PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik Far yükseklik ayarı kalibrasyon sorunu

200ok
06-03-2022, 13:13
2020 model 208 GT line model aracım var. Araçta far yükseklik ayarı ile ilgili bir seçenek veya buton bulunmuyor çünkü bu ayar araçtaki ağırlığa göre otomatik yapılıyor.
Ancak şöyle bir durum var: Araca eklenen ağırlığa karşılık yükseltilen far öyle yüksek ki, Araca 3 kişi bindiğimizde farlar neredeyse gökyüzüne bakıyor. Karşı şeritten gelen araçlardan selektör yiyorum sürekli bunun yüzünden. Çareyi artık kaputun içindeki manuel ayar vidasindan en alt konuma getirmekte buldum ancak bu da araçta az kişi varken far konumunu çok aşağıda bırakıyor. Bunu benden başka yaşayan var mı veya yaşayıp çözümünü bulabilen var mıdır?

Ömer Gedik
06-03-2022, 21:48
2020 model 208 GT line model aracım var. Araçta far yükseklik ayarı ile ilgili bir seçenek veya buton bulunmuyor çünkü bu ayar araçtaki ağırlığa göre otomatik yapılıyor.
Ancak şöyle bir durum var: Araca eklenen ağırlığa karşılık yükseltilen far öyle yüksek ki, Araca 3 kişi bindiğimizde farlar neredeyse gökyüzüne bakıyor. Karşı şeritten gelen araçlardan selektör yiyorum sürekli bunun yüzünden. Çareyi artık kaputun içindeki manuel ayar vidasindan en alt konuma getirmekte buldum ancak bu da araçta az kişi varken far konumunu çok aşağıda bırakıyor. Bunu benden başka yaşayan var mı veya yaşayıp çözümünü bulabilen var mıdır?

Aracın cihazla konum kalibrasyonu olabilir. Bir yetkili servise durumu aktarın ve ayar isteyin.

victor
13-03-2022, 22:28
servisten aldığım bilgiye göre ters çalışıyor sistem. Yani araca yük koyunca aşağı indirmesi gerekirken yukarı kaldırıyor, hafiflediğinde yukarı kaldırması gerekirken aşağı indiriyor. Ben tek kullandığım için manuel ayarını kendim yaptım. Far konusunda kendi ayarım dışında kimseye güvenemiyorum. Yetkili servis bile göz kararı bir ayar yapıyor. İlk aldığımda 1 kere ayar yaptım o yeterli oldu. Ama tekrar söyleyeyim arka koltuğa binen olmamıştır hatta bagajı bile açmadım desem yeridir.

200ok
19-03-2022, 19:45
Teşekkürler bilgilendirme için. Buna ancak bir yazılım güncellemesi gerekiyor anlaşılan ama o da yapılır mı yapılmaz mı belirsiz.

victor
13-04-2022, 11:41
Ben kendim ayarladım. Kolay kolayda artık servise gitmem. Arabamın başına ne geldiyse yetkili servislerde geldi. O yüzden bakım işleri fp de kalan detayları kendim yapıyorum