PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SELAM

gns57
17-03-2011, 12:54
Selam arkadaslar gecen yaz 308 cc arac aldım buraya katılmak yenı nasıp oldu İstanbuldan foruma katılıyorum hepınıze selamlar...

Yasin CCK
17-03-2011, 13:11
Forumumuzun ilk 308cc'si ;)

Aramıza hoşgeldiniz, aktif olmanız dileğiyle, keyifli forumlar...

reisG
17-03-2011, 13:13
Aramıza hoşgeldiniz çok özel bir araca sahipsiniz. İstanbul'da nerede yaşıyorsunuz. CC nin rengi nedir resimlerini paylaşırmısınız? Bildiğiniz gibi 308 CC lerin neredeyse % 90 ı sedefli beyaz geldi. az sayıda siyah, gümüş gri ve nadir sayıda kahverengi var. Ben bir tane de babylone kırmızı 308 CC görmüştüm.... Navigasyon paketine sahip şanslı 308 CC sahipleriden birisimisiniz?
Çok soru oldu ama CC sahibi üye sayımız varla yok arasında..... :)

cmr_cihangir
17-03-2011, 13:17
gns57 foruma hoşgeldiniz. Reis ağabeyin sorularına bir yenisini de ben ilave edeyim Aracınız dizel mi yoks benzinli mi?

gns57
17-03-2011, 13:19
bu guzel karsılamanız ıcın tesekkur ederim...Aracım sefeflı beyaz istanbul kucukcekmece avrupa konutlarındayım ama sureklı yesılkoy florya tarafındayım suanda askerım kısa donem 2 ayım kaldı 3,5 aydır aracım garajda kullanamıyorum aracım navıgasyon paketlı ama harıtası yuklu degıl :))

γuяdaeя
17-03-2011, 13:26
Hoşgeldiniz. Aracınızı güzel günlerde kullanın.
Avrupa konutları 1 mi 2 mi? Komşu sayılırız. Ben de Atakent 3. Etapta oturuyorum :)

Yasin CCK
17-03-2011, 13:27
Şöyle güzel fotoğraflarını paylaşsanızda, forumumuzun estetik katsayı artsa :D

gns57
17-03-2011, 13:33
Avrupa konutları 1 deyım ben sızın aracınız ne ? resımlerı paylasıcamda beceremedım

γuяdaeя
17-03-2011, 13:36
Avrupa konutları 1 deyım ben sızın aracınız ne ? resımlerı paylasıcamda beceremedım

Ben 3 ay öncesine kadar 308 VTi otomatik kullanıyordum. Şu an herhangi bir arslanı terbiye etmiyorum :)

reisG
17-03-2011, 13:36
bu guzel karsılamanız ıcın tesekkur ederim...Aracım sefeflı beyaz istanbul kucukcekmece avrupa konutlarındayım ama sureklı yesılkoy florya tarafındayım suanda askerım kısa donem 2 ayım kaldı 3,5 aydır aracım garajda kullanamıyorum aracım navıgasyon paketlı ama harıtası yuklu degıl :))

Bende bahçelieverdeyim
Aracınız da navigasyon paketi olması süper ayrı bir şıklık katıyor. Harita yüklemesini akıllı bir programcı halledebilir. Yüklü olmamasının sebebi ise şu;Peugeot haritalarında Kıbrıs'ın tek devlet gösterilmesi ve Ege denizinde bazı yerlerin bizim kabul etmememizden farklı gösterilmesi. Peugeot oşinografi dairesinin istediği düzenlemeleri Türkiye de satılacak araçlar için yapmak istemediğininden (Peugeot neyi yapmak istiyorki zaten??) Gelen navigasyon paketlerinde Türkiye haritası ne yazık ki yüklü olmuyor.

reisG
17-03-2011, 13:38

resimleri yükleme için imageshack veya hizliresimyukle den 480*640 ebadından yükleme yapabilir ardından gülücüklerin sol üstünde bulunan 2 nolu kutucuğa tıklayıp hazırladığınız resmin linkini oraya kopyalayarak işi bitirirsiniz.

γuяdaeя
17-03-2011, 13:44
Peugeot oşinografi dairesinin istediği düzenlemeleri Türkiye de satılacak araçlar için yapmak istemediğininden (Peugeot neyi yapmak istiyorki zaten??) Gelen navigasyon paketlerinde Türkiye haritası ne yazık ki yüklü olmuyor.

