PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bıktıran airbag sorunu!

drwhiskey
15-02-2011, 14:28
aracımda arada bir airbag/emniyet kemeri hatası oluyordu. sonra kendiliğinden ışık sönüyordu. yaklaşık 2 ay önce ışık sönükken servise gittim. hata kaydı çıkmadı. dün ışık yandı ve sönmeden servise gittim. com2000 de sorun gösterdiğini söylediler. parçayı sipariş ettiler ve parça bugün geldi. ancak com2000 değiştirilirken direksiyon komple sökülüyor. sinyal ve silecek kolları da tabi.. acaba parça değiştikten sonra herhangi bir sorun olur mu? (direksiyondaki açı, tıkırdamalar vs.) değiştirtsem mi değiştirtmesem mi kararsız kaldım. çünkü nadiren bu hatayı veriyor ve sonra kendiliğinden düzeliyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

şimdiden teşekkürler...

Ömer Gedik
15-02-2011, 14:55
Bence değiştirin sonuçta aracınız ESP li ve direksiyon açı algılayıcısı Com2000 içerisinde dir. Sinyal kolları zaten com2000 e bağlıdır ve beraberdir. Ayrıca sökülmeyecek diye biliyorum.

drwhiskey
15-02-2011, 15:35
http://www.peugeotturkey.com/nasil_yapilir.asp?MakaleID=51

adreste com2000 detaylı şekilde gösterilmiş. benim aracımda bu kollara ilave olarak f1 vites, cruise control var; ve tabi müzik sistemi kumandası. parça değişirken bunlar sökülmeyecek mi? ???

teoman
15-02-2011, 16:06
değiştirmek gerekli, ama söküp takarken kolların tam oturmama durumları çıkabilir, eski 307 de değiştirmiştim, müzik sistemi kolu boşluk lu çalışıyordu artık.

ibosener
15-02-2011, 16:31
değiştirmek gerekli, ama söküp takarken kolların tam oturmama durumları çıkabilir, eski 307 de değiştirmiştim, müzik sistemi kolu boşluk lu çalışıyordu artık.

Yaaa ne biçim servis anlayışımız var. Bir araç modeli Türkiyeye ithal edilirken, servislerden usta istenir, ustalara araç ile ilgili eğitim verilir. Zaman içerisinde de hizmet içi eğitimlerle karşılaşılan ve çözümü sonradan bulunan, yada daha kolay çözüm yöntemleri servisin ustalarına anlatılır (2000 yılında Mitsubishi' de böyleydi). Bu sayede bu tür sorunlar yaşanmaz diye tahmin ediyordum ama bu mesajı görünce ...... ??? >:(

drwhiskey
01-03-2011, 20:40
com2000 değişti.....

sonrasında olanlar:
parça değiştikten 1.5-2 hafta sonra sorun tekrarladı. bu sefer başka bir servise götürdüm. ustayla beraber bilgisayara baktık. sürücü tarafı hava yastığında sorun görünüyor. ancak yine com2000 ile ilgili bir hata olduğunu söyledi usta. tekrar sipariş ettik parçayı. bilgisayarda geçen ifade aynen şu: "1 seviye sürücü tarafı hava yastığı sorunu.. üst dayanak noktası.... bölgesel " benim ışık bir gün yanıyor bir gün sönüyor. hatta bugün gözümün önünde 2 kere sönüp yandı. bilgisayarda görünen yazı ile veya anlattıklarımla ilgili bilgisi olan biri varsa aydınlatabilir mi lütfen?

şimdiden teşekkür ederim.

BahadırALTUN
01-03-2011, 21:41
Benzer sorun bendede var. İlaveten on sol alt Köse'den sürekli role sesi geliyor . Fırsat bulursam yarın servise uğrayacağım. Size de bilgi veririm.

drwhiskey
22-03-2011, 16:04
parça 2. kez değişti. sonuç: 1 saat bile kullanmadan sorun tekrarladı. ancak 2 gün sonra ışık kendiliğinden söndü ve yaklaşık 1 haftadır yanmadı. peugeot Türkiye'ye bildirmiştim sorunu. baya bir veryansın etmiştim. geri dönüş yaptılar. servislerinizin çözemediği sorunu araba kendisi çözdü dedim. sinir bozucu bir süreçti. ışık gene yanacak eminim. bakalım bu sefer ne yapacaklar...

