PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elle Çizik Gidermek

otmotvmhndsi
25-10-2009, 14:08
Meguiars ürünleri:

ScratchX
SwirlX
Ultimate Compound ya da AutoGylm SRP (Super Resin Polish) kullanılabilir.

Tek bir uygulamada bile sonuç alınır ama elle uygulamada dairesel çizikleri tamamen gidermek çok zordur ve çok zaman alabilir ama doğru ürünle bu kusurlar epey azaltılabilir...

Ama tavsiye edilen bir husus var, elle polish (aşındırıcı ürün) uygularken önden arkaya (ileri geri hareketlerle) doğru yere paralel vuruşlarla atmanız, yani hava akışı doğrultusunda, arabanın çizgilerini takip ederek...

Zira polish gibi içinde aşındırıcı olan ürünler dairesel hareketle uygulanırsa arkasında dairesel çizikler bırakabilir...

Ama aşındırıcı içermeyen wax ya da glaze de bu risk yok, en acemi kişi tarafından bile ister elle, ister makine ile güvenle uygulanabilir...

http://archive.meguiarsonline.com/gallery/data/500/2MB2HandDemo7.jpg

http://archive.meguiarsonline.com/gallery/data/500/2MB2HandDemo8.jpg

http://archive.meguiarsonline.com/gallery/data/500/2MB2GrossSwirls1l.jpg

http://archive.meguiarsonline.com/gallery/data/500/2MB2GrossSwirls1m.jpg

Her polish uygulaması için temel kurallar

- Araç yıkanır
- Kil uygulaması da önerilir bu aşamada
- Fındık kadar polish uygulama süngerine konur
- Küçük alana yayılır (max 30x30 cm) ve bu alanda tatlı tatlı bastırılarak en az 2-3 dk yedirilir
- Polish bu süre sonunda sulanmaya, incelmeye, yok olmaya başlar, ürün tamamen kurumadan önce (toz toz olmadan) işlem sonlandırılır.
- Yüzey temiz bir MF bezle silinir.
- Bu şekilde tüm araca uygulanır
- Sonra wax atılır

Not: Alıntı skodaturkey.com(İrfan Hoca)

hakan308
31-10-2009, 14:45
berker bende bu boya koruma uygulamak için alet varda ucundaki zamazingosu yok nerden bulabilirim acaba ;D

Selahattin
31-10-2009, 16:47
kaputa dikkatli bakarsak flex makinesiyle yapldığı için kaput alaca bulaca olmuşş.ben böle işlemlerin elle yapılmasından yanayım her zaman ;)

otmotvmhndsi
31-10-2009, 18:31
Hakan abi, bu ucuna takılan polisaj ve finisaj pedlerini genelde boyacılardan bulabilirsin. Ya da Dekor marka polisaj pedi var, orta ve az aşındırıcı hare gidericileri kullanmak için turuncudur rengi; Bauhause ve Koçtaş ta var yaklaşık 19-20 tl süngerler(kendinden tablalı) ya da 10 tl tabla alıp, 10 tl ide değişik tipte sünger alabilirsin cırtcırtlı

otmotvmhndsi
31-10-2009, 18:34
kaputa dikkatli bakarsak flex makinesiyle yapldığı için kaput alaca bulaca olmuşş.ben böle işlemlerin elle yapılmasından yanayım her zaman ;)

Selahattin kardeşim, o harelerin sebebi kalın pasta kullanılmış ve ardından hare giderici ince pasta(rubbing compaund) cullanılmamış olmasından kaynaklanmalıdır. Her ne kadar elle güzel sonuçlar alınabilsede tek arabayı komple sırf çizik gidermek için değil 1 gün 1 hafta ancak uğraşırsın ve genede sonuç makina ile alınan kadar iyi olmayabilir. Eğer senin kaputta veya herhangi bir başka yerde dalga dalga değişik ışık kırılmaları oluyorsa Meguiar's M82 ile güzelce üstünden polishing ped ile geçilirse pırıl pırıl olur, harelenmeler gider tamamen...

