PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 508 yağmur ve Far sensörü arızası

caninne
17-03-2020, 14:01
Arkadaşlar Merhaba,

2013 model Active start-stop 508 kullanıcısıyım.

Aracımda farları otomatik moda aldığımda farlar gece gündüz yanıyor aynı şekilde
silecekler de otomatik moda aldığımda yağmur var yok otomatik 5-6 sn de bir devamlı siliyor.

Arıza kayıtlarına baktığımda araçta yağmur ve park sensörünün cam ile uyumu imkansız gibi bir hata çıkıyor.Bu hata silinemiyor.

Camcıya gittim camın değişik olduğunu o yüzden yaptığını söyledi,

Başka bir yere gittim sensörün arızalı olduğunu söyledi,

Genel oalrak yaptığım araştırmalarda aradaki şeffaf pedden kaynaklandığını gördüm pedi güzelce söküp temizledim ve şeffaf bant ile montajını kendim yaptım arada hava kabarcı kalamdan fakat durum yine aynı.

Araçtan sensörü çıkattıp otomatik moda aldığımda yine aynı şekilde farlar sürekli açık, silecekler de sürekli çalışır kalıyor.

Tekrar taktığımda yine aynı şekilde farlar sürekli açık ve silecekler çalışıyor.

Sensörün arızalı olup olmadığını nasıl anlayabiliriz ? Veya yapabileceğimiz bir şey var mı ?

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi rica ederim.

xweser
17-03-2020, 15:21
aracı yeni mi aldınız? evvelden de böyle miydi? yeni aldı iseniz ve cam değişti ise orijinal cam kullanılmadığı için yapıyordur diye düşünüyorum.

caninne
17-03-2020, 15:51
Evet aracı yeni aldım, malesef alırken fark etmedik bu problemi. Cam değişmiş olabilir diyenler oldu ama kimse net birşey söyleyemiyor malesef.

Ömer Gedik
18-03-2020, 21:30
Cam Etiketini çekip paylaşırsanız fikir sahibi olabiliriz. Ön cam için genellikle yolcu tarafının önünde altta bulunur.

Ethem
08-04-2020, 20:04
Merhabalar.

Aynı problemi bende yaşadım ve oto cam ustası ile problemi hallettik. İyice temizlenip camcılarda olan özel bir sıvı ile montajı yapılmakta. Bu durumda sorunun çözülmesi muhtemeldir.