olayına bir çözüm buldun. ;D

Bizimlede paylaşırsan acayip müteşekkir oluruz. 8)

http://img843.imageshack.us/img843/6571/ekranalntsw.jpg

γuяdaeя
30-08-2010, 07:20
Yurdaer sanırım hiç uyumadan yaşama olayına bir çözüm buldun. ;D

Bizimlede paylaşırsan acayip müteşekkir oluruz.

Yok be hocam.. Her fani gibi ben de uyuyorum. Sadece saatleri biraz şaşırdım o kadar :D

Ömer Gedik
30-08-2010, 08:39
Yurdaer, 365 gün 7/24 üye :)

pannacotta
31-08-2010, 14:48

Ömer e yaptırsaydın.
:)

araçta baştan aşağıya , jantlarına camlarına kadar meguiars ürünleri kullanıldı..ve inanılmaz komik bir rakama yaptırdım.duyanlar inanamıyolar ...

Yasin CCK
31-08-2010, 14:51
Ne kadara mal oldu ? Bakalım bizde şaşıracakmıyız :)

GLR
31-08-2010, 16:35
Pannacotta maslak meguiars 130 tl ye uygulama yapıyor bahsetmiştim bir ara forumda güzel olmuştur eminim.

Yurdaer Mercedes konusuna gelirsek araç cidden 204 hp gibi değil zaten spor bir araç tepkisi vermesini beklemiyorum E serisinden ama geç algılıyor gaz tepkini. Karşılaştırdığım araçlar daha önce 3 yıl kullandığımız clk 270 cdi motor olarak,bir önceki kasa e220 cdi gibi araçlar.

Şu anki Audi a6 ile de bir karşılaştırma yapabilirim bizi audi den soğutan bir araç ben 3.0 tdi quattro bile olsa Mercedes ya da Bmw derim.Yine de o fiyata göre bişeyler eksik arabada.Yeni 5 serisi özellikle 520 d daha mantıklı diğerlerine göre.Bu arada donanım olarak birebir aynı sadece rengi siyah;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mercedes-e-2011-model-mercedes-e-250-cgi-30572564/detay

308 le ilgili bir sıkıntım yok benim az yaksın yeter amaç belli sadece birkaç vidasını sıkmayı ve yağlamayı unutmuşlar fabrikadan çıkarken direksiyona çok alıştığım için söyledim. :D

γuяdaeя
31-08-2010, 16:51
Bu gaz tepkilerinin geç olması yeni nesil Mercedes'lerde problem sanırım. Yeni C serisi kullanan birkaç arkadaşım da çok şikayet ediyorlar :-\

GLR
31-08-2010, 17:05
Gaz pedalının altına bişey yerleştiriyorlar bu tepkimeyi iki üç kat kısaltıyor performanslı kullanıma olanak sağlıyor bunun gibi bişey uygulanabilir başka bir arkadaşım taktırdı kullandım ama hiç alışamadım devamlı sarsıyorsun konforlu kullanıma yönelik bişey değil.Mercedes te buna yönelik üretim yaptığı için ikisi arasında bir bağlantı kurulabilir.

γuяdaeя
31-08-2010, 17:14
Gaz pedalının altına bişey yerleştiriyorlar bu tepkimeyi iki üç kat kısaltıyor performanslı kullanıma olanak sağlıyor bunun gibi bişey uygulanabilir başka bir arkadaşım taktırdı kullandım ama hiç alışamadım devamlı sarsıyorsun konforlu kullanıma yönelik bişey değil.Mercedes te buna yönelik üretim yaptığı için ikisi arasında bir bağlantı kurulabilir.

Tam olarak söyledikleri şu.. Özellikle kalkışta gaza basınca araba gitmek için biraz düşünüyormuş. Yani benim VTi otomatik gibi :D

pannacotta
31-08-2010, 17:18

100 lira..şaşırdınmı :)

Yasin CCK
31-08-2010, 17:29

Şaşırdım :)

Kampanya fiyatımı, tanıdık fiyatımı?

Birde uygulama sonrası fotoğrafları bekliyoruz ;)

GLR
31-08-2010, 17:40
Gitmek istiyor da gidemiyor gibi. :) diye tanımladım ilk mesajımda kendimce.Clk 270 cdi da arka taraf bir sağ bir sola kıpırdıyordu esp ışıkları yanıp sönerken gaza yüklendiğinde.Bunda ise direk gitmiyor sonra kendini bulup kontrollü bir fırlama sağlıyor.Dediğim gibi tamamen konfora yönelik.

