PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sislere xenon

whynot2
17-02-2011, 21:43
Bu haftasonu sislere xenon takıp parkları sinyale baglatmayı dusunuyorum fakat bizim aracların sislerinde ne vardı tam bilmiyorum H11 mi vardı ? Birde xenon icin kac K lık ampul kullanmalıyım hafif mavimtrak yanması icin ?

Ranilin
17-02-2011, 21:50
Kesinlikle sislere xenon u tavsiye etmem.. Bir ara kalkışmıştım o işe, bir hışımla xenon u söküp çöpe atmakla son buldu :) Bizim sis yapısı kesinlikle xenon ampüle uyumlu değil. Xenon u taktığın an önünden başka her yeri aydınlatacak (Sağdaki soldaki araçların içi !, binalar, ağaçlar vs. ama kesinlikle önün aydınlanmayacak..) Sisler H8 ancak H8 olmadığı için aynı soket tipi nedeniyle H11 takılıyor. Ancak tekrardan söylüyorum bence hiç gerek yok. Gene de sizin tercihiniz ;)

hakan308
17-02-2011, 22:02
h11 8000k takmalisiniz ben 4500k ampul takmistim ilk baslarda ama sisleri affetmiyolar direk ceza yaziyorlar o yuzden sis acmiyorum su an iyiki xenon taktirmamisim bosa giderdi yoksa diyorum ;)

Esat
17-02-2011, 22:11
bende 8000kw var beyazada çok yakısıyor ama usta birinin yapması gerekiyor yoksa tam yanmayabilir

whynot2
17-02-2011, 22:13
Ranilin uyardıgınız icin sagolun ama aydınlatmaması onemli degil cunku gunduz farı niyetine kullanıcam parkla sisi. gece zaten sadece sis farıyla gezmeyi ben sevmiyorum kısa farlar acık olucak illa :)
Polislerede yapıcak bisey yok artık gordugumuz yerde sisleri kapatıp devam ;D
8000k H11 takarım o zaman bu hafta.. Aslında xenonu dışarıdan satın alıp gidip peugeot serviste taktıramazmıyım?

Esat
17-02-2011, 22:47
istanbulda baykaralarda(ömerin çalıştıgı yer) 300 tl ye takıyorlar ama garanti sadece xenona veriliyor arabadaki herhangi bi elektronige zarar verirse arkasında durmuyorlar

06cnk
17-02-2011, 23:51
mercek taktıramadiğim için 5 aydır sislerdeki xenonla geziyorum,görüş açısında sıkıntı oluyor gerçekten bizimkiler H11

Ranilin
18-02-2011, 02:07
Tabi ki sizin tercihiniz ama bence hiç bulaşmayın. Çünkü bizim sislere xenon takılınca hem aydınlatmada problem var hem de karşıdaki sürücüyü inanılmaz rahatsız ediyor.. Normal kısalara takın xenon u merceksiz o kadar rahatsız etmez ama sislerdeki xenon sürücüyü çok rahatsız ediyor. Çok selektör, korna yersiniz benden söylemesi :D

Ömer Gedik
18-02-2011, 09:49
Arkadaşlar Xenon'a harcanan parayla aracınıza farklı bir uygulama yapsanız Sizce de hoş olmaz mı? Zaten Halojen ampüllerimizin aydınlatması çok iyi. Merceksiz farda bu uygulama ile diğer sürücüleri (örneğin beni) oldukça rahatsız ediyorsunuz.

Burak
18-02-2011, 11:23
Sise yakalandığınız zaman xenon'lar hiç işe yaramayacak. Adı üstünde sis farı, sarımtırak ışık verecek ki yolu görebilesiniz. Xenon'u kısalara takın bari, ama mercekli olsun.

Esat
18-02-2011, 11:58
yav arakdaş ben bişi dicem ben sisilere xenon taktım inanın dediginiz gibi degil açtıgımda en karanlıkta bile asfaltı bembeyaz yapıyor :S

Burak
18-02-2011, 13:29
Hiç siste araç kullanmamışsın anlaşıldı. Bolu dağından geç sabah saatlerinde nasıl bir sis var görürsün. xenon taktığına da küfredersin. 8)

erener
18-02-2011, 14:15
Hiç siste araç kullanmamışsın anlaşıldı. Bolu dağından geç sabah saatlerinde nasıl bir sis var görürsün. xenon taktığına da küfredersin. 8)

Başıma gelen diğer bir olayı anlatayım; aracıma Slim balast (ince) nonamebir x-enon kiti taktırmıştım hem kısalara hemde sislere uzun yolda 4-5. saatten sonra ısınan balastlar yüzünden sisler kendiliğinden sönüyor ana ekran ışıklandırmasıda gidip geliyor aynı şekilde kısalarda flaş yapıyordu

Bence taktıracaksınız biraz fazla para verip Phlips 'in kitini almak, zaten 308 ede uyumlu kitleri var.

