PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Auto6r aksiyoner robot durumu

metiner
20-07-2024, 14:29
Merhabalar,

Foruma yeni üye oldum. İsmim Metin. 28yaşındayım. Ankara’da ikamet ediyorum. 2012 model 1.6E-HDI Auto6R aracım mevcut.

Yaklaşık 5bin km önce baskı balata volant bilya luk marka ile değişti. Fakat değişim sonrası özellikle sabahları 10-15 km şanzımanda vuruntu mevcuttu. Bunun için başka bir yerde robot yağını elf speedmatic ile değiştirdim. Değişim sırasında yağ kabının üstü hep yağlanmış tozlanmıştı. İçi dışı bir güzel temizlendi, yeni yağ kondu ve kalibrasyon yapılmadı. Aradan geçen 2 ayda bu vuruntu sabahları ilk 10-15 km gidene kadar devam ediyor. Tıpkı kasisten geçer gibi şiddette. Ne çok yoğun ne çok hafif.

Bu süre içerisinde kalibrasyon yapmayı denedim, grid alıştırmasını başarıyla tamamlıyor fakat sonrasında asıl yolda yapılan yalama başlamadan başarısız oluyor. 20 dk bekleme aşamasına başlamadan.

Bugünde aksiyoner kabına bir baktım yağ kaçağı mevcut. Bu durumda ne önerirsiniz ? Hangi parçadan kaçak yapar ? Kap mı hortum mu ? Yoksa kapak mı fazlasını atıyor bilemedim.

Saygılarımla,

metiner

Ömer Gedik
30-07-2024, 13:55
Merhaba, kaçak varsa önce kaçakla ilgilenmelisiniz. Eğer kaçak yoksa sistem farklı bir arıza vermiyor ve adaptasyon yapamıyorsanız baskı balatada sorun var demektir.