PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Merhabalar....

MuSTaFa
17-03-2011, 17:05
İsmim Mustafa.Hatayda yaşıyorum ve tam bir peugeot 308 tutkunuyum..Ve sonunda dün hayallerim gerçek oldu ve aldım....Ama bir kaç eksiği var yardımcı olursanız tamamlamak isterim...
İlk önce aracımdan bahsedeyim:
Peugeot 308 1.6 Hdi 90 Hp Comfort Pack + Excutice Paket / Alp Beyazı

Aracıma taktırmak istediğim şeyleri ben kısaca yazmak istiyorum..Yardımcı olmak isteyen olursa beklerim....

1-) Uzun+Kısa+Sis _Farlarına Xenon
2-) Arka Spor Tampon
3-) Dinamik tip ön panjur(Üst versiyonlarında bulunan ön panjur)
4-) Tavana siyah folyo
5-) Cd Çaların Bulunduğu Orta Konsol'u Parlak Siyah Yaptırmak(308 CC deki gibi)
6-) Metal Direksiyon parçaları 3 adet (sağ-sol-orta)
7-) Peugeot RCZ Saat

NOT: Fiyatlarınıda yazarsanız memnun olurum...Şimdiden teşekkürler.....

cmr_cihangir
17-03-2011, 17:17
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Mesleğim gereği zaman zaman İskenderun dolayısıyla Hatay'a gidip gelirim. Her gittiğimde de yollarda pek çok 308 gözlemleyip keyiflenirim.

muhti
17-03-2011, 17:37
aramıza hosgeldiniz.. ön panjurla arka tamponu premium yapmayı düşünüyorsanız yan koruma cıtalarını da gövde rengi boyatın derim. keyifli forumlar

reisG
17-03-2011, 17:40
Aramıza hoşgeldiniz. Umarız aktif olursunuz.Sorularınızın cevapları içi

1-) Uzun+Kısa+Sis _Farlarına Xenon----servis ortamında yapmanız menfaatiniz icabı kalitesiz yerlerde yapılanlar araç bilgisayarında ve elektronik aksamlarında problem yaratabiliyor. xenon uygulaması yapmış arkadaşlar bilgi verecektir.farlar için homojen ışık elde etmeniz mercekli farları kullanmanız ile mümkün bunu hand made olarak yaptırabilirsiniz orjinal olsun derseniz yaklaşık 5.000 TL gibi bir fiyata mal olacaktır. ilgili topikte yeteri kadar bilgi mevcut.
2-) Arka Spor Tampon---pack arka tamponu servisten sipariş ile temin edebilirsiniz veya çıkma bulma şansınız da olabilir. konu ile ilgili topici inceleyin lütfen
3-) Dinamik tip ön panjur(Üst versiyonlarında bulunan ön panjur)---bu tip panjur sizdeki yatay 3 gerçek krom çıta yerine panjurdaki kutucukların metalik gri boyanmış halde olması gibi gözüküyor. Bu panjuru da servisten veya çıkmacılardan bulabilirsiniz. ben sizin yerinizde olsam pack arka tampon alırken servisten GT ön tampon siparişi verir yanlardaki koruma çıtalarını da gövde rengi yapar ayrıca aracı korumak için ön ve arka park sensörlerini de bu sırada monte ettirdim..
4-) Tavana siyah folyo---bu işle uğraşan kaplamacılardan fiyat alabilirsiniz.konu daha önce forumda tartışıldı lütfen ilgili topice bakınız
5-) Cd Çaların Bulunduğu Orta Konsol'u Parlak Siyah Yaptırmak(308 CC deki gibi)---piano black boyama konusunda Taner Hocanın 407 topiğinde detaylı bilgi var. Bunu İstanbul'da profesyonel olarak yapan yerler var yani boyama işini fakat paneldeki 4 parçanın sökülüp takılmasında çok ince ve işi bilerek davranmak lazım yoksa tırnakların kırılması veya montaj ile demontajın uyumsuz olması halinde tıkırtı kaçınılmaz. boya parası o kadar fazla tutmuyor.
6-) Metal Direksiyon parçaları 3 adet (sağ-sol-orta)---galiba 3 kollu orjinal direksiyonun direksiyon volanı ile birlştiği yerlere kromaj veya alüminyum görünümlü parçaları diyorsunuz bunu bir arkadaş İstanbul'da direksiyonu deri ile kaplatırken alt tarafa yaptırmıştı şık durdu. orjinal direksiyon siparişi de verebilirsiniz.
7-) Peugeot RCZ Saat---bu konu hakkında saatin markasından fiyatına kadar ve hatta yurtdışından bulabilme olanaklarına kadar bir topic açarak tartıştık, saat marka olarak da çok pahalı bir marka. 2.ele avrupa'da bile düşmemiş halde. servisten sipariş durumunda korkunç bir fiyat çıkıyor daha fazlası için ilgi topiği okuyun lütfen
Yukarıdaki yazılarımdan da anladığınız üzere başlangıç bilgileri yazdım.
Forumumuz büyük ihtimalle Türkiyemizdeki Peugeot hakkında en doyurucu bilgiye sahip forum .Bu yüzden sormuş olduğunuz soruların cavapları zaten mevcut. Forumun başlangıç sayfasındaki ara konumundan istediklerinizi aratıp sorularınızın hepsinin cevabına ulaşabilirsiniz.İyi eğlenceler.