308 vti otomatik kullanmadım benim tercih edeceğim bir motor şanzıman kombinesi olamaz tabii sen şirket aracı olarak kullandığın için konforlu ise problem yok. :) Benim görüşüme göre az yakıt tüketmek amaç ise peugeot citroen hdi motor alınır 2 3 sene istediğin gibi kullanırsın 10 15 bin fazla verip 1.6 tdi golf almaya gerek yok.Tabi 10 kişiden 8 i alman al der orası ayrı konu haklılar ancak fiyat farkına değecek kadar değil özellikle bu sınıfta.Zaten bu konuyu ayrı bir konuda tartışmanın zamanı geldi 5 sene kullanacaksan peugeot mu alırsın veya eleştirilerde haklılar mı?

TanerHoca
31-08-2010, 17:45

ben de hem şaşırıp hem de foto bekleyenlerdenim :) ;)

GLR
31-08-2010, 17:57
boya koruma + motor koruma için ben ne kadar ödedim? 130TL :).başka bir forumdan alıntı yaptım.Böyle kampanyalar mevcut özellikle site adına anlaşıp araçları oraya yönlendirirsen herkese bu fiyattan uygulama yapıyorlar.

DETAYLI DIŞ TEMİZLİK VE BOYA KORUMA

*Mikrofiber yıkama eldiveni ve cilalı şampuan ile ön yıkama
*Yüzey temizleme kili ile boyalı yüzeyin yabanci materyallerden arındırılması
*Boyalı yüzeylerdeki derin ve kılcal çiziklerin temizlenmesi
*Boyalı yüzeylerdeki harelerin giderilmesi
*Boyanın parlaklık ve derinlik kazanması için cila uygulaması
*Boyanın parlaklığının kalıcılığını sağlamak için ve verniğin direncini artırmak için boya koruyucu wax uygulaması
*Jantların temizlenip parlatılması
*Çamurluğun iç kısımlarının temizlenip parlatılması
*Lastiklerin parlatılması ve korunması
*Siyah trim parçaların ve fitillerin bakımı ve parlatılması
*Camların temizlenip, ayna parlaklığına kavuşturulması
*Bagajın temizlenmesi

DETAYLI MOTOR TEMİZLİĞİ VE KORUMA

*Motorun yağ, kir ve tozdan arındırılması
*El ile detaylı temizlik
*Vinil, plastik ve metal aksamların parlatılıp korumaya alınması

γuяdaeя
31-08-2010, 18:02
Benim görüşüme göre az yakıt tüketmek amaç ise peugeot citroen hdi motor alınır 2 3 sene istediğin gibi kullanırsın 10 15 bin fazla verip 1.6 tdi golf almaya gerek yok. Tabi 10 kişiden 8 i alman al der orası ayrı konu haklılar ancak fiyat farkına değecek kadar değil özellikle bu sınıfta. Zaten bu konuyu ayrı bir konuda tartışmanın zamanı geldi 5 sene kullanacaksan peugeot mu alırsın veya eleştirilerde haklılar mı?

Güncel modeller arasında eğer VW alacak olursam kesinlikle Scirocco tercih ederdim.. O da benim için radikal bir seçim olurdu :)

Ömer Gedik
31-08-2010, 19:13
DETAYLI DIŞ TEMİZLİK VE BOYA KORUMA

*Mikrofiber yıkama eldiveni ve cilalı şampuan ile ön yıkama
*Yüzey temizleme kili ile boyalı yüzeyin yabanci materyallerden arındırılması
*Boyalı yüzeylerdeki derin ve kılcal çiziklerin temizlenmesi
*Boyalı yüzeylerdeki harelerin giderilmesi
*Boyanın parlaklık ve derinlik kazanması için cila uygulaması
*Boyanın parlaklığının kalıcılığını sağlamak için ve verniğin direncini artırmak için boya koruyucu wax uygulaması
*Jantların temizlenip parlatılması
*Çamurluğun iç kısımlarının temizlenip parlatılması
*Lastiklerin parlatılması ve korunması
*Siyah trim parçaların ve fitillerin bakımı ve parlatılması
*Camların temizlenip, ayna parlaklığına kavuşturulması
*Bagajın temizlenmesi

DETAYLI MOTOR TEMİZLİĞİ VE KORUMA

*Motorun yağ, kir ve tozdan arındırılması
*El ile detaylı temizlik
*Vinil, plastik ve metal aksamların parlatılıp korumaya alınması

Bunları 130 TL ye hakkıyla yapıyorsa o şirketin eli öpülür bende işi bırakırım.

pannacotta
01-09-2010, 22:24

tanıdık fiyatı yasin..araç uygulamadayken bende çıkarken evde bişey unuttum diyodum meğer fotoğtaf makinasıymış :)

bugün yağmurda baya bi kirlendi araba yıkayınca çekip koyucam fotoları..iftar organizasyonundada canlı canlı görürüz :) uygulama şöyle : önce kalın pasta 85 sonra ince pasta 83 , hare giderici 82 , onun üstüne cila+koruma 21 ve son olarak nxt atıldı .. ürünlerin hepsi meguiars

GLR
02-09-2010, 00:19
Ömer kesin işlerini düzgün yapmıyorlar diyorsun yani? :)

okann
02-09-2010, 01:40

Muhabbete çok geç katıldım ama bahsettiğin şey gaz teli sanırım.