İki elimizle bi bunu bile mi düzeltemiyoruz Reis? Bizi yönetenler, ya da makam sahibi olup bize hizmet getirenler ne işe yarıyor? Yazık bize yahu >:(

reisG
17-03-2011, 13:59
Yurdaer bu olay tamamen milli bir strateji.Harita girmesi dijital veya kağıt olarak aynı zamanda atlas vb. olrak oşinografi dairesi onayı ile olur. Bildiğiniz gibi K.K.T.C. yi ülke olarak tanıyan bizden başka kimse yok. (bu konuda tartışılır. K.K.T.C. kurulduğunda Pakistan ve Bangladeşin BM elçileri bizimkilerin yanına gelir ve ülkelerimiz kardeş K.K.TC. yi hemen tanıyacak derler bizimkiler tanımayın derler))) Ayrıca Ege denizinde durumu belirsiz olan ada ve adacıkların kimi hairtalarda Yunanistan'a ait olduğu gösterilir. Bu iki durumdan ötürü ülkeye giren bu bölgelere ait haritalar kontrol edilir. Ve ona göre onay verilir veya değişim yapın derler. Ülkemize giren navigasyon sistemlerindeki haritalarda aynı kontrole maruz kalır. Eğer araç içinde donanım oalrak geliyorsa o firmanın haritaları bizim isteğimize göre güncellemesi gerekir bu olmaz ise araçta bu bölge haritaları ve buna bağlı Türkiye haritaları olmaz. Durum bu.

γuяdaeя
17-03-2011, 14:04
Açıklama için sağol Reis.. Biliyorum olayın böyle olduğunu da ben sadece bu konuda ülke olarak bizim edilgen oluşumuzu hazmedemiyorum.

reisG
17-03-2011, 14:39
Ülke üzerindeki oyunlar büyük aslında ülke değil topraklar üzerindeki oyunlar büyük. Ülkeyi savaş verip kurtarıyorsun ama bir sürü çözülmeyen sorun da kalıyor. İşte savaş kazanmamıza rağmen Boğazlar olayını Montrö ile halledebildik. Hatay'ı 1937 de alabildik. Kıbrıs'ı , Ege 12 adaları ve Musul'u ise Atamızın hayatta olduğu dönemde halletmeyi beceremedik. Hepsini çatır çatır aldılar,Şimdiye bir Kıbrıs kalmıştı. Çok şükür onu da vermek için çabalayıp duruyoruz. 12 adaları Naziler savaş sonu zaten sizin hakkınız gelin işgal edin bizi esir edin zaten yenildik dediler. İnönü denen zat hiç oralı olmadı Adalar Yunanlılara gitti. Kırım savaşı öncesi İngilizlere Kıbrıs adası geçici !! olarak verildiğinde yapılan nüfus sayımında Müslüman ve Türk nüfus, Müslüman olmayan nüfustan yaklaşık % 40 fazla iken yıllarca asimilasyon ve yok etme politikası ile sayı bizim aleyhimize değiştirildi. Bunlar ilginç konular sinirlenmemek için uzatmamak lazım.
Forumun ilk 308 CC sinin resimlerini hala bekliyoruz. :)

Esat
17-03-2011, 15:54
hoş geldin keyifli forumlar aktif olman dilegiyle

mygold
17-03-2011, 16:37
formumuza hosgeldınız. katılımlarınızı bekleriz(askerlık sonrası daha aktıf olmanızı dileriz).
reis abi guzel bılgıler ıcın tesekkurler..

Ömer Gedik
17-03-2011, 23:43
Öncelikle hayırlı tezkereler... Aramıza Hoşgeldiniz. Çok şık bir araca sahipsiniz güle güle kullanın. Buluşmalarımıza muhakkak bekleriz.

emrexxcv
17-03-2011, 23:51
aramıza hoş geldiniz 308 cc benim favori aracımdır ;) hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşker dilerim...

hasanesgun
10-06-2011, 09:00
Navigasyon programsız navigasyon sistemine sahip 308 CC sahibi olarak Peugeot'dan aldığım "sene sonuna kadar çıkacak" sözü ile sabrediyorum. Ancak sebebini çok tatmin edici ve açık olarak vermişsiniz.

Aklıma gelen soru şu: Avrupa'da kullanılan programı ve onların haritalarını yükleyemez miyiz? Cevap olumlu ise nasıl temin edebiliriz?

Saygılar.

Ömer Gedik
10-06-2011, 10:03
Hasan bey Avrupa haritaları mevcut ama Türkiye haritası yok bu da ancak araçla bir avrupa gezisi yapacaksanız işinize yarayacak. :(

Abdullah
10-06-2011, 10:09
Bu arada hoşgeldiniz devreyiz yani bende aynı dönem yaptım geldim geçmiş olsun

hasanesgun
10-06-2011, 10:29
Zaten Türkiye'de bilmediğimiz yer yok (kalmadı). Sadece Avrupa haritası bile yeter. Rusya filan da olursa iyi olur.