Gökay
22-03-2011, 16:58
com 2000'in bozulmasına sebep olan 2. bir etken mi var acaba?Yenilendikten 1-2 hafta sonra yada 1 saat demişsiniz tekrarlıyorsa aklıma başka mantıklı açıklama gelmiyor,umarım çözülür,elektronik sorunları düşman başına...

drwhiskey
23-03-2011, 08:54
elektronikten ve mekanikten az buçuk anlayan bir insan olarak; parça ilk kez değiştikten sonra sorunun com2000 olmadığını anladım. ancak anlatamadım ya da anlamak istemediler. servis anlayışı çok garip. bugün ışık tekrar yandı. aynı hata 3. 4.kez tekrarlanmış oldu. var mı tavsiyesi olan?

ibosener
23-03-2011, 09:10
elektronikten ve mekanikten az buçuk anlayan bir insan olarak; parça ilk kez değiştikten sonra sorunun com2000 olmadığını anladım. ancak anlatamadım ya da anlamak istemediler. servis anlayışı çok garip. bugün ışık tekrar yandı. aynı hata 3. 4.kez tekrarlanmış oldu. var mı tavsiyesi olan?

Var.... Markayı değiştir ;D (Bu durumda işi şakaya vurmaktan başka çare kalmamış diye düşündüm, lütfen alınma)

drwhiskey
23-03-2011, 22:04
sonuç: bir daha peugeot mu? asla diyemem ama son tercihlerim arasında yer alır... motor ne kadar iyi araba ne kadar çekici olsa da... daha 4 aylık bir araba olmasına rağmen olanlar bunlarsa ileride ne olur düşünmek istemiyorum.

Esat
23-03-2011, 22:10
Hocam pejo türkiye yi ara hırla gürle hallederlerrrrr

drwhiskey
11-04-2011, 13:45
peugeot Türkiye'yi arayıp bütün sorunlarımı bütün şikayetlerimi ilettim. bana dönüş yaptılar ve aracınızı en yakın servise götürün yedek araç alın, aracınız özel olarak incelenecek dendi. sonra ünallar peugeot'tan telefon geldi. aracınızı bekliyoruz diye. geçen çarşamba günü aracımı bıraktım. ne zaman teslim alırım dedim. bu akşama çıkarmaya çalışırız dendi. ancak hala teslim alamadım aracımı. haftasonu da dahil araba orada kaldı. almanya ile istanbul ile temas kuruyorlarmış sürekli. ölçümler falan filan... yahu artık iyice canım sıkılmaya başladı. neredeyse 1 haftadır bugün veririz bugün veririz diyorlar ama araç hep yatıyor. teslim etmiyorlar resmen. vermek istemiyorlar. iyice soğuttular beni. bundan da çözüm çıkmaz, sorun çözülemezse soluğu mahkemede alacağım. ya yenisini versinler ya da paramı. bıktırdılar beni.

drwhiskey
11-04-2011, 21:23
servise uğradım. aracı yine vermediler. komple airbag tesisatının değişmesini istemiş almanya...

Ömer Gedik
12-04-2011, 01:09
Eğer bu tarz değişimlerle çözüm olacaksa dert etmeyin Sizi anlıyorum benimde başıma gelse çok sıkıntı çekerdim. Ama sonuçta düzgün vereceklerse sabretmeyi deneyin.

drwhiskey
13-04-2011, 14:11
komple tesisatın siparişini dün verdiler. fransa'dan gelecek parça ya da parçalar. dhl ile gelecekmiş.fiyatından dolayı gümrüğe takılmaz dediler. fransa'dan gelen parçaların geliş süresi hakkında bilgisi olan var mıdır? uçakla acil olarak gelecek dediler ama bilemiyorum. normalde 10 günü bulabiliyormuş...

BahadırALTUN
13-04-2011, 14:45
Posta sekline bağlı maksimum 3 günde gelir. Bana ups ile Amerika'dan 5 günde gelen malzeme oldu.

Ömer Gedik
14-04-2011, 08:19
Uçakla gelen mallar 1 hafta 10 gün içinde ellerine ulaşır diye düşünüyorum. Komple tesisat değişmesi de acayip bir külfet. Sorunun keşfedilip değişmesi iyi olmuş.

drwhiskey
14-04-2011, 14:12
keşke dediğiniz gibi sorun keşfedilmiş olsa... sorun bulunamadığı için komple tesisat değişiyor. yani düzelmeme olasılığı da var. bu arada sakınan göze çöp batar derler ya... buyrun fotoğraflar. servisin otoparkında aracın başına gelenler. yan tarafta çocuk parkı var. ................ nun biri diyeceğim affola... kocaman bir taş atmış o da arabanın tepesine gelmiş taşı silecek üzerinde buldum...