hakan308
31-10-2009, 19:16
Hakan abi, bu ucuna takılan polisaj ve finisaj pedlerini genelde boyacılardan bulabilirsin. Ya da Dekor marka polisaj pedi var, orta ve az aşındırıcı hare gidericileri kullanmak için turuncudur rengi; Bauhause ve Koçtaş ta var yaklaşık 19-20 tl süngerler(kendinden tablalı) ya da 10 tl tabla alıp, 10 tl ide değişik tipte sünger alabilirsin cırtcırtlı

Abi demiyelim berker bende üni öğrencisiyim sanırsam aynı yaşlrdayız koçtaşta görmüştüm turuncu 19 lira idi ondan alıyım kendim uygulamak istiyorum senden bikaç daha bilgi alıcam hangi ürünleri kullanmalıyım uygulamayı nası yapmalıyım diye numaranı pm atarsan görüşüp senden biraz bilgi transferi yapmak isterim

Selahattin
31-10-2009, 19:59

Selahattin kardeşim, o harelerin sebebi kalın pasta kullanılmış ve ardından hare giderici ince pasta(rubbing compaund) cullanılmamış olmasından kaynaklanmalıdır. Her ne kadar elle güzel sonuçlar alınabilsede tek arabayı komple sırf çizik gidermek için değil 1 gün 1 hafta ancak uğraşırsın ve genede sonuç makina ile alınan kadar iyi olmayabilir. Eğer senin kaputta veya herhangi bir başka yerde dalga dalga değişik ışık kırılmaları oluyorsa Meguiar's M82 ile güzelce üstünden polishing ped ile geçilirse pırıl pırıl olur, harelenmeler gider tamamen...
yok kardeşim bende dalgalanma ama o dediğin meguiarsı denemek istiyorum ;D

Selahattin
31-10-2009, 20:19
aslında benim istediğim boyayı parlatmak . bide 2-3 yerde kuş pisliğinden dolayı boyada yanma var.aynı zamanda parlasın istiyorum hangisinden almam lazm

otmotvmhndsi
31-10-2009, 21:43
Hakan, Selehattin;

Mat olan ve kılcal çizikler için eğer vernik tabakanız incelsin istemiyorsanız bu işler için en risksizi ve en ideali AutoGlym Super Resin Polish, kısaca AG SRP.

Bende 3 araca uygulama yaptım AG SRP ile, annemin, teyzemin ve kendi aracıma; hepsinde ortak sonuç şu; Kılcal çizikleri doldurarak maskeliyor ve içerdiği sealant sayesinde parlak ve pürüzsüz bir finish bırakıyor...

Ancak SRP ya da herhangi bir polish uygulanmış yüzeye, içinde aşındırıcı ve temizleyici içermeyen WAX atmak gerekir. Wax sayesinde boya derin bir parlaklığa ve ıslak görünüme kavuşuyor. Ancak waxın en temel görevi vernik tabakasını ve boyayı solmalara ve kuş pisliği vb etkenlere karşı korumak.

Bu nedenle, kendi kullandığım ve önerdiğim Polish AG SRP. Hem vernik tabakasını inceltmiyor hemde güzel bir finish bırakıyor. Hemde elle uygulamak diğer polishlere göre oldukça kolay.

Üstüne de 3M ya da Collinite tarzında katı wax kullanılırsa en az 4-6 ay parlak parlak gezersiniz =)

Selahattin
31-10-2009, 22:42
ANkarada bu dediğini nerden temin edebilirim acaba

otmotvmhndsi
31-10-2009, 23:01
Dostum, ben TR Distribütörünü tanıyorum bu ürünlerin ve çok uygun fiyatlara ondan topluca alıyorum, mağaza satış fiyatından ucuza satıyorum ben.

Forumdan arkadaşlara ve Bilkentten bir çok arkadaşa ürün getirtip verdim.

Ömer Gedik
01-11-2009, 18:40
Bu arada bildiğim kadarıyla çizik gidermenin iki yolu var. Biri aşındırıcılar la boyayı aşındırarak düzeltmek diğer ise ürünle çiziği doldurarak düzeltmek. Berker bu konuyla ilgili bir açıklama yapabilir misin?

otmotvmhndsi
01-11-2009, 20:55
Ömer doğru diyorsun, çizikleri görünmez kılmanın 2 yolu var.

Birinci yol aşındırıcı polish kullanmak. Ancak burada makinayı kullanan kişinin işinin ehli olması lazım ve doğru ürün kullanması lazım.

