PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 307 rolanti ve çekiş problemi

komutan
24-05-2020, 10:28
selamın aleyküm burak ben . 307 1.6. benzinli aracımda rolanti düşük çalışıyor. dalgalanma vs. yok. devir 900 de olması gerekirken 700 de çalışıyor ve buda araçta hafif sarsıntı yapıyor. map sensörü ve boğaz kelebeği temizliği yaptım. 7 aydır bu şekilde kullanıyorum bujileri orjinal taktırdım falan hiç bi değişiklik olmadı bilgisayarda arıza göstermiyor. ikinci bir problemim ise yeni oluştu. 3bin devirden sonra hızlanmalarda kesik kesik hızlanma hissettim . sanki boğuluyor birden gaz alıyor gibi aklıma bobin geliyor fakat aracın çalışmasında marş almasında hiç bir problem yok . daha öncesinde araç 3 bin devirden sonra daha bir açılıp daha seri gidiyordu. birde şöyle bir problemim var. yokuşlarda kalkarken el fireni ile kalkmak zorunda kalıyorum . sanki araç ilk gazı geç alıyor. el freni kullanmadan yokuşta kalkış yaparsam araç geri kaçıyor debriyajdan ayağımı çektiğim için stop edecek gibi oluıyor debriyaj gaz yenilemesi yapınca normal seri şeklin de kalkışı yapıyor. düz yerde de kalkış yaparklen araca patinaj yaptıramıyorum mesela. konu hakkında bilgisi olan başına gelen varsa cevaplarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

rocker307
24-05-2020, 13:53
A.selam bende dizel var benzinliye hakim değilim. Benzin filtresi veya pompaya bakılmamış sanırım. Onla ilgili olabilir mi diye geldi aklıma. Orijinal olmayan bir parça da sebep oluyor olabilir.

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
24-05-2020, 19:33
Adaptasyon yapıldı mı cihazla? Araçta LPG var mı?

komutan
03-06-2020, 01:18
cihazla adaptasyon yapılmadı. bi ustaya gittim bunlar otomatik yapıyo ayarı dedi salladı bizi :)) manuel olarak yapmaya çalıştım fakat herhangi bi değişiklik olmadı. bende adaptasyondan şüpheleniyorum.

komutan
03-06-2020, 01:19
evet lpg de var.

Ömer Gedik
03-06-2020, 22:26
Bir ayarlama yapıp denemek lazım. Eğer sorun devam ederse incelemek lazım aracı

komutan
11-06-2020, 02:50
servisi aradım boğaz kelebeğine adaptasyon yaptırmak istiyorum dedim. sorununuz ne diye sordu anlattım biraz ve bana temizlik yapıldıktan sonra adaptasyona gerek duymaz sadece boğaz kelebeğini değiştirdiğinizde adaptasyona gerek olur dedi şaşırdım kaldım şimdi.