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/14/6351.jpg

http://i1104.hizliresim.com/2011/4/14/6370.jpg

erener
14-04-2011, 14:42
Şaşkınlık içerisindeyim,
Bu aracın tavanına gelen taş aracı servise bıraktığımda gelmiş dediniz yani anlık gelip gitme değil geldinizde gördüğünüz manzaramıdır bu......

Çok geçmiş olsun gerçekten diyecek söz bulamıyorum.

drwhiskey
14-04-2011, 15:32
teşekkür ederim...

araç 1 haftadır servisteydi. özellikle titizim diye belirttim. araçta herhangi bir çizik leke olmasın dedim. arkadaşlar da sözlerimi dikkate alıp aracı "0" araçları park ettikleri yere koymuşlar. önce içeride muhabbet ettik. daha sonra aracın camlarına çektirdiğim filmleri kontrol etmek için aracın yanına gittik servisteki arkadaşla. silecek üzerinde yaklaşık 5 cm çapında yassı bir taş duruyordu. bu ne yahu derken aklıma gelen başıma geldi. tavana baktığımda fotoğraflardaki manzarayla karşılaştım... olmayacak şeyler başıma geliyor. anlam veremiyorum. orada o kadar "0"araç var gel benimkini bul...

TanerHoca
14-04-2011, 16:06
geçmiş olsun.cidden çok üzüldüm.tavanda olması da ayrı bir talihsizlik olmuş. :(

cmr_cihangir
14-04-2011, 16:19
Esat'ın başına gelen talihsizlikten sonra bu olay.? Çok geçmiş olsun. Gördüğüm kadarıyla atılan taşın darbesiyle tavandaki saç neredeyse delinecekmiş. Bizimkilerin tavanı cam. Böyle bir durumda neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Yasin CCK
14-04-2011, 16:23
Nazar boncuğu diyelim, sıkmayın canınızı, geçmiş olsun...

drwhiskey
14-04-2011, 20:35
teşekkür ederim hepinize. otomobilleri ve otomobilini seven biri olarak aracından 1 hafta ayrı kalıp, her yeri gacır gucur eden bir 206 kullanmak... bir haftadır 900 km yol yaptım 206 ile... inananın 308 in değerini çoooook iyi anladım. arabamı seviyorum.. ama artık yeter bu kadar nazar boncuğu :)

Cem B
14-04-2011, 21:33
Benim ısrarla anlamadıgım bir konu var.Bu ülkede hak ve hukuk yokmudur? Tüketici haklarını koruyan bir kurum yokmudur? Daha önceki araçlarımda başıma o kadar çok geldiki bu durumlar.

Ben parakendeciyim nedir nasıldır bilirim.Aynı sorundan 3 kez arızalanan bir mal değiştirilir iadesi yapılır.Araçlar için bu standart yokmudur? aracı aldın başına ne gelirse Allah kerim mi demek gerek?

Servis yetkilisinin bir müşterisinin mahkemeye verdiği haberini aldıgında bir b..k yiyemez verirse versin hatta avukat bulalım ona dediğini biliyorum karşımda.Peugeot türkiye gerçekten inanılmaz amatör.Alınan ürünler ayakkabı pantolonda yada dolap ta değilki.en hassas kişinin canına mal olabilecek araçlardan biri,Yokmudur avrupada emsal davalar?

Kesinlikle bu konu üzerine düşmemiz gerekebilir.Bizim peugeot Türkiye yi arayalım bağıralım yaparlar diye çözüm bulmamız mı gerekecek? 4. Peugeot u kullanıyorum büyük sorunlar yaşamadım hiç Allahtan.sık sık ufak tefek sorunlar yaşasam da,titiz bir adam değilim ondan üzerime düşmüyorum belkide.Fakat sizin kadar soğudum bu markadan.Mahalle bakkalı edası ile çalışan bir firma olabilirmi.

Ömer Gedik
14-04-2011, 22:08
Esat'ın başına gelen talihsizlikten sonra bu olay.? Çok geçmiş olsun. Gördüğüm kadarıyla atılan taşın darbesiyle tavandaki saç neredeyse delinecekmiş. Bizimkilerin tavanı cam. Böyle bir durumda neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.

