PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Arizasi ışığı ve yakit tuketimi

MehmetK27
05-08-2019, 19:21
Merhaba 1 ay once aldigim 2011 508 acces 213.000 km deki 1.6 benzinli auto6r aracımda 3 gün önce motor arızası ışığı yandı. Iş yoğunluğundan dolayı servise götüremedim. Dün akşam ışık kendiliğinden söndü fakat araç yakıt tüketiminde acayip bir artış oldu. Rampa yukarı tam gaz yaptigimda 100 km de anlık 30 lt görüyor ki böyle bir rakam hiç görmedim daha önce. Kısa vade ortalamam 6.8 den 7.3 e çıktı 1 günde. Önceleri ayagimi gazdan çeker çekmez anlık tüketim 0 a düşüyordu, şimdi ise yavaş yavaş düşüyor hatta rampa aşağı bile bir süre 1.3 lt. lerde filan gidiyor. Aynı yol aynı sürüş aynı şoför düz yolda çeyrekden az gaza basarak anlık 4.8 - 5.5 lt. yazarken şimdi 8 lerde geziyor. Neden olabilir bilemedim. Başına daha önce böyle bir durum gelen oldu mu?

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ömer Gedik
13-08-2019, 22:14
Motor Arıza ışığı neden yandı? Bunu anlamak için cihaz bağlatmanız lazım. Cihaz sonuçlarını paylaşırsanız fikir vermeye çalışırız.

MehmetK27
14-08-2019, 01:58
Motor Arıza ışığı neden yandı? Bunu anlamak için cihaz bağlatmanız lazım. Cihaz sonuçlarını paylaşırsanız fikir vermeye çalışırız.Daha önce 3 kez motor arızası vermişti araç. Birisinde tekleme yaptı diğer ikisinde yapmadı. 3 unde de oksijen sensoru ve turbo basınç hatası yazdığını söyledi usta ve kayıtları sildi ecu dan. Biraz daha kullan devam ederse parca değişimi gerekir dedi. Bu son seferde götürmedim ustaya. Ama bayram sonrası gidip baktıracağım

Ömer Gedik
14-08-2019, 14:51
Daha önce 3 kez motor arızası vermişti araç. Birisinde tekleme yaptı diğer ikisinde yapmadı. 3 unde de oksijen sensoru ve turbo basınç hatası yazdığını söyledi usta ve kayıtları sildi ecu dan. Biraz daha kullan devam ederse parca değişimi gerekir dedi. Bu son seferde götürmedim ustaya. Ama bayram sonrası gidip baktıracağım

Aracınız Auto6R şanzıman ise VTI motorludur. VTI motorlu olan 508'de ise Turbo yok.

MehmetK27
14-08-2019, 15:44
Aracınız Auto6R şanzıman ise VTI motorludur. VTI motorlu olan 508'de ise Turbo yok.Ustadim telefon numaranı yazarsan müsait bir zamanda telefonlasabilir miyiz ?

ayı_boğan
18-08-2019, 12:38
Ustadim telefon numaranı yazarsan müsait bir zamanda telefonlasabilir miyiz ?

Ömer Gedik'in bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.forumpeugeot.com/showthread.php?11984-FP-Otomotiv-a%E7%FDld%FD-%DDstanbul-Maslak

Ömer Gedik
18-08-2019, 21:10
Mert paylaşmış sağolsun. İmza kısmında telefonum yazıyor zaten :)

ayı_boğan
18-08-2019, 21:17
Mert paylaşmış sağolsun. İmza kısmında telefonum yazıyor zaten :)

Bilgileri kalınlaştır demiştim:gül8: