PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 3008 EAT6 yavaşlayıp durmak üzereyken titreme sorunu

emrepejo
05-10-2021, 12:16
Merhaba,

2019 Model ActiveLife Prime Edition aracımı 2.el olarak yeni aldım. İlk izlenimimde şöyle bir durum yaşanıyor. Araç ile yavaşlayıp durmak üzereyken hala 2. vitesi kullandığından gitme eğilimi oluyor ve bu sebeple hafif bir titreme oluyor. Hız 10 km altındayken 1.vitese geçerse bu olmuyor ancak genelde 2.vitesle devam ediyor.

Siz de aynısını yaşıyor musunuz? Aracın davranışı mı bu şekilde yoksa bir probleme işaret eder mi?

Bir de seyrek de olsa multimedya ekranı sürüş sırasında resetleniyor ve yeniden başlıyor. Daha önce yaşayan oldu mu?

İyi günler

Ömer Gedik
05-10-2021, 21:44
Merhaba,

Multimedya ekranı için yetkili servise danışın muhtemelen güncelleme vardır.

Katı emisyon kuralları gereği araçlar düşük devirde yürütülüyor. Çok düşük hızlarda üst viteste gitmeye çalışınca da vibrasyon olabiliyor. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Muhammet3008
28-03-2023, 11:40
Hocam merhaba ayni durum 2015 3008 aracimda mevcut bir çözüm bulabildinizmi acaba

Leon79
29-03-2023, 14:19
Merhaba,

2019 Model ActiveLife Prime Edition aracımı 2.el olarak yeni aldım. İlk izlenimimde şöyle bir durum yaşanıyor. Araç ile yavaşlayıp durmak üzereyken hala 2. vitesi kullandığından gitme eğilimi oluyor ve bu sebeple hafif bir titreme oluyor. Hız 10 km altındayken 1.vitese geçerse bu olmuyor ancak genelde 2.vitesle devam ediyor.

Siz de aynısını yaşıyor musunuz? Aracın davranışı mı bu şekilde yoksa bir probleme işaret eder mi?

Bir de seyrek de olsa multimedya ekranı sürüş sırasında resetleniyor ve yeniden başlıyor. Daha önce yaşayan oldu mu?

İyi günler

Aracınız dizel mi? benzinli mi? motor ve vites nedir acaba? eat6'da bu daha az olurdu, eat8 1.2 motorda çalışma dinamikleri o şekilde ve çok normal, eat8 dizel'de de yine 1.2'ye göre görece az ama hissedilir derecede.(birden çok farklı seçenek ile 3008 kullandım.)