Uygulanmış bir 308'e binmiştim ;)

Ömer Gedik
04-09-2010, 07:50
Ömer kesin işlerini düzgün yapmıyorlar diyorsun yani? :)

Öyle gözüküyor ama beni yanıltırlarsa Bravo. Bu arada iftara geliyorsun inşallah.

GLR
05-09-2010, 23:45
Ömer maalesef gelemiyorum sizin dükkanda bir buluşma yapalım bir ara rot balans ve jantlara baktırmam gerek.Ben beğendim fotolarını gördüm yaptıkları işlerin ama herkese uygulanan bir fiyat diye bişey yok özel bir kampanya.
Okan;Evet maslak ta btg de taktırdı 400 500 lira civarı bişeydi.

Bu giuiletta ları araştıran var mı diesel otomatik gelecek miymiş?Belki 308 in yerine düşünebilirim bu aracı.Tabi 308 i kaça satacağımda önemli piyasası nedir?

Ömer Gedik
06-09-2010, 03:55
Ben dükkanda pek bulunamıorum ama Sana yardımcı olmalarını rica ederim. İrtibata geçeriz tekrar. Uygulama'yı ben canlı görmedim ama duyumlarıma göre oldukça kötü diyorlar.

Giuiletta yı ilk kez geçen gün yolda canlı gördüm. Alfa lara hep uzak bakmışımdır. Pahalı olacağı gereksiz olacağı bence kesin. Dizel otm. gelirse muhtemelen Bravo nun ekipmanı ile gelir. Zaten parçaları da benzeşecektir.

GLR
06-09-2010, 05:36
Mini bir buluşma olur o işide aradan çıkarırız diye düşündüm yoksa bizim burda yaptırırım.Ben okulla ilgili bikaç işi halletmeye geleceğim 1 hafta kadar buralarda olurum sonra yine kaçacağım okul açılana kadar o yüzden buluşmaya gelemiyorum görüşelim öyle dedim. ::)

Golf R vb gibi bikaç uygulama fotosu gördüm başka bir forum da memnunuz çok iyi diyorlar.Herkesin memnun olma anlayışı farklı tabii.Maslak meguiars tan bahsediyoruz dimi?

Ben araştırdım alfayı ilkbaharda dsg benzeri bir şanzıman ile gelecekmiş.Fiyat konusu ise golfle aynı fiyatlar genelde.Bravo ve Giu da bir golf a3 durumu var ben Alfa yı beğendim tabi vazcayabilirim bir kullanmak gerek.Lancia delta ve bravo da daha çok ortak parça var fiat grubu araçlar sonuçta.skoda,seat,audi nasıl ise belirli bir basamak var arada.

Ömer Gedik
06-09-2010, 10:03
O zaman geldiğinde tekrar görüşme işini konuşuruz.

Uygulama fotosu görmedim. Ama anlatılan işin yapılan işin 3 saatte bittiği ve çok savsaklandığı yönündeydi.

Alfa Giu, 1,6 JTD 105 Hp dizel motorla satılıyor ama sanırım şu an otm. yok. Ayrıca bu motor düz vites standart paketi 50 lira. Arada belirli basamka olabilir ama kalitnin çok ileri gidemeyeceği bir Alfa gerçeği. Birde zevkler renkler durumu var. Araç arkadan şık olsada önceden çok zayıf görünüyor bana.

reisG
06-09-2010, 13:16
Bir kaç tane Giu gördüm. şık tasarımlı bir araç için klostırofobik geldi. dar camalar ve basık dizayn Bravonun alt yapısını kullanan Mito nun arkaya uzamış gibi şekli olan bir araç . Şık ama alınası değil.2.eli malum biraz donanımlısını 30.000 euro civarına almak ise gereksiz.....

GLR
14-09-2010, 23:18
Bugün yeni astra alan arkadaşımla sözleşip beylikdüzü alfa fiat bayisine uğradık giu yu inceledik fazla uzun sürmedi.Açıkçası dış görünümü sınıfı için çok şık özellikle arkası stoplar akşam olduğunda gözleri kamaştıracak.

İç mekan ise biraz değil baya hayalkırıklığına uğradım yeni astranın iç mekan kalitesi yanında bir sınıf üstte gibi ya da arkadaşımın astrası alabileceğin en full astra olması nedeniyle bana öyle geldi biraz bozuldum çünkü yıl oldu bir arabayı incelemek için hiç bir bayiye uğramamıştım.

