PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 206+ spor yay

Selahattinefe
11-03-2021, 20:15
Herkese iyi akşamlar. Forumda ve internette yeterli bilgiyi bulamadığım için açılan konularda eski olduğu için yeni bir konu açmak istedim. Peugeot 206+ 1.4 hdi aracım var üzerinde 195.60.15 jant lastik bulunmakta coil-ex marka 5 cm lik spor yaylarım var. Eğer bu yayları aracıma takarsam ne kadar alçalır ? Şuan lastik ile çamurluk arasına tam dört parmak rahat giriyor.

Selahattinefe
12-03-2021, 17:50
Kimse cevap vermedi fakat başka yaptıracak olupta okumak isteyen olursa diye sonucu yazmak istedim. 4 parmak giren yere 2 parmak giriyor artık 5 cm lik yay 2 parmak düşürdü. Herhangi bir ses sürtme vs olmadı akşama kadar kullandım aracı bozuk yolda sekmesi haricinde bir eksisi olmadı artı olarak dönüşlerde eskisi kadar yan yatmıyor fren mesafesinide etkiledi. İsteyen olursa fotoğraf atarım.

NecdetPek
13-03-2021, 11:38
Hayırlı olsun.

Benim 301 varken 35 mm lik yay değişikliği ile spor yaya geçmiştim. Yol tutuşu ciddi olarak artmış, rüzgarda dalgalanmaları da azalmıştı.

Konforda ise ciddi bir fark algılamamıştım.

Kazasız arızasız sağlıklı günlerde kullanım dilerim.

Ömer Gedik
14-03-2021, 13:03
Her marka yay farklı tepkiler veriyor. Sekme olayı varsa ülkemizin güzel asfaltında tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Selahattinefe
14-03-2021, 22:37
Her marka yay farklı tepkiler veriyor. Sekme olayı varsa ülkemizin güzel asfaltında tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

kesinlikle katılıyorum asfaltı düzgün olan çok az yer var özellikle yaşadığım şehirde. Şehir içi böyle kullanmaya devam edersem 1 aya kalmaz ön takımı kucaklayacağım için bu hafta içi orjinale dönmeye karar verdim.