PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park Sensörü sorunu

tuncerbilek
09-06-2021, 19:52
Aracım 2011 Model 508 Active 1.6 HDİ Manual. Geri vitese takınca arkada nesne varmış gibi sürekli ötüyor.(kesik kesik sürekli) Akabinde ekranda park yardım sistemi arızası yazıyor. Ön ve arka sensör gözlerinin hepsi çalışıyor. Ayrıca trafikte ışıkta durmaya yakın, yine sensör arızası yazıyor ekranda. Sıkıntı ne olabilir? başına gelen var mıdır? teşekkürler

tuncerbilek
09-06-2021, 19:57
Konuyu bu forumda araştırğımı sanıyordum ancak bir kaç bilgiye ulaştım şu an incelemekteyim. Yanlış yere gereksiz konu açtıysam özür olsun.

Ömer Gedik
11-06-2021, 21:57
Cihaz bağlayıp bu sorunun hangi gözden kaynaklandığı görülebilir.

ayı_boğan
15-06-2021, 12:16
Aracım 2011 Model 508 Active 1.6 HDİ Manual. Geri vitese takınca arkada nesne varmış gibi sürekli ötüyor.(kesik kesik sürekli) Akabinde ekranda park yardım sistemi arızası yazıyor. Ön ve arka sensör gözlerinin hepsi çalışıyor. Ayrıca trafikte ışıkta durmaya yakın, yine sensör arızası yazıyor ekranda. Sıkıntı ne olabilir? başına gelen var mıdır? teşekkürler

Bende aracı çalıştırdığımda direk sensör arızası verip , park sensörü devre dışı kalıyor.Ömer Gedik ( Euro Repar FP Otomotiv ) sayesinde hatanın tesisattan kaynaklandığını öğrendik ve sağolsun halletti :iyi Umarım kısa zamanda halledersiniz.Geçmiş olsun.

SonerAK
26-12-2021, 19:16
Aynı problem bendede var sürekli ötüyor bazende arıza lambasını yakıyor

Ömer Gedik
26-12-2021, 19:33
Cihaz bağlayıp kontrol etmek lazım sorun sensörden kaynaklanıyor olabilir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi