PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60km den sonra gelen uğultu sesi

AYKEN
23-10-2022, 08:12
Merhaba.
2018 308 dizel otomatik araç alarak aranıza yeni katıldım.
aracımda 60 kö geçtikten sonra gelen istikrarlı bir uğultu sesi var.
Viteste veya boşta farketmiyor sürekli geliyor.
aracı aldıktan sonra yaklaşık 1000 km uzun yol yaptım, rampa aşağı da araç gaza basmadığımda hızlanmıyor
tabi bu durum cut off la mı ilgili bilemiyorum ancak garip geldi. Aldığım kişi ön lastikleri ve diskleri yeni takmış. Ama arka lastikler bayağı eski.

bir de yolda giderken ufak bir bozuk alandan geçince sanki arkadan kayacak hissi veriyor ama hemen toparlanıyor müdahele gerekmeden. Normal mi bu modelde? Ekspertizde arka amortisörlere baktırmamı söylemişlerdi.

bına ek olarak bozuk yolda sağ ve sol arka kapıdan gelen (cıtırtı ve gacırtı gibi diyeyim) sesler var çözüm önerilerinizi bekliyorum.

ayrıca istanbulda tercihim avrupa yakası usta önerilerinizi de bekliyorum.
şimdiden herkese teşekkürler

Ömer Gedik
23-10-2022, 10:31
Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Uğultu sesi araç teker rulmanlarından geliyor olabilir. Bunların kontrol edilmesi lazım.

Arka tekerde kayma hissi özellikle kesik asfalt yada asfaltta çizgilerde belirgin ise arka amortisörlerin değişimi gerekir.

Arka taraftan gelen ses gıcırtı gibi ise kapı üstlerindeki kadife püskürtme fitillere silikon sprey uygulayın.

AYKEN
23-10-2022, 14:27
Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Uğultu sesi araç teker rulmanlarından geliyor olabilir. Bunların kontrol edilmesi lazım.

Arka tekerde kayma hissi özellikle kesik asfalt yada asfaltta çizgilerde belirgin ise arka amortisörlerin değişimi gerekir.

Arka taraftan gelen ses gıcırtı gibi ise kapı üstlerindeki kadife püskürtme fitillere silikon sprey uygulayın.

Tam dediğiniz gibi asfalt çizgileri ve kesik asfaltta oluyor.
bu işlemler için tavsiye edeceğiniz istanbulda tercih avrupa usta yada tamirhane var mıdır?

NecdetPek
23-10-2022, 15:59
Tam dediğiniz gibi asfalt çizgileri ve kesik asfaltta oluyor.
bu işlemler için tavsiye edeceğiniz istanbulda tercih avrupa usta yada tamirhane var mıdır?

Aracınız hayırlı olsun.. Gidilecek yer belli..

Maslak'da Euro Repar - FP Otomotiv var.

Gönül rahatlığıyla öneririm.

https://www.euroreparcarservice-tr.com/merkez-fp-otomotiv-i%CC%87stanbul-5635.html

AYKEN
23-10-2022, 17:19
Teşekkürler