Cam tavanda muhtemelen hiç birşey olmazdı.

drwhiskey
Ayrıca geçmiş olsun büyük talihsizlik... Çok düzgün bir çektirme ustasına bu bölgeyi yaptırmanızı öneririm.

haruntuncer
14-04-2011, 22:55
Büyük geçmiş olsun kardeş . Çok üzücü bir durum .

drwhiskey
15-04-2011, 08:25
tekrar teşekkür ederim.

sorunu halledeceklerini söylemişlerdi. dün akşam servise çağırdılar kontrol için. araç tavanını içeriden söküp düzeltmeye çalışmışlar. biraz düzelmiş ama tam olarak değil. yani fark etmek için çok dikkatli bakmaya gerek yok. "bundan fazlası için boya gerekir; ister misiniz?" deyince hayır dedim tabi ki Türkiye'deki bakış açısından dolayı. fotoğraf çekmeyi unutmuşum. bir dahaki görüşümde fotoğraf çekip paylaşacağım. tavan neredeyse delinecekmiş. cam tavan değil kurşun geçirmez cam olsa çatlatırdı... çünkü taş baya bir yüksekten düşmüş. sanki taşı kuşa atmışlar, o da gelip benim 308 i vurmuş. yoksa o kadar göçük olması mümkün değil. Allahtan delinmemiş. bu arada tavan döşemesinin sökülmesi herhangi bir sorun yaratır mı? çünkü döşemenin sökülmesi için baya bir parça da sökülmüş. aracı öyle görünce fena oldum...

drwhiskey
21-04-2011, 19:27
arkadaşlar 15 gündür serviste yatan ve ne zaman geleceği belli olmayan bir parça var ortada. artık bıktım! servise gitmekten de, serviste arabanın başına gelenlerden de... aracı aldığımdan beri başıma gelen bütün olumsuzlukları yazdım ve peugeot'a göndereceğim. aracın ayıplı mal sayılıp ya yenisinin verilmesini ya da paramın iadesini istedim. bu konu hakkında bilgisi ya da deneyimi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen. artık gerçekten psikolojim bozulmaya başladı...

Cem B
21-04-2011, 19:30
arkadaşlar 15 gündür serviste yatan ve ne zaman geleceği belli olmayan bir parça var ortada. artık bıktım! servise gitmekten de, serviste arabanın başına gelenlerden de... aracı aldığımdan beri başıma gelen bütün olumsuzlukları yazdım ve peugeot'a göndereceğim. aracın ayıplı mal sayılıp ya yenisinin verilmesini ya da paramın iadesini istedim. bu konu hakkında bilgisi ya da deneyimi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen. artık gerçekten psikolojim bozulmaya başladı...

Dostum bu konuda bir bilgim yok kişisel olarak ama yarın avukat ile bir görüşme yapabilirim bu konuda.Sana burdan ayrıntılı bilgi veririm ama sanırım alınan "mal" ise tüm tüketici hakları bunun içinde geçerlidir.

drwhiskey
21-04-2011, 19:32

Dostum bu konuda bir bilgim yok kişisel olarak ama yarın avukat ile bir görüşme yapabilirim bu konuda.Sana burdan ayrıntılı bilgi veririm ama sanırım alınan "mal" ise tüm tüketici hakları bunun içinde geçerlidir.

şayet isteğimi geri çevirip de aracı bana verdikten sonra hata tekrarlanırsa yapacağım ilk iş o üstad. muhtemelen bu da gerçekleşecek. çünkü sorunun ne olduğu bilinmiyor. parça geliyor ama arızanın onda olup olmadığı belli değil... göndereceğim yazı hazır. neler yazmam gerektiğine dair önerilere açığım. isteyene yazıyı da gönderebilirim. ancak okuduktan sonra nasıl duygulara kapılırsınız bilmiyorum. benim ve aracımın başına gelen bedevinin başına gelene benziyor (affola)

Ömer Gedik
22-04-2011, 11:25
drwhiskey

Aracının başına gelenler için gerçekten üzgünüm. Tüketici haklarında bildiğim kadarıyla aynı sorun 3 ve üzeri tekrarlanırsa iade hakkın doğuyor ama yanlış yönlendirmek te istemem. Bu sorunun neler olduğu da önemli olabilir. Umarım sorunun çözülür ve bu sıkıntılar mazide kalır.