Bu arada astra yı iç mekan konusunda övdüm bir kısa bilgi daha araç hakkında ortalama yakıt tüketimi 12 13 lt arasında değişiyor.(1.6t 180 hp active select). :)

reisG
16-09-2010, 13:48
Bugün forum uyuyor.... :D

Ömer Gedik
16-09-2010, 14:13
Bu ara bir uyuma söz konusu :)

Ozan
16-09-2010, 17:48
Dün akşam 9:30 dan sonra forumdan herkese virüs bulaşmış.Ondandır.

Ömer Gedik
16-09-2010, 18:01
Dün akşam 9:30 dan sonra forumdan herkese virüs bulaşmış.Ondandır.

Ne virüsüdür abi ben vakıf olamadım.

TanerHoca
17-09-2010, 14:28
bu arada emin adımlarla 300. üyeye doğru gidiyoruz. ;)
yönetim bi güzellik yapar artık 308. üyeye.
forumda satışta bu kadar 308 var. alır birini hediye ederler 308. üyeye ;D

düşünün bakalım 308. üyeye ne gibi bir promosyon yapılabilir.
407. üyenin ki benden ;)

hakan308
17-09-2010, 16:27
bu arada emin adımlarla 300. üyeye doğru gidiyoruz. ;)
yönetim bi güzellik yapar artık 308. üyeye.
forumda satışta bu kadar 308 var. alır birini hediye ederler 308. üyeye ;D

407. üyenin ki benden ;)

308 yayı olabilr mesela:D:D:D

reisG
17-09-2010, 20:22
Yarın öğle saatlerinde aksaray daki yedek parçacılara gideceğim aklımda olan basit bir kaç şey var onlara bakacağım.birşeye ihtiyacı olan ve araştırılması gereken parça talebi olanlar bana ulaşsın veya buraya yazsın.

reisG
20-09-2010, 09:55
Cumartesi günü öğlen saatlerinde Aksaray yedek parçacılarda idim. Taner Hocam ve Ömer ile telefon ile konuştuk. Ömer'in istedikleri orjinal olarak yoktu.
Ben bir süre dolaştım. Bir ara sokakta yıllardır, otomobil amblemleri satan bir dükkan vardır. Orada bir yer daha açılmış. çok kaliteli alüminyum plakalara krom kapı eşiği arka bagaj kapısı altı krom parçası üretiyorlar. fiyatları 25 TL. Ben aradığım stickerları aldım. İki tane de GTI logosu buldum. ve ayrıldım. GTI logolarını henüz takmadım. Bunlar Peugeot için orjinal değil ama çok şık duruyor..
Aslında bir gün forumca oraları gezmek lazım....

Yasin CCK
20-09-2010, 10:23
Reis bizim arka aslan logosu mevcutmudur orda yada gözüne çarptımı? Sadece aslanı takmayı geri düşünüyorumda...

reisG
20-09-2010, 10:38
Reis bizim arka aslan logosu mevcutmudur orda yada gözüne çarptımı? Sadece aslanı takmayı geri düşünüyorumda...

Logo satan yerde -ki benim GTI logosunu da aldığım yer. iki ayrı boyda Aslan arması vardı. Tbaiiki bunlar yerli üretim ama kalitesi fena değil. büyük olanlar bizim arkadakiler kadar büyükmü bakmadım ama istersen yolum oraya arada bir düşüyor senin için alır kargolarım. 15 gün içinde gitme olasılığım yüksek....

Yasin CCK
20-09-2010, 10:41
Çok sevinirim Reis, haberleşiriz ;)

reisG
20-09-2010, 12:10
tamam gitmeden önce seni ararım bir tane alır kargolarım...merak etme ;)

Ömer Gedik
22-09-2010, 20:25
En çok çevrimiçi 45 olduğunu gördüm. :) Bir anda hızlı bir artış ve uyku modunun yok oluşu sevindirdi beni :)

teoman
22-09-2010, 20:43
Cumartesi günü öğlen saatlerinde Aksaray yedek parçacılarda idim. Taner Hocam ve Ömer ile telefon ile konuştuk. Ömer'in istedikleri orjinal olarak yoktu.
Ben bir süre dolaştım. Bir ara sokakta yıllardır, otomobil amblemleri satan bir dükkan vardır. Orada bir yer daha açılmış. çok kaliteli alüminyum plakalara krom kapı eşiği arka bagaj kapısı altı krom parçası üretiyorlar. fiyatları 25 TL. Ben aradığım stickerları aldım. İki tane de GTI logosu buldum. ve ayrıldım. GTI logolarını henüz takmadım. Bunlar Peugeot için orjinal değil ama çok şık duruyor..
Aslında bir gün forumca oraları gezmek lazım....

reis, geçen hafta bende ordaydım, bagaj altı krom çıta alıcaktım, aldım çıtayı, dükkan görevlisiyle test ettik, uymadı, hatalı yapmışlar, bilginize, denemeden almayın...

acemiasker
23-09-2010, 07:16
Herkeşe Günaydın :D

reisG
23-09-2010, 07:33
Benden de günaydın,
Kısmetse yarın akşam Başkentteyim...