Bilginize.

aydalper
29-04-2011, 11:14
Arkadaşlar lütfen şu zenon olayına dikkat edelim. Ben adabdif olmayan farlara zenon uygulanmasına tamamen karşıyım. Karşınızdakinin görüşünü yok ederek, millete zulüm yaparak araç daha güzel bir hale gelmez.
Zenon hakkında ayrıntılı bilgiyi geceucusu.com adlı sitede bulabilirsiniz. Kısmet olursa 10 gün içinde teslim alacağım arabaya servisin teklif etmesine rağmen zenon taktırmıyorum. Hele hele sislere zenon taktırmış arkadaşlar trafikte karşılaşırsak hiç kusura bakmayın çok kulaklarınızı çınlatıyorum.

Yasin CCK
29-04-2011, 11:31
Arkadaşlar lütfen şu zenon olayına dikkat edelim. Ben adabdif olmayan farlara zenon uygulanmasına tamamen karşıyım. Karşınızdakinin görüşünü yok ederek, millete zulüm yaparak araç daha güzel bir hale gelmez.
Zenon hakkında ayrıntılı bilgiyi geceucusu.com adlı sitede bulabilirsiniz. Kısmet olursa 10 gün içinde teslim alacağım arabaya servisin teklif etmesine rağmen zenon taktırmıyorum. Hele hele sislere zenon taktırmış arkadaşlar trafikte karşılaşırsak hiç kusura bakmayın çok kulaklarınızı çınlatıyorum.

Agresif bir giriş olmuş :)

Aramıza hoşgeldiniz, kendinizi ve teslim alacağınız aracınızı, aracım bölümünde bir başlık açıp tanıtırsanız, forumuzun ılımlı ve eğlenceli havasına eşlik edersiniz ;)

Keyifli forumlar...

mimit
29-04-2011, 14:25
biraz agresif ama hepimizin sıkıntısı merceksiz ve şapkasız farlarda xenon gerçekten çok rahatsız edici oluyor,bir çoğumuz takıp direk yola çıkıyoruz ayar falan yaptırmaya gerek olmadığını düşünüyoruz ama yanlış yapıyoruz.Beyaz ampul falan neyse de sislerde xenon özellikle yüksek araçlarda can sıkıcı bir durum sırf bu yüzden otomatik kararan dikiz aynası uygulamayı düşünüyorum araca.Bu uygulama zaten sis farının matığına aykırı,en azından arkadaşımızda yaptırmadıysa ampulü biraz aşağı doğru çevirmesi diğer sürücüler için iyi olacaktır kendiside görüntüden ödün vermez.

γuяdaeя
29-04-2011, 16:14
Orjinal zenon kullanmayan tüm arabalar bağlanmalı bence... Hatta orjinal zenon kullanımı da yasaklansın. Nedir bu beyaz ışık sevdası anlamadım gitti :fiuw

aydalper
29-04-2011, 16:23
Evet ilk mesajım biraz sert oldu ama gerçekten görmezden gelinemeyecek bir konu. Estetik kaygısı her insanda olabilir, ama hiç bir zaman güvenliği ve karşıdaki insanı rahatsız edecek noktalara gitmemeli. Şu anda iş yerinde olduğumdan fazlaca uzun uzadıya yazamıyorum. Evde tanıtım kısmını ve diğer konularıda uzun uzadıya inceleyip kendimi tanıtan mesajımıda ekleyeceğim. İlk sıfır aracım ve ilk peugeot olacak benim için. Pişman olmamak dileğiyle...