drwhiskey
22-04-2011, 13:26
drwhiskey

Aracının başına gelenler için gerçekten üzgünüm. Tüketici haklarında bildiğim kadarıyla aynı sorun 3 ve üzeri tekrarlanırsa iade hakkın doğuyor ama yanlış yönlendirmek te istemem. Bu sorunun neler olduğu da önemli olabilir. Umarım sorunun çözülür ve bu sıkıntılar mazide kalır.

teşekkür ederim. aracı aldığımdan beri karşılaştığım bütün problemleri, çözümlenemeyişini...vs.. baya uzun bir yazı ile peugeot'a ilettim. altına da yeni araç veya para iadesi talebimi ekledim. bakalım neler olacak. umarım böyle sorunlar kimsenin başına gelmez. inanın psikolojim bozuldu. sol ayağımdaki bir rahatsızlıktan dolayı otomatik vites almıştım. ayağımdaki sorun düzelmişti. 15 gündür debriyaja basa basa sorun nüks etti ve sorun daha da bıktırıcı bir hale geldi.

dediğim gibi umarım kimsenin başına böyle bir şey gelmez..

drwhiskey
22-04-2011, 17:21
servisteki arkadaşa arabayı iade etmek için mail attığımı söyledim. şikayet metnini istedi. göndersem mi göndermesem mi? yapabileceği olumlu ya da olumsuz bir şey olabilir mi? bilgisi veya önerisi olan var mıdır arkadaşlar?

Cem B
22-04-2011, 17:52
servisteki arkadaşa arabayı iade etmek için mail attığımı söyledim. şikayet metnini istedi. göndersem mi göndermesem mi? yapabileceği olumlu ya da olumsuz bir şey olabilir mi? bilgisi veya önerisi olan var mıdır arkadaşlar?

Büyük bir ihtimalle şikayet metninde kendileri ile geçen bölüm onları ilgilendirecek.

Ömer Gedik
22-04-2011, 18:07
Kendileri ile ilgili bölüm var mı varsa Peugeot a bildirim yapmak için istemiştir diye sanıyorum.

drwhiskey
22-04-2011, 22:12
var tabi ki.. aracı ilk gördüğüm gün de ışık yanıyordu. pdi (yanılıyor olabilirm) testine girecek, ondan sonra söner denmişti. sonrası malum... ayrıca aracın tavanı da serviste göçtü malum... satışta da 1000 tl geçirmişlerdi (affola)... ne varsa yazdım... şikayeti göndermemeye karar verdim. ne halleri varsa görsünler. bugün aradım adam haftaya salı ya da çarşamba parça gelecek perşembeye aracı veririz dedi. siz olsanız inanır mısınız? dediği gün verse bile araç 22 gün serviste yatmış olacak... yok artık dediğinizi hissedebiliyorum...

Ömer Gedik
23-04-2011, 08:32
30 günü geçen tamiratlarda da yasal hakkınız doğuyor bilginiz olsun.

Bence yazıyı kendilerine göndermenizin Size bir faydası olmaz. Siz Peugeot ile iletişime geçin ve haklarınızı isteyin derim.

drwhiskey
23-04-2011, 09:57
30 günü geçen tamiratlarda da yasal hakkınız doğuyor bilginiz olsun.

Bence yazıyı kendilerine göndermenizin Size bir faydası olmaz. Siz Peugeot ile iletişime geçin ve haklarınızı isteyin derim.

aynen üstad. teşekkür ederim

drwhiskey
05-05-2011, 18:10
aracımı serviste 24 gün kaldıktan sonra aldım... anlatmaya gerek duymuyorum artık. zaten yoruldum da... kısaca: berbat bir deneyimdi. hem servis hem müşteri hizmetleri hem de peugeot Türkiye...

bugün başıma yine bir şey geldi :kafa

araç 6.seferde çalıştı. sabah yanan gündüz farlarımdan sağ taraf artık yanmıyor... ampulu çıkardım kararmış.. acaba bu marşla alakası olabilir mi? yani bu iki sorun bağlantılı olabilir mi?

BahadırALTUN
05-05-2011, 18:28
Tekrar gecmis olsun. Ampulün marşla ilgisi olduğunu zannetmiyorum. Ampul bizim araçlarda kolayca bozulan bir parça malasef. Değiştirilen ikisini birden değiştirin ve mümkün olduğunca ampule yani cam kısımına çıplak elle dokunmayın. Umarım başka bir problem çıkmaz .
Tekrar gecmis olsun.

drwhiskey
05-05-2011, 21:10
teşekkür ederim... söylediğin iyi oldu. değiştirmişken ikisini de değiştireyim...

