PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 508 cam kriko değişimi sonrası kalibrasyon sorunu

erkowoz
01-08-2024, 09:15
herkese Merhaba;
aranıza yeni katıldım, 7 yıldır 2011 model 508 allura kullanıcısıyım. 2 ay önce şoför tarafı cam krikosu bozuldu ve daha önceki araçlarımı da kendim değiştiğimden, parçayı aldım ve değişim yaptım. mekanik olarak hiçbir sorun yok, zorlanmadan ve sessiz açılığ kapanıyor ancak, camı tam kapattığımda, cam tekrar bir 10 cm geri aşağı iniyor. bunu dumeye basılı tuttugumda yapıyor, 1. kademede kaldırma ile cam kapanınca düğmeyi bıraktığımda cam kapalı kalıyor. ama kumandadan veya otomatik kapanmada tekrar açılıyor. intertten baktığım kadarıyla bazı kalibrasyon yöntemleri var, basılı tut, 10 sn bekle vs. şeklin, kutup başlarını sökmek de dahil hepsini denedim. olmuyor. camda hiçbir yere takılma veya sıkışma sorunu yok. neyse dedim, bu şekilde idare ederim, galiba bir yerlerde bir yanlışlık yaptım diye dusundum.

gecen hafta, sağ ön cam krikosu da krıldı (ömüürlü galiba bunlar), aynı şekilde parçayı aldım ve değiştirdim. birebir diğer sol ön camla aynı durum olustu. demek ki dedim, bu başka bir sey.

bu konuda tecrübesi olan, nasıl çözeceğimizi bilen arkadaslarımız var mı?

cok tesekkur ederim