PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Kontrol Sistemi Arızası

ctnyrdkl
28-12-2019, 18:19
2010 model dizel otomatik aracım motor kontrol sistemi arızası veriyor. Cihaza bağlandı gaz pedalı ve kızdırma bujileri arızası verdi, bir kaç gün kullandıktan sonra araç trafikte egzoz arızası vererek tüm Sistemi kitlesi, direksiyon dönmez hale geldi, fren pedalı şişti ve basılmaz duruma geldi, daha sonra tekrar ustaya götürdüm cihaza bağladı enjeksiyon hatası verdi, 3. ve 4.enjeksiyon değişti, birkaç kablolama da sıkıntı vardı, onlar yapıldı, aracı arızasın bir biçimde aldım, cihazda da hata göstermiyordu ancak kullanma başladıktan 20 dakika sonra önce motor kontrol sistemi arızasını tekrar verdi ardından 2 dakika geçmeden. Park Freni Arızası ve ESP arıza ışığı yandı, aracı stop edip tekrar çalıştırdım arıza ışıkları söndü, Yaklaşık 20 gündür benzer hata ışıkları yanmakta, benzer sorunları yaşayan oldu mu? Çözümü konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

Ömer Gedik
28-12-2019, 20:51
Araçta farklı bir durum var gibi görünüyor. Sigorta kutusundan yapıyor olabilir. Görüp incelemek lazım.

rocker307
29-12-2019, 17:33
Fazla arıza vermesi bazen sigorta veya aküden olabiliyor diye gözlemledim ben de

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ctnyrdkl
31-12-2019, 16:41
Araçta farklı bir durum var gibi görünüyor. Sigorta kutusundan yapıyor olabilir. Görüp incelemek lazım.
Yakın zamanda akü değişti 12v 60lık İnci akü takıldı, akü değiştikten bir hafta sonu arıza ışıkları yanmaya başladı

ctnyrdkl
31-12-2019, 16:42
Akü neden böyle arıza ışıklarını yanmasına sebep olur? Genelde 5-10 km gittikten sonra arıza ışıkları yanmaya başlıyor