Ömer Gedik
05-05-2011, 23:52
Araç servisten çıkarken mi 6. marşta çalıştı. Ayrıca sorun tekrarlarsa baktırmanı öneririm.

Ön ampüllerimiz (Gündüz ve Kısa H7) kolayca patlayabiliyor konu ile alakası yok.

Umarım başka sorunun çıkmaz ve bu sorunlar mazide kalır.

drwhiskey
07-05-2011, 18:24
umuyorum.. araç servisten çıktıktan sonra, ertesi gün 6. marşta çalıştı. şu an bir sorunu yok ama olmayacağı anlamına gelmiyor; hele ki yaşadıklarımdan sonra...

drwhiskey
09-05-2011, 08:20
%100 sorun çözüldü cevabını aldıktan sonra bugün tekrar yanan airbag lambası... durumum bu mudur?: :yahoo budur....

Yasin CCK
09-05-2011, 08:29
%100 sorun çözüldü cevabını aldıktan sonra bugün tekrar yanan airbag lambası... durumum bu mudur?: :yahoo budur....

:)

Diyecek birşey yok ama sen zaten çözümlemişsin kendi içinde durumu, gülüp geçecen dostum ya :)

Umarım ciddi bir muhattap bulursun ve sorununu kökten çözersin ;)

ibosener
09-05-2011, 08:44
teşekkür ederim hepinize. otomobilleri ve otomobilini seven biri olarak aracından 1 hafta ayrı kalıp, her yeri gacır gucur eden bir 206 kullanmak... bir haftadır 900 km yol yaptım 206 ile... inananın 308 in değerini çoooook iyi anladım. arabamı seviyorum.. ama artık yeter bu kadar nazar boncuğu :)

Nazar boncukları yeterli gelmemiş anladığım kadarı ile. Birde sen kurşun döktür istersen ama kurşunları tastaki suya değil direk PT üzerine döksünler. Geçtiğimiz yılda -yada yıllarda- bir araç sahibi bu tür servis sorunlarından bıktığı için basın toplantısı ile aracını yakacağının haberlerini olkuduğumu hatırlıyorum. Bu olanları okuduktan sonra o adamı daha iyi anlamaya başladım.

Black308
09-05-2011, 10:31

sorununun kronik olması üzücü. Belki saçma gelebilir ama pederin laguna'da da aynı problemlem yaşanmıştı. Laguna'da Sürücü koltuğunun altından kablolar geçiyor ve orada kabloları birbirine bağlayan bir soket vardı. Sanırım bu kablolar air-bag ve emniyet kemeri ile ilgiliydi. Servistekiler koltuğun ileri geri hareketinden dolyı soketin gevşediğini ve bu yüzden arıza verdiğini söyleyip; Soketi sağlamlaştırmışlardı. Daha sonrada böyle bir problememiz olmamıştı.

Acaba sizin araçta da böyle basit bir sorun olabilir mi?

emrexxcv
09-05-2011, 10:44
moral bozmak istemem ama... ???
http://www.gazeteguncel.com/haber-Erzurum8217da-servise-kizinca-11990/
biraz daha sakin olmakta fayda var bence... :havali

drwhiskey
09-05-2011, 10:47

sorununun kronik olması üzücü. Belki saçma gelebilir ama pederin laguna'da da aynı problemlem yaşanmıştı. Laguna'da Sürücü koltuğunun altından kablolar geçiyor ve orada kabloları birbirine bağlayan bir soket vardı. Sanırım bu kablolar air-bag ve emniyet kemeri ile ilgiliydi. Servistekiler koltuğun ileri geri hareketinden dolyı soketin gevşediğini ve bu yüzden arıza verdiğini söyleyip; Soketi sağlamlaştırmışlardı. Daha sonrada böyle bir problememiz olmamıştı.

valla bundan sonrasını tüketici hakları mahkemesi düşünecek... bir de tabi ki pejo... sabah ışığın yandığını görünce hemen servise gittim. iş emri açtırdım. onarılmasını istemiyorum yazıp imzaladım. makineye bağlatıp, arıza kaydının çıktısını aldırdım. iş emrinin de üstüne arıza tespit edildi yazıp nüshasını aldım. 3 kere parça değişmişti zaten... hiç dert etmiyorum bundan sonrasını... kendileri düşünsün.

drwhiskey
09-05-2011, 11:09
moral bozmak istemem ama... ???
http://www.gazeteguncel.com/haber-Erzurum8217da-servise-kizinca-11990/
biraz daha sakin olmakta fayda var bence... :havali

yok moralim bozulmaz bundan sonra.. yakmam da :D ama bundan sonra hakkımı isteyeceğim. şimdi pejo Türkiye'yi aradım. mahkemeyle uğraştırmayın beni; ya paramı iade edin ya da bir üst versiyonunu istiyorum dedim. karar sizin, olumsuz olursa avukat masraflarını ve faizini de ödersiniz dedim... dediğim gibi kendileri bilir...