Abdullah
23-09-2010, 10:42
Benden de günaydın,
Kısmetse yarın akşam Başkentteyim...

Reis abi hayırdır? Biraz uzak kaldım sanırım bu arada benim Antalya planım ekimin 4 üne ertelendi Cumartesi sen ofiste yoksun sanırım abi.

reisG
23-09-2010, 11:01
Benim kuzeni ziyarete gideceğiz. Belki yurtdışına gidecek uzun süreliğine ..güle güle demek için gidiyorum....cumartesi ofiste olamayacağım.

Abdullah
23-09-2010, 12:35
Benim kuzeni ziyarete gideceğiz. Belki yurtdışına gidecek uzun süreliğine ..güle güle demek için gidiyorum....cumartesi ofiste olamayacağım.

Reis abim sende güle güle git gel kuzeninde inşallah. Bende bu cumartesi jant için senin lastikciye gidebilirim bir aksilik çıkmazsa ordanda sana uğrarım diye düşünmüştüm o yüzden sordum ;D

TanerHoca
23-09-2010, 15:47
hayırlı yolculuklar reis. küçük çaplı bir ankara buluşması bekleriz haberin ola :)

reisG
23-09-2010, 16:28
Teşekkürler, iyi dilekleriniz için.....

Ömer Gedik
23-09-2010, 18:53
Hayırlı Yolculuklar Reis abi, yollarda aman dikkat. Sürücüler sebebiyle tedirgin olmamak elde değil.

reisG
23-09-2010, 20:15
Hayırlı Yolculuklar Reis abi, yollarda aman dikkat. Sürücüler sebebiyle tedirgin olmamak elde değil.

teşekkürler Ömer kardeşim. merak etme ailecek gittiğimizden tıngır mıngır giderim. bir yere yetişmek gibi bir niyetim olmayacak.

Ömer Gedik
23-09-2010, 20:30

teşekkürler Ömer kardeşim. merak etme ailecek gittiğimizden tıngır mıngır giderim. bir yere yetişmek gibi bir niyetim olmayacak.

En güzeli Reis abi :)

γuяdaeя
23-09-2010, 20:35
Reis ben de Ankara'dayım iş sebebiyle... Bu sabah geldim. Tamirat var birkaç yerde. İşaretlere uyulduğu sürece sorun yok. Onun dışında gayt kolay ve serin bir yolculuktu.
Ufak çaplı Ankara buluşması olur ise katılmak için elimden geleni yaparım.

reisG
27-09-2010, 09:27
Ankara seyahati bitti.Yola çıkmadan önce yol bilgisayarını sıfırladım. VTi motorun yakıt performansını merak etmekteydim . İstanbul Bahçelievlerden yola çıkış Ankara Bakanlıklarda kalacağım yere varış 483 km. yol yaptım; benzin tüketimi 6,6 Lt/100 Km. çıktı. Ankaradan dönüş ve İstanbul Bahçelievler'e varış toplam kat ettiğim yol (Buna Ankara'da şehir içinde bir miktar gezinti dahil) 983 km. yol bilgisayarındaki tüketim 6,7 Lt/100 Km. oldu. Bu 983 km.nin herhalde 950 km.sinde klima açıktı.Tüketimi azaltmak için herhangi bir yol denemedim. yol güvenli ve boşken 170km/h. civarı hıza da çıktım. yol durumuna göre 90-110 arası da gittim. TEM de içeriye gelen yol sesi son derece makuldü. Bu arada bagajda da bir çocuk puseti ve yanında bir büyük spor çanta olduğunu da belirteyim. Bizde arabada 2 yetişkin bir de çocuktuk. Fren performansı çok iyiydi. Ara hızlanmalar özellikle düz yolda ve 5 viteste giderken 140-170 km/ arasındaki hızlanmalar gayet seri oldu. Direksiyonda 130-140 km/h aasında çok çok hafif bir titreme vardı. benim ustaya yine bir baktırayım. 1 yıl kadar önce balans yaptırmıştım. Ama titreme dikkat çekici değildi. Açık yolda ve arazide rüzgardan etkilenme azdı. Klimanın çekişe etkisi yok denecek kadar azdı. Yüksek süratte bile kapı kenarlarından ve diğer yerlşerden rüzgar sesi gelmedi.
Sonuçta 308 uzun yolda da rahat ve güvenli bir araç olduğunu kanıtladı. VTi motorlu ve düz vitesli 120 bg.lik bir benzinli aracın yakıt tüketimi de bana göre son derece makul çıktı.
Bu arada Kocaeli mevkiinde sol şeritte giderken siyah renkli bir RCZ ye büyük bir keyifle yol vermek ve geçerken selamlaşmak güzeldi. Kuzenimin yanına gitmiştim. 206 sedanı vardı.Az bulunan bej renkli aracından çok memnun idi ayrıca bagajının büyüklüğü gerçekten çok dikkat çekiciydi.