Diğer yol ise çiziklerin içini filler özellikli polish ler ile doldurmak. Bunun için en güzel yol AG SRP. Kendimde kullandığım harika bir ürün...

Ömer Gedik
01-11-2009, 21:29
Keşke çizik leri önceden çekseydin de farkı daha iyi irdeleseydik.

kivanc
06-11-2009, 22:53
Berker benim solüsyonum nerde:) selahattin kuş pisliği demiş :)

otmotvmhndsi
07-11-2009, 01:00
Dostum ellerine yeni gelmiş ürün, Tar and Bug Remover ürünü. Ben sana tam fiyat alıp söyliyeceğim. 1 günde gelir kargosu zaten...

kivanc
08-11-2009, 22:23
Tamamdır haber bekliyorum Berkercim.

reisG
15-11-2009, 20:48
Berker bugün otoparkta arka tampon sol lastik yuvası kenar bölgesini milimetrik olarak sıyırdım ufak çapta cilası kalktı ve çizikler oluştu. ayrıca forumda da daha önce bahsettiğim gibi sağ arka kapı da biraz daha derince çiziğim var. senin getirdiğin hangi ürünü kullanmalıyım ve bunu bana nasıl ulaştırırsın ödeme nasıl olacak. hftaya buluşmaya çiziksiz 308 ile gitmek istiyorum :)

otmotvmhndsi
15-11-2009, 21:31
Abi öncelikle doktor reçete yazmak için hastayı görmesi gerekir ya hani, o durum , sende aslında detaylı fotoğraf çeksen daha güzel olur, ona göre birşey söylerim.

Elimde hazır çizik doldurucu ve sürtme izlerini giderebilmek maksatlı, yüzeyi boya korumaya da hazırlayan ve 4-5 kez tüm arabaya uygulama yapabilecek miktara sahip AutoGlym Super Resin Polish , AG SRP var. Kargo dahil 50TL ye gönderebilirim. SRP Setinde ; 500ml SRP + Hi-Tech Uygulama Pedi (ürünü emmeyen hep ürünü yüzeyde tutan ped) + Büyük Mikrofiber Bez var. Bende kendi arabalarımızda hep bu seti kullanıyorum. Zaten sonuçlarıda paylaştım fotoğrafları ile birlikte...

reisG
15-11-2009, 23:37
her iki taraftaki resimleri de yarın çeker akşam foruma eklerim. bilgiler için çok tşk.önceki verdiğin bilgilerden problemsiz çözüm alırım diye düşünüyorum.

Ömer Gedik
16-11-2009, 00:12
reisG derince çizik derken ne kadar derin? Tırnak takılıyor mu?

reisG
16-11-2009, 11:42
yok hayır sadece bir yerde 3-4 mm. kadar olan yerde trnak takılıyor diğer yerler beyaz astar kısmı çıkmış. Berkerin gönderecekleri ile çözerim diye düşünüyorum. eski arabalarımda çok daha kötülerini rötuş ile boyacılar halletmişti. bu onlara göre çok çok az.

Ömer Gedik
16-11-2009, 15:09
AG SRP ile inşallah çözülür. Doldurma yönteminde en iyi ürünlerden...

reisG
16-11-2009, 17:48
bende inanaıyorum resim çekecektim bu akşam ama hiç vaktim yok Berker kızmaz herhalde. ;)

otmotvmhndsi
16-11-2009, 19:08
bende inanaıyorum resim çekecektim bu akşam ama hiç vaktim yok Berker kızmaz herhalde. ;)

Kızdım Bile :D

İstersen ben sana göndereyim direk abi, nasıl olsa o çizikleri halletmem lazım diyorsun, değil mi?

