PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : soguk motor da Hararet ışığı yandı

Aertas
10-08-2020, 23:14
Merhabalar aracı 5 dk kullandım yani soğuk motor da aniden hararet ibresi sona dayandı ekrana stop uyarısı çıktı. ilk önce fan açmadı stop ettim yeniden çalıştırdım bu sefer aynı olay tekrar etti araç fanı da açtı motor suyu yagi vs eksik değildi. Sabah erken saatte yine aracı çalıştırdım aynı sorun hemen yine oluştu. Böyle bir sorun yaşayan oldu ise yardımcı olursa sevinirim. 2009 308 vti

Ömer Gedik
11-08-2020, 01:42
Merhabalar aracı 5 dk kullandım yani soğuk motor da aniden hararet ibresi sona dayandı ekrana stop uyarısı çıktı. ilk önce fan açmadı stop ettim yeniden çalıştırdım bu sefer aynı olay tekrar etti araç fanı da açtı motor suyu yagi vs eksik değildi. Sabah erken saatte yine aracı çalıştırdım aynı sorun hemen yine oluştu. Böyle bir sorun yaşayan oldu ise yardımcı olursa sevinirim. 2009 308 vtiMerhaba,

%95 Termostat üzerindeki hararet müşürü bozuk. Eğer araçta eski tip termostat var ise komple termostat değişir. Yeni tip var ise sadece müşür değişir.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aertas
18-08-2020, 13:27
Aracı oto elektrik ustama görürdüm kablolarda kopma meydana gelmiş bir kaç parca da sıkıntı olmuş değiştirildi sorun düzeldi.