PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yakıt tüketimi

cihan1
22-07-2019, 22:04
arkadaşlar herkese merhaba 3 ay önce baya bi araştırarak 2011 peugeot 5008 aldım 1,6hdi auto6r 145000km de
aracımda bir kaç problem vardı onları hallettim baskı balatası hiç değişmemişti değiştirdim
enjektörlerde şakırdama vardı onları yaptırdım gibi gibi neyse yanlız aracın şehir içi tüketimi bana biraz fazla gibi geldi sakin kullanımda araç 7 litre civarı yakıyor
nerdeyse gaza hiç dokunmuyorum biraz agresif kullanayım deyince yani 3 bin devir civarı vites degiştirsin diyince ortalama 8 8,5 oluyor bu normal bir tüketimmi acaba istanbul avrupa yakasında oturmakdayım malum heryer yokuş ve iniş tecrübeli olan arkadaşlar varsa bilgi alabilirmiyiz teşekkürler

bu arada bundan önceki aracım 2013 berlingoydu 112 hp maksimum 6,6 yakıyordu.

Ömer Gedik
22-07-2019, 22:44
Merhaba,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Aracınız cihaza bağlandığında arıza veriyor mu?

Aracın enjektörlerini yaptırdınız mı yoksa değiştirdiniz mi? Euro5 motorlardaki enjektörlerde onarımı başarılı bulmuyorum.

cihan1
23-07-2019, 11:32
Aracı cihaza bagladıgımızda 1ve3 nolu enjektörlerde limit dışı çalışma vardı ve sabah ilk çalıştırmada çok ve düzensiz bir şakırdama vardı enjektörcüme gittim bu araçlarda kronik olduğunu sol edi sökülerek kontrol edilip ayarlanıp tekrar takılacağını ve en son da alıştırma yapılacağını söyledi yaptırdım şakırdama kesildi hafif silkeleme vardı o da yok şu an sadece yakıt tüketimi biraz yüksek gibi

Ömer Gedik
23-07-2019, 11:36
Tekrar cihaz bağlattınız mı?

SM-N920G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cihan1
23-07-2019, 11:55
Kısmetse cumartesi baglatacagım birde partikül filtre uyarsı veriyor araç partikül filtresi tıkanma tehlikesi diye yakıta etkisi olurmu bilmiyorum onuda temizleticem

_EsaT_
24-07-2019, 16:34
Kısmetse cumartesi baglatacagım birde partikül filtre uyarsı veriyor araç partikül filtresi tıkanma tehlikesi diye yakıta etkisi olurmu bilmiyorum onuda temizleticem Partikül filtresi dolunca yakıtta artış ,performansta azalış olur. Not: Şahsen 6R'ın yokuş tırmanırken geç vites attığını düşünüyorum bundan ötürüde yakıtın ,Berlingo'dan bir tık fazla olması normaldir.

Ömer Gedik
24-07-2019, 23:11
Esat yazmış gerçi ama bende yazayım Partikül arızası varsa yakıt artar.

cihan1
31-07-2019, 21:52
Tekrar merhaba arkadaşlar aracı bilgisayara bağladık
Partikül temizligide yapıldı şu an hiçbir arızam yok aracı kullanıyorum fakat yakıt tüketimi 7.5 in altına inmiyor sürekli şehir içi kullanıyorum ondan mı acaba