PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Basınç Sensörü

cnrozn
23-10-2020, 14:33
Merhaba
2012 model 3008 araç aldım. Alırken bir lastik için bazen patlak bazen de havası az uyarısı verdiğini biliyordum. Satın aldıktan sonra lastik havalarını kontrol ettirdim. Eksik hava varmış, tamamlattım. Uyarı vermiyor ama artık ilk çalıştırmada "Lastik basınçları kontrol edilmiyor" ikaz yazısı çıkıyor. Nasıl sıfırlanıyor kitapçıkta ve internette bulamadım. Sıfırlama yaptıktan sonra sa sorun devam ederse arıza var demektir. Ona göre hareket edeceğim. Sıfırlama konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Ömer Gedik
27-10-2020, 20:40
Merhaba,

Aracınızda sıfırlama bulunmuyor. Eğer kontrol dışı kalıyorsa bir cihaz bağlayıp kontrol etmek gerekiyor.

cnrozn
30-10-2020, 16:20
Merhaba,

Aracınızda sıfırlama bulunmuyor. Eğer kontrol dışı kalıyorsa bir cihaz bağlayıp kontrol etmek gerekiyor.

Teşekkürler ömer bey bugün Bursa Eurorepar servisinde öğrendim maalesef öyleymiş.

cnrozn
31-10-2020, 13:31
Merhaba,

Ömer bey sensörün fiyatı servislerde biraz pahalı. Uygun fiyatlı bulup lastikçiye montaj yaptirsam sonrasında sıfırlama veya sensörü tanıtma için serviste pc ye bağlamak gerekir mi?