Cem B
17-03-2011, 17:45
İsmim Mustafa.Hatayda yaşıyorum ve tam bir peugeot 308 tutkunuyum..Ve sonunda dün hayallerim gerçek oldu ve aldım....Ama bir kaç eksiği var yardımcı olursanız tamamlamak isterim...
İlk önce aracımdan bahsedeyim:
Peugeot 308 1.6 Hdi 90 Hp Comfort Pack + Excutice Paket / Alp Beyazı

Aracıma taktırmak istediğim şeyleri ben kısaca yazmak istiyorum..Yardımcı olmak isteyen olursa beklerim....

1-) Uzun+Kısa+Sis _Farlarına Xenon
2-) Arka Spor Tampon
3-) Dinamik tip ön panjur(Üst versiyonlarında bulunan ön panjur)
4-) Tavana siyah folyo
5-) Cd Çaların Bulunduğu Orta Konsol'u Parlak Siyah Yaptırmak(308 CC deki gibi)
6-) Metal Direksiyon parçaları 3 adet (sağ-sol-orta)
7-) Peugeot RCZ Saat

NOT: Fiyatlarınıda yazarsanız memnun olurum...Şimdiden teşekkürler.....

Aramıza hoş geldin.Aynı anda aldık arabaları o zaman:) bahsettiğin aracın aynısını aynı rengini bugün trafik işlemleri başlamak üzere aldım.Yarın büyük bir ihtimalle teslim alacağım.Ben aradaki farklı kişiler dolayısı ile fiyat olarak çok uygun alsamda

yedek parça müdürünün indirim yaparak hatta biraz daha uygun ayarlarız dediği

Pack arka tampon fiyatı : 550.00 TL
Ön panjur için ortalama 120 civarı bir fiyat.
RCZ saat için yorum yapamayacağım şimdilik.
Extra olarak GT spoiler satış fiyatı 320.00 TL.
Ben extra kapı krom eşiklerden sipariş verdim.HEpsi bitmeden henüz resim koymak istemiyorum çıplak gibi:)

Fiyatları indirimli olarak aldım ben.Oralarda ne isterler bilmiyorum.

TanerHoca
17-03-2011, 17:53
hoşgeldiniz. aracınız hayırlı olsun.
yapmayı düşündüklerinizle ilgili zaten reis ince ayrıntılara kadar gerekli açıkmalaları yapmış.

ben sadece değişik bir açıdan bakmak isterim konuya.
yazdığınız modifiyeler doğru dürüst, ehil ellerde ve orjinal parçalar kullanılarak yapılırsa biraz maliyetli olur.
o zaman da sonradan harcanacak o kadar parayı aracı alırken üzerine koyarak
daha donanımlı olan versiyonu tercih etmek sanki daha isabetli bir iş olurdu gibime geliyor.

ha modifiye bir zevktir ve ben bu süreci yaşamak ve bu işleri aracımı kendime özel kılmak
için yapacağım derseniz o zaman da size sonuna kadar hak veririm. ;)

Esat
17-03-2011, 19:24
kolay gelsin :)

Ozan
17-03-2011, 19:41
Extra olarak GT spoiler satış fiyatı 320.00 TL.
Fiyatları indirimli olarak aldım ben.Oralarda ne isterler bilmiyorum.

GT Spolierin fiyatına boya ve montaj dahilmi acaba?
Bilgi verirseniz sevinirim.Fiyatı İstanbul'danmı aldınız?

MuSTaFa
17-03-2011, 20:59
muhti (özdemir):Zaten tüm çıtalar araç renginde

reisG: 1-)xenondan vazgeçtim gibi zaten
2-)Arka tampona serviste 1100 tl istiyorlar.Bana pahalı geliyo biraz.
3-)Çıtalar zaten gövde renginde...Arka park sensörü var ama ön sağlıklı olurmu...arkayla uyum sağlarmı aceba.çünkü ön park sensörleri genelde düğme sistemi ile çalışıyor.
4-)Ben orjinal parça düşünüyordum ama panel için pahalımı olur?
Çok teşekkür ederim sağol....

Baskan : Bende aynı düşüncedeyim.Bunları yapınca koyacağım...Yanlız bu senin dediğin fiyat çok düşük nerden aldın bu fiyatları ya.Bana sadece arka tampona 1.100 dediler.550 ise hemen alim ben..sıfır dmi?

TaNeRhoca: : Teşekkürler...

FORZA BJK ( Ozan ): : Bende şaşırdım bu kadar ucuz fiyatlara...

HERKESE TEŞEKKÜRLER....iNŞALLAH BUNLARI HALLETTİKTEN SONRA ARABAYI KOYACAĞIM....

emrexxcv
17-03-2011, 23:48
hoş geldiniz aracınız hayırlı uğurlu olsun :) keyifli forumlar...

MuSTaFa
18-03-2011, 00:27
hoş geldiniz aracınız hayırlı uğurlu olsun :) keyifli forumlar...

Teşekkürler...