Sen adres bilgilerini vb. bana özelden mesaj at, gün içinde gönderirim ben...

reisG
16-11-2009, 22:40
gönderdim ;)

otmotvmhndsi
16-11-2009, 23:08
gönderdim ;)

Oruç abi birdaha "iletiler"ine bakarmısın?

reisG
16-11-2009, 23:12
bizim ceren ile oynuyordum. net kapalıydı. mesajını aldım ve yanıtladım.tşk.

reisG
21-11-2009, 22:15
Berker bugün 308 i Sonax ta yıkattıktan sonra göndermiş olduğun SRP yi uyguladım sonuç harika oldu. SRP hem çok hızlı uygulanıyor hemde kılcal çizikleri yok ediyor benim nispeten derin çizikleride hafifletti aracım sıfır km gibi oldu. Yardımların için tşk.ederim. resim konusunda zayıf kaldım cep tel. ile çektiğim resimler iyi değil ama yine de ekledim yarınki İstanbul buluşmasındaki daha iyi resimler olacak.
Kılcal çiziklerden kurtulmak isteyen arkadaşların tek tercihi SRP olmalı ;)
http://img404.imageshack.us/img404/8233/bursa673.jpg
http://img689.imageshack.us/img689/3328/bursa674.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/9113/bursa675.jpg
http://img513.imageshack.us/img513/4005/bursa676.jpg

Ömer Gedik
24-11-2009, 17:33
reisG aracın çok güzel olmuş Maşallah, bu arada dikkatimi çekti plakalıkları söksen çok daha hoş durur.

reisG
24-11-2009, 20:15
reisG aracın çok güzel olmuş Maşallah, bu arada dikkatimi çekti plakalıkları söksen çok daha hoş durur.

resimler uygulama sonrası cep tel ile çektiğim resimler. daha iyileri buluşma gününde çekildi. plakalığı bende sevmiyorum ama kaldırıma dokunduğumda kırılıp tampon ve plakayı koruyor ondan tutuyorum. görüntü iyi değil ama onda hemfikirim

reisG
28-11-2009, 20:40
Berker bugün yine seni andım. Malum bayram ve aile akraba gezmeleri olmakta. herkes arabayı yine mi yeniledin diyorlar. bende sadece Ankaradan bir arkadaşımın gönderdiği cilayı kullandım dedim. Herkes arabayı yeni gibi gördü.

otmotvmhndsi
28-11-2009, 21:49
Berker bugün yine seni andım. Malum bayram ve aile akraba gezmeleri olmakta. herkes arabayı yine mi yeniledin diyorlar. bende sadece Ankaradan bir arkadaşımın gönderdiği cilayı kullandım dedim. Herkes arabayı yeni gibi gördü.

Bende diyorum neden kulaklarım çınlayıp duruyor =))

Bu arada reis abim, bu SRP aslında cila değil, polish kategorsinde... Boyayı temizlediği için ve içerdiği sealant sayesinde boyayı parlak gösteriyor. Daha öncede söylediğim gibi bu parlaklığı uzun süre(6 ay en azından) korumak için içinde aşındırıcı-temizleyici içermeyen Katı Wax kullanılırsa tam koruma sağlanmış olur. Ne yap yap et, ama bu parlaklığı muhafaza etmek için içinde aşındırıcı-temizleyici içermeyen bir katı wax edin...

kivanc
11-12-2009, 20:44

Bende diyorum neden kulaklarım çınlayıp duruyor =))

.

+308

Bulut
04-07-2010, 00:14
Konuyu hortlatmış olucam ama merak içindeyim :) forumda kimler aracına bu tarz uygulamalar yapıyor? Berker, Ömer zaten çok güzel uygulamalar yapmış herkes biliyor ama diğer arkadaşlardan varsa tecrübeleri olan paylaşsa ne güzel olur :)

MaLi
04-07-2010, 00:35
Konuyu hortlatmış olucam ama merak içindeyim :) forumda kimler aracına bu tarz uygulamalar yapıyor? Berker, Ömer zaten çok güzel uygulamalar yapmış herkes biliyor ama diğer arkadaşlardan varsa tecrübeleri olan paylaşsa ne güzel olur :)

Berker kadar olmasada bende biraz uğraşıyorum.

sonuçta yapılan işlemler aşağı yukarı aynı.
ve Berker bu konuda baya bir bilgiye sahip.

hani değişik bir uygulama olsa paylaşılır zaten.

ama zaten Berker olayı canlı tutuyor.
:)

GLR
04-07-2010, 00:51
Bende Reis in bana incelik gösterip verdiği srp yi denemiştim araçta.Ömer den aldığım bilgi boya koruma işleminden sonra kalan çok ufak çizikleri doldurmakta işe yarıyormuş.

Onun dışında yine Ömer kardeşim sağolsun wax uyguladım araca daha önce hiç işim olmazdı ama kolay bir uygulama kendi başına yapabilirsin.

