PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hız sorunu arabam gitmiyor

Shopun
19-05-2020, 13:21
Merhaba arkadaşlar

Aracım 2009 model 308 1.6 hdi otomatik 110'luk comfort 192.000
Aracım iyi gitmediğinden 170-175 de tıkandığı için hız sınırı olabileceğini düşündüm gidişi hızlanışıda tatmin etmediği için hem gideyim limit varsa limiti kaldırayım hem de yazılım attırıyım düşüncesiyle gittim ecufast'a.

ilk olarak dpf'sini iptal ettirdik bana gidip temizletip gelmemi söyledi gittim usta tıkandığını söyledi ve tamamen temizledi bende düşündüm ki belkide araç bundan tıkanıyor da gitmiyor döndüm tekrar yazılımcıya
egr yi de iptal edip performans yazılımı attı hız limitörün yok dedi aracımda 28 hp artış oldu.
Yazılımdan sonra 3 gündür kullanmaktayım egr hatası vermedi araç halen daha

Farklar
Bilen arkadaşlar 1.2. vitesdeki hantallığı sizi direksiyona dayamasını bilir köklediğinizdeki o iyileşmiş ve park halinde gaza bastığında turbo sesinide duymaya başladım.
Araç daha iyi hızlanıyor 0-100 de değişim oldu arabam eski haline göre çok daha iyi gidiyor evet
Fırsatını buldum aracı bi deneyeyim dedim ve bastım araç yine aynı şekilde 170 de kesiliyo 175 i zorla görüyor.
Yazılımcıyı aradım hız limiti yoktu değil mi diye sorduktan sonra aracımın yazılım önceki 170-175 de tıkandığını yazılımdan sonra da aynı şekilde olduğunu söyledim şanzımandan kaynaklı olabileceğini söyledi yazılımcı arkadaşın tekrar yanına gitmeyi düşünüyorurum. Aynı sorunu yaşayan var mı aracı tıkanan 170 i geçmeyen çünkü biliyoruz ki bu araçlar dibi kolay görürken benimki neden gitmiyor. Desteklerinizi bekliyorum

_EsaT_
19-05-2020, 19:57
Bence önce aracın yazılımını orijinale çevirip genel bakımını ve kontrollerini (enjektör ,turbo ,yakıt pompası) yapın. Yeterli gelmezse (dpf ve egr iptali+yazılım) yapın. Not:Yazılımdan sonra 6R şanzımanın tork sınırını aşacaksınız.

Ömer Gedik
19-05-2020, 20:17
Birçok şey olabilir ancak bunu çözmek için yazılım atılmaz. Turbo basıncı doğruysa ve araç arıza vermiyorsa Enjektörlere bakardım.