PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çerçevesiz Camlar

mmusavir
15-12-2019, 02:31
Arkadaşlar iyi geceler eski 508 mi yeni508 ile değiştirmeyi üşünüyorum fakat bizim gibi soğuk memlekette ( NEVŞEHİR de) yaşıyorum bu çerçevesiz camların kullanımı ve özellikle kışın kullanımında sorun yaşanırmı bilemiyorum ve bu konuda çekincelerim var bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Ömer Gedik
16-12-2019, 15:26
Arkadaşlar iyi geceler eski 508 mi yeni508 ile değiştirmeyi üşünüyorum fakat bizim gibi soğuk memlekette ( NEVŞEHİR de) yaşıyorum bu çerçevesiz camların kullanımı ve özellikle kışın kullanımında sorun yaşanırmı bilemiyorum ve bu konuda çekincelerim var bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Fabrika üretim öncesi çok soğuk ve çok sıcak iklimlerde bu testleri yapıyor. Bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

mmusavir
16-12-2019, 19:02
Eyvallah

ersinnisre
20-12-2019, 08:01
Merhaba
2 aydır yeni 508 kullanıyorum izmirde yaşıyorum tedirğinliginiz mantıklı, fakat donma konusunda Ömer arkadaşımın dediği gibi türkiyeden daha soğuk yerlerde test ediliyordur eminim. Kullanım kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam bu konuyla ilgili bir uyarı okudum donabilir diye, isterseniz bir göz gezdirin. Donma mevzusu da bütün kapı çeşitlerinde yaşanabilir kanaatindeyim.

NecdetPek
20-12-2019, 11:50
Merhaba
2 aydır yeni 508 kullanıyorum izmirde yaşıyorum tedirğinliginiz mantıklı, fakat donma konusunda Ömer arkadaşımın dediği gibi türkiyeden daha soğuk yerlerde test ediliyordur eminim. Kullanım kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam bu konuyla ilgili bir uyarı okudum donabilir diye, isterseniz bir göz gezdirin. Donma mevzusu da bütün kapı çeşitlerinde yaşanabilir kanaatindeyim.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.:nazar

Aracı 2 aydır iyice tanımışsınızdır. Yorumlarınız ilgi çekecektir.

Yol tutuşundan, yakıt ekonomisine, iç mekan kullanışlılığından, bagaj kapasitesine kadar yorumlarınızı merak ediyorum.

SerhatRCZ
20-12-2019, 23:33
Bende yeni 508 yorumlari icin bu konuyu takipteyim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bacadir68
21-12-2019, 05:44
Asıl sorun şu arkadaşın kafasına takılan. Öyle an oluyor ki kapılar donuyor, zorlaya zorlaya açıyoruz bir şekilde. Bunu nasıl açacağız donarsa?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
21-12-2019, 19:42
Sadece Peugeot değil tüm üreticiler aracı satışa sunmadan aşırı soğuk ve aşırı sıcak iklimlerde teste tabii tutar. Örneğin araç Finlandiya ya da İsviçre gibi ülkelerde test edilir.

Başka bir örnek kendi aracım 406 Coupe. Kapılar çerçevesiz. 3 yıldır birlikteyiz diyebilirsiniz ki İstanbulda ne kadar kış oluyor. Haklısınız. Ancak en ufak bir sorun yaşamadım.

mmusavir
25-12-2019, 23:27
İyi geceler ilginize teşekkür ederim dün itibariyle 508 imizi Yozgat a uğurladık.Soguk ve sıcakta test ediliyordur ama mesala gündüz hava ısınıyor ve kar vb eriyor akşam üzeri sıcaklık eksiye düşüyor bu sırada eriyen su donuyor(donma ihtimali var gerçi eski 508 kapısı 8 senede 1 defa donmuştu) sürekli eksi de olsa sıcaklık donmaya bilir valla çok kafamı kurcalıyor