TanerHoca
27-09-2010, 09:32
reis hoşgeldin.valla benzinli bir araca göre mükemmel tüketim değerleri yakalamışsın. :)
hatta bahadırın verdiği tüketim değerleri göz önünde tutulursa senin vti, hdi den bile daha ekonomik diyebiliriz :D

Abdullah
27-09-2010, 09:36
Reis abi hoşgeldin güzel bir yolculuk olmuş anladığım kadarıyla bu arada değerler gerçekten çok iyi.

reisG
27-09-2010, 10:16
Yol bilgisayarında gördüğüm değerler bunlardı. Açıkçası benim de çok hoşuma gitti. Bu arada güzel bir not daha,
Gidş yolunda Sapanca tarafında orta şeritte ve yaklaşımö 140 km. hızla giderken sol şertten yaklaşmakta olan bir otomobil gördüm. Gümüş renkli bir Mercedes SLS AMG idi. Geçici plakalı olan araç bir mermi gibi geldi ve geçti. Yüksek ihtimalle 250 Km civarında bir hızla gidiyordu...

BahadırALTUN
27-09-2010, 11:03
reis hoşgeldin.valla benzinli bir araca göre mükemmel tüketim değerleri yakalamışsın. :)
hatta bahadırın verdiği tüketim değerleri göz önünde tutulursa senin vti, hdi den bile daha ekonomik diyebiliriz :D

Hocam benim değerleri çok dikkate almayalım.
Yada olabilecek maksimum değerler gibi düşünelim.
Aramıza katılma potansiyeli olan Peugeot severler korkup yanılmasın. :)

TanerHoca
27-09-2010, 11:20
Hocam benim değerleri çok dikkate almayalım.
Yada olabilecek maksimum değerler gibi düşünelim.
Aramıza katılma potansiyeli olan Peugeot severler korkup yanılmasın. :)

:D :D :D

TanerHoca
27-09-2010, 13:27
Reis abi hoşgeldin güzel bir yolculuk olmuş anladığım kadarıyla bu arada değerler gerçekten çok iyi.

abdullah reis'in yolculuk esaslı bir 308 vti uzun yol testi olmuş ;)

Abdullah
28-09-2010, 09:57

abdullah reis'in yolculuk esaslı bir 308 vti uzun yol testi olmuş ;)

aynen TanerHocam bende böyle bir uzun yol testi yapacağım inşallah bir aksilik çıkmazsa ;D

TanerHoca
28-09-2010, 11:41
aynen TanerHocam bende böyle bir uzun yol testi yapacağım inşallah bir aksilik çıkmazsa ;D

yalnız sen testin değerlendirmesini burada yaparsan süresiz uzaklaştırma alırsın haberin ola ;D

reisG
28-09-2010, 11:56

yalnız sen testin değerlendirmesini burada yaparsan süresiz uzaklaştırma alırsın haberin ola ;D

Hocam çocuğu bir yakaladın bırakmıyorsun. ;)

TanerHoca
28-09-2010, 12:05

reis o da cümlenin sonuna haince bir sırıtma koyarak kendisi kaşınmış. ;) :D

Abdullah
28-09-2010, 12:28

reis o da cümlenin sonuna haince bir sırıtma koyarak kendisi kaşınmış. ;) :D

;D ;D ;D Reis abim ya sende olmasan yiyecek TanerHocam beni çiğ çiğ ;D ;D ama yok hocam sakin gideceğim 1 depo ile en uzun yapılacak yolu yapmayı planlıyorum ;D tabi Ömerin 4.3 lük bir değeri vardı ona yaklaşamam ama aklımdaki değer 4.8 ile 5.4 arası olacak onu tutturmaya çalışacağım ;D

TanerHoca
28-09-2010, 15:29
abdullah hadi hayırlısı. bakalım şu testin sonucunda nasıl bir değer çıkacak ortaya :D

Ömer Gedik
29-09-2010, 06:35
Düz izmit-istanbul arası sakin kullanımda 136 kmde ortalama 4,1/100km değerini yakaladım. Aslında 3,9 du ama şehiriçi ne girmemle değer 4,1 e çıktı. :) İstikamet İzmit çıkışı-Bahçelievler-Florya-Bahçeşehir oldu.