Son olarak meguiarsın yıkama ve kurulama bezini artı şampuanını kazıklanarak bahçeşehir meguiars dan aldım onlarıda bagaja attım. ;D Ziebart sonax gibi yerlerde 6 ayda bir boya koruma yaptıracağına 2 yılda bir aracı komple boyatırsın(problem olmasa) :)

Bu yüzden bu işleri biraz öğrenmekte fayda var hem yeni bir araç aldığımda ona daha temiz bakarız.Bu arada Maslak meguiars ta ki kampanya çok ilgi çekici komple boya koruma 130 tl.

reisG
04-07-2010, 09:03
Bende Berker ve Ömer gibi cihazlarla ve profesyonel değil ama elimden geldiğince ince temizliğe gayret ediyorum.

Abdullah
05-07-2010, 14:49
Maşallah Reis abi ışıl ışıl babylone nazar değmesin inşallah

γuяdaeя
05-07-2010, 14:57
Maşallah Reis abi ışıl ışıl babylone nazar değmesin inşallah

Amin.. Fotoğraflarda ne görüyorsanız yakından bakınca kat kat fazlası var. Harika bir renkmiş bu babylon. Maşaallah ;)

reisG
05-07-2010, 15:28
Teşekkürler,
Hafta sonu işlerimi ayarlarsam,yazlığa gideceğim. arabayı bahçeye çekip iyice bir ilgilenmek istiyorum. o zaman yeni resimleri de paylaşırım. geçen hafta sonu babamın Sebring'e giriştim. Babam arabayı tanıyamadı.Berker ve Ömer'in yaptığı gibi olmasada bayağı bir ışıldamıştı.

Bulut
08-07-2010, 21:58
Bende Reis in bana incelik gösterip verdiği srp yi denemiştim araçta.Ömer den aldığım bilgi boya koruma işleminden sonra kalan çok ufak çizikleri doldurmakta işe yarıyormuş.

Onun dışında yine Ömer kardeşim sağolsun wax uyguladım araca daha önce hiç işim olmazdı ama kolay bir uygulama kendi başına yapabilirsin.

Son olarak meguiarsın yıkama ve kurulama bezini artı şampuanını kazıklanarak bahçeşehir meguiars dan aldım onlarıda bagaja attım. ;D Ziebart sonax gibi yerlerde 6 ayda bir boya koruma yaptıracağına 2 yılda bir aracı komple boyatırsın(problem olmasa) :)

Bu yüzden bu işleri biraz öğrenmekte fayda var hem yeni bir araç aldığımda ona daha temiz bakarız.Bu arada Maslak meguiars ta ki kampanya çok ilgi çekici komple boya koruma 130 tl.

Nasıl bir kampanyaymış merak ettim yaa acaba ne var içeriğinde? srp tarzında bir doldurucu uygulayıp yalandan bir cila atıyolarsa 130lira fazla bile olabilir..
bende elimden geldiğince ilgilenmeye çalışıyorum.. ag srp , ag vrc , meguiars nxt , meguiars uqd edindim şimdilik oldukça işimi görüyo bunlar.. nxt yi tavsiye ederim..

Ömer Gedik
09-07-2010, 00:15
130 TL lik uygulama içeriğini bilmememe rağmen bence baştan savmadır veya eksik üründür. Çünkü Meg in ürünleri zaten pahalı ortaya konan emek ortada bu paraya bir birey yapsa anlarımda sonuçta bir şirket uygulama yapıyor.

reisG
10-09-2010, 18:03
Sevgili Ömer ve Berker yardım ihtiyacım olacak. Dün Babaanne'ye bayram ziyaretine gittiğim yerde mahallenin çocukları sol arka stopta karalamaca oynamışlar ;D kaportada hiçbir şey yok ama stopların üzerinde çok derin olmayan çizikler oluşmuş. Ne önerirsiniz? Malzeme stoğunuzda farların ince çiziklerini kaldıran ürünlerden var mı? Yardımlarınız için teşekkürler.

otmotvmhndsi
10-09-2010, 18:14
Sevgili Ömer ve Berker yardım ihtiyacım olacak. Dün Babaanne'ye bayram ziyaretine gittiğim yerde mahallenin çocukları sol arka stopta karalamaca oynamışlar ;D kaportada hiçbir şey yok ama stopların üzerinde çok derin olmayan çizikler oluşmuş. Ne önerirsiniz? Malzeme stoğunuzda farların ince çiziklerini kaldıran ürünlerden var mı? Yardımlarınız için teşekkürler.

