PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kick down esnasinda silkeleme

Priv
15-11-2020, 15:11
Merhabalar, aracım 2015 model 1.2 Puretech Eat6 130 HP Allure. 47.000 kilometrede. Aracımı severek kullanıyorum ancak bir sorun can sıkmaya başladı. Aracımla kick down yaptığımda 1 vites düşürdüğünde hiç bir problem yaşamıyorum ancak ani hızlanmak için agresif kick down da 2 vites düşürdüğünde araçta sarsıntı-silkeleme oluyor. Bugün aracımı Göral'a götürdüm. Hata kodlarını incelediler ama bu konu ile ilgili hiç bir hata kaydı oluşmamış beyinde. Benzini opet veya shellden alın muhabbetine girildi tahmin edeceğiniz gibi. Ankara - Çankaya da fellik fellik arasanızda kirli kalitesiz benzin bulamazsınız zaten. Ki konunun benzinden kaynaklanmadığına neredeyse eminim. Aracım bundan bir ay önce yine aynı koşullarda şiir gibi hızlanıyordu. Fikir verebilecek arkadaşların fikirlerine açığım. Aklıma yakıt filtresi, buji, yakıt deposu, gaz kelebeği vs. ya da allah korusun şanzıman geliyor. Şimdiden teşekkürler.

mygold
15-11-2020, 22:31
Aracı sıfırmı aldınız yoksa ikinci el mi aldınız kullanım geçmişi onemli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Priv
16-11-2020, 16:13
7000 km de garantili olarak almıştım. Açıkçası sıfır gibiydi. 50.000 e kadar da hiçbir sorun yaşamadım zaten. Bakım için bakım zamanını bile beklemem. 6 ayda bir yarım günü Göral'da geçirir aracım. Full kontrol isterim. İyi bakarım yani arabama. Neden böyle oldu anlamadım. Bugün aynı şeyi yapmadı mesela. Ben mi büyütüyorum acaba diyeceğim ama yukarıdaki yazdığım sorunu 3-4 kere yaşadım.

mygold
16-11-2020, 16:23
Sorun yok gibi ama turbo yada enjektörlerde birşey olabilir siz yinede benzini aynı yerden emin oldugunuz bir yerden alın ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Priv
16-11-2020, 18:45
İkisi de mantıklı. Aklıma gelmemişti. Teşekkürler.