Abdullah
29-09-2010, 07:55
Düz izmit-istanbul arası sakin kullanımda 136 kmde ortalama 4,1/100km değerini yakaladım. Aslında 3,9 du ama şehiriçi ne girmemle değer 4,1 e çıktı. :) İstikamet İzmit çıkışı-Bahçelievler-Florya-Bahçeşehir oldu.

Ömerim sen ne yaptın yahuu ;D benim bu değeri yakalamam imkansız yaa

Ömer Gedik
29-09-2010, 08:16

Ömerim sen ne yaptın yahuu ;D benim bu değeri yakalamam imkansız yaa

Aslında bende çok anlam veremedim daha çok yakması lazımdı :D Ama kereta ekonomik sıkıntıları anladı birde ben yük olmayayım az yakayım dedi herhalde

Dünkü izmit dönüşünde 136 km nin maliyeti ise

4,1 Lt /100 km X 136 km x 3.06 TL = 17,06 TL :)

Ömer Gedik
29-09-2010, 08:21
Bu arada dün sebebini anlayamadığım bir şekide yolda tamda durmuşken bir anda ön sol lastiğim indi. Sağa çekene kadar da lastiğin yanağı ezildi. Zaten lastiklerim bitmişti. Bugün idareten bişeyler yapacağım. Sanırım. Aslında rinjani ye geçmek isterim ama ancak elimdekileri satabilirsem

Abdullah
29-09-2010, 08:47
Bu arada dün sebebini anlayamadığım bir şekide yolda tamda durmuşken bir anda ön sol lastiğim indi. Sağa çekene kadar da lastiğin yanağı ezildi. Zaten lastiklerim bitmişti. Bugün idareten bişeyler yapacağım. Sanırım. Aslında rinjani ye geçmek isterim ama ancak elimdekileri satabilirsem

ahh ahh Rinjani bende istiyorum ama durum malum :'(

Ömer Gedik
29-09-2010, 08:59

Sen 90 lıksın lütfen sınırlarımızı bilelim. ;D ;D ;D

Abdullah
29-09-2010, 09:14

;D ;D ;D 90 lığın gözü kör olsun gitmez valla tropix rinjani takarsam ;D

Ömer Gedik
29-09-2010, 09:38

Torku sebebiyle kaldırır bir sorun olmaz. Burada jantın ağırlığı da önemli tabi :)

Abdullah
29-09-2010, 10:16

Torku sebebiyle kaldırır bir sorun olmaz. Burada jantın ağırlığı da önemli tabi :)

kaldırırda Ömerim sonra çok yakar gezemem valla ;D malum daha 2 yıl dolmasına 6 ay var tropix 48000 de ;D

hakan308
29-09-2010, 17:18

yakıtta hiç oynama olmaz buna emin olabilirsin Abdullah

TanerHoca
29-09-2010, 17:36

bence de.hatta 100 km'de 4.2 litrelik ortalamayı 18" lik jantlar ile yakalamıştım ;)

Abdullah
30-09-2010, 09:04

bence de.hatta 100 km'de 4.2 litrelik ortalamayı 18" lik jantlar ile yakalamıştım ;)

Vallahi aklımı çeliyorsunuz yapmayın ya ;D ben 16" lık 50 yanak lastikle bile çukurlara girdiğimde içeri gelen her ses de bir parçam gidiyor 17" ve 45 yanak herhalde kalpten götürür beni.

Yasin CCK
30-09-2010, 09:49
18" ve 40 yanak ne yapar Abdullah :D

TanerHoca
30-09-2010, 09:55

ne mi yapar? tabiki milkshake :D

http://img268.imageshack.us/img268/8059/milkshakect1624492xl.jpg

Abdullah
30-09-2010, 13:10

ne mi yapar? tabiki milkshake :D

http://img268.imageshack.us/img268/8059/milkshakect1624492xl.jpg

ilahi hocam yaa ;D ;D Yasinim direk öldürür valla ;D

reisG
01-10-2010, 17:00
Ofisteki bir arakadaşımın 2001 model 206 1.6 LT 110 BG. otomatik vites aracını 13.500 TL ye sattık ve bugün 2007 model C4 1.6 HDI 110 bg. MCP şanzıman aldık, araç 118.000 km.de ilk sahibinden servis bakımlı fiyat 24.500 TL çift bölgeli otomaik klima elektrik paketi alaşım jant ve sis farı var. kadife döşeme ve bej renk kokpit de mevcut. servis bakımlı güzel bir araç...bugün geldi ilk yıkama ve bakımınıda yaptık siyah renk olduğundan bayağı uğraştırdı. PSA grubuna alışan PSA grubundan ayrılamıyor...

