PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyo çekmeme sorunu

dttb
12-02-2023, 17:54
merhaba, öncelikle hepimize büyük geçmiş olsun.

2021 model style tech sahibiyim. radyoda bir sıkıntıyla karşılaşıyorum bazen radyonun çekimi azalıp kesiliyor, frekansla arama yapılınca hiçbir kanalı bulamıyor veya sadece bir kanalı çekiyor (bazen iki). daha önce aynı yerlerde çektiği kanalların hiçbiri ne listede ne frekans aramasında çıkmıyor. sonraki gün vs. düzelmiş olarak devam ediyor bazen, ama bir 10 km sonra yine aynı şey oluyor. havadan dolayı mı diye düşündüm ilk zamanlar ancak şehir içinde denediğim diğer tüm araçlar çekerken ve önceden kendi de kanalları çekerken böyle olunca servise bırakmayı dşündüm.

biraz araştırınca ta tp af rds ayarlarının, acil yayın veya polis frekansı arama modlarının engel olabileceğini gördüm. radyo menülerinde de sadece rds olunca onu kapattım. önce bir kanal listesine eski kanallar geldi, çözüldü sandım. sonra yine başladı.

daha önce böyle bir şey yaşayan olmuş mudur? rds dışında af - ta - tp ayarları da şu şekilde kapatılabilir diyen var mıdır? anten tesisatını kontrol etmek için tavan sökülmesi veya smeg ekranı çıkarmak için konsolun inmesi hem benim hem servis için zaman kaybı, radyo tamamen de gitmediği için ayarlarla çözülebilir mi diye düşünüyorum. en kötüsü kendiliğinden bazen düzeliyor, servise sorduğum zaman düzelmişti mesela tespit yapamadılar bu yüzden.

Ömer Gedik
16-02-2023, 21:56
Merhaba,

Hiç ekran güncellemesi yaptınız mı?

dttb
19-02-2023, 21:03
Merhaba, evet yapıldı ama değişiklik olmadı. Hafta içi servis teybi aldı, haber bekliyorum