TanerHoca
09-05-2011, 11:12
yok moralim bozulmaz bundan sonra.. yakmam da :D ama bundan sonra hakkımı isteyeceğim. şimdi pejo Türkiye'yi aradım. mahkemeyle uğraştırmayın beni; ya paramı iade edin ya da bir üst versiyonunu istiyorum dedim. karar sizin, olumsuz olursa avukat masraflarını ve faizini de ödersiniz dedim... dediğim gibi kendileri bilir...

Allah kolaylık versin.tüm içtenliğimle söylüyorum umarım herşey gönlünüzce olur.

emrexxcv
09-05-2011, 11:17
hakkınızda hayırlısı olsun... :arkadas

ibosener
09-05-2011, 11:30

valla bundan sonrasını tüketici hakları mahkemesi düşünecek... bir de tabi ki pejo... sabah ışığın yandığını görünce hemen servise gittim. iş emri açtırdım. onarılmasını istemiyorum yazıp imzaladım. makineye bağlatıp, arıza kaydının çıktısını aldırdım. iş emrinin de üstüne arıza tespit edildi yazıp nüshasını aldım. 3 kere parça değişmişti zaten... hiç dert etmiyorum bundan sonrasını... kendileri düşünsün.

O duruma gelmemesi dileğimdir ama eğer iş o aşamaya gelirse neler düşündüğünü umarım bizimle de paylaşırsınız.

drwhiskey
09-05-2011, 13:28

O duruma gelmemesi dileğimdir ama eğer iş o aşamaya gelirse neler düşündüğünü umarım bizimle de paylaşırsınız.

o kadar çok örnek var ki bunu gibi. ilginç bir dava var porsche 911 alıyor adam v kayışı kopuyor.. uzuyor da uzuyor.. sürekli aynı sorun devam ediyor. en son doğuş otoya dava açılıyor adam verdiği parayı faiziyle birlikte alıyor. olabilecek en uç örnek bu. sırf parasından dolayı. dediğim gibi çok fazla örnek var.

drwhiskey
01-06-2011, 09:23
uzun bir aradan sonra tekrar merhaba. uzun bir ara diyorum çünkü inanın peugeot ile ilgili bir şey duymak, görmek istemiyorum. foruma sadece sizi bilgilendirmek amacıyla giriyorum ve başıma gelenleri sizlere aktarıyorum. 3.kez parça değişimden sonra airbag lambasının tekrar yandığını belirtmiştim. servisten çıktından sonra aracın 6. marşta çalıştığını da aktarmıştım. bu sorun tekrarladı ve bir daha yaparsa video çekmem gerektiğini düşündüm. geçenlerde yine marş basmadı, çıkardım telefonu ve kayda aldım. 9.marşta araç çalıştı. 2. marşta da bütün ışıklar yanıp sönüyordu. videoda görülüyor. 2 gün önce aracı servise götürdüm. videoyu gösterdim. aracı bıraktım çıktım. dün telefon geldi ve marş motorunun değiştirileceği söylendi. bugün değişecek. ayrıca bir sorun daha vardı ama testte ortaya çıkmadı. zaten benim aracın başına gelen hiçbir şey kendini hemen göstermiyor. sorun şu: trafik ışığında duruyorum. yeşil yanınca gaza basıyorum araç gaz veriyor,kesiyor,veriyor kesiyor... sarsıntı yapıyor. ama her zaman değil. gaza hızlı ya da yavaş basmak bu durumu değiştirmiyor. bakalım bunun altından neler çıkacak. ama dert etmiyorum. çünkü tüketici hakları mahkemesine başvurdum. 1 hafta içinde duruşma tarihi belli olacak. aracım zaten tüketici hakları 4.maddesinin şartlarına uyuyor (ne olduğunu yazmıyorum; lütfen siz araştırın ve başınıza benzer şeyler gelirse hakkınızı arayın). kısacası 308 in dış görünüşünü, motorunu, sessizliğini...vs.. seviyorum. ancak bu saatten sonra hiçbir güvenim yok. sizden ricam, aracınız garanti kapsamındaysa ve başınıza bu sorunlar geliyorsa hakkınızı arayın... ya ufak sorun bir şey olmaz demeyin... bu sizin hakkınız. hiç sıkıntıya girmeyin. ben çok yıprandım bundan sonra dert etmek istemiyorum. sonuçları, mahkeme sonuçlanmadan önce olacakları sizlere aktaracağım..

teşekkürler.

drwhiskey
01-06-2011, 09:52
yeni aldığım bilgiye göre akü de değişmiş...