γuяdaeя
01-10-2010, 18:00
Ofisteki bir arakadaşımın 2001 model 206 1.6 LT 110 BG. otomatik vites aracını 13.500 TL ye sattık ve bugün 2007 model C4 1.6 HDI 110 bg. MCP şanzıman aldık, araç 118.000 km.de ilk sahibinden servis bakımlı fiyat 24.500 TL çift bölgeli otomaik klima elektrik paketi alaşım jant ve sis farı var. kadife döşeme ve bej renk kokpit de mevcut. servis bakımlı güzel bir araç...bugün geldi ilk yıkama ve bakımınıda yaptık siyah renk olduğundan bayağı uğraştırdı. PSA grubuna alışan PSA grubundan ayrılamıyor...

Güncel C4 için 206'mı satmazdım ben :)

Ömer Gedik
01-10-2010, 20:58

Güncel C4 için 206'mı satmazdım ben :)

C4 MCP güzel tercih. DV6 kodlu 1.6 HDI motor zaten kendini ispat etmiş bir araç. Obsidien Siyah biraz fazlaca bakım ister :)

Bu arada 206 kaç km de idi? :)

reisG
02-10-2010, 09:20
206 118.000 km.de idi. AL4 şanzıman bayağı sıkmaya başlamıştı. bir de 110 bg.lik otomaik versiyonun benzin yakışı da epey artmıştı. Bu aldığımız C4 sahibinin reklam şirketivarmış. servis bakımlı ve kazasız hatta o fiyata navitech marak 7 inch ekranlı multimedia sistemi de verdi.Aracın boya koruması yoktu ve epey taş darbesi vardı. Dün aldıktan sonra yıkadık. içini temizledik. Ofiste pek işte yoktu. öğleden sonra onla uğrştık. çizikleri hafif bir pasta ile azalttık. sonra tutrle wax likit cila ile rengini birazcık olsun topraladık. ilk alındığı halinden çok daha güzel oldu. tabii ki hızlı yapılmış ufak bir operasyondu ama o bile farkettirdi.

reisG
03-10-2010, 18:52
Sevgili arkadaşımız Abdullah,c.tesi sabahı yani dün, benden navigasyonu da aldı. sonra lastiklerinin bakımını da yaptırıp bugün tatile gitti. ona iyi eğlenceler diliyor kazasız belasız 308 ile keyifli bir yolculuk diliyorum. bakalım yol testi nasıl geçecek.?? ;) ;) :)

TanerHoca
03-10-2010, 19:12
abdullah'a hayırlı yolculuklar, iyi tatiller.güle güle gitsin gelsin. :)

Ömer Gedik
03-10-2010, 19:33
Bildiğiniz üzere Citroen de PSA grubunun yani Peugeot'un ürünü. Abdullah arkadaşımızıda dönüşüyle aramızda görmek isteriz. Hayırlı Yolculuklar Allah kaza bela vermesin :)

TanerHoca
05-10-2010, 16:42
ömer 305. üyedeyiz. forum kurucusu olarak 308. üyeye ne gibi bir güzellik düşündüğünü daha belirtmedin.
yine tekrar ediyorum eğer istanbulda ikamet ediyor olursa 407. üyeye ben bir güzellik yapacağım ;)

407. üyenin ki benden ;)

Ömer Gedik
05-10-2010, 22:55
ömer 305. üyedeyiz. forum kurucusu olarak 308. üyeye ne gibi bir güzellik düşündüğünü daha belirtmedin.
yine tekrar ediyorum eğer istanbulda ikamet ediyor olursa 407. üyeye ben bir güzellik yapacağım ;)

407. üyenin ki benden ;)

Hocam 308. veya herhangi bir sayıdaki üyeye siteyi ve dostluğu sunarak en güzel hediyeyi vermiyor muyuz :D

TanerHoca
06-10-2010, 19:33
Hocam 308. veya herhangi bir sayıdaki üyeye siteyi ve dostluğu sunarak en güzel hediyeyi vermiyor muyuz :D

hadi öyle olsun :D

308. üye securt hoşgeldiniz :)

Ömer Gedik
06-10-2010, 23:11

hadi öyle olsun :D

308. üye securt hoşgeldiniz :)

Securt eğer 308 sahibiyse hediyesini vereceğim. Umarım aktif olup iletişime geçer.

Abdullah
14-10-2010, 11:12
Reis abim, TanerHocam, Ömer hepinize herkese teşekkürler. Bugün döndüm. Reis abimin navigasyonu çok ama çok işime yaradı Allah razı olsun ;D. Malum çıkmadığımız dağ girmediğimiz delik kalmadı ;D. En yakın zamanda bir buluşma ayarlayalım. Bu arada sınav sonuçlarıda açıklandı. Son dersimi verdim. Allah nasip ederse en geç Aralık 12 birliğe teslim gibi görünüyor ;D Ama kesin tarih belli değil. Forumpeugeot olarak Aslanlardan oluşmuş bir konvoy isterim haberiniz olsun ;D