PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008 UREA Arizasi

Randa
14-09-2019, 13:48
Mrb. Arkadaslar 2015 model blue hdi 3008 aracimda her yakit alisimda motor arizasi isigi yaniyo bilgi ekraninda "urea yakit katki maddesiyle gidilebilecek mesafe 5000km fazla" ibaresi cikmakta ozel seviste ariza tespiti icin cihaza baglayip baktigimizda "multipleksli yakit katki maddesi pompasi" ikazi cikiyo yetkili servis ise FAP depo motoru arizali degismesi gerekir seklinde ariza tespiti yapti (bu parca komple degisiyomus fiyati 2500tl civari)
Ekrandaki ariza isigi sadece yeni yakit aldiktan sonra yaniyo yaklasik 10-15 mars basmadan sonra bir daha yanmiyo cekicte guc kaybi falan yok. Sorun tam olarak nedir ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim

MehmetK27
14-09-2019, 16:56
Mrb. Arkadaslar 2015 model blue hdi 3008 aracimda her yakit alisimda motor arizasi isigi yaniyo bilgi ekraninda "urea yakit katki maddesiyle gidilebilecek mesafe 5000km fazla" ibaresi cikmakta ozel seviste ariza tespiti icin cihaza baglayip baktigimizda "multipleksli yakit katki maddesi pompasi" ikazi cikiyo yetkili servis ise FAP depo motoru arizali degismesi gerekir seklinde ariza tespiti yapti (bu parca komple degisiyomus fiyati 2500tl civari)
Ekrandaki ariza isigi sadece yeni yakit aldiktan sonra yaniyo yaklasik 10-15 mars basmadan sonra bir daha yanmiyo cekicte guc kaybi falan yok. Sorun tam olarak nedir ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirimAçıkçası konu ile ilgili yorum yapamam ama froumda FP Otomotiv @ömer gedik var. Yeri Maslakta benim aracımda da başka bir sıkıntı var. Forumdan kendisini takip ettim herkes teşekkür ediyor. Bunun üzerine telefonla irtibata geçtim çok alakadar oldu hatta cihaza bağlatıp aldığım sonucu ona söyledim telefonda arıza ile ilgili teşhisi de koydu diyebilirim aracımı ona götüreceğim. Isterseniz siz de Ömer Bey e gösterebilirsiniz. Ben de ilk gideceğim ama googledan Fp otomotiv Ömer Gedik diye aratin bir tane bile negatif yorum yok.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
14-09-2019, 22:38
Ekrandaki ariza isigi sadece yeni yakit aldiktan sonra yaniyo yaklasik 10-15 mars basmadan sonra bir daha yanmiyo cekicte guc kaybi falan yok. Sorun tam olarak nedir ne yapmam lazim yardimci olursaniz sevinirim

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Aracın şasi numarasının son 8 hanesini yazarsanız parçaya bende bir bakayım. Arıza kodunu aldınız mı ya da ekran görüntüsü var mı?

Ömer Gedik
14-09-2019, 22:40
Açıkçası konu ile ilgili yorum yapamam ama froumda FP Otomotiv @ömer gedik var. Yeri Maslakta benim aracımda da başka bir sıkıntı var. Forumdan kendisini takip ettim herkes teşekkür ediyor. Bunun üzerine telefonla irtibata geçtim çok alakadar oldu hatta cihaza bağlatıp aldığım sonucu ona söyledim telefonda arıza ile ilgili teşhisi de koydu diyebilirim aracımı ona götüreceğim. Isterseniz siz de Ömer Bey e gösterebilirsiniz. Ben de ilk gideceğim ama googledan Fp otomotiv Ömer Gedik diye aratin bir tane bile negatif yorum yok.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O kadar güzel şeyler yazmışsınız ki onur duydum. Teşekkür ederim. İnsanlara faydamız olabiliyorsa net mutlu bize

ayı_boğan
14-09-2019, 23:18
Ömer Gedik'in sahibi olduğu Euro Repar servisinin bilgilerini şöyle bırakayım :)

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?12248-Euro-Repar-Car-Service-olduk

Randa
15-09-2019, 15:00
Tesekkur ederım hos bulduk yardımcı olan arkadaslara tesekkur ederım
Aracımın sası numarasının son 8 hanesı FS074960
Yetkılı servıs iş emri kagıdı olarak verdı orda '1613704580 aracın fap depo motoru arızalı değişmesi gerekır' seklınde yazıyo bastakı rakam arıza kodumu bılmıyorum acıkcası
ozel servıs arıza kodu ıcın ekran resmını cekmıstım yuklemeyı yapamadım ama aynen yazayım buraya

EDC17C60 ARIZALARIN OKUNMASI
+U011887 multıplekslı yakıt katkı maddesi pompası
+P143496 multıplekslı yakıt katkı maddesi pompası
+P143500 multıplekslı yakıt katkı maddesi pompası
+P2A0000 NOx sondası

gozuken arızalar bunlar
tesekkur ederım...