Ozan
29-04-2011, 17:33
Bırakın sisleri iç aydınlatmalara xenon takan var :gul5

γuяdaeя
29-04-2011, 18:10
Bırakın sisleri iç aydınlatmalara xenon takan var :gul5

Neon takanları da unutmamak lazım :gul9

whynot2
01-05-2011, 14:19
Burada yazılanlar beni merceksiz xenondan caydırmaya yetti zaten :D imkanım olursa merceklisini yaparım. Ama şu sarı yanan ampullerde benim estetik açıdan hiç hoşuma gitmiyor. Herzaman gittiğim servisteki yedek parçanın birşeyden çaktığı yok gittim sislere beyaz ampul sordum kem küm edip adam akıllı cevap veremiyorlar geveliyorlar birşeyler "var ama yok" gibisinden :kafa 50 kere parklara beyaz led sordum herseferinde haftaya getirtcez dediler bir hafta sonra gittim yine haftaya getirtcez diyorlar bu birkaç hafta sürdü böyle lanet ettim artık o servise adım atmıyorum.

mimit
01-05-2011, 15:41
geniş ürün yalpazesi olan bir aksesuarcı senin derdine derman olur dostum,bende yazın sis ampüllerini beyaz lar ile değiştiriyorum,kullandığım en sağlıklı marka da narva,alternatif olarak mtech de kullanabilirsin ama bunların bile çakması çıkmış piyasaya,ben plakalara beyaz ledli ampul koydum sıkıntı yok ucunda 4 led olanlardan,şerit döşemekte bir alternatif ama 3 + 3 lü şerit döşendiği zaman biraz fazla ışık oluyor bu sefer arkada.onun için dipsiz 4 ledli güzel bir çift ampulde plaka aydınlatman için güzel olacaktır,geniş açılı led olmasına dikkat edersen daha güzel sonuç alırsın. servisler olmuyor pek bu tip ürünler.

whynot2
01-05-2011, 16:09
benim plakada mtech in beyaz led ampulleri var zaten onda sıkıntı yok ama parklara uygun led bulamıyorum çift duyulu bulduklarımda ya kırmızı renk oluyor yada asırı dandik oluyor temassızlık yapıyor sürekli japonla yapıstırmayı bile denedim ama degisen bisey yok parklara bi turlu guzel bi led tutturamadım. Sislere takıcağın beyaz ampulun markası modeli nedir yani ne diye arıyacağım o ampulu soylermisin bende degistirmek istiyorum sarıları beyazlarla ?

mimit
01-05-2011, 16:35
narvanın h11 var mı tam bilemiyorum ben uzunlara h1 aldım,mtech de ışık konusunda başaralı bir marka,bu markanın h11 de var.Ben 406 aracımın uzun kısa ve sislerde narva kullanıyordum ve çokta memnundum gerek dayanıklılık gerekse ışık güzü olarak.

park/gündüz farı olayıda çok can sıkıcı haklısın ben en son mavi camlı bir ampül buldum ama oda pek tat vermedi.gündüz farında iyi ama parklara geçince hoş olmuyor.bir ara konuştuk ebaydan falan alalım diye ama oda askıda kaldı sanırım.

birde geçen gün internette dolaşırken xenon gazlı ampül diye bir ilan gördüm normal halojenlerden farklı bir yapısı olduğu söyleniyor ama xenon ampülüde değil onu araştırıcam birde.şöyle bir ürün.

http://www.hepsiburada.com/Liste/modacar-hod-h11-100-watt-xenon-gazli-far-ampul-seti-br0416205/ProductDetails.aspx?productId=otmbrkbr0416205&categoryId=20024642#Gorseller

Dreamcatcher
01-05-2011, 16:51
Mimit,bahse konu ampuller 100 w...üzerindekiler 55 w..takmanı tavsiye etmem kesinlikle..araca zarar verirsin

mimit
01-05-2011, 17:13
benimde dikkatimi çeken nokta bu zaten,%3 xenon gazı ve 100 v ama tüm araçlara oluyor :S onun için bir araştırıp kullananlar varsa yorumlarını almak lazım,yada risk almak lazım ama şuan öyle bir lüksüm yok onun için kullananların yorumları daha önemli olacak benim açımdan

aydalper
01-05-2011, 20:57
55 W ile 100W arasında iki kata yakın bir fark var, bunun sorun yaratmayacağını düşünmek çok zor. Deneyen var mı? Nasıl sonuç alınıyor acaba?

Dreamcatcher
02-05-2011, 07:11
Eski model araçlarda röle olmazsa kolu yakıyordu...şu an için ise arıza ışığını yakacağından emin olabilirsiniz :)

mimit
02-05-2011, 13:43
internetten kullananların yorumlarını bulup okumaya çalıştım çok fazla bir yorum yok ama olumsuz bir yazıda yok. :S