Reis abi, Farlar için işin en güzel çözümü ZIMPARA + Polisaj olucaktır... Sakın işin içine zımpara girdiği için korkma, oldukça kolay ve risksiz bir uygulama... özellikle farlarda çok ama çok kolay bir uygulama...

1500 - 2000 - 2500 - 3000 grit SU Zımparası ardından Orta ve Hafif aşındırıcı polish ürünlerinden sonra sıfır alınmış farlara sahip olucaksın...

Uygulamaya bir kaç örnek olması açısından fotoğrafları birazdan ekleyeceğim...

Ömer bu uygulamayı hakkıyla yapar...

otmotvmhndsi
10-09-2010, 18:17
Farların Öncesi
http://img193.imageshack.us/img193/2775/72352840.jpg

Oksidayson ve çizikler var;
http://img832.imageshack.us/img832/5008/75500525.jpg

Sonrası

http://img210.imageshack.us/img210/7091/88969846.jpg

reisG
10-09-2010, 19:17
Berker hızlı ve detaylı cevabın için çok teşekkürler, Ömer ile konuşur çözüm yoluna gideriz.Görüntü çok rahatsız edici değil.Belki bir buluşma sırasında bile yapılabilir.
Tekrar çok teşekkür ediyorum.

otmotvmhndsi
10-09-2010, 19:29
Berker hızlı ve detaylı cevabın için çok teşekkürler, Ömer ile konuşur çözüm yoluna gideriz.Görüntü çok rahatsız edici değil.Belki bir buluşma sırasında bile yapılabilir.
Tekrar çok teşekkür ediyorum.

Rica ederim Reis abi... Can sıkmaya gerek yok çözüm oldukça basit...

Ömer Gedik
10-09-2010, 21:37
Belkide zımparasız bile kurtulabilir Berker. Reis abi denemek lazım. Çözülmeyecek bir sorun değil. ;)

Ozan
30-10-2010, 18:52
Bugün sabahtan akşama kadar bende aracın dış temizliği ile uğraştım.Cilamın bitmesiyle birlikte sol ön ve arka kapı yarına kaldı.

Uygulamada kullanılan malzemeler
-CBS Belco Polish
-Maslak Sanayiden alınan 1 torba üstübü
-1 kova
-Bol miktarda su
-3 Şişe Efes Pilsen(şişe tavsiye ederim kutu koku yapıyor.)
-Tuzlu Fıstık
-Marlboro Box
-Metallica Ride the Lightning,Kill'em All ve Metallica albumleri

Uygulama detayları
-Önce araba yıkandı ve ardından araba kurulandı.
-Ardından üstübü ile yaklaşık 45.000 vuruş yapıldı ve kollar koptu.
-Cila bitince takat kalmadığı için yenisi alınmaya gidilemedi ve motor temizliğine geçildi.
-Aracın eco mode'u sayesinde kanser olundu ve 15 dk.da bir araba sürekli çalıştırıldı.

Günün sonunda karşılaştığım sorun ile ilgili Berker ve Ömer önerilerinize ihtiyacım var.Ne kadar dikkat etsemde siyah plastik aksamlar cila lekesi oldu.Nasıl yok edeceğim konusunda acil bilgi rica ediyorum. Çünkü yarında kalan 2 parçanın cilasına ve detaylı iç temizliğe devam edeceğim.Önereceğiniz bir ürün varsa bildirinde yarın (Real,Carrefour v.b)temin edeyim.

otmotvmhndsi
30-10-2010, 19:18
Bugün sabahtan akşama kadar bende aracın dış temizliği ile uğraştım.Cilamın bitmesiyle birlikte sol ön ve arka kapı yarına kaldı.

Uygulamada kullanılan malzemeler
-CBS Belco Polish
-Maslak Sanayiden alınan 1 torba üstübü
-1 kova
-Bol miktarda su
-3 Şişe Efes Pilsen(şişe tavsiye ederim kutu koku yapıyor.)
-Tuzlu Fıstık
-Marlboro Box
-Metallica Ride the Lightning,Kill'em All ve Metallica albumleri

Uygulama detayları
-Önce araba yıkandı ve ardından araba kurulandı.
-Ardından üstübü ile yaklaşık 45.000 vuruş yapıldı ve kollar koptu.
-Cila bitince takat kalmadığı için yenisi alınmaya gidilemedi ve motor temizliğine geçildi.
-Aracın eco mode'u sayesinde kanser olundu ve 15 dk.da bir araba sürekli çalıştırıldı.

Günün sonunda karşılaştığım sorun ile ilgili Berker ve Ömer önerilerinize ihtiyacım var.Ne kadar dikkat etsemde siyah plastik aksamlar cila lekesi oldu.Nasıl yok edeceğim konusunda acil bilgi rica ediyorum. Çünkü yarında kalan 2 parçanın cilasına ve detaylı iç temizliğe devam edeceğim.Önereceğiniz bir ürün varsa bildirinde yarın (Real,Carrefour v.b)temin edeyim.

Genel Amaçlı temizliyiciler ile önce temizleyip sonra dressing ürünleri ile kaplamalısın Ozan abi, ancak TR de bu ürünleri temin edebileceğin yer yok maalesef...

Ayrıca üstüpü + çbs uygulamalarından kesinlikle kaçınmanı öneririm. Şu an yorgunluktan nasıl hissettiğini tahmin edebiliyorum ancak keşke böyle bir uygulama yapmasaydın.

İlla el ile uygulayacağım diyorsan : AutoGlym SRP ve Uygulama pedi ile harikalar yaratabilirdin. Üstünede en kalıcı waxlardan biri olan Collinite 476s harika olurdu... (Bknz Reis abi'nin SRP uygulaması)

Bu arada bende bugün Kil + PoorBoy's Black Hole + Collinite476s uygulaması yaptım KIş'A hazırlık amacıyla. BlackHole'u elle uyguladım, asıl amacım boyayı eski waxtan ve atıklardan temizlemekti. Pürüzsüz yüzeye 476s uyguladım ve aslanımı kışa hazırladım... En kısa zamanda boncuk fotoğraflarını eklerim...

erdem
13-11-2010, 20:40
merhaba arkadaşlar..aranıza yenı katıldım..size bi konuda danışacağım.ben arabama 6 ayda bır polısh uygulaması yapıyorum.şimdiye kadar Çbs Belco Silikonlu Polısh Cila ürününü kullandım.hem çizikleri cıkarsın hem parlak bı goruntu ıcın hemde boyayı koruması acısından.yarın polisaj makınası alıcam ve makınayla bu ürünü kullanmya devam etmelı mıyım yoksa baska bı urun mu kullanmalıyım?bu konuda tavsıyelerınızı beklıyorm.simdiden ilginize teşekkurler....

Ömer Gedik
13-11-2010, 20:58
erdem öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Kendinizi ve aracını aracım bölümünde tanıtırsanız çok seviniriz.

Sorularınıza gelince

Öncelikle bu işle n e kadar ilgilisiniz? Makina alacağım demişsiniz nasıl bir makina nasıl bir pad kullancaksınız? Bu padlerle nasıl araçlarla uğraşacaksınız? Hepsi ayrı bir sorundur. ÇBS Belco yerine kullanabileceğiniz kaliteli ürünler mevcut.

jerpelea
03-03-2014, 15:36
menzerna 203s ile elle uygulama yapan var mı acaba ? Makina olmadığı için mayıs sonuna doğru elle uygulama yapmayı düşünüyorum aşağıda ki resimde m 203s ile elle uygulama yapılmış bir araç var onu gördükçe hevesleniyorum :) makina kadar elbette olmaz ama kolların dayandığı kadar girişicem artık araca.

http://mariossergides.co.uk/LeonFR/DetailingBorem/dabossmanLCR/DSCF2002.jpg

heredot
25-12-2014, 21:33
Evet küçük çizikleri bu tarzda gidermek mümkün. peki çizik giderici olarak hangisini önerirsiniz. y (http://www.akademi-haber.com)oksa piyasadaki herhangi biri işimizi görür mü

enis35
21-03-2015, 22:38
​işe yarıyor güzel bişey