PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start stop kapasitörü

ilter
18-07-2020, 16:34
Herkese merhaba. Aracim 308 e hdi auto 6r
bir suredir ekranda akü sarji veya elketrik beslemesi arizali diye uyari veriyor. Bazen hic olmuyor 3-4 gun bazende gun icinde sik sik uyari veriyor. Cesitli yazilar okudum ayni sorunu yasayan arkadalar var ama net bir cevap yok. Bugun ozel servise goturdum araci ve start stop kapasitorünun arizali oldugunu soylediler. Fiyatina da 2500 tl dediler. Ayrica birde start stop lu aku eklenirse 1000 tl de onun fiyati.aracimdaki aku normal aku 1 senelik start stop aku degi start stop kullanmayi sevmedigim icin kullanmam diye normal aku aldim. Onceki sahibide zaten normal aku kullanmis. Ustanin dedigine gore start stop kullanmasan bile aküyü normal akü takmamak gerekiyormus.normal akü sisteme zarar veriyormus start stop kullanmasan bile.ayni sorunu yasayan varsa yardimci olabilir mi. Sorun gercekten burdami yoksa baska birseyden olabilirmi. Yardimlarinizi bekliyorum.

calculus07
21-08-2022, 06:47
Hocam aynı sorun bende var 2 gündür araç serviste şarj dinamosuna bakıyolar yok ona bakıyolar yok demek bundanmış bendede 2 yıldır normal akü var ondanmı oldu acaba