PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 VTİ Kalkış Performansı

Thesoldier94
27-10-2009, 23:35
ARKADAŞLAR VTI ARACI OLANLAR İÇİN SORUM OLACAK.ARACIMIZ KALKIŞLARDA ÖZELLİKLE DİĞER ARAÇLARA GÖRE AĞIRMI KALIYOR ESKİ ARABALARA GEÇİLMEKTEN BIKTIMDA.ASILIYORUM SONUNA KADAR AMA İSTEDİĞİM PERFORMANS YOK GİBİ ACABA ESKİ ARABAM 2000 MOTORDU HALA ONUN PERFORMANSINAMI TAKILDIM.AKLINIZA ŞU GELMESİN ACEMİ FALAN DEĞİLİM :)))) YA NE BİLEYİM ARAÇ KASAYA GÖRE AĞIRMI KALIYOR FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

ufuk-28
28-10-2009, 01:44
100 km,ye 10,8 saniyede varan bir arac yavas degildir, bence iyi performansli. Kalkislarda iyice asiliyorum diyorsun ozaman 6 000 deviri gormen lazim eger 4 000 devirde vites degistirirsen gecerler :)

γuяdaeя
28-10-2009, 03:41
Ben VTi otomatik sürüyorum ve herhangi bir şikayetim yok. Belki vites aralıklarının uzun olmasındandır ya da bana öyle geliyor. Performanslı kullanınca yakıt tüketimi hatırı sayılır derecede artıyor. Motor gücü ve hacmi ne kadar etkiler bilmiyorum ama kalkışta önemli olan bence vites oranlarıdır.

reisG
28-10-2009, 09:12
ARKADAŞLAR VTI ARACI OLANLAR İÇİN SORUM OLACAK.ARACIMIZ KALKIŞLARDA ÖZELLİKLE DİĞER ARAÇLARA GÖRE AĞIRMI KALIYOR ESKİ ARABALARA GEÇİLMEKTEN BIKTIMDA.ASILIYORUM SONUNA KADAR AMA İSTEDİĞİM PERFORMANS YOK GİBİ ACABA ESKİ ARABAM 2000 MOTORDU HALA ONUN PERFORMANSINAMI TAKILDIM.AKLINIZA ŞU GELMESİN ACEMİ FALAN DEĞİLİM :)))) YA NE BİLEYİM ARAÇ KASAYA GÖRE AĞIRMI KALIYOR FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Sevgili dostum diğer araçlara derken karşılaştırma yapmak diğer araçların durumuna bağlı. ama ben senin sorunu anladım. benim daha önceki aracım 206 x-line idi. 1.4 lt. 75 bg. 120 NM tork ve sadece 950 kg. ağırlık;kendim içindeyken ağırlık 1.050 kg. oluyordu. beygir gücüne göre yüksek olan torku sayesinde ilk hızlanması çok çok seri idi. 308 i aldığımda ise bende amma hantal kalıyor dedim. düz vites ve stil paketli bir 308 VTi nin ağırlığı 1362 kg. içinde sadece sürücü için 80 kg. koydun mu.1420 kg. oluyor aracın beygir gücü 120 fakat kalkış için beygir gücü değil tork önemli bu da 165 NM yüksek sayılabilecek bir tork olmasına rağmen ağırlık yüksek kaldığından ilk hızlanma göreceli olarak yavaş gibi kalıyor. ama bu karşılaştırmayı benim örneklendirdiğim gibi düşünmek mantıklı olacaktır. aracın kalkış ağırlığı ve tork değerleri gibi.. mesela babamın Sebring'i 2.4 lt. 173 bg. 220 NM tork otomatik vites, ağırlık ise sürücü ile yaklaşık 1.9 ton aracın kalkış akseleresi haliyle düşük gibi kalıyor. burada tork gücü ve buna bağlı ağırlık oranları ile değerlendirme yapılabiliyor. 308 VTi bence ilk kalkışta gaza biraz yüklenilirse iyi akseleresi olan bir araç ayrıca devir bandı çok iyi bir eğri çiziyor.

boracetınkaya
10-11-2009, 19:26
308 önden çekişli araç oldugu için kalkışın zayıf olması cok normal ağırlık birden arkaya yüklendigi için patinaj cekiyo arkadan itişli arabalar her zaman daha hızlı kalkar

Thesoldier94
12-12-2009, 14:45
herkeze teşekkürler