Dreamcatcher
01-06-2011, 09:58
Dostum üzüldüm gerçekten yaşadıklarına...normal prosedürde yürüyen bir servis anlayışımız olsa aracınızın yenisi çoktan verilmişti size...umarım mahkemede arzuladığınız sonuç çıkar..

γuяdaeя
01-06-2011, 10:05
Biz de ilk defa bir 308'in bu kadar problem çıkardığına şahit oluyoruz :bilmem
Umarım her şekilde lehinize sonuçlanır..

sportway
02-06-2011, 16:31
Güncelleme

drwhiskey
03-06-2011, 16:17
benim elimdeki servise giriş belgelerini (iş emirleri) uç uca eklesem neredeyse aracımın boyuna gelecek. artık sinirlenemiyorum bile. araç kısacası kötü bir şaka gibi... servis mi? kabus az kalır. pejo Türkiye mi? onların zaten umurunda değilim ki 3 haftadır bir telefon etme zahmetine girmediler. ne diyeyim bana yaşadığım sorunları yaşatanları kendi vicdanlarına havale ediyorum.

not: bugün servisten aracımı aldım. ilk giriş kilometresiyle, çıkış arasında 68 km fark var. çağırdım bu ne dedim. teste çıktık dedi. test? 68 km? sanki arabayı ürettiler de komple testlerini yapıyorlar. uzun bir test olmuş dedim. ne diyeyim.. 2040 km boyunca 5.3 olan ortalama yakıt tüketimim o test sonucu 5.4 e çıkmış.. araçta yarım deponun üzerinde mazot vardı. normalde benim kullanımıma göre menzilin 650-700 km olması gerekiyordu. aracı aldığımda menzil 450 km idi. biraz yol yaptım ve menzil 560 km ye çıktı. aracımı 68 km boyunca lemans için teste çıkardıklarını düşünüyorum.

xtreme59
28-11-2013, 18:44
iyi akşamlar..

çok öncelerde bir kere yolcu tarafındaki airbag için "Faulty" uyarısı vermişti arabam..

bugün yine aynı uyarıyı verdi, fakat git gide sıklaşıyor uyarı.. işin garibi, uyarı verince ikaz ışığı sürekli yanmıyor.. sanki bir temassızlık varmış gibi, yanıp hemen sönüyor, bazen birkaç saniye yanık kalıyor sonra sönüyor... böyle devam ediyor..

sebebi ne olabilir acaba?

mimit
28-11-2013, 19:27
peugeot 406 aracım varken yaşamıştım bu durumu,koltuğun altındaki bağlantı noktalarından kaynaklandığını fark ettik soketleri sıkıştırdık ,bir süre sonra tekrar aynı hatayı verdi araç,bu sefer usta ya direk lehimle telim yada soketleri değiştirelim demişti, bende soket değiştirelim demiştim,sonra bir elektrikçiden soket temin edip değiştiridik sonrasında da hata tekrarlanmamıştı.

xtreme59
28-11-2013, 19:29
bana da böyle bir sorun var gibi geliyor.. internetten biraz araştırdım.. aynı şeylerden bahsediyorlar..

zamanım olursa yarın servise gidip bilgisayara bağlatmayı düşünüyorum.. arıza kodunda belli oluyormuş heralde..

xtreme59
12-01-2015, 00:32
uzun zamandır çıkmayan ses bu akşam hortladı yine malesef.. her çukurda, "faulty" hata sesi tempo tuttu resmen yol boyunca..

wolo
12-01-2015, 13:59
benim de bildiğim koltuğun altındaki bağlantılarda sorun oluyor. koltuğun altına bir şey sokmaya çalışırken veya ileri geri ayarlarken kabloda oynuyor ve sanırım temas problemi yaşanıyor. eski citroen aracımızda olmuştu ve soket değiştirerek halletmiştik.